تماشای ساحل صورتی چابهار

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما یک ساحل عجیب غریب است. عجیب به دلیل اینکه ساحلی به رنگ صورتی در نوع خود کمیاب و نادر است و از این نوع ساحل در سطح جهان فقط در چابهار ایران، استرالیا، کانادا، بولیوی و باکو وجود دارد. آب‌های صورتی به ساحل ماسه‌ای می‌رسد و زردی ماسه‌ها در سبزی درخت‌های روییده در لب ساحل گره می‌خورد  تا رنگ‌آمیزی خارق‌العاده‌ای به وجود آورد

0
106
خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار
تماشای ساحل صورتی چابهارReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 11Rating: 3.5تماشای ساحل صورتی چابهار - خرید بلیط هواپیما چابهار از اپلیکیشن سفرستانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما یک ساحل عجیب غریب است. عجیب به دلیل اینکه ساحلی به رنگ صورتی در نوع خود کمیاب و نادر است و از این نوع ساحل در سطح جهان فقط در چابهار ایران، استرالیا، کانادا، بولیوی و باکو وجود دارد. آب‌های صورتی به ساحل ماسه‌ای می‌رسد - بلیط هواپیما چابهار

ساحل صورتی چابهار

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما یک ساحل عجیب غریب است. عجیب به دلیل اینکه ساحلی به رنگ صورتی در نوع خود کمیاب و نادر است و از این نوع ساحل در سطح جهان فقط در چابهار ایران، استرالیا، کانادا، بولیوی و باکو وجود دارد. آب‌های صورتی به ساحل ماسه‌ای می‌رسد و زردی ماسه‌ها در سبزی درخت‌های روییده در لب ساحل گره می‌خورد تا رنگ‌آمیزی خارق‌العاده‌ای به وجود آورد. پس به شما طبیعت دوستان پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما چابهار بازدید از این مکان دیدنی را از دست ندهید.

معرفی تالاب

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

ساحل زیبای لیپار باتلاقی با آب شور است، به قدری شور که محلی‌ها نمک‌ها را جمع می‌کنند و شما در کنار تالاب آن‌ها را می‌بینید که چادر زده‌اند و صدف و نمک دریایی می‌فروشند. این ساحل به صورت طبیعی به وجود نیامده بلکه در سال ۱۳۶۲ دادکریم شیخ‌زاده، یکی از اهالی روستای دمبدف، پیشنهاد کرد که این تالاب ایجاد شود. او هم از بودجه شخصی خود هزینه کرد و هم از اهالی منطقه کمک گرفت و از دستگاه‌های کشاورزی وزارت نیرو استفاده کرد. سپس طولی نکشید که پرنده‌های مهاجر غیر بومی هم به آنجا آمدند و تالاب بسیار تماشایی شد. شما گردشگران عزیز نیز با خرید بلیط هواپیما چابهار می‌توانید از این تالاب دیدنی دیدن کنید.

دسترسی و موقعیت تالاب و ساحل لیپار

خرید بلیط هواپیما چابهار
تالاب

چابهار یا به قول محلی‌ها چهبار در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته و منطقه‌ای آزاد می‌باشد. با خرید بلیط هواپیما چابهار و بعد از رسیدن به این شهر، در جاده ساحلی چابهار به گواتر و بعد از روستای رمین، به این ساحل می‌رسید. ساحل زیبای لیپار حدود ۱۵ کیلومتر از مرکز بندر چابهار فاصله دارد. جالب است بدانید که این تالاب در بین دو کوه قرار گرفته و اطرافش از بوته و درختچه پر شده است.

چرا ساحلی به رنگ صورتی

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

اگر بخواهیم از نظر علمی توضیح بدهیم این رنگ صورتی که گاهی به قرمز هم تغییر می‌کند، به دلیل فعالیت 93 نوع پلانکتونی است که در این تالاب زندگی می‌کنند. مواد آلی و معدنی زیادی هم از خورهای خلیج،‌ وارد این ساحل و تالاب می‌شوند. از طرفی دیگر جریان‌های دریایی که طوفان‌های مونسون در دریای عمان ایجاد می‌کنند نیز نقش اساسی دارند. این طوفان‌ها از نیمه‌های خرداد تا نیمه‌های شهریور به وجود می‌آیند و وقتی به‌پایان برسند، در ماه‌های بهمن تا فروردین، و شهریور و مهر، جزر و مد قرمز در خلیج گواتر اتفاق می‌افتد.

و علت این رنگ قرمز وجد گونه‌ای از تاژک‌داران به اسم نوکتیلوکا میلیاروس است که در این ماه‌هایی که نام بردیم تعدادش خیلی زیاد می‌شود. تاژک‌داران موجودات ریزی هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند.

گونه‌های بی نظیر ساحل

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

از دیگر ویژگی‌های بی نظیر این ساحل وجود تنوع گیاهی و جانوری بالاست. یکی از گیاهانی که در این منطقه زیاد می‌بینید، پنبه وحشی است. گیاهان دیگری مثل درخت چِش نیز هست که گونه‌ای از اقاقیاست و در ساحل جنوب می‌روید. درختچه‌های گزنه و بلوط نیز در کنار ساحل روییده‌اند. جانوران زیادی هم در آن حوالی زندگی می‌کنند نظیر فلامینگو، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی، مرغابی شانه به‌سر، دلیچه که پرنده‌ای شکاری است، طاووسک، مرغ جیرفتی و خوتکا که از اردکیان مهاجر به‌شمار می‌رود.

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

البته در اینجا ختم نمی‌شود بلکه تالاب لیپار برای آنهایی که به پرنده‌نگری هم علاقمندند می‌تواند جالب باشد. ۳۱ گونه پلانکتون جانوری، ۶۴ گونه از نرم‌تنان، ۸۵ نوع ماهی، ۲۴ گونه سخت‌پوست و ۴۶ گونه جلبک در این تالاب زندگی می‌کنند که واقعاً در نوع خود بی نظیر است. و شما عزیزان با خرید بلیط هواپیما چابهار می‌توانید از تمام زیبایی‌ها دیدن کنید.

بهترین فصل سفر

خرید بلیط هواپیما چابهار
بلیط هواپیما چابهار

چابهار، که به شهر همیشه بهار معروف است، ولی باتوجه به گرمای جنوب، بهترین زمان سفر به چابهار تعطیلات طولانی در نوروز و البته پاییز و زمستان است. بنابراین بلیط هواپیما چابهار را قبل از تهیه به آب و هوا توجه بکنید.

برای خرید بلیط هواپیما چابهار و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید