بلیط هواپیما نوشهیر و لذت سفر به شهر زیبای ترکیه

نوشهیر یکی از شهرهای بزرگ منطقه تاریخی کاپادوکیا است و ترکیبی زیبا از طبیعت و تاریخ را به تصویر کشیده است. این ناحیه دارای مساحت 535 کیلومتر مربع و در ارتفاع متوسط 1،224 متر قرار دارد. منابع اصلی درآمد این شهر بافندگی فرش و صنایع باغبانی می‌باشد و به دلیل وجود پناهگاه‌های زیرزمینی، کوره‌های افسانه‌ای و سحر انگیز، صومعه‌ها، کاروانسراها و کلیساهای مشهور سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

0
561
خرید بلیط هواپیما نوشهیر
بلیط هواپیما نوشهیر
بلیط هواپیما نوشهیر و لذت سفر به شهر زیبای ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 16Rating: 3.5بلیط هواپیما نوشهیر و لذت سفر به شهر زیبای ترکیه - خرید بلیط هواپیما از سفرستاننوشهیر یکی از شهرهای بزرگ منطقه تاریخی کاپادوکیا است و ترکیبی زیبا از طبیعت و تاریخ را به تصویر کشیده است. این ناحیه دارای مساحت 535 کیلومتر مربع و در ارتفاع متوسط 1،224 متر قرار دارد. منابع اصلی درآمد این شهر بافندگی فرش و صنایع باغبانی می‌باشد - بلیط هواپیما نوشهیر

لذت سفر به نوشهیر ترکیه

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی دیگر از شهرهای دیدنی کشور ترکیه را به شما معرفی کنیم تا در سفر خود به این کشور حتماً از این شهر نیز دیدن کنید. پس بلیط هواپیما نوشهیر ترکیه را تهیه کنید چمدانتان را ببندید و با ما همراه باشید.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

معرفی شهر نوشهیر

آشنایی با نوشهیر ترکیه
نوشهیر ترکیه

نوشهیر یکی از شهرهای بزرگ منطقه تاریخی کاپادوکیا است و ترکیبی زیبا از طبیعت و تاریخ را به تصویر کشیده است. این ناحیه دارای مساحت 535 کیلومتر مربع و در ارتفاع متوسط 1،224 متر قرار دارد. منابع اصلی درآمد این شهر بافندگی فرش و صنایع باغبانی می‌باشد و به دلیل وجود پناهگاه‌های زیرزمینی، کوره‌های افسانه‌ای و سحر انگیز، صومعه‌ها، کاروانسراها و کلیساهای مشهور سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. این شهر با پایتخت آنکارا 290 کیلومتر فاصله دارد. بنابراین با خرید بلیط هواپیما کاپادوکیا و سفر به این شهر به آنکارا نیز دسترسی راحتی خواهید داشت.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

دسترسی به نوشهیر

آشنایی با نوشهیر ترکیه
نوشهیر ترکیه

فرودگاه نوشهیر تقریباً ازمرکز شهر 30 کیلومتر فاصله دارد و دسترسی به فرودگاه از طریق اتوبوس‌ها، تاکسی‌های مشترک و تاکسی‌های تجاری امکان پذیر است. هواپیمایی ترکیه روزهای سه شنبه، چهارشنبه، جمعه و یکشنبه عصر پرواز از استانبول به نوشهیر و در روزهای سه شنبه، جمعه، شنبه صبح پرواز از نوشهیر به استانبول ارائه می‌دهد. زمان پرواز 1 ساعت و 15 دقیقه می‌باشد. البته با ماشین شخصی نیز به راحتی از طریق بزرگراه می‌توانید سفر کنید. چند شرکت اتوبوس رانی نیز دارای اتوبوس‌های روزانه و یک شبه هستند که به طور مستقیم از نواشیر به شهرهای دیگر سفر می‌کنند.

عجایب طبیعی نوشهیر

آشنایی با نوشهیر ترکیه
نوشهیر ترکیه

منطقه باستانی کاپادوکیا در آناتولی مرکزی بین شهرهای نوشهر، نیغده و کایسری واقع شده است. میلیون‌ها سال پیش فوران‌های شدید آتشفشان کوه‌های Erciyes و Hasan فلات اطراف را با صخره‌ها و سنگ‌ها پوشانده است. باد و آب و هوا سنگ‌های آتشفشانی نرم را به شکل صدها ستون‌های عجیب و غریب شکل، مخروط‌ها و “کوره‌های سحر آمیز” در رنگ‌های مختلف از صورتی تا سبز و زرد ساییده است. از زمان‌های قدیم، انسان‌ها این سنگ‌های نرم را مقدس می‌پنداشتند و کلیساهای درون غار بی شماری، کلیساها و صومعه‌ها را ساخته‌اند که بسیار دیدنی هستند و به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما نوشهیر از آنها دیدن کنید.

جاذبه‌های تاریخی نوشهیر

آشنایی با نوشهیر ترکیه
نوشهیر ترکیه

کلیساهای این شهر در ابتدای مسیحیت ساخته شده‌اند. سبک هنری کلیساها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: قرن هشتم و نهم، دوره‌های نئوکلاسیک هستند – قرن‌های دهم تا سیزدهم که تزئینات آنها زندگی مسیح و کلیساهای مختلف را نشان می‌دهد. طرح‌های معماری کلیسا کاملاً ساده هستند.

Goreme  و Urgup دو مرکز گردشگری پر جنب و جوش هستند. خانه‌های درون غار، و همچنین مخروط‌های سنگ در داخل و اطراف این شهرها وجود دارد. Avanos، در سرتاسر رودخانه Kizilirmak  و Ortahisar نیز دیدنی هستند. منظره‌های شگفت انگیز از دره Cappadocia را می‌توان از قلعه واقع در Uchisar دید.

آشنایی با نوشهیر ترکیه
نوشهیر ترکیه

موزه روباز Goreme یک مجموعه از کلیساها قرن دهم و کلیساهای قرون وسطی است. نقاشی‌های آب رنگ روی گچ فراوانی نیز داخل آنها وجود دارد که کلیسای Yilanli و کلیسای Tokali از مهم‌ترین آن‌ها است. گردشگران عزیزی که عاشق زیبایی‌های طبیعی و تاریخی هستند با خرید بلیط هواپیما نوشهیر این فرصت را از دست ندهید.

جاذبه‌های طبیعی نوشهیر

خرید بلیط هواپیما نوشهیر
بلیط هواپیما نوشهیر

Zelve یکی از دره‌های پر تأثیر در منطقه است. همچنین تعدادی شهرهای زیرزمینی وجود دارد که توسط مسیحیان برای پنهان شدن از دشمنان ساخته شده است. اتاق‌های ذخیره سازی غذا، اتاق برای خواب، آشپزخانه و لوله‌های بادگیر واقعاً دیدنی هستند. شهرهای زیر زمینی Kaymakli و Derinkuyu دو تا از مهم‌ترین آن‌ها هستند. دو شهر دیگر نیز به نام Mazi  و Ozkaynak وجود دارند. پس حتما با خرید بلیط هواپیما نوشهیر از این شهرهای زیر زمینی خارق العاده دیدن کنید.

خرید و اقامت در نوشهیر

خرید بلیط هواپیما نوشهیر
بلیط هواپیما نوشهیر

کاپادوکیا یک منطقه مهم برای خرید است، حتماً از فرش‌ها و کلیم‌های این منطقه دیدن کنید و شب را نیز در هتل‌های غار این منطقه اقامت کنید تا تجربه‌ای بی نظیر را به دیگر تجارب سفری خود بیفزایید.

برای خرید بلیط هواپیما نوشهیر و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
pinimg.com
Wikitravel.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید