باغ گیاه‌شناسی مینسک، بهشتی از گل‌های رنگارنگ

پایتخت بلاروس سال‌هاست که لوحه بزرگی از طبیعت را در دل خود جای داده و آن را منبعی برای علم زیست‌محیطی می‌داند. اگر مایلید چهره متفاوتی از طبیعت مینسک را ببینید و در بین هزاران گونه گیاهی قدم بزنید، بلیط هواپیما مینسک بخرید و به این موزه روباز بروید. موزه‌ای که یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی اروپا به شمار می‌رود و نه تنها ارزش علمی و تاریخی دارد بلکه مکانی آرامش‌بخش برای سپری کردن ساعاتی به دور از شلوغی شهر است. اگر سفری رمانتیک را با همسرتان شروع کرده‌اید، در مسیرهای طولانی این باغ عظیم پیاده‌روی کنید و از طبیعت آن لذت ببرید.

0
80
خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس
باغ گیاه‌شناسی مینسک، بهشتی از گل‌های رنگارنگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 17Rating: 3.5بلاروس و باغ گیاه‌شناسی مینسک، بهشتی از گل‌های رنگارنگ - خرید بلیط هواپیماپایتخت بلاروس سال‌هاست که لوحه بزرگی از طبیعت را در دل خود جای داده و آن را منبعی برای علم زیست‌محیطی می‌داند. اگر مایلید چهره متفاوتی از طبیعت مینسک را ببینید و در بین هزاران گونه گیاهی قدم بزنید، بلیط هواپیما مینسک بخرید و به این موزه روباز بروید. موزه‌ای که یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی اروپا به شمار می‌رود

باغ گیاه‌شناسی مینسک

پایتخت بلاروس سال‌هاست که لوحه بزرگی از طبیعت را در دل خود جای داده و آن را منبعی برای علم زیست‌محیطی می‌داند. اگر مایلید چهره متفاوتی از طبیعت مینسک را ببینید و در بین هزاران گونه گیاهی قدم بزنید، بلیط هواپیما مینسک بخرید و به این موزه روباز بروید. موزه‌ای که یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی اروپا به شمار می‌رود و نه تنها ارزش علمی و تاریخی دارد بلکه مکانی آرامش‌بخش برای سپری کردن ساعاتی به دور از شلوغی شهر است. اگر سفری رمانتیک را با همسرتان شروع کرده‌اید، در مسیرهای طولانی این باغ عظیم پیاده‌روی کنید و از طبیعت آن لذت ببرید. شاید ادامه مطلب، راهنمای خوبی برای انتخاب جاذبه‌ها، قبل از خرید بلیط هواپیما مینسک باشد.

دوران سیاه

خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس

نزدیک به یک قرن از افتتاح این باغ می‌گذرد و در طی این مدت تاریخ پرفرازونشیبی را پشت سر گذاشته است. در سال 1932 این باغ در زمینی به مساحت 106 هکتار و با پوششی از کاج‌، درهای خود را به سوی همگان باز کرد. در طی مدت کوتاهی، تعداد زیادی از گونه‌های گیاهی به این منطقه اضافه شد، اما سایه جنگ جهانی دوم بر روی این باغ افتاد و از آنجا برای کشت سبزیجات استفاده شد. بالاخره در سال 1945 کار بازسازی باغ‌گیاه‌شناسی از سرگرفته شد و برای جبران هزینه‌ها و به مدت چند سال، زمینه فعالیت خود را گسترش داد و به تولید شراب، شهد و چای پرداخت. امروز مساحت باغ به 153 هکتار رسیده است و دنیای عجیبی را برای کسانی که بلیط هواپیما مینسک خریده و به بازدید از آن‌جا می‌روند، گسترده است.

گونه‌های گیاهی

خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس

تصور اینکه بتوان حدود 10 هزار گونه گیاهی را با بازدید از تنها یک باغ، دید، بسیار هیجان‌انگیز است. این همه گیاه از سراسر دنیا در این باغ جمع‌آوری شده‌اند و در بین آن‌ها، اوکالیپتوس، بامبو، آگاو، کاکتوس، نخل، سرو، گیاهان ماگنولیا، درخت قهوه، پرتقال، یاسمن‌های همیشه‌بهار، درختچه‌ای از جزیره ماداگاسکار و انواع دیگر گیاهان استوایی دیده می‌شود. بیش‌تر گونه‌های خارجی گیاهان در گلخانه‌ای جمع‌آوری شده که در سال 2007 به این باغ اضافه شده و راه را برای بازدید گردشگرانی که بلیط هواپیما مینسک را برای روزهای سرد زمستانی رزرو کرده‌اند، باز گذاشته است.

✅ بازدید از مقاله 10 جاذبه برتر مینسک بلاروس
✅ بازدید از مقاله باغ گیاه‌شناسی مینسک

نمایشگاه گل

خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس

کسانی که عاشق گل‌هایی مثل سوسن، لاله، کوکب، انواع رز، یاس بنفش، گل نرگس، سنبل و گل مینا هستند می‌توانند با خرید بلیط هواپیما مینسک به نمایشگاه “گل‌های دنیا” در داخل گلخانه باغ سر بزنند که حدود 300 نوع هم گل‌های پیونی یا صدتومانی را به نمایش گذاشته است. این گلخانه سقفی شیشه‌ای و گنبدی شکل دارد و از همه جای آن گل و گیاه آویزان است. در فصل زمستان که گل‌های اکثر نمایشگاه‌ها در وضعیت خوبی نیستند، گل‌های این نمایشگاه پر از شکوفه می‌شوند، چون میزان رطوبت و دمای داخل کنترل می‌شود. قبل از ترک نمایشگاه حتماً دمنوش‌های خوشمزه‌ کافه آنجا را امتحان کنید.

میوه‌های باغ و دریاچه

خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس

بخش دیگری از باغ که جوی خاص به این منطقه می‌‌دهد، گلخانه مرکبات آن است که در کل بلاروس نظیر ندارند، در این گلخانه‌ها 100 نوع مرکبات پرورش داده می‌شوند که این مجموعه شامل 25 گونه لیمو، سه نوع پرتقال، 4 نوع گریپ‌فروت و 5 نوع نارنگی است که فقط مختص این باغ هستند. شاید به نظرتان جالب باشد که این بزرگ‌ترین مجموعه مرکبات در کل بلاروس است. بعد از گشت‌وگذار طولانی می‌توانید خستگی خود را در کنار دریاچه مصنوعی باغ و با تماشای قوهای زیبای آن بگذرانید، پیک نیکی دو ساعته می‌تواند تمام خستگی‌های سفر را از تنتان دربیاورد و صدالبته عکس‌های خوبی از دیدنی‌های باغ بزرگ بلاروس جمع خواهید کرد.

دستاوردهای علمی

خرید بلیط هواپیما مینسک بلاروس
بلیط هواپیما مینسک بلاروس

مطمئناً باغ گیاه‌شناسی مینسک از بعد زیباشناسی، یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌ها برای شهروندان بلاروس و گردشگران خارجی به شمار می‌رود اما امروزه نمی‌توان اهمیت باغ را به همین موضوع محدود کرد. در داخل باغ حتماً ساختمان دانشکده علوم نظرتان را جلب خواهد کرد، بد نیست بدانید که مطالعات و بررسی‌هایی که در این باغ صورت می‌گیرد در بیش از 70 کتاب و مقاله‌های بی‌شماری ثبت شده است. همچنین اقدامات زیادی برای حفظ منابع طبیعی و یا جایگزینی آن‌ها انجام می‌شود، از گیاهان خاصی در صنعت، پزشکی، کشاورزی و دیگر زمینه‌ها استفاده می‌شود، البته برای زیباسازی برخی منظره‌ها هم از این گیاهان استفاده می‌شود. در کل طبیعت باغ گیاه‌شناسی پاسخگوی سلیقه هر سنی می‌باشد و کلید حضور در آن بلیط هواپیما مینسک است.

برای خرید بلیط هواپیما بلاروس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
vetliva.com
en.places.by
tobelarus.com
yesbelarus.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید