هارمونی رنگ‌ها در اولین موزه هنر دیجیتال در پاریس

شهر رویایی پاریس در سال گذشته، جاذبه جدیدی به داشته‌های خود اضافه کرده که این جاذبه سروصدای زیادی را در میان گردشگران و خریداران بلیط هواپیما پاریس به پا کرده است. اگر عکس‌های موزه هنر دیجیتال پاریس را در اینترنت سرچ کنید با عکس‌های خیره‌کننده‌ای روبرو می‌شوید که شما را مثل یک آهنربا به سمت خود جذب خواهد کرد. این جاذبه در واقع پروژه رنگارنگی از نمایشِ هنرهای ظریف به شکل دیجیتالی بوده و نقاشی‌های اوایل قرن 20 را به صورت نوین در معرض تماشا گذاشته است.

0
77
خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس
هارمونی رنگ‌ها در اولین موزه هنر دیجیتال در پاریسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 22Rating: 3.5هارمونی رنگ‌ها در اولین موزه هنر دیجیتال در پاریس - خرید بلیط هواپیما پاریسشهر رویایی پاریس در سال گذشته، جاذبه جدیدی به داشته‌های خود اضافه کرده که این جاذبه سروصدای زیادی را در میان گردشگران و خریداران بلیط هواپیما پاریس به پا کرده است. اگر عکس‌های موزه هنر دیجیتال پاریس را در اینترنت سرچ کنید با عکس‌های خیره‌کننده‌ای روبرو می‌شوید که شما را مثل یک آهنربا به سمت خود جذب خواهد کرد. بلیط هواپیما پاریس

موزه هنر دیجیتال در پاریس

شهر رویایی پاریس در سال گذشته، جاذبه جدیدی به داشته‌های خود اضافه کرده که این جاذبه سروصدای زیادی را در میان گردشگران و خریداران بلیط هواپیما پاریس به پا کرده است. اگر عکس‌های موزه هنر دیجیتال پاریس را در اینترنت سرچ کنید با عکس‌های خیره‌کننده‌ای روبرو می‌شوید که شما را مثل یک آهنربا به سمت خود جذب خواهد کرد. این جاذبه در واقع پروژه رنگارنگی از نمایشِ هنرهای ظریف به شکل دیجیتالی بوده و نقاشی‌های اوایل قرن 20 را به صورت نوین در معرض تماشا گذاشته است. مدت زیادی نیست که موزه “Atelier des Lumieres” درهای خود را به عنوان اولین مرکز هنرهای دیجیتالی شهر به روی طرفداران این نوع هنر گشوده است، اما روز به روز علاقه‌مندان هنر را بیشتر شیفته خود می‌کند. اگر می‌خواهید راز موفقیت این موزه را بدانید با ما همراه باشید.

اطلاعات سرانگشتی

آدرس: منطقه 11 پاریس، خیابان 38 سنت مور”Saint Maur”.

مسیر دسترسی: خط شماره 9 مترو، ایستگاه “Voltaire” به “Saint-Ambroise؛ خط 3 مترو، ایستگاه “Rue Saint-Maur” و یا خط 2 مترو، ایستگاه ”Pere Lachaise”.

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر، روزهای شنبه و جمعه تا ساعات 10 شب.

هزینه بلیط: 14.5 یورو، برای اشخاص کمتر از 25 سال هزینه 9.5 یورو و برای کودکان زیر 7 سال رایگان می‌باشد.

کارخانه

موزه هنرهای دیجیتال پاریس
موزه هنرهای دیجیتال

در سال 2018 مسئولان تصمیم گرفتند کارخانه قدیمی را که در قرن 19 به منظور ذوب فلز استفاده می‌شد به مکانی جدید برای سیر و کشف گردشگران تبدیل کنند. آن‌ها اولین موزه هنر دیجیتال شهر را در مابین دیوارهای این کارخانه‌ طراحی کردند و بیش از آن‌چه تصور می‌کردند، این پروژه با موفقیت روبرو شد و مردم را برای خرید بلیط هواپیما پاریس به صف کشاند. هدف این موزه ادغام تکنولوژی و هنر بود که از آن به عنوان «ورکشاپ آو لایتز» یا همان «استودیوی یا کارگاه نورها» یاد می‌شود. در همان 3 ماه اول افتتاحیه حدود 400 هزار نفر بازدیدکننده به استقبال از این پروژه دیدنی رفتند، در حالی که تعداد قابل توجهی از این بازدیدکنندگان با خرید بلیط هواپیما پاریس خود را از کشورهای دیگری به این شهر رسانده بودند.

جزئیات موزه

موزه هنرهای دیجیتال پاریس
موزه هنرهای دیجیتال

اهداف خلاقانهِ این موزه توانسته پیوندی بین دوره‌های تاریخی ایجاد کند و با به کارگیری 120 پروژکتور ویدئویی و 50 اسپیکر سه بعدی، زمینه را برای تقویت احساسات فردیِ حضار فراهم کند. رازی که پشت پرده این موفقیت است همان درگیر کردن مجموعه حواس تماشاگران و در نتیجه، انتقال احساس با این روش مدرن است. این پروژکتورها تصاویر گرافیکیِ پیشرفته‌ای از آثار هنرمندان را بر روی دیوارها، ستون‌ها و حتی کف زمین نمایش می‌دهند و همزمان قطعه‌هایی از موسیقی‌‌های مطرح از بتهوون، شوپن و واگنر پخش می‌شود. این نقاشی‌ها در محیطی به مساحت 3300 متر مکعب و روی دیوارهایی به طول 10 متر به نمایش درمی‌آیند که می‌توان گفت خریداران بلیط هواپیما پاریس را در دریایی از نقاشی‌ها غرق میکند.

بازدید

موزه هنرهای دیجیتال پاریس
موزه هنرهای دیجیتال

علاوه بر رزرو آنلاین بلیط هواپیما پاریس می‌توانید بلیط‌های ورودی این موزه را هم به صورت آنلاین بخرید، چون بازدیدکنندگان برای اطمینان خاطر در فصل‌های شلوغ سال این راه را انتخاب می‌کنند. بعد چک شدن بلیط‌هایتان، خود را روبروی ورودی اصلی کارخانه و دو در می‌بینید. این درها برای جلوگیری از ورود نور به داخل اتاق‌های پروژکتوری بسیار مناسب هستند. کمی جلوتر از ورودی، وارد قلمرویی خیالی می‌شوید که رنگ‌های نقاشی‌ها زیر پایتان فرش شده است. ساختمان 3 اتاق نمایش دارد که کوچک‌ترین آن‌ها به هنرمندان نوظهور وقف شده و 2 اتاق بزرگ‌تر به هنرمند اتریشی گوستاو کلیمت “Gustav Klimt” و نقاش‌های اهل وین مثل اگون شیله ”Egon Schiele” و هوندرت واسر “Handertwasser” اختصاص یافته است.

چرا این هنرمندان؟

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

مایکل کوزیگو رئیس موزه هنر دیجیتال شهر پاریس می‌گوید:« به 3 دلیل تصمیم گرفتیم توجهمان را به گوستاو کلیمت معطوف کنیم، اول اینکه تنوع قالب‌های بیانی او بسیار زیاد است و از سبک‌های باستانی تا امپرسیونیسم را دربرمی‌گیرد. دوم اینکه او در جریان جنبش هنری، همواره در جستجوی «هنر کاملی» بود و در نهایت اینکه معروفیت کلیمت و ذات رمانتیک و شاعرانه او برای ما نقطه شروعِ ایده‌آلی بود». هوندرت واسر هم نقاش و معماری است که از همین هنرمند الهام می‌گیرد و کسانی که کارهای او را دنبال می‌کنند، خانه‌های هنری و رنگین او را در سفرهای خود به اتریش و دیگر کشورها دیده‌اند. وقتی بلیط هواپیما پاریس خریدید و به این موزه سرزدید، با دیدن نقاشی‌ها متوجه می‌شوید که چرا این هنرمندان انتخاب شده‌اند، این نقاشی‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های شادی خلق شده‌اند و چشم‌ها را بیش‌تر درگیر خود می‌کنند.

سلفی و کافه

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

در وسط سالن، اتاق بسیار کوچکی وجود دارد که دید 360 درجه‌ای از پروژکتورها را امکان‌پذیر می‌کند و علی‌رغم تعداد زیاد بازدیدکنندگان، فضای مناسبی را می‌توانید پیدا کنید. در خلال نمایش این ویدئوها حدود 2-3 دقیقه وقفه ایجاد می‌شود تا کسانی که تمایل به سلفی و عکاسی دارند از این فرصت استفاده کنند. احتمالاً بخواهید بعد از عکاسی به انتهای سالن و کافه مخفی آنجا بروید که از کف تا سقف در این نمایش‌ها غرق شده است. طراحی این کافه به سبک مینیمالیستی خاص و منحصربه‌فردی است که می‌توانید در حین تماشای شاهکارهای هنری گلویی تازه کنید. ناگفته نماند که در نزدیکی قسمت خروجی موزه هم مغازه‌ای رنگارنگ وجود دارد که آثار این هنرمندان را در قالب یک سوغاتی زیبا برای طرفداران درآورده‌ و بهانه‌ایست که خاطره به‌یادماندنی را از خرید بلیط هواپیما پاریس به گردشگران اهدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید