بلیط هواپیما به ونیز رمانتیک‏ترین شهر جهان

1
548
خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز رمانتیک‏ترین شهر جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 4.0بلیط هواپیما به ونیز رمانتیک‏ترین شهر جهانبلیط هواپیما به ونیز رمانتیک‏ترین شهر جهان سفرستانی‎های گرامی که مطالب سایت را دنبال می‎کنند و از این طریق، قبل از خرید بلیط هواپیما ارزان تهران ونیز

بلیط هواپیما به ونیز رمانتیک‏ترین شهر جهان

سفرستانی‎های گرامی که مطالب سایت سفرستان را دنبال می‎کنند و از این طریق، قبل از خرید بلیط هواپیما ارزان با شهری که مقصد سفرشان خواهد بود بیشتر آشنا می‎شوند، مستحضرند که سفرستان، شهرهای دیدنی زیادی را به گردشگران ایرانی معرفی می‌کند تا با خیال راحت بلیط هواپیما ارزان بخرند و در سفر خوش بگذرانند. اما حتی در میان این همه شهر دیدنی که سفرستان به مخاطبانشان معرفی کرده است نیز، کم‎تر پیش‎ می‎آید که شهری وجود داشته باشد که حتی قصابی‎هایش نیز رفتنی و تعریف کردنی باشند و سبک و سیاقشان با سایر شهرها متفاوت باشد.

شهر ونیز در کشور ایتالیا از آن دست شهرهایی است که اگر بلیط هواپیما ارزان برای سفر به آن تهیه کنی، گوشه گوشه‎اش مجذوبت می‎کند و فرقی نمی‎کند در مغازه‎های قصابی شهر سرک بکشی یا اینکه مهمان موزه‎ها و بناهای چند صد ساله‎اش باشی!

به همین مناسبت است که از ونیز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا از نظر بسیاری از جهانگردان یاد می‎شود؛ جزیره ای در شمال ایتالیا که گویا پازل هایی خرد شده را به هم چسبانده اند تا سرزمینی رویایی به نام ونیز را بسازند. ونیز در حقیقت چند جزیره ی کوچک است که توسط کانال هایی آبی به هم متصل شده اند و منظره ای فوق العاده را پدید آورده‌اند. همیشه اسم ونیز که به گوشمان می رسد به سرعت یاد قایق های رنگارنگ در سراسر شهر می افتیم، قایق هایی که نقش اتومبیل را ایفا می کنند.

بلیط هواپیما به ونیز شهر بدون خودرو

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

ونیز در شمال ایتالیا قرار دارد و نام آن از قبیلۀ وِنِتی که در زمان امپراطوری رم در این منطقه ساکن بوده برگرفته شده است و از نظر تاریخی بر روی جزیره ریالتو واقع شده که به معنی ساحل مرتفع است. ونیز به نام های ملکۀ آدریاتیک، شهر جنگ، شهر ماسک ها، شهر پل ها، شهر شناور و شهر کانال ها شهرت دارد. این شهر بر روی یک تالاب واقع شده و ظاهر آن درست مانند ۶۰۰ سال قبل آن است. مشهور ترین منطقه آن دارای ۱۱۸ جزیره در نواحی اصلی شهر است. ونیز تنها شهریست که هیچ ماشینی در آن وجود ندارد و در عوض از تاکسی های آبی، اتوبوس های آبی یا واپورتو و گوندولاها یا قایق های پارویی استفاده می‌شود.

ونیز شهر عابرین پیاده، تنها شهری در جهان است که در آن ماشین تردد نمی‌کند و برای مسافرانی مناسب است که بلیط ارزان هواپیما می‎خرند تا سفر کنند و در زیر آسمان شهری تازه در آرامش مهتاب قدم بزنند. جزیره اصلی و مرکزی ونیز که ریالتین نام دارد را میشود به راحتی در یک ساعت پیاده روی تماشا کرد.

بلیط هواپیما به ونیز شهر جشنواره‎ها و کارناوال‎ها

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

ونیز شهر جشنواره ها و کارناوال ها نیز هست و هر گردشگری که می‎خواهد از آخرین دستاوردهای سینمایی سال مطلع شود باید در موسم جشنواره بلیط هواپیما تهران ونیز تهیه کند. برای مثال جشنواره ی فیلم ونیز در اواخر اگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است. کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ ترین و قدیمی ترین کارناوال های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک ها نیز مشهور است. همان ماسک هایی که شاید در فیلم به یادماندنی استنلی کوبریک به نام Eyes Wide Shut نمونه آن را دیده باشید. ماسک های آن فیلم را نیز هنرمندان این شهر ساخته‌اند. به غیر از ماسک‌ها، کریستال‌های ونیزی هم شهرت فراوان دارند و طرز ساخت شان دیدنی است. این کریستال ها را هنوز با روش سنتی در جزیره های اطراف ونیز (مورانو و بورانو) می سازند: ظریف وخارق العاده با قیمت های نجومی.

ونیز چطور ونیز شد؟

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

شهر ونیز به صورت امروزی که معرف حضور مسافرانی است که بلیط هواپیما برای سفر به ایتالیا می‎خرند، در سال 800 بعد از میلاد به وجود آمد. تالاب ونیز در سال 800 بعد از میلاد مسیح کم کم شکل امروزی را به خود گرفت قبل از آن هم با توجه به منابع غنی برای شکار و ماهیگیری افرادی می زیستند به طور پراکنده، طبق شواهد تاریخی در زمان قبل از رومیان نیز تمدنی با مشاغلی از قبیل ماهیگیری، تولید نمک و حمل و نقل دریایی در این منطقه وجود داشته.

 با آمدن رومیان به این منطقه مشاغل رونق بیشتری می گیرد و بنادر ساخته می شود (کیوجا) اولین بندر ساخت رومیان در نزدیکی ونیز است. آثار متعددی که هنوز هم پای بر جاست در همین دوران ساخته می شود و بنا بر شواهدی رومیان از ونیز به عنوان تفرج گاه برای تعطیلات نیز استفاده می نمودند. بنا بر نظر کرونیکن آلتیللانته تاریخ نویس قرن 11 میلادی، برای اولین بار در 25 مارس 421 با افتتاح کلیسای سن جاکومتو بر روی پل ریآلتو شهر ونیز به طور رسمی ایجاد شد بعدها ساکنان نواحی اطراف با پناه آوردن به ونیز بعد از حملات مکرر لونگو باردی ها در سال میلادی 568 به جمیعت شهر افزودند.

بلیط هواپیما به ونیز شهر کانال‎های آبی

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

شهر ونیز هم سطح دریا می باشد و دارای 118 جزیره، بعضی از این جزایر به هم به وسیله پل متصل می باشند و بعضی دیگر مجزا. قسمت تاریخی ونیز که درمرکز شهر ونیز قرار دارد به طور سنتی و از قدیم به شش قسمت تقسیم شده. این مناطق شش گانه عبارتند از درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو، کاستلو. این مناطق در دو طرف کانال گراند یا کانال بزرگ قرار دارند که حدود 150 کانال کوچکتر را به هم وصل می کند.

ونیز در بین مسافرانی که بلیط ارزان هواپیما برای سفر به ایتالیا می‌خرند به داشتن کوچه‌های باریک معروف است. علت باریک بودن آن ها این است که در گذشته، تنها مسیر ارتباطی، کانالهای شهر بوده و درب اصلی هر ساختمان به یک کانال باز می‌شده و خیابان ها تنها فضایی برای جدا کردن ساختمانها از یکدیگر بوده و کاربرد دیگری نداشتند.

بلیط هواپیما برای بازدید دیدنی‎های شهر ونیز

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

برای گردشگری که بلیط هواپیما تهران ونیز خریده است، کل شهر ونیز به تنهایی چشم‌اندازی بی‌نظیر است، چیزی که در تمام دنیا مانندی ندارد. بهترین راه برای گردش در ونیز قدم‌ زدن است. خیابان سنت مارکز اسکوآر (St Mark’s Square) همان گذرگاهی است که اگر صادقانه بخواهید امپراطوران پیشین ونیز را درک کنید باید از آن دیدن کنید. در اطراف میدان، قصر سلطنتی سنت مارکز (St Mark’s) را مزین به چشم‎انداز خیره‎کننده‎ای از گنج های غارت شده‎اش پیدا خواهید کرد و کاخ دوجز (Doge’s) با اتاق‌های ایالتی منحصربفرد و برج ساعت باشکوهش را خواهید یافت. در این منطقه برج کلیسا نیز در جایی بنا شده است که شما می‌توانید از آنجا چشم‌اندازی پر زرق و برق از ونیز داشته باشید. این برج  در سال ۱۷۵۶ ساخته شده و با گذشت تمام این سال‎ها هنوز هم یکی از دیدنی‎ترین بناهای شهر به حساب می‎آید.

مراکز خرید ونیز

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

هر زمان که بلیط هواپیما ارزان تهران ونیز خریدید، اگر مدت اقامت‌تان در ونیز محدود بود و شهر را هم خوب نمی شناختید، هر وقت چیزی دیدید که می پسندید، همان موقع و از همان جا آن را بخرید. هیچ تضمینی نیست که بعدا دوباره چشمتان به آن فروشگاه بیافتد. انتظار داشتتید در ونیز خبری از مغازه‌های طراحان لباس نباشد؟ اشتباه می‌کردید. در ونیز هم مثل بقیه‌ شهرهای مهم ایتالیا، مارک‌های معروف لباس فراوان پیدا می شود. خیابان های اطراف میدان سن مارکو پر است از اسم های آشنا : مارک‌های گوچی، پرادا، آرمانی، ورساچه و… آن حوالی شعبه دارند. دور و بر کاله دلا ماندولا و کامپو سنتو استفانو هم بوتیک‌های خوبی پیدا می‌شود که گر چه شاید به آن معروفی نباشند، اما اجناس زیبا و تک از قبیل انواع لباس، کفش، کیف‌دستی و… را عرضه می‌کنند.

بلیط هواپیما به فرودگاه مارکوپولو ونیز

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

ونیز دارای یک فرودگاه بین‌المللی به نام مارکوپولو است. ونیزی‌ها برای گرامیداشت مارکوپولو شهروند نامدار و جهانگرد خود، نام این فرودگاه را مارکوپولو گذاشته اند. این فرودگاه ۲۰ کیلومتر با شهر فاصله دارد و دروازه ونیز محسوب می شود. کسانی که با خودرو به ونیز می روند در نزدیکی شهر خودروهای خود را در ۲ پارکینگ بزرگ پارک می‌کنند که البته برای هر روز باید ۲۵ یورو بپردازند.

خرید بلیط هواپیما به ونیز
بلیط هواپیما به ونیز

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ایتالیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع
namnak.com
boursenews.ir
karnaval.ir
lonelyplanet.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به ایتالیا ، برای دیدن کلیک کنید.

یک دیدگاه

  1. مرسی از مطلب جامع و کاملتون راجع به و نیز..من خودم شخصا ترغیب شدم که هر چه زودتر بلیط هواپیما رو از سفرستان بخرم و برای یه سفر جزاب به ونیز آماده بشم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید