بلیط هواپیما به پاناما

0
594
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد پاناما
بلیط هواپیما به مقصد پاناما
بلیط هواپیما به پاناماReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 4Rating: 4.5بلیط هواپیما به پانامابلیط هواپیما به پاناما کشوری در آمریکای مرکزی و خشکی رابط بین دو بخش شمالی و جنوبی قاره آمریکا است. در شمال این کشور دریای کارائیب و در جنوب آن اقیانوس آرام

بلیط هواپیما به پاناما

پاناما کشوری در آمریکای مرکزی و خشکی رابط بین دو بخش شمالی و جنوبی قاره آمریکا است. در شمال این کشور دریای کارائیب و در جنوب آن اقیانوس آرام قرار دارد. سرخپوستان از 11 هزار سال پیش در پاناما استقرار یافتند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

بلیط هواپیما به پاناما کم‌جمعیت‌ترین کشور اسپانیایی زبان

پاناما کشوری است در آمریکای مرکزی. پایتخت آن پاناماسیتی است. جمعیت این کشور سه میلیون و چهارصد هزار نفر، زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول آن بالبوآ و دلار آمریکا است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور پاناما
بلیط هواپیما به کشور پاناما

پاناما در سال ۱۸۲۱ از اسپانیا و سپس در سال ۱۹۰۳ از کلمبیا مستقل شد. جمهوری پاناما کم‌جمعیت‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان در آمریکای لاتین است. در سال‌های اخیر، این کشور به یک مقصد گردشگری جذاب تبدیل شده است.

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

این روزها گردشگران زیادی برای سفر به بوکاس دل تورو، جزایر سان بلاس و پاناما سیتی به این کشور سفر می‌کنند. اما اگر از مسیرهای شلوغ گردشگری فاصله بگیرید و به مناطقی سفر کنید که معمولا گردشگران آنها را نادیده می‌گیرند، جاذبه‌های بیشتر، غذاهای لذیذتر و قیمت‌های پایین‌تری را تجربه خواهید کرد. پاناما کشوری است که در آن از تماشای حیات وحش، پارک‌های ملی و سواحل زیبا لذت خواهید برد.

وضعیت آب‌ و‌ هوای پاناما

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

پاناما در آمریکای مرکزی قرار دارد. آب و هوای این کشور، گرمسیری است و فصل‌های بارانی گرم و مرطوبی دارد که بین ماه‌های مه تا ژانویه است. یک فصل کوتاه خشک هم در پاناما وجود دارد که از ژانویه تا مه طول می‌کشد. به دلیل نزدیکی پاناما به خط استوا، آب و هوای این کشور گرم است حتی در مناطق کوهستانی. البته آب و هوای شهرهای مختلف این کشور با هم متفاوت است و از دو اقیانوس مختلف تاثیر می‌پذیرد. در تمام ماه‌های سال می‌توانید به این کشور سفر کنید. با وجود این، فصل خشک سال معمولا بهترین زمان برای سفر به این کشور در نظر گرفته می‌شود. میانگین دمای هوا در تمام طول سال تقریبا ثابت و برابر با ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد یا بیشتر است.

بلیط هواپیما به پاناما و بازدید از منطقه‌ تاریخی Casco Viejo

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

این منطقه‌ی تاریخی خارج از پاناما سیتی قرار دارد و قدیمی‌ترین شهر آمریکاست. امروزه، خیابان‌های این شهر با آجرهای قرمز رنگ، میزبان کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز توریستی متعدد است. معماری اسپانیایی این منطقه، جلوه‌ای تاریخی و زیبا به آن داده است. در سال ۱۹۹۸، اهمیت تاریخی و فرهنگی این شهر باعث شد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. آثار تاریخی بسیاری نیز در این منطقه به جا مانده که همگی از سنگ ساخته شده اند. آثاری چون میدان ها، کلیساها، دیوارها و ستون هایی که همگی از سنگ ساخته شده و جذابیت فراوانی دارند.

بلیط هواپیما به پاناما و بوکاس دل تورو

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

بوکاس دل تورو، مشهورترین و محبوب‌ترین مقصد گردشگری در پاناما است. در این مقصد جذاب هم جاذبه‌های یک منطقه‌ کارائیبی را خواهید دید و هم جذابیت‌های طبیعی چون جنگل‌ها و دامنه‌های سرسبز یکی از فعالیت‌های تفریحی جذاب در این منطقه، موج ‌سواری است. تاکسی‌های دریایی متعددی در این منطقه وجود دارند و همیشه در دسترس هستند تا گردشگران را به مناطق مختلف ببرند و آنها را به بهترین مکان برای غواصی برسانند.

بلیط هواپیما به پاناما و بازدید از کانال پاناما

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

گاهی بشر سازه‌هایی خلق می‌کند که تنها می‌توان لقب شاهکار را به آن‌ها داد. کانال پاناما یکی از این سازه‌ها به شمار می‌رود که اقیانوس آرام را به برادر کوچک‌ترش یعنی اقیانوس اطلس متصل می‌کند. این آبراه که در جریان یکی از بزرگ‌ترین و دشوارترین پروژه‌های مهندسی در جهان ایجاد گشته‌است یکی از سرشناس‌ترین و مهم‌ترین آبراه‌های جهان است. کانال پاناما با طول ۷۷ کیلومتر یک مسیر آبی در کشور پاناما است که اقیانوس اطلس را به اقیانوس آرام متصل می‌کند. این کانال از سرتاسر تنگه‌ی پاناما می‌گذرد و مجرای کلیدی برای تجارت بین المللی به شمار می‌رود.

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

از آنجایی که در گذشته کشتی‌ها برای سفر کردن از شرق آمریکا به غرب و بالعکس مجبور بودند آمریکای جنوبی را دور بزنند، ایجاد آبراهی میان دو پهنه‌ی آبی جهان و کوتاه‌تر کردن مسیر تجاری به شدت احساس می‌شد، بنابراین در سال ۱۸۸۱ فرانسوی‌ها شروع به حفر یک کانال کردند اما به دلیل مشکلات مهندسی و میزان مرگ و میر بالای کارگران (۲۱,۹۰۰ نفر)، این پروژه با شکست مواجه شد. جمن مهندسان عمران آمریکا، کانال پاناما را یکی از عجایب هفتگانه‌ی دنیای مدرن نامیده‌اند. عرض سدهای متحرک، مشخص کننده‌ی نهایت بزرگی کشتی است که می‌تواند از کانال عبور کند. طویل‌ترین کشتی که تاکنون از کانال عبور کرده، کشتی اکتشافی سان ژوان با حدود ۲۹۶ متر طول و ۳۲ متر عرض بوده است.

بلیط هواپیما به پاناما و گشت و گذار در شهر Boquete

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

این شهر کوچک و زیبا در منطقه‌ی کوهستانی Chiriquí قرار گرفته است. بیشتر وسعت و چشم‌اندازهای این منطقه را مزارع قهوه تشکیل داده است و این شهر میزبان Mi Jardin es Su Jardin یکی از سه باغ خصوصی برتر دنیا است. در نواحی اطراف این منطقه می‌توانید چند روزی را در دل طبیعت استراحت کنید و پیاده‌ گردی در چشم‌اندازهای دیدنی را تجربه کنید. رستوران‌های فوق‌العاده‌ای در این منطقه برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد که غذاهای لذیذ و باکیفیتی سرو می‌کنند.

بلیط هواپیما به پاناما و بازدید از پورتو بلو

خرید بلیط هواپیما به پاناما
بلیط هواپیما به پاناما

این شهر کوچک و آرام توسط کریستف کلمب در سال ۱۵۰۲، پرتو بلو به معنای بندر زیبا نام گرفته است. استحکامات این شهر که در قرن هجدهم توسط اسپانیایی‌ها ساخته شده است، هنوز هم وجود دارد و در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این قلعه‌ها و استحکامات دفاعی را اسپانیایی‌ها برای حفاظت از طلاهای خود در برابر دزدان دریایی ساخته بودند.

بلیط هواپیما به پاناما و قایق سواری در جزایر سن بلاس

خرید بلیط هواپیمای ارزان به پاناما
بلیط هواپیمای ارزان به پاناما

این مجمع‌الجزایر در دریای کارائیب واقع شده است و مقصدی محبوب و پرطرفدار برای تورهای قایق‌سواری است. این جزایر محیطی روستایی دارند و مکانی فوق‌العاده برای گذراندن تعطیلات در محیطی آرام و دور از هیاهوی شهری هستند. قایق‌رانی و غواصی از فعالیت‌های تفریحی محبوبی هستند که در این جزایر امکان انجام آنها برای گردشگران فراهم شده است. این جزایر یکی از مقصدهای گردشگری محبوب برای کوله‌گردها و کسانی است که می‌خواهند سفری ارزان را تجربه کنند. البته اقامتگاه‌ها و تفریح‌گاه‌های لوکس هم در این منطقه وجود دارد.

بلیط هواپیما به پاناما و موج سواری در سانتا کاتالینا

خرید بلیط هواپیمای ارزان به پاناما
بلیط هواپیمای ارزان به پاناما

این منطقه یک مقصد محبوب برای موج سواری است. البته در نظر داشته باشید که در این شهر فقط ۳۰۰ نفر زندگی می‌کنند بنابراین توقع امکانات عالی و زرق و برق زندگی شهری نداشته باشید. اگر دوست دارید در سفر به پاناما موج‌سواری کنید و از سواحل زیبا لذت ببرید، به این شهر سفر کنید. اگر موج سواری بلد نیستید جای نگرانی نیست. در این شهر تورهای آموزشی هم برگزار می‌شود که هزینه‌ی آنها معمولا شامل جایی برای اقامت، غذا و کلاس‌های آموزشی است.

بلیط هواپیما به پاناما و بازدید از آتش فشان بارو

خرید بلیط هواپیمای ارزان به پاناما
بلیط هواپیمای ارزان به پاناما

آتش‌فشان بارو تنها آتش‌فشان پاناما و مرتفع‌ترین نقطه در این کشور است. ارتفاع این کوه آتش‌فشان به  ۳۴۷۴ متر می‌رسد. در دامنه‌های کم ارتفاع‌تر این کوه، مزارع قهوه وجود دارد و دامنه‌های مرتفع‌تر آن بخشی از پارک ملی آتش‌فشان بارو است. در بازدید از این منطقه حتما دوربین خود را همراه ببرید؛ جنگل‌های این ناحیه محل زندگی درازدامن درخشان (Resplendent Quetzal) یکی از زیباترین پرندگان دنیا است. تورهای پیاده‌گردی همراه با راهنما برای گشت و گذار در این منطقه وجود دارد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به پاناما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع :
tripadvisor.com ، affricatravelblogger.com
global-travel-info.com ، insightguides.com
wikitravel.org

تاریخ انتشار: 08 تیر  96
آخرین بروزرسانی: 10 آبان 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید