بلیط هواپیما به هيروشيما يادگار جاويد جنگ و صلح

0
158
خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هيروشيما يادگار جاويد جنگ و صلحReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 18Rating: 4.0بلیط هواپیما به هيروشيما يادگار جاويد جنگ و صلحبلیط هواپیما به هيروشيما ژاپن تاریخ پر فراز و نشیبی دارد و از دوران باستان تا روزگار معاصر حوادث و رخدادهای تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرده است.

بلیط هواپیما به هيروشيما يادگار جاويد جنگ و صلح

کشور ژاپن تاریخ پر فراز و نشیبی دارد و از دوران باستان تا روزگار معاصر حوادث و رخدادهای تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرده است. اما هیچ کدام به اندازه جنگ جهانی دوم و رویدادهای این جنگ خانمانسوز نام ژاپن و دو شهر هیروشیما و ناگازاکی را بر سر زبان‎ها نینداخته است و گردشگران کنجکاو را مشتاق خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور پر رمز و راز نکرده است.

ژاپن یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است که مسافران برای سفر به آن بلیط هواپیما می‎خرند. ترکیبی از سنتی و مدرنیته در آن به وضوح دیده میشود. با وجود بسیاری از ساختمان های سنتی و قدیمی در کنار دستاوردهای پیشرفته و تکنولوژی ژاپن تبدیل به یک قطب گردشگری در جهان شده است. بازدیدکنندگان می توانند در تاریخ و هنر غنی ژاپنی غوطه ور شوند و در کنار آن نگاهی اجمالی نیز به پیشرفت های آینده داشته باشند. تقریبا همه امکان تاریخی در حال استفاده می باشند یعنی به عنوان یک مکانی طرفا جهت بازدید عموم نیست، گرچه این عمل نیز از بازدید عموم از امکان تاریخی ژاپن جلوگیری نکرده است. طبیعت زیبای ژاپن در طول سال برای گردشگرانی که بلیط هواپیما به مقصد ژاپن می‎خرند، قابل مشاهده است. ژاپن یکی از کشورهای دنیاست که نرخ جنایت بسیار کمی دارد که این عمل رضایت خاطر گردشگرانی که بلیط هواپیما برای ژاپن می‎خرند را به همراه دارد.

خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن

هيروشيما و ناگازاكي از جمله شهرهاي معروف كشور ژاپن هستند كه به واسطه جنگ جهاني دوم،‌ نام آن‌ها را زياد شنيده‎ايم و مي‎شنويم. در ادامه این مطلب با شهر هیروشیما، برخی از جاذبه‎های گردشگری آن و وقایعی که در طول جنگ جهانی دوم بر سر این شهر و مردمان آن گذشت، بیشتر آشنا خواهیم شد.

بلیط هواپیما به جزیره هونشو

هیروشیما در جزیره هونشو واقع شده است که جوان‌تر از بسیاری از شهرهای ژاپنی با کمتر از ۵۰۰ سال قدمت است، اما سرنوشت آن برای همیشه در تاریخ در ۶ اوت ۱۹۴۵ عوض شد هنگامی که تبدیل به اولین شهر در جهان شد که یک بمب اتمی بر روی آن انداخته شد. بنابراین مرکز جاذبه‌های شهر در صلح خلاصه شده است: پارک صلح، یادبود صلح و موزه یادبود صلح. این شهر همچنین جاذبه‌هایی دارد که افکار لذت بخش را به ذهن می‌آورد، مانند قلعه هیروشیما و باغ گل و گیاه شوکیان.

خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن

یادبود صلح هیروشیما یک احترام فراموش نشدنی به زندگی هایی است که در اثر بمب اتمی در ۶ آگوست سال ۱۹۴۵ از بین رفتند. این بنا تنها سازه ای است که بعد از بمباران اتمی هیروشیما سر پا ماند تا یادبودی برای آیندگان باشد. این بنای یادبود خاطره تلخ بمباران را زنده میکند که نشان دهنده اهمیت زندگی انسان ها و افتخار قربانیان است بطوریکه هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

جزیره اوکونوشیما در نزدیکی سواحل جنوب غربی ژاپن مکانیست که در سال های جنگ جهانی دوم محل قرار گیری یک کارخانه و آزمایشگاه ویژه ساخت سلاح‌های شیمیایی بود، به همین دلیل خرگوش‌ها اولیه این جزیره  برای آزمایش سلاح‌های شیمیایی استفاده شدند.

پس از گذشت سال‌ها از اتمام جنگ جهانی دوم و تخلیه اوکونوشیما توسط ساکنان آن ، زاد و ولد این حیوانات در جزیره ادامه پیدا کرده  و در حال حاضر تنها ساکنان این مکان محسوب می شوند. این جزیره متروک، با وسعت خیلی کم برابر با ۲/۵ مایل، هرساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن شناخته شده است.

خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن

خرگوش های بی شمار ساکن در آن و هم چنین پارک های دیدنی و وحشی مستقر، عوامل اصلی بازدید گردشگران از این جزیره می باشند. هرساله تعداد بسیار زیادی بازدید کننده از سراسر دنیا، برای دیدار با این موجودات دوست داشتنی، بلیط هواپیما به مقصد هیروشیما بخرند و به این جزیره سفر کنند. تا چندین دهه قبل، جزیره اوکونوشیما به عنوان یکی از جزایر دورافتاده ژاپن مطرح بود که حیات وحش به طور طبیعی در آن جریان داشت… ولی بین سالهای ۱۹۲۹ تا ۱۹۴۵ و در دوران جنگ جهانی دوم، ارتش سلطنتی ژاپن، این جزیره را به عنوان یک پایگاه نظامی و برای انجام برنامه مخفیانه خود به عنوان مرکز تولید سلاحهای شیمیایی و همچنین تولید بیش از ۶۰۰۰ تن گاز سمی، استفاده کرد… گرچه هیچ آماری به طور رسمی وجود ندارد، ولی این طور که گفته شده است، برای تحقق این پروژه، ۶۵۰۰ کارگر در این جزیره مشغول به کار شدند. بیشتر این گاز تولید شده خطرناک، در جنگ علیه چین به مصرف رسید. از سال ۱۹۴۵ به بعد نیز، این جزیره به سرعت از تمامی نقشه ها حذف شد و تمامی کارگرانی که به طور سری در این جزیره در تولید گازهای سمی، همکاری داشتند، با تهدید، مجبور به سکوت درباره راز این کارخانه ها شدند. در سال ۱۹۹۶، بعد از تحقیقات بسیار، محققان توانستند در آب جزیره، مقادیری آرسنیک پیدا کنند.

وزارت محیط زیست ژاپن هم در سال ۲۰۰۵، در این رابطه اعلام کرد که میزان آرسنیک موجود در جزیره، به اندازه ۴۹ بار بیشتر از حد استاندارد می باشد.

خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن

احتمالا اگر شما نیز جزو آن دسته از مسافرانی باشید که قصد خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد ژاپن و سفر به هیوشیما را دارید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین بمب اتمی در جنگ جهانی دوم روی شهری فرود آمد که در جریان جنگ بمباران نشده بود؛ شهر هیروشیما در غرب ژاپن. هیروشیما یکی از پایگاه‌های مهم جنگی ژاپن بود. در این شهر بسیاری از کارگران چینی و کره‌ای به کار اجباری مشغول بودند.

اسم کد بمبی که در هیروشیما فرود آمد «پسر کوچولو (Little Boy)» بود. این بمب سه متر طول داشت و چندین تن وزن. بمب‌افکن B-29 آمریکا که وظیفه پرتاب این بمب را روی هیروشیما داشت، دارای سه خدمه بود. بمبی که بر فراز هیروشیما پرتاب شد، در ارتفاع ۶۰۰ متری زمین منفجر شد تا شدت تخریب‌اش افزایش یابد. با انفجار بمب بخش‌های وسیعی از شهر ویران شدند.

خرید بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن
بلیط هواپیما به هیروشیما ژآپن

ارتش آمریکا سه ‌روز پس از بمباران هیروشیما، در نهم ماه اوت سال ۱۹۴۵ بمب اتمی دیگری بر شهر ناگازاکی ژاپن پرتاب کرد. در پی این حمله اتمی ۷۰ هزار نفر از شهروندان ناگازاکی کشته شدند. کمی پس از پرتاب این بمب بود که ژاپن تسلیم شد.

چند ساعت پیش از حمله دوم (ناگازاکی)، هواپیماهای آمریکای سه میلیون کاغذ را بر فراز ژاپن ریختند. در آن برگه‌ها به مردم ژاپن هشدار داده شده بود که اگر جنگ را تمام نکنند، سلاح‌های اتمی بیشتر و بیشتری علیه آن‌ها استفاده خواهد شد و کشورشان را نابود خواهند کرد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ژاپن به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
tripandtravelblog.com
jadehayesabz.ir
karnaval.ir
jazebeha.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به ژاپن ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید