صخره پریکستولن، سکوی تماشای بهشت و پربازدیدترین جاذبه نروژ

صخره “Preikestolen” همین که از نظر “Lonlely Planet” و “CNN Go” به عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای نظارهِ تماشایی‌ترین چشم‌اندازها انتخاب شده است، آن را به پربازدیدترین جاذبه نروژ تبدیل کرده و تقریبا تمام کسانی که بلیط هواپیما نروژ می‌خرند به عشق دیدن این مکان برنامه‌ریزی می‌کنند. صخره پریکستولن که فتوژنیک‌ترین منطقه کشور به حساب می‌آید، گردشگران را به دلهره‌آورترین و شگفت‌انگیزترین تجربه سفری دعوت می‌کند.

0
61
بازدید از صخره های پریکستولن نروژ
صخره های پریکستولن نروژ
صخره پریکستولن، سکوی تماشای بهشت و پربازدیدترین جاذبه نروژReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 21Rating: 3.5صخره پریکستولن، سکوی تماشای بهشت و پربازدیدترین جاذبه نروژ - بلیط هواپیما نروژصخره “Preikestolen” همین که از نظر “Lonlely Planet” و “CNN Go” به عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای نظارهِ تماشایی‌ترین چشم‌اندازها انتخاب شده است، آن را به پربازدیدترین جاذبه نروژ تبدیل کرده و تقریبا تمام کسانی که بلیط هواپیما نروژ

صخره پریکستولن نروژ

صخره “Preikestolen” همین که از نظر “Lonlely Planet” و “CNN Go” به عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای نظارهِ تماشایی‌ترین چشم‌اندازها انتخاب شده است، آن را به پربازدیدترین جاذبه نروژ تبدیل کرده و تقریبا تمام کسانی که بلیط هواپیما نروژ می‌خرند به عشق دیدن این مکان برنامه‌ریزی می‌کنند. صخره پریکستولن که فتوژنیک‌ترین منطقه کشور به حساب می‌آید، گردشگران را به دلهره‌آورترین و شگفت‌انگیزترین تجربه سفری دعوت می‌کند. البته با دیدن عکس‌های بازدیدکنندگان، این حقیقت برایتان باورپذیرتر می‌شود. بلیط هواپیما نروژ را به هر دلیلی که انتخاب کرده باشید باید سری به بهشت آن هم بزنید وگرنه سفرتان کامل نخواهد بود و روزی همین اشتیاق شما را وادار به خرید دوباره بلیط هواپیما نروژ خواهد کرد.

درباره صخره

صخره عظیم پریکستولن در ارتفاع 604 متری از آبدره “Lysefjord” قرار دارد و 10 هزار سال پیش یعنی در عصر یخبندان و در اثر تغییر اندازه یخ‌ها شکل یافته است. صخره‌ای که روی آن می‌ایستید و منظره را تماشا می‌کنید، سکویی به اندازه 25 در 25 متر است، در واقع آبی که در دوران یخبندان به شکاف‌های کوه راه یافته و یخ زده بود، در نهایت باعث شکسته شدن آن شده و چنین صخره‌ای به وجود آورده است. در روزهای قدیم این سکو را “Hyvlatånnå” یا دندان صیقلی می‌نامیدند و همان زمان‌ها هم توجه مسافران آن منطقه را جلب کرده بود و در سال 1900 اولین گردشگر به بالای صخره پریکستولن رفت و چند دهه بعد این صخره تبدیل به یک مقصد گردشگری محبوب برای خریداران بلیط هواپیما نروژ شد.

خرید بلیط هواپیما نروژ
بلیط هواپیما نروژ

کشف صخره

در گذشته‌های دور ژیمناستِ معروف توماس پیتر رندولف با کشتی بخار از آبدره “Lysefjord” می‌گذشت که ناخدای کشتی به صخره‌ای حیرت‌آور در بالای آبدره اشاره کرد و آن را پریکستول یا منبر نامید. همان موقع ایده و هدفی به ذهن ژیمناستیک‌کار خطور کرد و تصمیم گرفت به بالای کوه صعود کند. این اتفاق شروعی برای معروف شدن صخره بود تا اینکه در سال 1949 شرکت “Stavanger Trekking” برای دسترسی راحت گردشگران به این منطقه توقفگاهی را ساخت که امروزه علاقه‌مندان این صخره بعد از تهیه بلیط هواپیما نروژ به این استراحتگاه می‌آیند. در سال 1961 هم جاده‌‌‌ای منتهی به این توققگاه ساخته و تکمیل شد.

توقفگاه

همان‌طور که گفتیم کوهپیمایی از توقفگاهِ پایین کوه شروع می‌شود، “Lodge” ها که در واقع کلبه‌‌های چوبی بزرگی با تسهیلات و امکانات رفاهی زیاد در دل طبیعت و کنار کوه‌ها هستند، زمینه را برای راحت‌ترین طبیعت‌گردی‌ها آماده می‌کنند. توقفگاه پریکستولن معماری شگفت‌انگیز و جذابی دارد و محیط اطراف آن برای سپری کردن زمان و استراحت از ویژگی‌های مناسبی برخوردار است‌. در این ساختمان امکاناتی نظیر کافه، رستوران و 27 باب اتاق، سالنی با شومینه وجود دارد. گردشگرانی که بلیط هواپیما نروژ خریده‌اند در صورتی که نتوانستند اتاقی در این استراحتگاه رزرو کنند، می‌توانند در هاستل، خوابگاه و یا کابین مجزایی که برای اقامت عرضه شده‌اند، به استراحت بپردازند.

کوهنوردی

ماه‌های آپریل تا اکتبر برای کوهنوردی در این منطقه بسیار مناسب هستند و به همین جهت باید بلیط هواپیما نروژ را برای این بازه از سال رزرو کنید. برای کسانی که تجربه کوهنوردی نداشته‌اند این مسیر می‌تواند خسته‌کننده باشد، چون رسیدن به مقصد حدود 3-4 ساعت زمان می‌برد و پیمودن مسیری حدود 7.6 کیلومتر کار خیلی راحتی نیست. کوهنوردی از پارکینگ استراحت‌گاه شروع می‌شود و در طول مسیر ناحیه‌های زیبایی دیده می‌شود که برای توقف کوتاه و تازه کردن نفس، عالی هستند. این مسیر در طول زمستان لیز و خطرناک می‌شود ولی حتی در روزهای عادی هم توصیه می‌شود به همراه راهنما به این سفر بروید و در تمام مدت شرایط آب و هوایی منطقه را چک کنید و از همه مهم‌تر کوهپیمایی را به ابتدای روز موکول کرده و سعی کنید غروب را در بالای سکو به تماشا بنشینید.

حقایقی جالب

وقتی از بالا به صخره پریکستولن نگاه کنید به نظر می‌آید شکافی که صخره را از کوه جدا کرده به طور شگفت‌انگیزی صیقل داده شده و بیش‌تر شبیه به تکه‌ای کیک است که با چاقو بریده باشند. برای درک بهتر این موضوع به فیلم ماموریت غیرممکن 6 رجوع کنید، جایی که نفس‌گیرترین صحنه‌های پایانی فیلم بر روی صخره زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند؛ این صخره در واقع پریکستولن نروژ است که در حین درگیری تام کروز، صحنه‌های زیبایی از تمام زاویه‌های صخره دیده می‌شود. به غیر از این فیلم، در فصل دوم سریال وایکینگ‌ها، رگنار شخصیت اصلی فیلم بر روی همین صخره ایستاده بود. طبق گزارش‌ها، در سال 2017 حدود 300 هزار گردشگر از این صخره بازدید کرده‌اند.

تفریحات دیگر

بدون شک هیچ گردشگری از تماشای چشم‌انداز این صخره سیر نمی‌شود ولی برای کامل‌تر کردن سفر و هیجان بیش‌تر، امکان تجربه‌های دیگری هم وجود دارد. از جمله فعالیت‌هایی که بازدید از پریکستولن را نفس‌گیرتر می‌کند، صخره‌نوردی است، فرود با طناب هم طرفداران خاص خود را دارد ولی برای هیجان کم‌تر می‌توانید به سراغ کایاک‌سواری، کانوسواری، موج‌سواری پارویی یا استند آپ پدل برد و یا زیپ‌لاین 350 متری این منطقه بروید و مطمئن باشید که لذت بی‌پایانی نصیبتان می‌شود و همین هیجان، دلیلی برای خرید دوباره بلیط هواپیما نروژ خواهد شد.

لوازم

حتما می‌دانید که طبعیت‌گردی و به‌خصوص کوهپیمایی تنها در صورتی لذت‌بخش خواهند بود که هم از لحاظ جسمانی آماده ماجراجویی باشید و هم تجهیزات لازم برای سفر را از قلم نیانداخته باشید. برای این سفر نباید لباس‌های پشمی و کاپشن ضدآب و ضدباد، کلاه و دستکش خود را فراموش کنید و باید کفش مناسب کوهنوردی بپوشید. از آنجایی که دل کندن از طبیعت بکر آن منطقه چندان راحت نیست و در هر صورت راه درازی را در پیش دارید، حتما قبل از خروج از توقفگاه به اندازه کافی آب و خوراکی بردارید. اصلی‌ترین لازمه این سفر دوربینی است که بهترین خاطراتتان را از خرید بلیط هواپیما نروژ برایتان ثبت می‌کند، پس آن را هم از قلم نیاندازید.

برای خرید بلیط هواپیما نروژ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید