ساخت شهری شناور و عجیب در تاهیتی

0
89
خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
بلیط هواپیما به پولینزی
ساخت شهری شناور و عجیب در تاهیتیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 31Rating: 4.5ساخت شهری شناور و عجیب در تاهیتی - یک بخش درحال ساخت از یک مجمع‌الجزایر خارق‌العادهخرید بلیط هواپیما به پولینزی. دیدنی های مجمع الجزایر پولینزی. جزایر تاهیتی. شهر درحال ساخت تاهیتی. قیمت بلیط ارزان هواپیما به پولینزی

ساخت شهری شناور و عجیب در تاهیتی

معرفی تاهیتی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
معرفی شهر زیبای تاهیتی

تاهیتی بزرگ‌ترین جزیرهٔ در گروه جزیرهٔ پولینزی فرانسه از کشور فرادریایی است که در جزایر سوسایتی در اقیانوس آرام قرار دارد. تاهیتی بر اثر فعالیت‌های آتش‌فشانی ایجادشده و جزیره‌ای مرتفع و کوهستانی است که تپه‌های مرجانی آن را فراگرفته‌اند. پایتخت تاهیتی و پولینزی فرانسه شهر پاییته در ساحل شمال غربی جزیره است که تنها فرودگاه بین‌المللی منطقه در آن جای دارد.

برای اینکه بتوانید به این جزیره سفر کنید می‌توانید بلیط هواپیما به پولینزی را تهیه کنید که فرودگاه‌ پاپیته میزبان شما خواهد بود و از آنجا به فرودگاه‌های مختلف از قبیل بورا بورا و موریا می‌توانید نقل‌مکان کنید.

بهشت غواص‌ها کجاست؟

یک مقصد فوق‌العاده قیانوسیه‌ای

و اما شهر شناور

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
شهر شناور تاهیتی در آینده

مفهوم شهرهای شناور ممکن است مفهومی برگرفته از یک رمان علمی تخیلی باشد، اما تا سال 2020 قرار است به یک واقعیت تبدیل شود. موسسه Seasteading، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سان‌فرانسیسکو، این ایده را از زمان تأسیس این سازمان در سال 2008 توسعه داده است و با دولت پلینزی فرانسه برای آزمایش در آب‌های آن به توافق رسید. جو کویرک، رئیس موسسه Seasteading، به نیویورک‌تایمز گفت: اگر شما بتوانید یک شهر شناور داشته باشید، اساساً یک کشور راه‌اندازی خواهید کرد. ما می‌توانیم دولت‌های متنوع کلانی را برای مردم متنوع فراوان ایجاد کنیم.

شهرهایی در دریا، شناور بر روی امواج، برای معماران ترقی‌خواه و نویسندگان علمی تخیلی، رؤیایی گران‌قیمت بود. در حال حاضر اولین جامعه شناور جهان در آب‌های فیروزه‌ای تالاب Tahitian در حال شکل گرفتن است. Blue Frontiers، یک یادداشت تفاهم را با دولت پولینزی فرانسوی امضا کرده است تا یک روستای شناور 60 میلیون دلاری در سمت جنوب جزیره اصلی تاهیتی تا سال 2020 ایجاد کند. شاید با این توضیحات متوجه شده باشید در سال 2020 که این مناطق ایجادشده باشد خرید بلیط هواپیما به پولینزی چه معنی‌ای می‌تواند داشته باشد! این یعنی یک تفریح فوق‌العاده.

گزارش جو کویرک

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
گزارش جو کویرک از شهر شناور

جو کویرک گفت: این شهرک به‌عنوان یک ویترین و آزمایشی برای پیشرفت فناوری‌هایی برای ایجاد جوامع شناور بسیار بزرگ‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرد، مؤسسه وی امیدوار است یک روز بتوان شهرک‌های شناوری در خارج از آب‌های محلی برای کشورهای موجود ایجاد کرد.

در آینده با خرید بلیط هواپیما به پولینزی خواهیم دید که این شهرک شناور واقع در تاهیتی فقط در داخل صخره مرجانی محافظت‌شده در جزیره در عمق حدود 100 فیت قرار خواهد داشت. طرح‌هایی برای زندگی 200 تا 300 نفر و کار بر روی زمین‌های چندمنظوره شناور که هرکدام به‌اندازه یک زمین بیس بال خواهد بود. این زمین‌ها همگی توسط راهروها به یک منطقه ترکیبی به مساحت 7500 مترمربع متصل می‌شوند. اگر همه این طرح‌ها عملی شوند، بلیط هواپیما به پولینزی یکی از محبوب‌ترین بلیط‌ها برای مسافرت و تفریح خواهد بود.

شهر شناور و محیط زیست

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
شهر شناور تاهیتی و محیط زیست

کویرک می‌گوید: انتظار دارد که شهرک‌های شناور از طریق محیط زیست گردشگری و صنایع آبزی جدید مانند کشاورزی دریایی و قدرت موج پیشرفت کند. ما در این شهرک خانه‌های ییلاقی، آپارتمان‌ها، مؤسسات تحقیقاتی داشته باشیم و رستوران زیر دریای خواهیم داشت و این به‌خودی‌خود به معنای جذابیت توریستی و نمایشگاهی برای جوامع پایدار خواهد بود. ما برای این سیستم‌ها برنامه‌ریزی می‌کنیم تا تراکم زندگی دریا را به‌گونه‌ای افزایش دهد که حیوانات و گیاهان به آن متصل شوند. شما به زیر دریا خواهید رفت و از طریق دیوارهای شیشه‌ای زندگی دریایی را می ببینید … واقعاً به مردم نشان خواهیم داد که چگونه جوامع شناور می‌تواند محیط زیست را ترمیم کنند.

ایده طراحی شهر شناور

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
ایده طراحی شهر شناور تاهیتی

جامعه شناور در اقیانوس که گاهی اوقات به‌عنوان یک “seastead” یا مجموعه‌ای از خانه‌های روی آب شناخته می‌شود، برای نسلی از متفکران و خیال‌بافان تجدید بسیار جذاب بوده است. ازجمله ایده‌های برجسته، تریتون سیتی است که در سال 1960 توسط مخترع آمریکایی باکمینستر فولر طراحی‌شده است: یک شهر 5000 نفره در خلیج توکیو در ژاپن، به‌عنوان یک گسترش دریایی برای یکی از شهرهای پرجمعیت جهان.

اما درحالی‌که ایده‌های ساخت شهرهای شناور بسیاری مطرح‌شده است، توافقنامه بین مرزهای آبی و پلینزی فرانسه اولین پروژه‌ای بود که از مراحل تفکر گذاشت و به مرحله عملی شدن رسید. به همه شما عزیزان پیشنهاد می‌کنم بلیط هواپیما به پولینزی را برای دیدن این شهرهای شناور در موقع خودش خریداری کرده و به آن سری بزنید، قطعاً خالی از لطف نیست.

معماری شهرک‌های شناور

خرید بلیط هواپیما برای دیدن شهر شناور تاهیتی
معماری شهرک‌های شناور تاهیتی

معمار پروژه، بارت روفن که متخصص ساختارهای شناور با شرکت Blue21 هلندی است، گفته که قصد دارد شهرکی بی‌نظیر ایجاد کند. شهرکی که از راه دور، تقریباً مانند یک جزیره طبیعی به نظر برسد. در این شهرک آب‌های فاضلابی توسط باغ‌ها فیلتر می‌شوند و در صورت امکان ساختمان‌ها با مواد بازیافتی ساخته می‌شوند و از منابع محلی مانند چوب نارگیل استفاده می‌شود.

Roeffen می‌گوید فناوری‌های موردنیاز برای جوامع شناور به‌طور فزاینده‌ای مهم است، به‌ویژه در جزایر و مناطق ساحلی که تهدیدی به افزایش سطح آب دریا هستند؛ اما همچنان یک تجدید حیاتی برای زندگی در آب وجود دارد که منعکس‌کننده ارزش بالای سرزمین‌های ساحلی است.

همچنین می‌گوید: «حاشیه‌ها و لبه‌های بین زمین و آب جایی است که همه‌چیز باهم همراه است» بنابراین آنچه ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که حاشیه‌ها را ایجاد کنیم. قطعاً دیدن چنین مکانی با چنین سرمایه‌گذاری‌ای که بر روی آن در حال انجام است ارزش آن را دارد که بلیط هواپیما به پولینزی را خریداری کرده و در آینده نه‌چندان دور به آن سفر کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
nbcnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید