منطقه ای بکر و کمتر شناخته‌شده‌ای با نام درک

ایران سرزمینی پهناور با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی است. گرچه بسیاری از شهرها و نقاط ایران مشهور و شناخته شده هستند اما با این حال هنوز هم مناطقی هستند که برای بیشتر افراد چه گردشگران داخلی و چه گردشگران خارجی که با خرید بلیط هواپیما چابهار سفری به این کشور داشته‌اند، ناشناخته است. این مناطق ناشناخته به لطف بکر بودن مقصدی عالی برای گردشگران ماجراجو هستند. یکی از این موارد، روستایی در 170 کیلومتری چابهار است که گرچه به تازگی شناخته شده اما توانسته خود را در دل مردم جا کند.

0
479
خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار
منطقه ای بکر و کمتر شناخته‌شده‌ای با نام درکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 3.5بلیط هواپیما چابهار و بازدید از منطقه ای بکر و کمتر شناخته‌شده با نام درک - سفرستانایران سرزمینی پهناور با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی است. گرچه بسیاری از شهرها و نقاط ایران مشهور و شناخته شده هستند اما با این حال هنوز هم مناطقی هستند که برای بیشتر افراد چه گردشگران داخلی و چه گردشگران خارجی که با خرید بلیط هواپیما چابهار سفری به این کشور داشته‌اند، ناشناخته است.

درک منطقه‌ای در چابهار

ایران سرزمینی پهناور با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی است. گرچه بسیاری از شهرها و نقاط ایران مشهور و شناخته شده هستند اما با این حال هنوز هم مناطقی هستند که برای بیشتر افراد چه گردشگران داخلی و چه گردشگران خارجی که با خرید بلیط هواپیما چابهار سفری به این کشور داشته‌اند، ناشناخته است. این مناطق ناشناخته به لطف بکر بودن مقصدی عالی برای گردشگران ماجراجو هستند. یکی از این موارد، روستایی در 170 کیلومتری چابهار است که گرچه به تازگی شناخته شده اما توانسته خود را در دل مردم جا کند. به طوری که در نوروز 96 بسیاری از مسافران سراغ این روستا را می‌گرفتند. در ادامه با ما همراه شوید تا کمی بیشتر با این روستا و منطقه آشنا شویم.

درک کجاست؟

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

درک دیگر یک فحش و نفرین نیست. بلکه روستایی بسیار زیبا است که تلاقی صحرا و دریا را به نمایش می‌گذارد. احتمالاً می‌خواهید با خرید بلیط هواپیما چابهار به راحتی به درک سفر کنید. اما بد نیست بدانید درک هنوز که هنوز است ناشناخته مانده و اگر حتی از مردم محلی آدرس این روستا را بپرسید با تعجب آن‌ها روبرو خواهید شد. حتی راننده‌ها نیز اطلاعی از آدرس دقیق این روستا ندارند. روی نقشه نیز پیدا کردن این روستای زیبا کار دشواری است و تنها راه باقی‌مانده زدن به دل جاده به امید یافتن این روستا است. اگر روی نقشه به دنبال درک بگردید، نقطه بسیار کوچکی در نزدیکی زرآباد و سواحل آب‌های عمان را خواهید یافت که به نام درک ثبت گردیده است؛ و با چابهار فاصله‌ای بیش از 170 کیلومتری دارد. پس از عبور از شهر کنارک، جاده‌ای تک بانده را خواهید دید که تا روستای زرآباد کشیده شده، بخش‌هایی از این جاده زیر دریاچه‌های موقت فرو رفته و گاهی برای ادامه دادن مسیر باید به جاده خاکی زد. به هر حال اگر با خرید بلیط هواپیما چابهار گذرتان به این جاده افتاد، لطفاً در رانندگی احتیاط کنید.

درک چگونه کشف شد؟

خرید بلیط هواپیما چابهار
منطقه دیدنی درک

شبکه‌های اجتماعی امروزه به مهم‌ترین بخش از تبلیغات تبدیل شده‌اند. افراد مختلف عکس‌های سفرهای خود به دور دنیا را با دوستان و آشنایان و رفقای مجازی به اشتراک می‌گذارند و به این صورت هم بر محبوبیت خود می‌افزایند و هم به شناخته شدن مقصد سفرشان کمک می‌کنند. درک نیز به این گونه و به کمک شبکه اجتماعی شناخته شد. روزی در توئیتر، چند عکس با کیفیتی بسیار پایین به اشتراک گذاشته می‌شود. همین عکس‌های بی کیفیت بیش از 2 هزار بار پسندیده و به سرعت، 500 بار هم به اشتراک گذاشته می‌شود. همین چهار عکس بی‌کیفیت همانند یک شرکت تبلیغاتی حرفه‌ای برند درک را تبلیغ کرد و این نقطه از سیستان و بلوچستان را به مردم دیگر شهرها معرفی کرد. گرچه درک هنوز هم آن‌طور که باید، شناخته شده نیست اماهمین مقدار محبوبیت و مشهوریت را مدیون توئیت فردی به نام نوید برهان زهی است. که اشتیاق خرید بلیط هواپیما چابهار و سفر به درک را به دل مردم انداخت.

طبیعت بکر درک

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

درک در زبان محلی درگ خوانده شده و در همین زبان نیز به معنای سکونت در کنار دره می‌باشد. حال که مسافران با خرید بلیط هواپیما چابهار خواهان سفر به درک هستند، تابلوهای موقتی در نزدیکی روستای زرآباد مسیر دستیابی به درک برای مسافران به نمایش گذاشته شده است. هرچند که جاده رسیدن به این روستا خود به تنهایی یک جاذبه محسوب می‌شود. جاده‌ای زیبا که با فراز و نشیب‌ها و عبور از میان کوه‌ها، منظره‌ای جذاب را بوجود می‌آورد. افرادی که به دنبال هیجان‌اند به دنبال چنین جاهای بکری برای خرید بلیط هواپیما چابهار و سفر کردن هستند. درک نیز از این قضیه مستثنی نبوده و آفرودبازها خیلی زود خودشان را به رمل‌های شنی رسانده بودند. یکی از نگرانی‌های مردم مناطق بکر از شناخته شدن، حضور بیش از اندازه گردشگران و آسیب رسیدن به محل زندگی و بر هم زدن آرامش محیط زیست‌شان است. مردم درک اما در این مورد نسبتاً حرفه‌ای عمل کرده‌اند. این مردم بر تنها دکه ساحلی پلاکاردی را نصب کرده‌اند و در آن به گردشگران اطلاع داده‌اند که حاضر شده‌اند بابت تحویل هر کیسه زباله دو هزار تومان پرداخت کنند. همین امر نشان از نگرانی مردم منطقه در مورد محیط زیست و ساحل این منطقه دارد. اگر با خرید بلیط هواپیما چابهار به این روستا سفر کنید و در میان ماسه‌های شنی آن بایستید و اگر دریای عمان را در پیش رو نادیده بگیرید، حس بودن در کویری بزرگ و معروف به شما دست خواهد داد. کافی است از این تپه‌ها کمی بالا بروید تا زیباترین تصویر ممکن را به چشم خود ببینید. تصویر تلاقی دریا و کویر. تصویری که چیزی کم از جاذبه‌های مشابه خارجی ندارد. تصویری که اگر با غروب خورشید همراه شود رؤیایی‌ترین صحنه ممکن را ایجاد می‌کند. از رویایی بودن این صحنه همین بس که چند عکس کم کیفیت از آن توانسته عده کثیری از گردشگران را شیفته خود کند تا با خرید بلیط هواپیما چابهار خود را به این منطقه برسانند.

مردم درک

خرید بلیط هواپیما چابهار
منطقه دیدنی درک

اگر با خرید بلیط هواپیما چابهار گذرتان به روستای درک بیافتد رد موتور را در شن‌ها و ماسه‌ها خواهید دید. تعجبی هم ندارد. اهالی روستا برای رفت‌وآمد بیشتر از موتور استفاده می‌کنند. و باهمین موتور به میهمانان خود سر می‌زنند تا کم و کسری نداشته باشند. طبق گفته‌های اهالی، درک گردشگران زیادی نداشته اما امسال خلاف این موضوع اتفاق افتاده به همین علت درب خانه اهالی روستا به روی میهمانان باز است و از آنان با روی خوش پذیرایی می‌کنند تا کمپ گردشگری در این روستا احداث شود. شغل بیشتر مردم درک، همانند بسیاری از مردم ساحل‌نشین، ماهیگیری است.

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

با وجود چنین منطقه‌ای در ایران زیبا، دیگر درک لعن و نفرین محسوب نمی‌شود. درک که چون الماسی تراش نخورده و نایاب است، مقصدی عالی و رویایی برای خرید بلیط هواپیما چابهار و سفر است. در ساحل نیز می‌توانید انواع تفریحات ساحلی را انجام دهید. پس معطل نکنید. بار سفرتان را ببندید و با خرید بلیط هواپیما چابهار بیایید سفری به درک داشته باشیم!

برای خرید بلیط هواپیما چابهار و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید