ماجراجویی خود را به پل‌های عجیب دنیا بکشانید

0
333
خرید بلیط هواپیما به مقاصد عجیب و غریب دنیا
بلیط هواپیما به مقاصد عجیب و غریب دنیا
ماجراجویی خود را به پل‌های عجیب دنیا بکشانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 13Rating: 4.5ماجراجویی خود را به پل‌های عجیب دنیا بکشانیدپل‌های عجیب دنیا بلیط هواپیما به کشورهای عجیب نپال، میانمار، روسیه، پاکستان، سوئیس، ایرلند شمالی، اندونزی، فرانسه، چین، ویتنام

ماجراجویی خود را به پل‌های عجیب دنیا بکشانید

اساس تاریخ در انتقال و پروراندن آن است ،اینکه از کجا آمده ایم و ریشه در کدام فرهنگ داریم! هر ساخته بشری ریشه‌ای در همین فرهنگ و تاریخ دارد و پل‌ها از این قضیه مستثنی نیستند. آنچه یک پل را زیبا می‌کند فقط چشم‌انداز و طبیعت اطراف آن ،معماری وشگفتی‌های مهندسی آن نیست،گاهی وحشت و حیرت زیبایی پل را دوچندان میکند.

پل‌ها عموما برای ارتباط بین دو خشکی ،دو نقطه هم سطح ،و مجموعه‌‌ای از 2 عددی ها ساخته شده‌‌اند ولی در برخی از این ساخته‌ها وحشت و آرامش در هم عجین می‌شوند و توجه خیل عظیمی را برای تجربه استرس و ترس از مرگ به سوی خود جلب می‌کنند. برای آن‌ها که فقط چیزی درباره این پل‌ها می‌خوانند یا تصویری از آن می‌بینند شاید فقط زیبا و عجیب جلوه کند اما باید روی این پل‌ها قدم بگذارید تا وحشت را در خود میزبانی کنید و سطح شجاعت خود را محک بزنید.

اگر تا به حال فاصله بین دو کوه را روی شیشه نپیموده‌‌اید و یا کیلومترها در هوا رانندگی نکرده‌اید با ما همراه باشید تا مقصد بعدی سفرتان را به راحتی انتخاب کنید و نفس‌گیرترین پل‌های سراسر دنیا را بشناسید.

بلیط هواپیما به میانمار و بازدید از U Bein Bridge, Myanmar

خرید بلیط هواپیما به میانمار و بازدید از U Bein Bridge, Myanmar
بلیط هواپیما به میانمار و بازدید از U Bein Bridge, Myanmar

بیش از 150 سال پیش مردم “Myanmar” برای عبور از رودخانه “Tauntome” پلی متفاوت‌تر از دیگر پل‌های طنابی ناامنی که در کشورهای دیگر وجود داشتند ساختند. کار ساخت این پل در نیمه دوم قرن 19 شروع شد و قسمت‌های اصلی به کار رفته در ساختار آن ستون‌های از جنس چوب ساج هستند که باقی‌مانده بازسازی یک کاخ قدیمی بوده اند.
ویژگی متمایز کننده این پل نبود نرده‌های دستگیره‌ای است که عبور از این پل را فوق‌العاده خطرناک می‌کند و از آنجا که عمق رودخانه پر از سنگ‌هایی با لبه‌های تیز است ؛سقوط از آن را چیزی شبیه به یک تراژدی را رقم می‌زند.چشم‌انداز زیبای رودخانه را از روی پل ،سوژه‌ی عکاسی خود کنید.

بلیط هواپیما به روسیه و بازدید از Kuandinsky Bridge of Kuanda , Russia

خرید بلیط هواپیما به روسیه و بازدید از Kuandinsky Bridge of Kuanda , Russia
بلیط هواپیما به روسیه و بازدید از Kuandinsky Bridge of Kuanda , Russia

خطرناک‌ترین پل روی زمین بودن ویژگی منحصر‌به‌فردی محسوب می‌شود. پل “Kuandinsky” روسیه که روی رودخانه عمیق دریاچه بایکال ساخته شده و عرض آن به اندازه عبور یک ماشین است این عنوان را با خود به یدک می‌کشد. از آنجا که هیچ نرده یا مانعی برای افزایش ایمنی این پل ساخته نشده، رانندگی بر روی آن بخصوص در زمستان که بسیار لغزنده است خطرناک است و به شدت حوصله و جرائت می‌طلبد. این حقیقت که بیش از نیم قرن از ساخت آن گذشته خطر سقوط به رودخانه یخ زده را در روزهای سرد زمستان بیشتر می‌کند. این پل در ابتدا برای عبور قطارها ساخته شده بود اما به این منظور استفاده نشد.

بلیط هواپیما به پاکستان و بازدید از Hussaini Hanging Bridge , Pakistan

خرید بلیط هواپیما به پاکستان و بازدید از Hussaini Hanging Bridge , Pakistan
بلیط هواپیما به پاکستان و بازدید از Hussaini Hanging Bridge , Pakistan

اگر کسی شما را از دور در حال پیمودن این پل ببیند تصور می‌کند روی ابرها راه می‌روید. پاکستان کشوری است که پل‌های طنابی و خطرناک زیادی را ساخته ولی پل “Hussaini” خطرناک‌ترین آنهاست . کمتر پلی در کنار خطرناک بودن زیبایی را در ترکیب ویژگی‌هایش داراست. هر قدمی روی این پل فصل جدیدی از حس ترس از مرگ را به روی شما می‌گشاید.
عبور بومیان از دیرباز چوب‌های پل را فرسوده و شکسته ساخته به همین دلیل عبور از آن مهارتی می‌خواهد که در وهله اول مختص خود بومیان است .در کنار خطرناک بودن پل ،چشم‌انداز دریاچه آن‌قدر در میان مردم معروف شده که توجه گردشگران و هیجان طلبان زیادی را به خود جلب کرده است.

بلیط هواپیما به سوئیس و بازدید از Trift Bridge , Switzerland

خرید بلیط هواپیما به سوئیس و بازدید از Trift Bridge , Switzerland
بلیط هواپیما به سوئیس و بازدید از Trift Bridge , Switzerland

پل تریفت سوئیس تماشایی‌ترین پل عابر دنیاست .این پل 170 متری در رشته کوه‌های آلپ در ارتفاع 100 متری ساخته شده که طراحی ساده‌ای دارد اما آن اندازه ارتفاع پاهایتان را کرخ می‌کند.بهترین زمان برای بازدید از این پل بین ماه‌های خرداد و آبان است که دمای هوا برای بودن در آن ارتفاع مساعد‌تر از بقیه روزهای سال به نظر می‌رسد.

بلیط هواپیما به ایرلند شمالی و بازدید از The Carrick a Rede Bridge , Northern Ireland

خرید بلیط هواپیما به ایرلند شمالی و بازدید از The Carrick a Rede Bridge , Northern Ireland
بلیط هواپیما به ایرلند شمالی و بازدید از The Carrick a Rede Bridge , Northern Ireland

جزیره‌ای در طول اقیانوس اطلس با طناب معلقی در ارتفاع بسیار زیاد از تخته سنگ‌ها به صخره‌های منطقه وصل شده است.مردم به طور معمول قبل از اینکه تصور کنند عبور از این پل چقدر وحشت برانگیز است از زیبایی محل ساخته شدن پل و نواحی اطراف آن صحبت می‌کنند . تصور کنید این پل در ابتدای ساختش تنها با یک نوار دستگیره‌ای چقدر وحشتناک به نظر می‌رسید. اگر پر هیجان هستید از روی این پل عبور کنید و جرائت داشته باشید به غارها و حفره‌های قدیمی پایین نگاهی بیاندازید.

بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از Indo Board Bridge ,Indonesia

خرید بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از Indo Board Bridge ,Indonesia
بلیط هواپیما به اندونزی و بازدید از Indo Board Bridge ,Indonesia

در نگاه اول عبور از این پل غیر قابل باور به نظر می‌رسد اما اگر بچه‌هایی را در حین عبور از این پل ببینید تعجب نکنید چرا که هر روز برای رفتن به مدرسه از این پل می‌گذرند. موج سواران و اسکیت‌بازان با حفظ تعادلی از این نوع آشنا هستند اما آیا آنها قادر به عبور از چنین پلی خواهند بود؟

بلیط هواپیما به نپال و بازدید از Ghasa Bridge , Nepal

خرید بلیط هواپیما به نپال و بازدید از Ghasa Bridge , Nepal
بلیط هواپیما به نپال و بازدید از Ghasa Bridge , Nepal

باور کنید یا نه بیش‌ترین کاربرد این پل به عنوان معبری برای عبور حیوانات بوده و در روستایی به همین اسم ساخته شده است. عرض این پل معلق بسیار کم و کاملا بی ثبات است و حیرت‌انگیز‌ترین بخش ماجرا حفظ تعادل در هنگام بادهای شدید منطقه است .

بلیط هواپیما به ویتنام و بازدید از Monkey Bridge , Vietnam

خرید بلیط هواپیما به ویتنام و بازدید از Monkey Bridge , Vietnam
بلیط هواپیما به ویتنام و بازدید از Monkey Bridge , Vietnam

پل میمون ویتنام ساخته بومیان آن محل در امتداد “Mekong Delta” است این پل از چوب بامبو بسیار قطوری ساخته شده که در حین عبور از دو پا و یک دست استفاده می‌شود. دلیل انتخاب این اسم به این منظور بوده که شخص به هنگام عبور شبیه میمون راه می‌رود.

بلیط هواپیما به فرانسه و بازدید از Millau Viaduct, France
خرید بلیط هواپیما به فرانسه و بازدید از Millau Viaduct, France
بلیط هواپیما به فرانسه و بازدید از Millau Viaduct, France

شاید رانندگی در ارتفاعات خیلی ترسناک‌تر از پیاده عبور کردن باشد ،این بستگی به خود شما دارد . از روی پل کابلی فرانسه،مرتفع‌ترین پل ماشین‌رو بگذرید تا این موضوع برایتان به اثبات برسد

بلیط هواپیما به چین و بازدید از zhangjiajie grand canyon glass bridge, china
خرید بلیط هواپیما به چین و بازدید از zhangjiajie grand canyon glass bridge, china
بلیط هواپیما به چین و بازدید از zhangjiajie grand canyon glass bridge, china

طولانی‌ترین و مرتفع‌ترین پل شیشه‌ای که از چند لایه ساخته شده و به راحتی می‌توان منظره پایین را تماشا کرد که کار هر کسی نیست. دانستن اینکه یک شیشه تو را در ارتفاع بالایی بین زمین و هوا معلق نگه داشته وحشت را لرزه تن می‌کند. این شگفتی مهندسی در چین ساخته شده و با ظرفیت 800 نفر پذیرای ماجراجویی گردشگران است.

خودتان را به چالش بکشید ،ببینید توان گذشتن از کدام پل را دارید؟

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید