جشن جمشید نوروز در هندوستان

0
141
خرید بلیط هواپیما به هندوستان
بلیط هواپیما به هندوستان
جشن جمشید نوروز در هندوستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 20Rating: 4.5جشن جمشید نوروز در هندوستان - خرید بلیط هواپیما برای ایام نوروز به این کشورخرید بلیط هواپیما به هندوستان. جشن جمشید در هندوستان. جشن های هندوستان. دیدنی های هندوستان. قیمت بلیط ارزان هواپیما به هندوستان

جشن جمشید نوروز در هندوستان

سال جدید پارسی با عنوان جمشید نوروز در سراسرجهان توسط جوامع فارسی‌زبان جشن گرفته می‌شود. این جشن در اولین روز از اولین ماه تقویم فصلی فارسی برگزار می‌شود و مصادف با ماه میلادی مارس است. این روز با ظهور فصل بهار آغاز می‌شود و جشن جمشید نوروز با گرمی و نشاط برپا می‌شود. تمامی پیروان دین زرتشتی در این جشن شرکت کرده و آیین و مراسم‌های مذهبی را با جان‌ودل به‌جا می‌آورند.

فرقه خاصی از پارسی‌زبانان در قسمت غربی هند زندگی می‌کنند و ازاین‌رو، جشن جمشید نوروز در این مناطق اهمیت ویژه‌ای دارد. برای تجربه‌ای متفاوت از جشن نوروز، بلیط هواپیما به هند را خریداری کنید.

چاه‌پله‌های شگفت‌انگیز هندی

فستیوال‌های پر از کثیف‌کاری دنیا

برخی از پارسی‌ها نوروز را در ماه ژوئیه جشن می‌گیرند. علت این امر این است که مردم هند و پاکستان از تقویم شاهنشاهی پیروی می‌کنند. درحالی‌که تقویم ایران در سراسر جهان، سال نو را با اولین روز از فصل بهار آغاز می‌کند. تقویم شاهنشاهی سال‌های کبیسه را حساب نمی‌کند و درنتیجه، سال جدید پارسی در هند و پاکستان حدود 200 روز پس از بهار، جشن گرفته می‌شود. تاریخ این جشن معمولاً بین ماه ژوئیه و اوت است. این روز جمشید نوروز نامیده می‌شود، زیرا پادشاه ایرانی، جمشیدشاه تقویم پارسی را معرفی کرده‌بود. این جشن به‌طورعمده، توسط مردم ایالات متحده آمریکا، خاورمیانه و پاکستان برگزار می‌شود.

جشن هندی‌ها

خرید بلیط هواپیما به هندوستان
بلیط هواپیما به هندوستان

با خرید بلیط هواپیما به هندوستان و شرکت در جشن جمشید نوروز، با فرهنگ و اعتقادات پارسی‌ها بیشتر آشنا شوید. این جشن در آستانه سال جدید برگزارشده و باعنوان “Pateti” نیز شناخته می‌شود. اعتقاد بر این است که جمشیدشاه این جشن را 3000 سال پیش برگزار کرد. روزی که هردو قطب شمال و جنوب و طول روز و شب برابر است و فصل بهار را به ارمغان می‌آورد. زرتشتیان در این روز از گناهان خود توبه می‌کنند و مشغول دعا می‌شوند. ذهن و روح خود را از اعمال و افکار پلید و شرورانه تمیز می‌کنند و روحیه خود را با مثبت‌اندیشی، عشق و صلح تجدید می‌کنند.

این سنت قدیمی و مهم طی سالیان محفوظ مانده و آمادگی‌ها برای برگزاری جشن جمشید نوروز، هرسال بهتر از سال گذشته پیش می‌رود. خانه‌ها تمیز و گردگیری می‌شوند تا اثری از تارهای عنکبوت بر سقف خانه‌ها نباشد. در و دیوارهای منازل رنگ‌کاری می‌شوند و سپس با شی‌ءهای نمادین گوناگون از قبیل ماهی‌ها، ستاره‌ها، پرندگان و پروانه‌ها تزئین می‌گردند. لباس‌های نو و مخصوص برای جشن نوروز سفارش داده می‌شوند. هرسال گردشگران زیادی علاوه‌بر بازدید از زیبایی‌های این کشور، برای خرید لباس‌های زیبا و سنتی هندی بلیط هواپیما به هند را خریداری می‌کنند. در روز جشن نوروز، مردم لباس‌های نو و زیبا به تن می‌کنند و کلاه‌هایی از جنس طلا و نقره بر سرشان می‌گذارند. در و پنجره‌ها با حلقه‌هایی از گل‌های رز و یاس مزین می‌شوند. در پله‌ها و آستانه‌ها، از پودرهای رنگی برای طراحی الگوهای زیبا و جذاب استفاده می‌کنند. این الگوهای پیچیده و خلاقانه، نمایانگر تقدس این جشن باشکوه می‌باشند. الگوهای گل‌دار و تصاویر ماهی بسیار محبوب و موردپسند هستند و مبارک و فرخنده تلقی می‌شوند.

فستیوال‌ها در این جشن

خرید بلیط هواپیما به هندوستان
بلیط هواپیما به هند

جشن‌ها و فستیوال‌های متعددی در هند برگزار می‌شود و جشن جمشید نوروز از مهم‌ترین جشن‌ها برای پارسی‌ها است و شرکت در این جشن‌ها قطعاً ارزش خرید بلیط هواپیما به هندوستان را دارد. در نوروز، به روی مهمانان گلاب می‌پاشند و با برنج و صبحانه مخصوصی که از میوه‌های خشک تهیه‌شده و با ماست سرو می‌شود، پذیرایی می‌کنند. پیر و جوان از این پذیرایی بسیار خرسند می‌شوند. بعد از صبحانه وقت بازدید از آتشکده است. مردم به آتشکده رفته و به دعا و شکرگزاری می‌پردازند. در پایان این مراسم مذهبی، همه پارسی‌ها باهم سلام و احوال‌پرسی می‌کنند و با گفتن جمله “سال مبارک”، سال خوبی را برای هم آرزو می‌کنند. در خانه‌ها، غذاهای مخصوص و خوشمزه که به‌طور استادانه آماده و پخته شده‌اند، به روی میز ناهارخوری همچون نمایشگاه غذا دیده می‌شوند.

غذاهای جشن

خرید بلیط هواپیما به هندوستان
بلیط هواپیما به هندو

غذاهای خوشمزه و تند هندی، میزان فروش بلیط هواپیما به هند را از سراسرجهان افزایش داده‌اند؛ اما در ایام نوروز، غذاهای مختلف پارسی رنگ و بوی خاصی به جشن نوروز می‌بخشند. برنج دم‌کرده همراه با زعفران، گوشت گاو، گوسفند، مرغ و ماهی در بین این غذاها وجود دارند. در بین دسر و شیرینی‌جات، دسر فالوده به چشم می‌خورد که از شیر و عطر گل رز درست می‌شود. یکی دیگر از دسرهای خوشمزه و محبوب در این جشن، دسر کاسترد کاراملی است.

در این جشن، کل روز با بازدید از دوستان و آشنایان سپری می‌شود. مردم درحالی‌که این روز را جشن می‌گیرند، برای یکدیگر آرزوی سلامتی و نعمت‌های فراوان می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما به هند به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
indianexpress.com
festivals.iloveindia.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به هند ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید