10 جاذبه برتر پاریس

شهر زیبای پاریس از مهمترین مقاصد سفر در اروپاست که گردشگران بسیاری برای دیدن آن لحظه شماری می‌کنند. دیدن برج ایفل، موزه لوور پاریس و کلیسای نوتردام تنها گوشه ای از زیبایی های شهر پاریس هستند چراکه این شهر با دیدنی های بیشمار خود هوش از چشم هر گردشگری می برد.

0
151
خرید بلیط هواپیما به پاریس
بلیط هواپیما به پاریس
10 جاذبه برتر پاریسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 26Rating: 5.010 جاذبه برتر پاریس و سفر به پایتخت زیبا و بی نظیر کشور فرانسه.10 جاذبه برتر پاریس در ادامه معرفی شده شهری که از مهمترین مقاصد سفر در اروپاست و گردشگران بسیاری برای دیدن آن لحظه شماری می‌کنند.

10 جاذبه برتر پاریس شهر نورهای زیبا

شهر زیبای پاریس از مهمترین مقاصد سفر در اروپاست که گردشگران بسیاری برای دیدن آن لحظه شماری می‌کنند. دیدن برج ایفل، موزه لوور پاریس و کلیسای نوتردام تنها گوشه ای از زیبایی های شهر پاریس هستند چراکه این شهر با دیدنی های بیشمار خود هوش از چشم هر گردشگری می برد. اگر بار اولی نیست که به پاریس سفر می‌کنید و بارها بلیط هواپیما پاریس بهترین شهر فرانسه را خریده‌‌اید و تعطیلاتتان را آنجا گذرانده‌اید بهتر از هر کسی می‌دانید که زیبایی‌هایی عروس فرانسه در کلمات نمی‌گنجد. اما اگر برای بار اول چنین برنامه‌ای را ریخته‌اید، ممکن است اولویت بندی برای روزهای گشت وگذارتان در این شهر کمی دلهره آمیز باشد. گاهی وقت‌ها اینکه از کجا شروع کنیم سوالیست که روزهای قبل از شروع سفر به جانتان می‌افتد. اما به راحتی می‌توانید در خیابان‌های کوچک سحرآمیز و کوچه‌های قدیمی قدم بزنید و راهتان را به سوی بناها و آثار تاریخی و هنری پاریس در پیش بگیرید و مطمئن باشید که بلیط هواپیما به پاریس شما را با لیست بی‌پایان موزه‌ها و ساختمان‌هایش به حیرت وا می‌دارد. سفرستان در مطالب قبلی‌اش از برخی زیبایی‌های شهر سخن به میان آورده و در ادامه این مطلب قصد دارد 10 جاذبه برتر پاریس را به شما عزیزان معرفی کند.

موزه Louvre

1موزه Louvre و کاخ قدیمی

برای اینکه موزه “Louvre” را زیرو رو کنید به زمانی اندازه نصف عمرتان نیاز دارید، ولی خب باید از یک گوشه این موزه که بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین مجموعه نقاشی‌های قبل قرن 20 و مجسمه‌ها و اشیای تزئینی است، شروع کنید. در طی این ساعات بازدید از مونا لیزا را نیز فراموش نکنید. کاخ قدیمی فرانسه هم در کنار همین موزه فرصت لمس تاریخ باستانی را برایتان فراهم می‌کند.

موزه d’Orsay

2موزه d’Orsay

بعد از بازدید از موزه لوور می‌توانید از پل مابین این دو موزه رد شوید و خود را به “d’Orsay” برسانید، این پل می‌تواند مصداقی برای پل رابط بین هنر مدرن و کلاسیک باشد. موزه‌ای که خانه مجموعه بزرگی از نقاشی‌های سبک مدرن است و ساختمان با ابهتی دارد و ساعت‌ها گردشگران را غرق در دنیای خود می‌کند.

10 جاذبه برتر پاریس

3کلیسای باستانی Notre Dame

اگر بار اولی است که مقصد پاریس را به منظور یک سفر فرهنگی انتخاب کرده‌اید، باید بدانید سفرتان بدون بازدید از معماری گوتیک این کلیسا کامل نخواهد بود. یکی از خاص‌ترین و زیباترین کلیساهای اروپا با شیشه‌های رنگی و مجسمه‌هایش عقل از سر معماران سراسر دنیا می‌پراند. البته اگر در فصل زمستان و نزدیکی‌های کریسمس به پاریس سفر کرده باشید با یک تیر دو نشان زده‌اید، چرا که ایام کریسمس بهترین موقع بازدید از این بنا و تماشای پاریس از بالای برج آن است.

کاخ Garnier – خانه اوپرا

4کاخ Garnier – خانه اوپرا

عنوان یکی از حیرت انگیزترین و باشکوه‌ترین آثار تاریخی پاریس متعلق به اثر معمار ناشناسی است که کاخ “Garnier” را به دستور چارلز گارنیر ساخته بود. عظمت فضای درونی این کاخ به اندازه‌ای است که چشم‌های گردشگران را در خود خیره می‌کند، در این مکان که تار و پود تاریخ و هنر در هم تنیده شده‌اند می‌توان لباس‌ها، پوستر‌ها، نقاشی‌ها و حتی صحنه‌هایی از اپرا‌ها را تماشا کرد.

10 جاذبه برتر پاریس

5برج Eiffel

برج ایفل که سال‌هاست نماد شهر پاریس و کشور فرانسه شناخته شده، تقریبا همه جای دنیا معروف است و شمار گردشگرانی که از آن بازدید می‌کنند در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود، زیبایی برج در هنگام تاریکی شب دوچندان می‌شود و نور چراغ‌های برج و ستارگان هارمونی زیبایی را تشکیل می‌دهند که تنها با سفر به این شهر قابل تجربه خواهد بود.

دانشگاه Sorbonne و منطقه Latin Quarter

6دانشگاه Sorbonne و منطقه  Latin Quarter

ساختمان قدیمی دانشگاه سوربون فضایی تاریخی را در منطقه “Latin Quarter” شهر ایجاد کرده است. این دانشگاه قرن‌هاست محل تحصیل عالی دانشجویان و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپاست. این دانشگاه میزبان اندیشمندان و فیلسوفان بزرگی چون رنه دکارت، ژان پل سارتر و سیمون دوبوور بوده که روح تاریخی این بنا را به گردشگران یادآوری می‌کند. با سفری بی‌دغدغه می‌توانید از مرکز علمی دیدن کنید و بعد از بازدید با نشستن در کافه جلوی دانشگاه از انتخاب خود لذت ببرید.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر پاریس

10 جاذبه برتر پاریس

7کلیسای Sacré Coeur and Montmartre

کلیسای “Sacre Coeur” بعد از نوتردام دومین بنای مذهبی پربازدید شهر به حساب می‌آید که در بالا‌ترین نقطه پاریس و بر روی تپه “Montmartre” قرار گرفته است. این کلیسا که در سال 1909 ساخته شده به سبب موزائیک‌های طلایی داخل بنا، بزرگ‌ترین ناقوس فرانسه و گنبدش بسیار معروف شده است به طوری که می‌توانید از بالای این گنبد تا 30 کیلومتری پاریس را از زیر نظر خود بگذرانید.

قایق‌سواری در امتدار رود Seine

8قایق‌سواری در امتدار رود Seine

هیجانی‌ترین و رومانتیک‌ترین بخش سفر به شهر رویاها پایتخت فرانسه مربوط به قسمتی است که گردشگران شب‌های تعطیلات خود را به سمت قایق‌های رود “Seine” می‌روند و با پرداختن مبلغی سوار بر قایق‌ها رقص نور برج ایفل را بر روی آب تماشا می‌کنند، در این مسیر از نزدیکی کلیسای نتردام هم می‌گذرند و شب‌های پاریس را در بهترین نقطه‌های شهر سپری می‌کنند.

10 جاذبه برتر پاریس

9گورستان Père Lachaise

اروپا در هنر و معماری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و چه بسا که همین موارد، دلیل انتخاب مقصد پاریس توسط شرقی‌ها به کشورهای اروپاییست. یکی از همین هنر‌ها در گورستان‌های زیادی از شهر پاریس دیده می‌شود که سبک شاعرانه‌ای دارند ولی گورستان “Père Lachaise” نسبت به همه آن‌ها سرتر است و طراحی‌های شگفت‌انگیزی برای قبرها و مجسمه‌هایش دارد. با بازدید از این مکان می‌توانید آرامگاه شخصیت‌های معروفی چون اسکار وایلد، مولر نمایشنامه نویس فرانسوی را از نزدیک ببینید و در اطراف گورستان پیاده‌روی کنید.

10 جاذبه برتر پاریس

10باغ Tuileries

در قسمت شرقی کاخ” Concorde “ دروازه‌ای وجود دارد که راه ورود به قدیمی‌ترین پارک پاریس می‌باشد. این باغ بسیار بزرگ و سر سبز مجسمه‌های زیادی را در خود جای داده که در پس هر کدام تاریخی پنهان است. با ورود به این باغ می‌توانید معماری ساختمان‌های اطراف باغ، مجسمه‌ها و فواره‌های متعدد را تماشا کنید و تا دلتان می‌خواهد قدم بزنید.

در ادامه می توانید با دخمه مردگان پاریس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید