در سفر به نروژ چه کارهایی نکنیم – قسمت دوم

خرید بلیط هواپیما نروژ و سفر به این شهر گران بسیار مهم است و باعث می‌شود با خیال راحت‌تری برنامه‌های خود را بچینید. این موارد مخصوصا برای کسانی که بار اول به نروژ سفر می‌کنند، کمک بسیار خوبی خواهد بود.

0
89
خرید بلیط هواپیما نروژ
بلیط هواپیما نروژ
در سفر به نروژ چه کارهایی نکنیم - قسمت دومReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Jul 29Rating: 4.0در سفر به نروژ چه کارهایی نباید انجام دهیم - قسمت دوم - خرید بلیط هواپیما نروژدر ادامه مطلبی که درباره نبایدهای نروژ ارائه کرده بودیم، موارد دیگری را هم به آن لیست اضافه می‌کنیم که اطلاع از آن‌ها قبل از خرید بلیط هواپیما نروژ و سفر به این شهر گران بسیار مهم است و باعث می‌شود با خیال راحت‌تری برنامه‌های خود را بچینید. این موارد مخصوصا برای کسانی که بار اول به نروژ سفر می‌کنند، کمک بسیار خوبی

در سفر به نروژ چه کارهایی نکنیم – قسمت دوم

برای اینکه کمی با فرهنگ کشور نروژ آشنا شویم و بدانیم چه کارهایی را انجام ندهیم تا برایمان دردسر ایجاد نشود این مقاله را در ادامه قسمت اول بخوانید. قسمت اول مقاله بلیط هواپیما نروژ و بایدها و نبایدهای آن را بخوانید.

بایدها و نبایدها در سفر به نروژ

در ادامه مطلبی که درباره نبایدهای نروژ ارائه کرده بودیم، موارد دیگری را هم به آن لیست اضافه می‌کنیم که اطلاع از آن‌ها قبل از خرید بلیط هواپیما نروژ و سفر به این شهر گران بسیار مهم است و باعث می‌شود با خیال راحت‌تری برنامه‌های خود را بچینید. این موارد مخصوصا برای کسانی که بار اول به نروژ سفر می‌کنند، کمک بسیار خوبی خواهد بود.

خرید از کیوسک

1از کیوسک خرید نکنید

درست است که با خرید بلیط هواپیما نروژ به یکی از کشورهایی می‌روید که غذاهای بسیار خوشمزه‌ای دارند ولی وقتی خیلی گرسنه هستید از هیچ کیوسکی خرید نکنید، کیوسک‌ها خوراکی‌ها را سه برابر گران‌تر می‌فروشند. وقتی سوپرمارکت به اندازه کافی در سطح شهر وجود دارد لزومی ندارد از کیوسک‌ها خرید کنید و می‌توانید آدرس نزدیک‌ترین سوپرمارکت‌ها را افراد محلی بپرسید.

قارچ سمی

2قارچ‌های خودرو را نخورید

نروژ پر از قارچ‌های ریز و درشت است، یعنی امکان ندارد در طول سفر خود این قارچ‌های به ظاهر خوشمزه را نبینید. فکرش را بکنید همین قارچ‌ها جان چند نفر را تا به حال گرفته‌اند، پس جداً از کندن و خوردن آن‌ها پرهیز کنید. در همه سایت‌های گردشگری قبل از خرید بلیط هواپیما نروژ چنین اطلاعات و هشدار‌هایی نوشته شده و باید به آن‌ها توجه کنید تا خدایی نکرده خاطره تلخی از سفر داشته نباشید.

چانه زدن

3چانه نزنید

حتماً هنگام تصمیم‌گیری درباره مقصد سفر خود نسبت به گران بودن هزینه‌های نروژ آگاهی داشته‌اید. همان‌طور که قبلاً گفتیم نروژ کشور لوکس‌پسندان عزیز است. همه‌چیز در نروژ قیمت‌های باورنکردنی دارد ولی خب با اطلاع از این موضوع می‌توانید با برنامه‌ریزی بلیط هواپیما نروژ را بخرید و سفر خود را مقرون به صرفه کنید. بهتر است در هنگام خرید از پاساژها و مغازه‌های نروژ به فکر چانه زدن نباشید چون اینکار در نروژ معنایی ندارد و کلا دوست ندارند گردشگران در مورد قیمت‌های گران و سرسام‌آور اجناس انتقاد کنند، قیمت‌ها همیشه روی اتیکت‌ها نوشته شده‌اند.

سریع پسرخاله نشوید

4نروژی‌ها دوست ندارند صمیمی شوند

نروژی‌ها فقط با دوستان صمیمی و خویشاوندان خود دست می‌دهند ولی به این معنی نیست که اگر با آن‌ها دست بدهید با شما دعوا کنند، فقط خوششان نمی‌آید و بهترین راه حل این است که کلاً با آن‌ها دست ندهید. صمیمیت آن‌ها به این موضوع محدود نمی‌شود، مثلاً وقتی سوار اتوبوس می‌شوید جاهای خالی زیادی را می‌بینید که بهتر است تا جای ممکن در صندلی کناری نروژی‌ها ننشینید؛ نروژی‌ها معمولاً روی دو صندلی می‌نشینند و اگر هم نشستید، سر صحبت را با آن‌ها باز نکنید مگر اینکه خودشان علاقه‌مند به صحبت باشند. معنی گفته‌های ما این نیست که آن‌ها خشن هستند و اصلاً اهل صحبت و خوش‌وبش نیستند، فقط به حریم شخصی زیاد اهمیت می‌دهند.

رعایت قوانین رانندگی

5قوانین رانندگی را رعایت کنید

جریمه‌ای که برای کوچک‌ترین قانون‌شکنی در این کشور پرداخت می‌کنید خیلی خیلی زیاد است، تا جایی که می‌توانید خودتان رانندگی نکنید ولی در صورتی که مجبور به این کار شدید، حتی در مواقع اورژانسی از چراغ‌قرمز عبور نکنید و جاهایی که چراغ راهنما نباشد هر طور که دلتان می‌خواهد رانندگی نکنید. فرهنگ رانندگی کشورهای آسیایی و اروپایی بسیار متفاوت است و آن‌ها به این مسئله خیلی اهمیت می‌دهند، شما هم باید قبل از خرید بلیط هواپیما نروژ و سفر به این کشور یا اقامت در آن، این موضوع را درنظر بگیرید.

بلیط هواپیما نروژ

6چمدان‌های بزرگ با خود نبرید

سفر با وسایل زیاد و حمل و جابه‌جایی آن‌ها بیش‌تر باعث دردسر است تا راحتی و برای همین کوله‌پشتی بهترین گزینه برای حمل این وسایل می‌باشد. خودتان که می‌دانید اگر چمدان‌های بزرگ و سنگین به همراه داشته باشید مجبورید آن‌ها را روی زمین بکشید، اما کوچه پس کوچه‌ها و پیاده‌روهای نروژ سنگ چین است و کشیدن چمدان روی آن‌ها تقریباً غیرممکن است مگر اینکه چرخ چمدان‌هایتان بسیار بزرگ باشد. خود نروژی‌ها از اندازه‌های مختلف کوله‌پشتی برای سفرهایشان استفاده می‌کند، مخصوصاً خانم‌ها باید بلیط هواپیما نروژ را با رعایت این مسئله خریداری کنند و خودشان را به سفر با کوله‌پشتی عادت دهند.

بلیط هواپیما نروژ

7از خیابان “Karl Johans” چیزی نخرید

یکی از شلوغ‌ترین و پرشورترین خیابان‌های پایتخت نروژ خیابان “Karl Johans” است که کلوپ‌های موسیقی، کافه‌ها و رستوران‌های متنوع، مراکز خرید و هتل‌ها در آنجا قرار دارند. با اینکه نشاط و جریان پرشور زندگی در این خیابان دیدنی است اما این‌طوری تصور کنید که پول‌هایتان در این خیابان آب می‌شوند و زیر زمین می‌روند یا دود می‌شوند. پس از خرید بلیط هواپیما نروژ و آمدن به این خیابان، با وضعیت قیمت غذاها و مراکز خرید این خیابان چاره‌ای ندارید جز اینکه صرفاً به تماشای جذابیت این نقطه از شهر بنشینید.

زمستان نروژ

8در فصل زمستان به نروژ نروید

توصیه ما به شما گردشگران عزیز این است که بلیط هواپیما نروژ را برای روزهای سرد زمستانی رزرو نکنید، حتی اگر به اسکی و مسابقات هیجان‌انگیزش علاقه دارید سفر خود را به تابستان، روزهای آخر پاییز یا اواخر زمستان موکول کنید. اسکی سرگرمی مورد علاقه نروژی‌هاست و حتی در تابستان هم می‌توانید به این منظور به نروژ بروید چون دمای هوا در زمستان به اندازه‌ای پایین است که تصورش از ذهن کسانی که بار اول به نروژ سفر می‌کنند، دور است، علاوه بر سردی هوا سفر در زمستان پرهزینه‌تر خواهد بود.

لباس مناسب

9با لباس‌های نازک سفر نکنید

یکی از کشورهایی که هر لحظه از سفرتان ممکن است با شرایط جوی نامناسب روبرو شوید، نروژ می‌باشد که حتماً گرم‌ترین لباس‌های کمدتان به درد حضور در این کشور می‌خورد. پس از اینکه بلیط هواپیما نروژ خریدید، برای اینکه در سفر خود غافلگیر نشوید و مجبور نباشید که با هزینه زیاد لباس‌های گرم را از مغازه‌های گران نروژ خرید کنید، لباس‌های گرم را برای سفر جدا کنید.

برای خرید بلیط هواپیما نروژ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
tripadvisor.co.uk ، matadornetwork.com
thoughtcatalog.com ، tripsavvy.com
visitoslo.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید