بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه

0
253
خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 3Rating: 4.5خیابان شانزلیزه - بهتر است همه کارهایمان را منظم کنیم و وقتی را کنار بگذاریم تا این خیابان را ببینیمخرید بلیط هواپیما به پاریس. خیابان شانزلیزه. دیدنی های پاریس. جاهای دیدنی فرانسه. معماری شانزلیزه. عکس خیابان شانزلیزه. قیمت بلیط ارزان هواپیما به پاریس

خیابان شانزلیزه

اگر تا به حال بلیط هواپیما به پاریس خریداری نکرده و از خیابان شانزلیزه بازدید نکرده‌اید، بهتر است که مقصد بعدی خود را پاریس انتخاب کرده و از این خیابان دیدنی بازدید کنید. خیابان شانزلیزه که در زبان فرانسه به معنی خیابان زمین‌های بهشتی است، یک خیابان پهن در پاریس است و یکی از مشهورترین خیابان‌ها در دنیاست.

طول این خیابان 1.88 کیلومتر است که از طاق پیروزی (Arc de Triomphe) تا میدان کنکورد (Place de la Concorde)، گسترش یافته است. این خیابان توسط یک میدان گرد به دو قسمت تقسیم شده است.

برنامه رایگان 4 روزه سفر به پاریس

 

چطور پاریس را در یک روز بگردیم؟

شانزلیزۀ بالا و پایین

اگر بلیط هواپیما به پاریس خریداری کرده و به آن سفر کنید و از این خیابان بازدید کنید، مشاهده خواهید کرد که قسمت پائینی این خیابان به سمت میدان کنکورد (تا پشت باغ‌های تویلری)، توسط باغ‌های زیبا، موزه‌ها، تئاترها و تعداد کمی از رستوران‌ها، احاطه شده است. قسمت بالائی این خیابان به سمت طاق پیروزی، به طور سنتی، مکان قرارگیری مغازه‌های لاکچری و هتل‌های لاکچری، رستوران‌ها و کافه‌های در کنار پیاده‌رو، سینماها، بانک‌ها و دفاتر کاری، بوده است.

اما با گذشت زمان، اگرچه جاذبه توریستی آن قدرتمند باقی مانده است، اما خصلت این خیابان تغییر یافته است. دفاتر هواپیمایی، رستوران‌های فست فود، گالری‌های اتومبیل و سینماها و همچنین پاساژها و گذرگاه‌های خرید به سبک آمریکایی نیز، در این خیابان گسترده شده و چیرگی پیدا کرده‌اند.

شانزلیزه دیگر از کجا آمد؟

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
تاریخچه شانزلیزۀ

قبل از تهیه بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از این خیابان، بهتر است بدانید، برای بار اول که این خیابان در قرن هفدهم طراحی شد، از زمین‌های گسترده تشکیل شده بود، یک منطقه باز در حوالی شهر پاریس که «سواری ملکه» (Cours de la Reine) در آن قرار داشت. سواری ملکه جاده‌ای بود پا به پای کنار رودخانه سن تا قصر تویلری گسترش یافته بود.

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
تاریخچه شانزلیزۀ

بعدها در همان قرن آندره له نوتره (Andre Le Notre)، این خیابان عریض و مرموز را خیابان‌بندی کرده و آن را تا قله تپه‌ای که هم اکنون طاق پیروزی قرار یافته است، گسترش داد. در قرن هجدهم تمامی این قسمت‌ها شانزلیزه نامیده شد. طاق پیروزی در سال 1836 افتتاح شد و تا دهه 1860، در زمانی که بارون جورج یوجین هاسمَن (Georges-Eugene Haussmann)، به طور گسترده در حال تغییر شکل دادن به بلوارهای پاریس بود، خیابان شانزلیزه به یک شاهراه با اعتبار از قصرها، هتل‌ها و رستوران‌ها تبدیل شده بود.

به فکر تهیه بلیط هواپیما به پاریس باشید و در ادامه با ما همراه باشید تا با چند تن از مکان‌های دیدنی که در این خیابان قرار دارند، آشنا شوید.

موزه‌های گراند پالائیس و پِتیت پالائیس (به معنی موزه‌های قصر بزرگ و قصر کوچک)

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
موزه‌های گراند پالائیس و پِتیت پالائیس

قصر بزرگ و قصر کوچک، دو موزه‌ای هستند که در کنار خیابان شانزلیزه قرار گرفته‌اند. بازدید از این موزه‌ها قسمتی از بهترین کارهایی است که می‌توان در نزدیکی شانزلیزه انجام داد. هر دو آن‌ها در سال 1900 برای نمایش‌های جهانی ساخته شده‌اند. قصر بزرگ محل قرارگیری نمایشگاه‌های موقت و همچنین یک موزه علم و دانش، است.

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
موزه‌های گراند پالائیس و پِتیت پالائیس

قصر کوچک که در آن طرف خیابان و در روبروی قصر بزرگ قرار دارد نقاشی‌ها و آثار هنری گوناگون ساخت دست بشر را دارا می‌باشد. هر دو این موزه‌ها همچنین به خاطر معماری هنرهای زیبایشان، ارزش بازدید کردن را دارند.

میدان کنکورد

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
میدان کنکورد

پس از تهیه بلیط هواپیما به پاریس و سفر به آن مشاهده خواهید کرد که کنکورد یکی از میدان‌های بسیار مهم در شهر پاریس است که در انتهای خیابان شانزلیزه قرار گرفته است. این میدان محلی است که شاه لوئی شانزدهم، در طول انقلاب فرانسه، اعدام شده است. در مرکز این میدان یک ستون هرمی شکل مصری قرار دارد که قدیمی‌ترین مقبره در پاریس است.

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
میدان کنکورد

پس از خرید بلیط هواپیما به پاریس و سفر به این شهر، هنگام رسیدن به این میدان مجمع ملی را به همراه یک ستون‌بندی در سمت راست مشاهده خواهید کرد. در سمت چپ هتل کریلون، یکی از گران‌ترین هتل‌ها در پاریس، قرار گرفته است. در انتهای خیابان و در سمت راستتان قادر به مشاهده یک ردیف ستون‌بندی دیگر خواهید بود که نمای کلیسای مادلین (Madeleine Church) است.

طاق پیروزی

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
طاق پیروزی شانزلیزه

با خریداری بلیط هواپیما به پاریس و سفر این شهر و هنگام بازدید از خیابان شانزلیزه، حتماً طاق پیروزی را نیز مشاهده خواهید کرد. طاق پیروزی که در انتهای دیگر خیابان شانزلیزه قرار گرفته است، یکی دیگر از مکان‌های دیدنی و بخصوص در نزدیکی خیابان شانزلیزه است. این طاق که با دستور امپراتور ناپلئون ولی سال‌ها بعد پس از حکمرانی او ساخته شده است، سمبلی از پیروزی‌های ارتش فرانسه و سربازهای کشته شده در جنگ می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
طاق پیروزی شانزلیزه

در زیر این طاق یک سرباز گمنام به نمایندگی از تمامی سربازان کشته شده در نبرد، دفن شده است. پیشنهاد می‌شود که به بالای این طاق بروید، زیرا که چشم‌اندازهای زیبا و دیدنی از پاریس، خیابان شانزلیزه، باغ‌ها تویلری و لور را مشاهده خواهید کرد که ارزش وقت گذاشتن را دارد. برای دریافت و خرید بلیط هواپیما شانزلیزه پاریس از صفحه اصلی می توانید استفاده کنید.

لزنولید (Les Invalides)

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
لزنولید (Les Invalides)

بلیط هواپیما به مقصد پاریس را تهیه کرده و از لزنولید بازدید کنید. لزنولید یکی دیگر از مکان‌های دیدنی در نزدیکی خیابان شانزلیزه است. این مکان محل دفن امپراطور فرانسوی ناپلئون بناپارت است. این ساختمان همچنین دارای یک موزه جنگی، یک کلیسا و یک بیمارستان ارتشی است. این بیمارستان برای عموم باز نیست. خیابانی که از روبروی این ساختمان عبور می‌کند از بین پل الکساندر سوم عبور کرده و به خیابان شانزلیزه منتهی می‌شود. در کنار این خیابان می‌توانید پل الکساندر سوم، موزه‌های قصر بزرگ و کوچک و در طرف دیگر می‌توانید ساختمان لزنولید را با گنبد طلایی و توپ‌هایش، مشاهده کنید.

خرید بلیط هواپیما به پاریس و بازدید از شانزلیزه
لزنولید (Les Invalides)

با توجه به موارد گفته شده، می‌توانید با خیال راحت بلیط هواپیما به مقصد پاریس این شهر زیبا را خریداری کرده و هنگام اقامت در این شهر از خیابان شانزلیزه نیز بازدید کنید و مطمئن باشید که این خیابان ارزش مسافرت به پاریس را خواهد داشت.

برای خرید بلیط هواپیما به پاریس به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
britannica.com
discoverwalks.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به پاریس ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید