بلیط هواپیما والنسیا و طنز با سیاستمداران در جشنواره لاس فالاس

جشنواره‌ای که عروسک‌های چوبی غول‌پیکری از شخصیت‌های مشهور و سیاسی گرفته تا عروسک‌های کاغذی در آن حضور دارند و مردم در پایان مراسم آن‌ها را به آتش می‌کشند.این جشنواره طرفداران بسیار زیادی دارد و همه‌ساله در ماه اسفند، فروش بلیط هواپیما والنسیا غوغایی به راه می‌اندازد و مهر تأییدی برای محبوبیت این جشنواره است.

0
96
خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
بلیط هواپیما والنسیا و طنز با سیاستمداران در جشنواره لاس فالاسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 17Rating: 4.5بلیط هواپیما اسپانیا و طنز با سیاستمداران در جشنواره لاس فالاس - جشنی به یادماندنی در اسپانیاجشنواره‌ای که عروسک‌های چوبی غول‌پیکری از شخصیت‌های مشهور و سیاسی گرفته تا عروسک‌های کاغذی در آن حضور دارند و مردم در پایان مراسم آن‌ها را به آتش می‌کشند.این جشنواره در ماه اسفند، برای فروش بلیط هواپیما والنسیا غوغایی به راه می‌اندازد. دیدنی های والنسیا. جاهای دیدنی اسپانیا. فستیوال آتش بازی والنسیا. جشنواره آتش و شور. قیمت بلیط ارزان هواپیما والنسیا. بلیط هواپیما اسپانیا

بلیط هواپیما اسپانیا و طنز با سیاستمداران در جشنواره لاس فالاس

شاید اخیراً شنیده باشید که دوستان و اطرافیان از والنسیا آمده باشند و از جشنواره‌ای صحبت کنند که عروسک‌های چوبی غول‌پیکری از شخصیت‌های مشهور و سیاسی گرفته تا عروسک‌های کاغذی در آن حضور دارند و مردم در پایان مراسم آن‌ها را به آتش می‌کشند. شاید به نظرتان خیلی جذاب نیاید اما با دیدن عکس‌ها و ویدئوی مراسم نظرتان به‌کلی عوض خواهد شد. جشنواره “Las fallas” که نام این رویداد در شهر والنسیاست، طرفداران بسیار زیادی دارد و همه‌ساله در ماه اسفند، فروش بلیط هواپیما والنسیا غوغایی به راه می‌اندازد و مهر تأییدی برای محبوبیت این جشنواره است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما اسپانیا

یونسکو و جشنواره لاس فالاس

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
یونسکو و جشنواره لاس فالاس

سازمان جهانی یونسکو سعی بر این دارد که انسان‌ها را از وجود نمایش‌هایی آگاه کند که تنوع فرهنگی و خلاقیتشان برای حفظ و ادامه آن اهمیت دارند و اخیراً هم عنوان « میراث فرهنگی ناملموس بشریت« را به این جشنواره داده است، پس وقتی این سازمان لاس فالاس را مهم می‌داند، چرا شما با خرید بلیط هواپیما والنسیا به این جشنواره نروید و خوش نگذرانید؟!

زمان جشنواره

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
زمان جشنواره

مردمان والنسیا با لاس فالاس شروع بهار را جشن می‌گیرند و در طول 5 روزی که جشن ادامه دارد صدای موسیقی، آتش‌بازی و برنامه‌های مفرحی که دارند، روزهای خوب و شادی را برای شرکت‌کنندگان مراسم به وجود می‌آورد. اگر زمان دقیق شروع جشن را بخواهید، باید بگوییم از 15 تا 19 مارس روزهای اختصاص‌یافته به این جشن هستند، برای همین اگر بتوانید برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید که برای 13 یا 14 مارس بلیط هواپیما والنسیا را رزرو کنید می‌توانید هفته بی‌نظیری در این شهر داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما والنسیا و دیدن بزرگترین آکواریوم اروپا

لباس‌های مخصوص ابریشمی

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
لباس‌های مخصوص ابریشمی

مردان و زنان فالاسی که به آن‌ها”Falleras” و “Falleros” گفته می‌شود در زمان‌های بخصوصی مثل این جشنواره لباس‌های ابریشمی سنتی به تن می‌کنند که دست‌دوز هستند و البته بسیار گران‌قیمت، رنگ‌بندی متنوع این لباس‌ها جلوه زیبایی به خیابان‌های شهر می‌دهد و شما را غرق در فرهنگ والنسیا می‌کند. جشنواره لاس فالاس دو چیز نیاز دارد: دوربین و بلیط هواپیما والنسیا درباره خوش‌گذرانی در این جشنواره شک نکنید و برنامه‌های خود را بچینید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما اسپانیا و خوردن غذاهای خوشمزه

آتش‌بازی

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
آتش‌بازی در لاس فالاس

جشنواره لاس فالاس برای آدم‌های بی‌حوصله و عصبی ساخته نشده است، برای همین اگر از سروصدا، چهارشنبه‌سوری و آتش‌بازی خوشتان نمی‌آید، برای دو روز آخر جشنواره بلیط هواپیما والنسیا را رزرو کنید، چون در ماه مارس هرجا که بروید، جوان یا پیر، همه در حال آتش‌بازی هستند. از اول تا 19 مارس روزانه ساعت 8 صبح شیپورچی‌ها با رژه در خیابان همه را برای روزی باحال و نشاط‌آور بیدار می‌کنند و به همراه آن‌ها ترقه‌بازان هم برنامه خود را شروع می‌کنند.

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
آتش‌بازی در لاس فالاس

قسمت بعدی برنامه آتش‌بازی ساعت 2 بعدازظهر در میدان اصلی شهر بوده و با پایان نمایشی از انفجار ترقه‌ها و دودهای رنگی، مردم بر روی تراس‌های شهر غذاهای خوشمزه و سنتی والنسیا و نوشیدنی‌های اشتهاآورشان را میل می‌کنند. البته بهتر است نیمه‌شب 19 مارس آتش‌بازی نهایی و منحصربه‌فرد دنیا را از دست ندهید و برای تماشای راحت‌تر این مراسم تا جایی که می‌توانید نزدیک پل “Pont de les Flors” شوید.

عروسک‌های فالاس

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
عروسک‌های فالاس

اگر بلیط هواپیما والنسیا را تهیه‌کرده و به این جشنواره بروید، خواهید دید که محبوب‌ترین بخش جشنواره لاس فالاس مربوط به عروسک‌های کارتونی به همراه عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی آن‌هاست که با طنزمایه‌های سیاسی، کمدی و حتی عاشقانه شما را جذب خود می‌کنند. این عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی که عروسک‌های کوچکی هستند و همه‌جا در کنار عروسک‌های بزرگ دیده می‌شوند، پاپت یا “Ninots” خوانده می‌شوند.

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
عروسک‌های فالاس

 جنس مواد عروسک‌های فالاس اشتعال‌زاست برای همین به‌راحتی در آخرین شب جشنواره سوزانده می‌شوند، البته یکی از عروسک‌ها هرسال به‌عنوان برگزیده جشنواره انتخاب می‌شوند که سرنوشتی به‌غیراز سوختن دارند. این عروسک‌ها توسط داوران مردمی انتخاب می‌شوند و برای نگه‌داری به موزه فالاس منتقل می‌شوند.

روز اول جشن

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
روز اول جشن لاس فالاس

البته جشن در روز تعیین‌شده خود شروع نمی‌شود، بلکه از همان اول مارس نشانه‌هایی از جشن در سراسر شهر وجود دارد. پیشنهاد ما این است که بعد از تهیه بلیط هواپیما والنسیا و اقامت در هتل، کفش‌های راحتی خود را بپوشید و دوربین خود را بردارید و سری به خیابان‌های شهر بزنید، اگر خوش‌شانس باشید و روز 15 مارس آنجا باشید، می‌توانید این دست‌ساخته‌های حیرت‌انگیز را ببینید و سلفی‌های جالبی از آن‌ها داشته باشید. برای اینکه بیشتر آن‌ها را یکجا ببینید به منطقه “Barrio de Ruzafa” یا “el Carmen” بروید یا در میدان “del Ayuntamiento” که محل ساختمان‌های منحصربه‌فرد شهر است، حاضر شوید.

روز دوم جشن

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
روز دوم جشن لاس فالاس

شب روز اول زن‌ها و مردانی که ماه‌ها برای ساخت عروسک‌ها زحمت‌کشیده‌اند، بیدار می‌مانند تا عروسک‌ها را در جای مناسبی نصب کنند و همه‌چیز را برای روز دوم جشن آماده کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا قبل از طلوع آفتاب نصب آن‌ها را تمام کنند. به عبارتی صبح روز 16 مارس و شاید همان روزی که بلیط هواپیما والنسیا شما را به آنجا رسانده این صحنه‌های جالب را ببینید.

روز سوم جشن

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
روز سوم جشن لاس فالاس

بعدازاینکه داوران به تمام نقاط شهر رفتند و تمام عروسک‌ها را برانداز کردند، تصمیم می‌گیرند که کدام عروسک‌ها می‌توانند برگزیده این مراسم باشند، عروسک‌هایی که تعداد آن‌ها بالای 750 عروسک بزرگ و کوچک است و حاصل زحمت‌های زیادی است، صاحبان عروسک‌ها به میدان “del Aynutamiento” می‌روند تا جوایز خود را دریافت کنند.

روز چهارم جشن

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
روز چهارم جشن لاس فالاس

از ساعت 4 بعدازظهر تا تاریکی‌های شب مردم از محله‌های خود تا میدان “Plaza de la Virgin” می‌روند تا دسته‌های گل خود را تقدیم منظر مریم مقدس می‌کنند. این منظر بانوی مقدس، سازه پرعظمتی است که 15 متر ارتفاع دارد و در روبروی کلیسا قرار داده‌شده و شنل رنگینی به تن دارد. جمعیت زیادی در اطراف آن بوده و منظره جالبی را می‌سازند. همین‌طور که می‌بینید جشنواره لاس فالاس چیزی فراتر از سرگرمی و در واقع یک پدیده فرهنگی از دست ندادنی است که راه حضور در آن بلیط هواپیما والنسیا است.

روز آخر جشن

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
روز آخر جشن لاس فالاس

ساعت 10 شب با سوزاندن عروسک‌های کوچک مراسم را شروع می‌کنند و دو ساعت بعد در نیمه‌شب شروع به سوزاندن عروسک‌های بزرگ می‌کنند. به‌غیراز عروسک برگزیده، عروسک‌های میدان “del Aynutamiento” آخرین عروسک‌هایی هستند که در ساعت 1 سوزانده می‌شوند و البته قبل از آن مراسم باشکوهی از آتش‌بازی برگزار می‌شود، یکی از بهترین قسمت‌های مراسم همین لحظه‌هاست که سروصدای زیادی در میدان برپا می‌کند و آن‌جا را پر از رنگ و نور می‌کند. بله جشن لاس فالاس اینجا تمام می‌شود.

موزه “Fallero”

خرید بلیط هواپیما والنسیا و بازدید از لاس فالاس
موزه “Fallero” لاس فالاس

و در پایان باید گفت که اگر جشنواره لاس فالاس را از دست دادید زیاد نگران نباشید، هنوز فرصتی هست که عروسک‌ها و نینوت‌های ساخته این جشن‌ها را ببینید. در واقع هر موقعی از سال که بلیط هواپیما والنسیا را گرفتید به موزه “Fallero” بروید، در آن‌جا هم نینوت‌هایی که تابه‌حال در این جشن برگزیده‌شده‌اند به نمایش گذاشته‌شده‌اند و تقریباً با پیش‌زمینه 60 ساله در خدمت شما هستند و هم عکس‌هایی از این مراسم در آن‌جا وجود دارد که درک بهتر این جشن را برایتان راحت‌تر می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما والنسیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
visitvalencia.com
spanish-fiestas.com
urbanadventures.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید