دخمه مردگان پاریس؛ از خیال تا واقعیت

پاریس از شهرهای بسیار زیبا و مطرح جهان است که سفر به آن نیازی به دلیل خاصی ندارد. چرا که این شهر از موزه‌ها، جاذبه‌های گردشگری، امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری برخوردار است و هرکسی را شیفته خود می‌کند. زرق‌وبرق این شهر رویایی باعث شده تا لقب شهر نور را به خود اختصاص دهد. اما پاریس زیبا در پس زرق و برق خود، تاریخ پر فراز و نشیبی دارد که گریبان مردگان و زندگان این شهر را گرفته است.

0
713
خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس
دخمه مردگان پاریس؛ از خیال تا واقعیتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 30Rating: 4.0دخمه مردگان پاریس؛ از خیال تا واقعیت - خرید بلیط هواپیما پاریس از اپلیکیشن سفرستانپاریس از شهرهای بسیار زیبا و مطرح جهان است که سفر به آن نیازی به دلیل خاصی ندارد. چرا که این شهر از موزه‌ها، جاذبه‌های گردشگری، امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری برخوردار است و هرکسی را شیفته خود می‌کند. زرق‌وبرق این شهر رویایی باعث شده تا لقب شهر نور را به خود اختصاص دهد. بلیط هواپیما پاریس

دخمه مردگان پاریس

پاریس از شهرهای بسیار زیبا و مطرح جهان است که سفر به آن نیازی به دلیل خاصی ندارد. چرا که این شهر از موزه‌ها، جاذبه‌های گردشگری، امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری برخوردار است و هرکسی را شیفته خود می‌کند. زرق‌وبرق این شهر رویایی باعث شده تا لقب شهر نور را به خود اختصاص دهد. اما پاریس زیبا در پس زرق و برق خود، تاریخ پر فراز و نشیبی دارد که گریبان مردگان و زندگان این شهر را گرفته است. گرچه امروزه بوتیک‌ها و مغازه‌های برندهای مطرح و گوناگون بیشتر خیابان‌های شهر را در بر گرفته است و قدم زدن در خیابان‌های آن بسیار جذاب به نظر خواهد آمد؛ اما از دنیای زیر پایتان غافل نشوید! در ادامه همراه ما باشید تا سفری به اعماق پاریس و عجیب‌ترین جاذبه آن داشته باشیم و ناگفته‌هایی از این جاذبه عجیب را برایتان توصیف نماییم.

به سراغ دخمه اگر می‌روید، نرم و آهسته روید!

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

اگر به بازدید از جاذبه‌های عجیب و کمی ترسناک علاقه دارید، باید بگوییم پاریس دخمه مردگان را برای شما تدارک دیده است. اما اگر سراغ دخمه مردگان می‌روید، قدم‌هایتان را آهسته بردارید، اینجا قلمرو امپراتوری مردگان است! هرچند بازدید از این دخمه شاید به مذاق بسیاری خوش نیاید اما دخمه مردگان جاذبه‌ای است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. دخمه مردگان پاریس یادگار دورانی عجیب‌وغریب در گذشته پاریس است. اما این دخمه چگونه ایجاد شده؟ آیا واقعاً اجسادی در آن دفن شده‌اند؟ با ما همراه باشید.

✅ بازدید از مقاله موزه هنرهای دیجیتال پاریس

اجساد در دخمه مردگان

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

شاید برا‌یتان سؤال باشد که آیا اسکلت‌های دخمه متعلق به اجساد و مردگان واقعی است؟ باید بگوییم بله، همین واقعی بودن استخوان‌ها و اجساد است که به وهم‌انگیز و خاص بودن این فضا افزوده و گردشگران را مجاب به خرید بلیط هواپیما پاریس کرده است. مردم پاریس برای چندین قرن، درگذشتگان خود را در دیوارهای شهر دفن می‌کردند اما در نهایت این کار باعث افزایش بیش از حد اجساد و بیرون‌زدگی آن‌ها از میان دیوارها شد. بیرون‌زدگی اجساد احتمال شیوع بیماری و خطرات را به دنبال داشت و باید هرچه سریع‌تر تصمیمی اتخاذ می‌شد. اما شاید کمتر کسی فکر می‌کرد این تصمیم یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های دنیا را رقم بزند. ساخت دخمه مردگان، شاهکاری معماری است که جسارت فراوانی را با خود به همراه دارد. شهر پاریس بر فراز تونل سنگ آهکی قرار داشت که از ذخایر آن، شهر و ساختمان‌ها ساخته شده بودند. وسعت این تونل به اندازه‌ای بود که در طی زمان، افزایش وزن شهر باعث ایجاد گودال و افتادن یک بلوک کامل از خانه‌ها در این تونل شد. این تونل که متروکه مانده بود، جرقه‌ای را در ذهن مسئولان ایجاد کرد و مقامات پاریس تصمیم گرفتند تا اجساد درگذشتگان شهر را به این تونل منتقل کنند.

✅ بازدید از مقاله تاریخچه برج ایفل پاریس

مسئولیت آماده‌سازی محل و انتقال اجساد به چارلز اکسل گیلاموت، بازرس اداره بازرسی کل معادن، سپرده شد. وظیفه این اداره، که در چهارم آوریل 1777 توسط لویی شانزدهم ایجاد شد، تحکم بخشی به معادن رها شده جهت جلوگیری از فروپاشی زمین زیر پای پاریسی‌ها در اواسط قرن هجدهم بوده است. گرچه انتقال اجساد با فراز و نشیب‌های فراوان همراه بوده و دخمه مردگان نیز حوادث عجیبی همچون انقلاب فرانسه را به چشم خود دیده اما مردم پاریس امروزه چارلز را به عنوان ناجی شهر پاریس می‌شناسند و به عنوان فردی که پاریس را از فروپاشی نجات داد همواره یاد و خاطره‌اش را محترم می‌شمارند. جالب است بدانید دخمه‌ای که امروزه به راحتی تنها با خرید بلیط هواپیما پاریس می‌توان از آن بازدید کرد، در گذشته تنها با ثبت‌نام و منتظر ماندن در صفی طولانی قابل بازدید بود.

✅ بازدید از مقاله خیابان شانزالیزه پاریس

بازدید از دخمه مردگان پاریس

دخمه مردگان پاریس
دخمه مردگان

اگر دخمه مردگان پاریس برا‌یتان جذاب است و می‌خواهید با خرید بلیط هواپیما پاریس بازدیدی از این جاذبه عجیب داشته باشید، نیازی به منتظر ماندن در صف برای خرید بلیط ندارید. سایت موزه این امکان را برای گردشگران فراهم کرده تا قبل از خرید بلیط هواپیما پاریس بتوانند به صورت آنلاین بلیط ورودی موزه را خریداری کنند. بعلاوه موزه دخمه مردگان، فروشگاه کتاب و هدایا نیز دارد تا گردشگران از این سفر و بازدید خود تحفه‌ای به یادگار داشته باشند. اگر می‌خواهید بدانید بطور کلی چند پله در این دخمه بالا و پایین خواهید رفت باید بگوییم حدود 131 پله به سمت پایین و 112 پله به سمت بالا کشیده شده است. از نکات دیگری که هنگام خرید بلیط هواپیما پاریس و بازدید از دخمه مردگان باید در خاطر داشته باشید، هوای نسبتاً خنک آنجاست. درجه هوا در این دخمه به 14 درجه سانتی گراد می‌رسد. البته باید خاطر نشان کرد که گردشگران فقط به بخش‌های خاص و مشخص شده این دخمه دسترسی دارند. بعلاوه از فرم و مدل چیدمان اسکلت‌ها نترسید، این چیدمان صرفاً جهت جذب گردشگران و رضایت توریست‌ها انجام گرفته، پس سعی کنید از آن لذت ببرید!

✅ بازدید از مقاله برنامه سفر پاریس چهار روزه

رویدادها و نمایشگاه‌ها

رویدادها و نمایشگاه‌ها پاریس
رویدادها و نمایشگاه‌ها

دخمه مردگان پاریس به موزه کارناوالت متصل شده است. از این رو رویدادها و نمایشگاه‌های فراوانی همانند نمایشگاه عکاسی، در آن برگزار می‌شود. از جمله این رویدادها بازسازی شخصیت‌های دوران انقلاب فرانسه است. دیگری نمایشگاهی با عنوان دریا در پاریس است که به موقعیت جغرافیایی دخمه و منطقه می‌پردازد. رویدادی که در حال حاضر در حال برگزاری است و تا دسامبر 2019 ادامه دارد، نمایشگاهی با نام ماجرای اسکلت است که در آن حفاری‌ها و کاوش‌های بدست آمده توسط موسسه ملی تحقیقات باستان شناسی پیشگیرانه به نمایش گذاشته می‌شود.

✅ بازدید از مقاله ده جاذبه برتر پاریس

ورودی دخمه و ساعات بازدید

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

ورودی دخمه از خیابان کلنل هنری رول- تانگوی است. البته از خط اتوبوس شماره 38 و 68 برای رسیدن به این دخمه نیز می‌توانید استفاده کنید. ساعات بازدید از دخمه از 10 صبح آغاز و تا 8:30 عصر ادامه دارد. آخرین زمان بلیط فروشی در ساعت 7:30 عصر انجام می‌گیرد. روزهای دوشنبه و برخی از تعطیلات، بازدید از دخمه نیز تعطیل است.

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر پاریس

با خرید بلیط هواپیما پاریس می‌توانید از جاذبه‌های فراوان و متنوع این شهر دیدن کنید. عجیب‌ترین جاذبه پاریس اما دخمه مردگان است. این دخمه شاید در وهله اول ترسناک و عجیب به نظر بیاید و شاید فکر کنید بازدید کننده چندانی نداشته باشد. اما این دخمه سالانه 550.000 نفر بازدید کننده دارد که صرفاً به خاطر بازدید از این جاذبه عجیب، با خرید بلیط هواپیما پاریس عازم این شهر فرانسوی شده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما پاریس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید