کوه های رنگین کمان پرو

جهان اطراف ما پر از شگفتی های رنگارنگ است که هرکدام به نوبه خود جذابیت های زیادی را به همراه دارد. برخی از این جذابیت ها ممکن است تاریخی، فرهنگی، تفریحی و یا طبیعی باشند. که ما در این مقاله قصد داریم به یکی از جاذبه های طبیعی بی نظیر دنیا بپردازیم.

0
959
خرید بلیط هواپیما به پرو و بازدید از کوه رنگین کمانی
کوه های رنگی پرو
کوه های رنگین کمان پروReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 1Rating: 5.0کوه های رنگین کمان پرو یا همان کوه آسونگاته از جاذبه های بی نظیر در دنیا.کوه های رنگین کمان پرو با رنگ‌های زیبایی به‌صورت طبیعی و راه‌راه رنگ‌آمیزی شده است که هر نوع رنگی از فیروزه‌ای گرفته تا بنفش کمرنگ در این کوه وجود دارد.

کوه های رنگین کمان پرو

جهان اطراف ما پر از شگفتی های رنگارنگ است که هرکدام به نوبه خود جذابیت های زیادی را به همراه دارد. برخی از این جذابیت ها ممکن است تاریخی، فرهنگی، تفریحی و یا طبیعی باشند. که ما در این مقاله قصد داریم به یکی از جاذبه های طبیعی بی نظیر دنیا بپردازیم. پس اگر به زیبایی‌های طبیعی و شگفتی‌های طبیعت علاقه دارید، بلیط هواپیما به پرو را از دست ندهید، زیرا یکی از شگفت‌انگیزترین شاخص‌های زمین‌شناسی در جهان، کوه آسونگاته (Ausangate Mountain) در رشته‌کوه‌های آندس در کشور پرو است. این کوه به کوه رنگین‌کمان نیز معروف است. این کوه‌ها با رنگ‌های زیبایی به‌صورت طبیعی و راه‌راه رنگ‌آمیزی شده است که هر نوع رنگی از فیروزه‌ای گرفته تا بنفش کمرنگ تا خرمائی و طلائی، در این کوه وجود دارد؛ اما مشکلی که پس از رزرو بلیط هواپیما به پرو به وجود می‌آید این است که پیدا کردن این کوه به‌صورت آشکار بسیار سخت و دشوار است؛ برای رسیدن به قله آن نیازمند چندین روز کوه‌نوردی هستید و همچنین لازم است بدانید که برای رسیدن به این کوه باید از مسیر کوسکو (Cusco)، سفر کنید. پس در ادامه با جزئیات کامل در مورد کوه های رنگین کمان پرو همراه ما باشید.

دیگر چه لذت‌هایی می‌شود در آنجا برد؟

بازدید از کوه های رنگین کمان پرو
کوه های رنگین کمان پرو

آن دسته از افراد که به کوه‌نوردی علاقه دارند، می‌توانند مطمئن باشند که از خریداری بلیط هواپیما به پرو و سفر به کوه رنگین‌کمان لذت خواهند برد. مسیر آسونگاته یکی از محبوب‌ترین مسیرهای کوه‌نوردی بین افرادی است که بلیط هواپیما به پرو را تهیه‌کرده و به این کشور سفر می‌کنند.

بازدید از کوه آسونگاته
کوه آسونگاته

هنگام کوه‌نوردی در این مسیر می‌توانید از زیبایی‌های طبیعی دیگری نیز لذت ببرید، زیرا که در این مسیر شما با چشمه‌های آب گرم، روستاهای محلی، حیواناتی همچون لاماها و آلپاکاها مواجه خواهید شد و همچنین خواهید توانست چشم‌اندازهایی بسیار دیدنی از یخچال طبیعی آسوگانته مشاهده کرده و از آن لذت ببرید. می‌توانید مطمئن باشید که برای دوستداران کوه‌نوردی، هیچ‌چیز دیگری همانند حدود یک هفته کوه‌نوردی، برای بازدید از این کوه رنگارنگ و نفس‌گیر لذت‌بخش نخواهد بود.

✅ بازدید از مقاله زیباترین مکان های شگفت انگیز جهان

از بس خوش‌رنگ است مقدس شده

بازدید از کوه آسونگاته
کوه آسونگاته

این کوه رنگارنگ مقدس بشمار می‌آید و مردم محلی پرو باور دارند که این کوه خدای کوسکو است. این مکان محل عبادت روزانه مردم بومی پرو و همچنین محل ارائه دادن پیشکش‌هایی توسط آن‌ها است. سالیانه هزاران زائر کوئچوآ (Quechua) از این کوه به خاطر برگزاری فستیوال برف ستاره، بازدید می‌کنند. این فستیوال یک هفته قبل از جشن کورپوس کریستی (Corpus Christi)، برگزار می‌شود.

چه ارتفاعی! چه یخچال‌هایی! عجب دره‌هایی!

خرید بلیط هواپیما به پرو و بازدید از کوه رنگین کمانی
کوه های رنگی پرو

کوه رنگین‌کمان پرو در ارتفاع 6,384 متری و در نزدیکی 100 کیلومتری جنوب شرقی شهر کوسکو واقع‌شده است. این ناحیه محلی ازنظر زمین‌شناسی بسیار غنی بوده و دارای صخره‌های عظیم و مرتفع و یخچال‌های طبیعی است که دره‌های بزرگ و جنگل سنگ آهکی که در نزدیکی این منطقه قرارگرفته است را مورد فرسایش قرار داده و ساییده‌اند.

رشته‌کوه‌های آندس یک رشته‌کوه پیچیده است که در لبه غربی قاره آمریکای شمالی، گسترش‌یافته است. فرورانش لایه نازک در زیر لایه امریکای جنوبی در پوسته زمین، باعث ساخته‌شدن رشته‌کوه و به وجود آمدن رشته‌کوه‌های آندس شده است. این پدیده باعث به وجود آمدن فعالیت‌های آتش‌فشانی به‌خصوص شده و مواد معدنی کم یاب و مختلف رشته‌کوه اندس را به وجود آورده است.

خرید بلیط هواپیما به پرو و بازدید از کوه رنگین کمانی
کوه های رنگی پرو

کوه رنگین‌کمان پرو یکی از شگفتی‌های دیدنی طبیعت است که بازدید از آن را نباید از دست داد. در ادامه با ما همراه باشید تا علت به وجود آمدن این کوه رنگین‌کمان و رنگ‌های مختلف آن را برای شما توضیح دهیم.

ای کوه تو چرا و چطور به‌وجود آمدی؟

بازدید از کوه های رنگین کمان پرو
کوه های رنگین کمان پرو

علت این‌که ما این کوه را به‌صورت رنگین‌کمانی از رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنیم تا حدود زیادی به وضعیت آب و هوایی و سنگ‌های معدنی موجود در این کوه بستگی دارد. رنگ قرمز لایه‌های رسوبی، اغلب ناشی از وجود اکسید آهن و زنگ زدن مواد معدنی است. همانند وقتی‌که یک میخ در حضور اکسیژن هوا، اکسید شده و زنگ می‌زند و رنگ آن به قرمز تغییر می‌یابد، سنگ‌های رسوبی هم که دارای مقدار زیادی آهن هستند، در حضور اکسیژن و آب، اکسید شده و رنگ آن‌ها قرمز می‌شود.

چرا تا این حد رنگی؟

خرید بلیط هواپیما به پرو و بازدید از کوه رنگین کمانی
کوه های رنگی پرو

وجود رنگ‌های مختلف در این کوه به علت وضعیت‌های محیطی مختلف و کانی‌های مختلف است که هنگام جمع شدن سنگ‌های معدنی و رسوبات و تغییر و تحول متداوم آن‌ها ایجادشده است. وجود اکسید آهن معدنی یا سنگ‌آهک اکسید شده به ماسه‌سنگ‌ها رنگی متمایل به قهوه‌ای خواهد داد. رنگ زرد روشن می‌تواند به علت وجود سولفید آهن به‌عنوان ماده اصلی معدنی در سیمان منفذدار باشد. به‌علاوه وجود کلریت اغلب رنگ رسوبات به سایه‌هایی از رنگ سبز تغییر خواهد داد که رنگ سبز به وجود آمده بسته به تاریخ دروندوزی و تمرکز رسوبات در یک ناحیه تغییر خواهد کرد.

سیاحتی که نمی‌شود از خیرش گذشت

بازدید کوه های رنگین کمان پرو
کوه های رنگین کمان پرو

هنگام بازدید از کوه‌های رنگین‌کمان پرو، همان‌طور که چشمان شما در حال اسکن لایه‌های کوه‌های رنگارنگ پرو است شما در حال مشاهده نتیجه میلیون‌ها سال از تاریخ و تغییر و تحول به وجود آمده در درون سنگ‌های این کوه‌ها هستید. درک و فهم وضعیت‌های زمین‌شناسی و محیطی که باعث به وجود آمدن صخره‌ها شده است، یکی از عناصر کلیدی در زمین‌شناسی است و به ما اجازه می‌دهد تا دنیای خود را خیلی پیش‌تر از به وجود آمدن انسان‌ها، بهتر درک کنیم.

پس علاقه‌مندان به زمین‌شناسی و کوه‌نوردی نباید فرصت خریداری بلیط هواپیما به پرو را برای بازدید از کوه‌های رنگین‌کمان آن، از دست بدهند، زیرا که بازدید از این کوه‌های رنگارنگ خاطره‌ای فراموش‌نشدنی را برای آن‌ها رقم خواهد زد.

در ادامه می توانید با آتشفشان رنگی دالول، شگفتی زمین‌شناسی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید