بلیط هواپیما وان و ردپایی از تاریخ غنی آن در زمان حال

اگر به تاریخ و بازدید از مکان‌های تاریخی علاقه دارید و بلیط هواپیما ترکیه بوده و قصد دارید در سفر خود از منطقه وان دیدن نمایید، بهتر است بدانید که شهر وان و منطقه اطراف آن دارای تاریخی غنی بوده که به 5000 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. پس از خرید بلیط هواپیما وان و سفر به این منطقه، طی مسافرت خود ممکن است میراث فرهنگی و بقایای تاریخی را مشاهده کنید که رد پایی از تاریخ غنی خودشان را به زمان ما آورده‌اند و تقریباً در تمامی قسمت‌های این منطقه باستانی پراکنده‌شده‌اند.

0
506
خرید بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان
بلیط هواپیما وان و ردپایی از تاریخ غنی آن در زمان حالReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on May 3Rating: 4.0بلیط هواپیما وان و ردپایی از تاریخ غنی آن در زمان حال - خرید بلیط هواپیما ارزانبلیط هواپیما ترکیه بخرید و از منطقه وان دیدن نمایید، بهتر است بدانید که شهر وان و منطقه اطراف آن دارای تاریخی غنی بوده که به 5000 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. پس از خرید بلیط هواپیما وان طی مسافرت خود ممکن است میراث فرهنگی و بقایای تاریخی را مشاهده کنید که رد پایی از تاریخ غنی خودشان را به زمان ما آورده‌اند.

بلیط هواپیما وان و ردپایی از تاریخ غنی آن در زمان حال

اگر به تاریخ و بازدید از مکان‌های تاریخی علاقه دارید و بلیط هواپیما ترکیه بوده و قصد دارید در سفر خود از منطقه وان دیدن نمایید، بهتر است بدانید که شهر وان و منطقه اطراف آن دارای تاریخی غنی بوده که به 5000 سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. پس از خرید بلیط هواپیما وان و سفر به این منطقه، طی مسافرت خود ممکن است میراث فرهنگی و بقایای تاریخی را مشاهده کنید که رد پایی از تاریخ غنی خودشان را به زمان ما آورده‌اند و تقریباً در تمامی قسمت‌های این منطقه باستانی پراکنده‌شده‌اند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با مکان‌‌ها و خرابه‌های تاریخی متعدد آن آشنا شده و اگر علاقه‌مند به مشاهده آن‌ها از نزدیک باشید، بلیط هواپیما وان خریداری کرده و به این شهر سفر کنید.

بلیط هواپیما وان

1کلیسای جامع ارمنی صلیب مقدس (کلیسای آکدامار)

این کلیسای دیدنی در اصل در اوایل دهه 900 میلادی ساخته‌شده است. کلیسای جامع صلیب مقدس در اصل قسمتی از یک مجموعه مذهبی بزرگ که خانه شاه گاجیک اول آرتسرونی (King Gagik I Artsruni) در آن قرارگرفته بود. این شاه زمانی فرمانروای این منطقه بوده که اقامتگاهی را نیز در جزیره آکدامار امروزی ساخته بود. این کلیسا در یک سبک معماری بلوکی ساخته‌شده است که این ساختمان را از دور زیاد جالب نشان نمی‌دهد؛ اما از نزدیک، تقریباً تمامی ساختمان از حفاری‌های مزین پوشیده شده است. درحالی‌که تعدادی از حفاری‌های زینتی نیز در بین این حفاری‌ها وجود دارد، بیشتر آن‌ها داستان‌هایی از انجیل، همانند داستان داوود و جالوت را به تصویر کشیده‌اند. شما نیز می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما وان و سفر به این شهر، از نزدیک این حفاری‌ها را تماشا کنید.

بعد از این‌که فرمانروایی شاه آرتسرونی به پایان رسید، این کلیسا تا اواخر دهه 1800، خانه رهبر کاتولیک ارمنی‌ها شد. زمانی که کاتولیک‌های ارمنی دیگر در این کلیسا زندگی نمی‌کردند، این ساختمان به دلیل اهمیت تاریخی آن متروکه گردید. این کلیسا در سال 1951، تقریباً به‌کلی نابود شد، اما یک نویسنده کردی موفق به نگه‌داری و حفظ این مکان شد که قربانی سال‌های مدیدی از خشونت و وحشیگری شده بود.

درنهایت این کلیسا در سال 2005 بازسازی گردید، اما از جایی که این کلیسا تحت نظر دولت ترکیه است، از نو به‌عنوان یک موزه و نه به‌عنوان مکانی برای عبادت، برای عموم باز شد. این حرکت مادی‌گرا، تعداد زیادی از ارمنی‌ها را ناراحت کرد، زیرا آن‌ها حس می‌کردند که قسمتی از گذشته مذهبی آن‌ها ازدست‌رفته است؛ اما باوجود خشم و اعتراضات ارمنی‌ها، این موزه به هر نحوی افتتاح شد.

بازدیدکنندگان پس از خریداری بلیط هواپیما و سفر به وان، می‌توانند توسط یک قایق به جزیره آکدامار رفته و از این تکه تاریخ مذهبی ترکیه، دیدار به عمل‌آورند.

بلیط هواپیما وان

2چاوش‌تپه و یا هایکابرد Cavustepe(Ancient Sardurihinili)

هایکابرد یک مکان باستانی سنگربندی شده و مستحکم در ناحیه گورپینار (Gurpinar) در قسمت شرقی ناحیه آناتولیای ترکیه و استان وان قرارگرفته است. این سازه تقریباً در 25 کیلومتری جنوب شرقی وان در کنار جاده‌ای که به شهر حاکاری (Hakkari) منتهی می‌شود و در دره‌ای که زمانی با نام Hayots Dzor شناخته می‌شد، قرارگرفته است. این مکان در قرن هشتم قبل از میلاد مسیح توسط پادشاهان اورارتو (از پادشاهی آرارات) به‌عنوان یک قلعه، استفاده می‌شده است.

در افسانه‌های قومی و اجدادی ارمنی‌ها، این ساختمان قلعه‌ای است که توسط هایک (Hayk)، مؤسس افسانه‌ای ملت ارمنستان، ساخته‌شده است. بر طبق افسانه‌ها هایک این قلعه را در نزدیکی محلی که پادشاه بابلی‌ها بِل و یا احتمالاً نمرود را به هلاکت رساند، ساخته است. علاقه‌مندان به تاریخ و مکان‌های تاریخی، نباید خرید بلیط هواپیما وان و دیدار از این مکان بی‌نظیر را از دست بدهند.

بلیط هواپیما وان

3قصر هوشاپ (Hosap Castle)

قصر هوشاپ، یک قصر قرون‌وسطایی است که در روستای گوزلسو (Guzelsu)، در ناحیه گورپینار، استان وان در قسمت شرقی ترکیه قرارگرفته است. همچنین محل قرارگیری این قصر در 50 کیلومتری مرکز شهر وان است. بسیاری از ساختمان‌های سالم مانده توسط حکمران عثمانی، ساری سلیمان بِی (Sari Suleyman Bey) در سال 1643 ساخته‌شده است. هوشاپ یا خوشاب در زبان ارمنی، به معنی یکشنبه است. معنی دیگر آن “آب زیبا” در زبان فارسی و”Guzelsu” در ترکی است که همان معنی آب زیبا را می‌دهد.

شهر پیشین هوشاپ بر روی یک زمین مسطح در شمال قصر صخره‌ای و در فضای بسته‌ای که روبه‌روی قصر واقع‌شده، قرارگرفته است. این شهر در یک‌گوشه توسط قصر و در طرف دیگر توسط یک دیوار محافظت می‌شده است که این دیوار از جنش گل بوده و با کنگره‌های گلی به شکل دندانه‌دار درآمدهاست. این دیوار که مربوط به اوایل دوران عثمانی می‌باشد هنوز هم در ارتجاعات قلعه، قابل روئیت است. پس از تهیه بلیط هواپیما وان و سفر به این شهر، دیدار از این قصر تاریخی را از دست ندهید.

بلیط هواپیما وان

4قصر وان (توشپا باستانی) The Van Castle (Ancient Tushpa)

 این قصر، اولین پایتخت اوراتو می‌باشد. قصر وان توسط شاه اوراتو، ساردوری اول (Sarduri I) در اواسط قرن نهم قبل از میلاد مسیح ساخته‌شده است. ورودی این قصر که در وضعیت خوبی قرار دارد، در قسمت شمال غربی قصر، واقع‌شده است. برج ساردوری اول (برج مادیر Madir) نیز در قسمت غربی ورودی قصر قرارگرفته است. اگر بلیط هواپیما وان خریداری کرده و از این قصر دیدن نمایید، حفاری‌هایی که توسط ساردوری اول به زبان آشوری حک‌شده است را مشاهده خواهید کرد.

قبر شاه اوراتویی، شاه آرگیستی اول (Argisti I) در گوشه جنوب غربی قصر قرارگرفته است. همچنین در قسمت جنوبی این قصر تالارهایی وجود دارد که قبر پادشاهان اوراتو در آن واقع‌شده‌اند.

در جنوب قصر، بقایایی از شهر قدیمی وان وجود دارد و در کنار آن مسجد بزرگ از دوران سلجوقیان و مساجد کایا چلبی (Kaya Celbi) و هوسرِو پاشا (Husrev Pasha) از دوران عثمانی از نقاط جالب و قابل‌توجهی هستند که در این منطقه قرارگرفته‌اند.

بلیط هواپیما وان

5قلعه خاکی (روساهینیلی باستانی) Toprakkale (Ancient Rusahinili)

این قلعه دومین پایتخت فرمانروایی اوراتو بوده و بر روی صخره‌های زیم زیم ساخته‌شده است. این قلعه توسط پادشاه اوراتو، روسا دوم (Rusa II) تأسیس‌شده و به همین دلیل روساهینیلی نامیده شده است. اگر بلیط هواپیما وان خریداری کرده و از این قلعه دیدار کنید، بقایای معبد اوراتویی و بقایای دیوارهای شهر و آب‌انبار آن را مشاهده خواهید کرد.

بلیط هواپیما وان

6قصر قواش (Gevas)

این قلعه در بزرگراه وان-تاتوان و در 37 کیلومتری جنوب مرکز شهر وان، قرارگرفته است. این قلعه در دوران اوراتو ساخته‌شده و همچنین قبر‌های مربوط به دوران سلجوقیان از قرن 14 میلادی نیز قابل‌توجه و جالب هستند. در جنوب قلعه سردابه حلیمه خاتون قرار دارد که توسط اوراتویی‌ها ساخته‌شده و بعداً توسط سلجوقیان، مورداستفاده قرارگرفته است. در قبرستان این قلعه بیش از 400 قبر وجود دارد که هنر سنگ‌تراشی و هنرهای تزیینی دوران سلجوقیان، دیدنی بوده و ارزش خرید بلیط هواپیما وان و سفر به این شهر را دارد.

با توجه به مطالب گفته‌شده می‌توانید مطمئن باشید که منطقه وان در ترکیه ازنظر تاریخی، چیزی کم نداشته و علاقه‌مندان به تاریخ با خرید بلیط هواپیما وان و سفر به این شهر، سفر جذاب و جالبی را تجربه خواهند کرد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
atlasobscura.com
travel.sygic.com
kultur.gov.tr

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید