بلیط هواپیما همدان و بازدید از تویسرکان بهشت غرب ایران

تویسرکان یکی از شهرهای بزرگ همدان می‌باشد که در دامنه جنوبی کوه الوند واقع شده است. این شهر کهن با داشتن هوایی معتدل و کوهستانی، یکی از خوش آب‌ و هوا‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود. وفور مناظر چشم‌نوازی چون دره‌های سرسبز و باغ‌های انبوه و پربار گردو سبب شده است که این شهر به بهشت غرب ایران شهرت یابد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری، صنایع‌دستی و غذاهای محلی این شهر آشنا شوید و در صورت تمایل با خرید بلیط هواپیما تویسرکان از این شهر دیدنی بازدید کنید.

0
104
خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان
بلیط هواپیما همدان و بازدید از تویسرکان بهشت غرب ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 2Rating: 4.0بلیط هواپیما همدان بهشت غرب ایران - خرید بلیط هواپیما از سفرستانتویسرکان یکی از شهرهای بزرگ همدان می‌باشد که در دامنه جنوبی کوه الوند واقع شده است. این شهر کهن با داشتن هوایی معتدل و کوهستانی، یکی از خوش آب‌ و هوا‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود. برای سفر به تویسرکان با خرید بلیط هواپیما همدان

تویسرکان؛ بهشت غرب ایران

تویسرکان یکی از شهرهای بزرگ همدان می‌باشد که در دامنه جنوبی کوه الوند واقع شده است. این شهر کهن با داشتن هوایی معتدل و کوهستانی، یکی از خوش آب‌ و هوا‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود. وفور مناظر چشم‌نوازی چون دره‌های سرسبز و باغ‌های انبوه و پربار گردو سبب شده است که این شهر به بهشت غرب ایران شهرت یابد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری، صنایع‌دستی و غذاهای محلی این شهر آشنا شوید و در صورت تمایل با خرید بلیط هواپیما همدان از این شهر دیدنی بازدید کنید.

تاریخچه

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

محققان با بررسی و مطالعه اشیاء تاریخی به‌دست‌آمده از کاوش‌های تپه باستانی بابا کمال به این نتیجه رسیدند که سال‌ها پیش شهری سه‌هزارساله در محل تویسرکان کنونی وجود داشته است که به‌مرورزمان به‌کلی تخریب گشته و چیزی از آن باقی نمانده است. برخی از آثار باستانی کشف‌شده از این منطقه حاکی از آن است که قدمت این شهر به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد.

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

برخی از مورخان معتقدند که تویسرکان بر ویرانه‌های شهر باستانی رودلاور بنا شده است. در حقیقت تویسرکان از ترکیب روستاهای توی و سرکان پس از تخریب شهر رودلاور به دست مغولان به وجود آمد. لازم به ذکر است که این شهر در دوره صفویان رونق بسیاری یافت و اقدامات مناسبی جهت آبادانی این شهر صورت گرفت.

جاذبه‌های گردشگری

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

شهر تویسرکان نیز مانند اغلب شهرهای کشورمان از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی متعددی برخوردار است. با تهیه بلیط هواپیما همدان می‌توانید از مکان‌هایی چون پارک توریستی کمربسته، دره باغ‌های سرکان، محله قدیمی جولستان و دره گزند سرابی بازدید کنید و از طبیعت زیبای آن‌ها لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

آرامگاه حیقوق پیامبر، مسجد جامع سرابی، کاروانسرای شاه عباسی، آرامگاه شاه یزید، پل تاریخی فرسفج و قلعه اردلان نیز از جاذبه‌های تاریخی این شهر محسوب می‌شوند که از قدمت و ارزش تاریخی بسیار بالایی برخوردارند و شما با تهیه بلیط هواپیما همدان می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از آن‌ها آشنا شوید.

عمارت مسعودی

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

عمارت مسعودی یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی تویسرکان بشمار می‌رود که بیش از 130 سال قدمت دارد. این عمارت دوطبقه در دوره قاجار بنا شده است و نام آن برگرفته از ساکنین اولیه آن است. این بنا در محلی واقع شده است که در گذشته آن را محله شاهزادگان می‌نامیدند. عمارت مسعودی تنها بنای بازمانده از قلعه‌ای است که شاهزادگان در آن زندگی می‌کردند.

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

با تهیه بلیط هواپیما همدان و بازدید از این مکان خواهید دید که هر طبقه این عمارت از یک اتاق اصلی و چندین اتاق فرعی تشکیل شده است. بدون شک اتاق شاه‌نشین طبقه همکف زیباترین اتاق این عمارت محسوب می‌شود. سقف و دیوارهای این اتاق با تصاویری از شاهان ایران باستان به شیوه گراور توسط استادان هنرمند ایرانی تزئین شده است. امروزه گردشگران بسیاری برای بازدید از این عمارت_که اکنون به موزه فرهنگ و تاریخ این شهر مبدل شده است_ بلیط هواپیما همدان را خریداری می‌کنند.

آرامگاه حیقوق نبی (ع)

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

یکی دیگر از اماکن جالب و دیدنی این شهر که با تهیه بلیط هواپیما همدان می‌توانید از آن بازدید کنید، آرامگاه حیقوق نبی (ع) نام دارد. حیقوق نبی از پیامبران بنی اسرائیل و نگهبان معبد بزرگ یهودیان در اورشلیم بود که 540 سال پیش از میلاد مسیح به ایران مهاجرت کرد و در شهر تویسرکان سکنی گزید. آرامگاه ایشان ازجمله بناهای باستانی و بازمانده از دوره سلجوقیان است که با معماری هشت‌ضلعی خود توانسته است با بلاهای طبیعی چون زلزله و سیل مقابله کند و پس از گذشت هشت قرن همچنان سالم و پابرجا باقی بماند.

درخت چنار باغوار

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

با خرید بلیط هواپیما همدان و سفر به مرکز این شهر می‌توانید یکی از قدیمی‌ترین درختان ایران را در محله باغوار بیابید. این درخت تنومند و کهن‌سال حدود دو هزار سال قدمت دارد و با ارتفاع 35 متری و تنه قطور خود به یکی از نمادهای این شهر مبدل شده است.

سوغات و صنایع‌دستی تویسرکان

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

تویسرکان نیز مانند شهرهای دیگر کشورمان سوغات و صنایع‌دستی مخصوص خود را دارد که برخی از آن‌ها از شهرت فراوانی میان گردشگران برخوردارند. نقل تویسرکان یکی از محبوب‌ترین سوغات خوشمزه این شهر است که در طعم‌های مختلفی تولید می‌شود. همچنین با تهیه بلیط هواپیما همدان می‌توانید سری به بازار این شهر بزنید و کالاهای دیگری چون گردو، پشمک، سفال‌های خوش‌نقش‌ونگار، پوشاک چرم، عسل محلی، صابون محلی و شاطه حلوایی را خریداری کنید و با خود به سوغات ببرید.

غذاهای محلی

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

حتماً غذاهای خوشمزه و مقوی این شهر را پیش از بازگشت به خانه امتحان کنید. آش سماق، آش کلم‌قمری و کوفته نخودی از غذاهای خوشمزه تویسرکان هستند که طرفداران بسیاری دارند. جالب است بدانید که در طبخ این غذاهای محلی از گردوی تویسرکان استفاده می‌شود که منبع سرشاری از امگا 3 و ویتامین‌های B2، B3 و E می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما همدان
بلیط هواپیما همدان شهر تویسرکان

همان‌طور که در این مطلب خواندید تویسرکان شهری است که با طبیعت زیبا، اماکن باستانی متعدد و غذاهای خوشمزه خود می‌تواند رضایت هر گردشگری را جلب کند. اگر در جستجوی مقصدی برای سفر بعدی خود هستید، وقت را هدر ندهید و با تهیه بلیط هواپیما همدان از این شهر دیدنی بازدید کنید.

برای خرید بلیط هواپیما همدان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید