بلیط هواپیما به ایتالیا و کارناوال ونیزی

0
200
خرید بلیط هواپیما به ونیز برای شرکت در کارناوال ونیز
شرکت در کارناوال ونیز
بلیط هواپیما به ایتالیا و کارناوال ونیزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 19Rating: 4.5بلیط هواپیما به ایتالیا و کارناوال ونیزی - روایت یک گوشه از تاریخ در طول هفته در شهر ونیزکارناوال چیست؟ carnival. سه شنبه اعتراف. قیمت بلیط ایتالیا ایران ایر. قیمت بلیط هواپیما تهران ونیز. قیمت بلیط رفت و برگشت ونیز. پروازهای تهران به ایتالیا

بلیط هواپیما به ایتالیا و کارناوال ونیزی

ایتالیایی‌ها مردم عجیب‌وغریبی هستند، انصافاً مدل خاص و حالات مخصوص به خود را دارند که هیچ کجای جهان مردم چنین حالاتی را در خودشان ندارند. احساساتشان خاص است، برخوردشان خاص است، زبان و لهجه بسیار منحصربه‌فردی دارند، اصلاً کسی که یک یا چند بار بلیط هواپیما به ایتالیا را خریده باشد و به یکی از شهرهای آن یا چند شهر سر زده باشد، هرکجای دنیا ایتالیایی ببینند، با یک نگاه می‌شناسند.

اینکه گفتم ایتالیایی‌ها با یک نگاه شناخته می‌شوند منظورم قبل از صحبت کردنشان است، صحبت کنند خوب معلوم است سریع شناخته می‌شوند.

چرا باید از جشن هالووین ترسید؟

سفری تابستانی با فستیوال موسیقی بامبرشوت

آن لهجه خاصشان، آن کشیدگی آخر کلامشان، آن بااحساس صحبت کردنشان، آن صحبت کردن با دستانشان، همه و همه نشانگر یک ایتالیایی است.

رفتارهای ایتالیایی

همان‌طور که گفتم آن‌ها مردمان عجیبی هستند، کارهای عجیب‌وغریب هم زیاد می‌کنند. مثلاً در یک موقعیت خاصی از سال اگر شما به شهر ونیز بروید متوجه خواهید شد که حال و هوای این شهر مثل همیشه نیست. همه مردم در یک تکاپوی خاص هستند کم‌کم شهر شلوغ می‌شود و حال و هوای آن یک‌طور دیگر می‌شود. خواهید دید که در آن ایام در همه جای شهر صورتک فروخته می‌شود. یعنی چه خبر می‌تواند باشد؟ همه مردم باعجله می‌آیند و برای خرید صورتک‌ها باهمدیگر بحث می‌کنند. بعضی‌ها از قبل انتخابشان را کرده‌اند. امان از آن‌هایی که می‌خواهند همان‌جا انتخاب کنند، با صدای بلند باهم حرف می‌زنند و راجع به‌صورتک‌ها بحث می‌کنند چه خبر است؟

ماه رمضان مسیحی‌ها

خرید بلیط هواپیما به ونیز برای شرکت در کارناوال ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

راستی می‌دانستید مسیحیان همانند مسلمانان ماه رمضان دارند؟ البته آن‌ها اسمش را ماه رمضان نمی‌گذارند و ۳۰ روز هم نیست، بلکه بیشتر است. آن‌ها چهل روز در طول سال روزه می‌گیرند و اسم آن را می‌گذارند چهارشنبه خاکستر یا چهارشنبه توبه. وقتی فهمیدم که قرار است در شهر ونیز چه اتفاقی بیفتد خیلی برایم جالب شد. برای شما هم تعریف می‌کنم شاید برای شما هم جالب باشد و هوس برانگیز برای این‌که بلیط هواپیما به ونیز را بخرید و به‌موقع خود را به این فستیوال برسانید. قرار است امسال، یعنی سال 2018 از 27 ژانویه تا 13 فوریه برگزار شود.

کارناوال ونیزی

خرید بلیط هواپیما به ونیز برای شرکت در کارناوال ونیز
شرکت در کارناوال ونیزی

بله قرار است در این شهر یک کارناوال راه بیفتد. از قرائن پیداست که همه مردم ونیز قرار است در این کارناوال شرکت کنند و سهم خود را داشته باشند. یک هیاهوی درست‌وحسابی است. به‌تمام‌معنا شهر شلوغ می‌شود و همه خود را موظف می‌کنند که در این جشن شرکت کنند. اما چه جشنی و آیا بزرگداشت مسئله خاصی است؟ ونیزی‌ها می‌گویند بزرگداشت یک حادثه تاریخی است که مربوط می‌شود به خیلی سال قبل.

بخش‌های نمایش

نمایش‌های جالبی در آن اجرا می‌شود، یکی از بخش‌های ثابت این نمایش بانویی است که در حال پرواز است و کارهای مختلف انجام می‌دهد که هرسال به گونه مختلف نمایش داده می‌شود. یکی دیگر از پاهای ثابت این جشن فرستاده شدن بادکنک‌ها به آسمان است که محال است فراموش شود. یکی دیگر هم آهنگری است که دارد به روی سندان می‌کوبد. یکی دیگر هم افرادی هستند که روی قایق سوارند و رنگ به این‌طرف و آن‌طرف می‌پاشند. این‌ها هرکدام قطعات یک پازل است. صورتک‌ها هم جالب است، این ماسک‌ها هرکدام معنا و مفهوم خاص خود را دارد، یعنی به اشخاص یا حوادث و موضوعات مختلف دارد اشاره می‌کند که همگی در دل آن داستان است. انگار همه مردم متفق‌القول قلب‌هایشان یکی شده و این حادثه را بزرگ می‌دارند.

داستان آن چه بود؟

خرید بلیط هواپیما به ونیز برای شرکت در کارناوال ونیز
بلیط هواپیما به ونیز و شرکت در کارناوال

داستان را که از مردم جویا شدم این‌طور برایم تعریف کردند که شخصی به نام اولریش دوم و ۱۲ نفر از یاران نزدیکش علیه دولت زمان خود در شهر ونیز به پا خواستند و فریاد آزادی‌خواهانه علیه جمهوری خواهان سر داده بودند؛ اما حرکت آن‌ها سرکوب شد و دستگیر شدند. بعد از چند وقت به‌صورت مشروط آزاد شدند و قرار شد هرسال به دولت ونیز خراج پرداخت کنند. این خراج ۱۲ قرص نان ۱۲ خوک و یک گاو نر بود. سالیان سال گذشت و مردم به‌پاس داشت حرکت اولریش دوم یک گاو نر و ۱۲ خوک را در میدان سن مارکو ذبح کردند و این راه ادامه پیدا کرد تا امروز به این حالتی که می‌بینید درآمد. این جشن از دو هفته مانده به چهارشنبه خاکستر آغاز می‌شود و یک روز قبل از آن پایان می‌یابد.

برای خرید بلیط هواپیما به ایتالیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به ایتالیا ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید