بلیط هواپیما به همدان پایتخت تمدن ایران

0
356
خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان پایتخت تمدن ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 15Rating: 4.0بلیط هواپیما به همدان پایتخت تمدن ایرانبلیط هواپیما به همدان پایتخت تمدن ایران شهری که پایتخت تمدن و تاریخ ایران بودن برازنده هیبت آن است، بدون هیچ شکی همدان می‌باشد

بلیط هواپیما به همدان پایتخت تمدن ایران

شهری که پایتخت تمدن و تاریخ ایران بودن برازنده هیبت آن است، بدون هیچ شکی همدان می‌باشد. این استان کوله‌باری از تاریخ را با اسم خود به یدک می‌کشد و ترکیب هنر و تاریخ جلوه بی‌نظیری به شهر داده که پذیرای ذوق و سلیقه گردشگران و باستان‌شناسان و هنردوستان از هر مللی است. تا به حال به این فکر کرده‌اید وقتی مردم از آن طرف دنیا برای دیدن عظمت این شهر کیلومترها طی می‌کنند چرا شما با فاصله تنها چند ساعت ،سفر به همدان را بین برنامه‌‌های خود ندارید؟ از غافله عقب نمانید و ببینید در این شهر تاریخی چه چیزهای در انتظار شما است . بلیط هواپیما به مقصد همدان کلیدی برای دستیابی به گنجینه غنی کشورمان است.به کمک معرفی‌نامه در نظر گرفته شده هیچ چیز را از قلم نیاندازید. این شهر منطقه غربی و کوهستانی ایران با رنگ و لعاب مذهب و تاریخ و طبیعت در میان استان‌های دیگر می‌درخشد. قوم ماد مرکز این استان ،شهر همدان را بنا نهادند و پایتخت خود نامیدند. هگمتانه نامی است که مادها به این شهر داده بودند.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از جاذبه‌های گردشگری

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

همدان خانه مقبره‌های بزرگان تاریخ و مذهب، مشاهیر فرهنگی، جلوه هنر طبیعت و دست‌ساخته‌‌های بشر است. غار علی‌صدر، شیر سنگی، کتیبه گنج‌‌نامه، آرامگاه ابوعلی‌سینا، بازار همدان، حمام قلعه، کاروان‌سرای حسین‌خانی، گنبد علویان،میدان امام همدان، برج قربان، سد اکباتان، دره مراد بیگ، دره عباس‌آباد، آرامگاه باباطاهر، کلیسای حضرت مریم، مسجد جامع همدان، کلیسای گریگوری استفان، امام‌زاده‌ها ، باغ‌ها و کاروان‌سراها و خانه‌های تاریخی و مذهبی از جاذبه‌های گردشگری شهر هستند.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از غار علی‌صدر

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

چشم‌انداز زیرزمینی با لقب طولانی‌ترین غار آبی دنیا از مهم‌ترین جاذبه‌های همدان است. زیبایی غار خیره‌کننده است و اثر عظیم طبیعت درطول قرن‌ها درست جلوی چشمان شماست شهرستان کبودرآهنگ میزبان گردشگران این منطقه است و مهمان‌نوازی زبان‌زدی بین عموم دارد.محوطه داخل غار پیچ در پیچ هست برای همین لازم است دو سه ساعتی وقت برای بازدید از این جاذبه درنظر بگیرید ،بلیط قایق تهیه کنید تا سه کیلومتر مسیر زیبای آبی را تماشا کنید و پس از آن از حوالی آنجا سوغاتی‌ها و صنایع دستی مورد پسند خود را خرید کنید.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از مسجد جامع همدان

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

این مسجد در نزدیکی میدان مرکزی شهر بنای به جا مانده از زمان صفوی و قاجار می‌باشد که از قدیمی‌ترین مساجد همدان است و گردشگران داخلی و خارجی را جذب معماری خود می‌کند. بنای مسجد با شکل هندسی ناهمگون که طرح مستطیل شکلی است دارای سه ایوان ، دو شبستان و سه در ورودی می‌باشد.گنبد آجری و رواق‌های زیبای این مسجد هنر قرن‌ها پیش را به نمایش گذاشته‌‌اند.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از تپه هگمتانه

برای آن‌ها که به تاریخ علاقه دارند به شدت توصیه می‌شود برای بازدید این تپه به دنبال رزرو بلیط هواپیمایی باشند. حفاری‌های بخشی از تپه نشان می‌دهد که کاخ‌های قدیمی بر روی آن ساخته شده بوده‌اند.همانطور که آتن و رم شهرهای باستانی یونان و ایتالیا هستند، هگمتانه نیز از معدود شهرهای باستانی به‌جا مانده است. طرح منظم این شهر و آثار ارزشمندی که در طول حفاری‌ها کشف شده‌‌اند نشان از هنر پیشینیان بوده است.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از آرامگاه باباطاهر عریان

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

آرامگاه شاعر و عارف دوبیتی سرا که به طور گمنام زندگی کرده در شمال شهر همدان و در میدان “وی” قرار دارد و چون از تعلقات دنیوی دل ‌کنده بوده به او لقب عریان داده‌اند. در اطراف این بنا فضای سبز وسیعی وجود دارد که منظره دل‌بازی به آنجا می‌دهد. بنای مقبره بارها بازسازی شده و در محوطه داخلی‌اش قسمتی از شعرهایش بر روی سنگ‌ها حکاکی و باعث زیبایی مزار شده‌اند.

بلیط هواپیما به همدان و بازدید از کتیبه‌های گنج‌نامه

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

مجموعه تاریخی بسیار ارزشمندی که صحبت از پادشاهان بزرگ و حکومت باشکوه ایرانیان دارد. در کنار کتیبه‌ها ،آبشار گنج‌نامه ،مجموعه ورزشی ،تله کابین ،امکانات اقامتی هم برای گردشگران فراهم آمده است. این سنگ‌نوشته‌ها بر صخره‌های الوند در انتهای دره عباس‌آباد به دستور داریوش و خشایار شاه هخامنشی حک شده‌اند تا دفتری دست نخورده برای نسل‌های بعدی به‌جا بگذارند.

صنایع دستی و سوغات همدان

با یک برنامه‌ریزی فوق‌العاده به دنبال خرید بلیط هواپیمایی و سفری سریع و آسوده به شهر متمدن و تاریخی باشید و چمدان خود را از دست بافته‌ها و ساخته‌هایبومیان بی‌نصیب نگذارید تا رنگ و بویی از هنر همدانی‌ها را در خانه‌های خود داشته باشید.

فرش‌بافی در همدان

در کنار گشت و گذار و تفریح خود ،از خرید صنایع دستی مرغوب و باکیفیت در این شهر غافل نمانید چون که می‌توان ارزان‌ترین و زیباترین قالی و قالیچه‌ها را در همدان یافت. شهر تمدن ایران یکی از مراکز عمده قالی‌بافی کشور محسوب می‌شود.

چرم‌سازی در همدان

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

همدان با پیشینه طولانی مدت در تولید و صادرات چرم به سراسر دنیا شهرت جهانی داشت و بازار پررونقی را برای کسبه اهل تجارت تشکیل داده بود اما امروزه تولیدات این صنعت عمدتا به منظور صادرات فراهم می‌شود.

سفال لالجین در بازار همدان

خرید بلیط هواپیما به همدان
بلیط هواپیما به همدان

در بازارها و موزه‌های همدان آنچه نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند ،سفال‌های رنگین و متنوع است که هنری قدیمی نزد بومیان این شهر بوده و لالجین همدان در این زمینه تاریخچه‌ای بیش از 700 ساله دارد.

مرواربافی و گیوه‌بافی از دیگر صنایع ذستی همدان است و باسلوق ،کماج، انگشت‌پیچ بهترین سوغاتی‌ها برای به یاد سپردن این شهر می‌باشند.

بلیط هواپیما به فرودگاه همدان و رزرو هتل‌های این شهر

گردشگران عزیز در دومین قدم سفر بعد از تهیه بلیط هواپیمایی و سفری مطمئن و آرام وارد فرودگاه همدان می‌شوند که در فاصله 5 کیلومتری شهر واقع شده است تا ماجراجویی در هر قدمی تاریخ و فرهنگ را شروع کنند. با گشتن در خیابان‌‌ها متوجه ساختار عجیب و مدور آن خواهید شد که ترافیک را از تارو پود مسیرهای آن محو کرده است.

مهمانسراها و هتل‌هایی با امکانات مناسب اقامت و نزدیکی به جاذبه‌های دیدنی آماده ارائه تسهیلات خود برای گردشگران عزیز هستند و اقامت در هتل‌هایی چون هتل ارم ،هتل بوعلی همدان ،هتل آرین و مرمر لذت سفر را برای شما عزیزان چند برابر خواهد کرد.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

اسم سایت‌ها:
fa.wikipedia.org ، fa.wikivoyage.org
mehrnews.com ، tripadvisor.com
pintapin.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید