لذت سفر به شهر چیانگ ری کشور تایلند

آغاز زندگی در چیانگ رأی از قرن هفتم بوده و در قرن 13 مرکز پادشاهی Lanna تایلند بوده است. منطقه‌ای که دارای منابع طبیعی و منسوجات بی نظیری بود و تا سال 1786 توسط Burmese اشغال شده بود. مثلث طلایی استان چیانگ رأی که در نزدیکی لائوس و برمه قرار داشت، یک مرکز تولید تریاک بود که تأثیر زیادی بر شیوه‌های فرهنگی و شیوه زندگی داشت. تا به امروز اهالی در خانه‌های بامبو زندگی می‌کنند و هر روستا دارای طبیعت و ویژگی منحصر به فردی است.

0
53
خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند
لذت سفر به شهر چیانگ ری کشور تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 14Rating: 3.5لذت سفر به شهر چیانگ ری کشور تایلند - خرید بلیط هواپیما تایلند از اپلیکیشن سفرستانآغاز زندگی در چیانگ ری از قرن هفتم بوده و در قرن 13 مرکز پادشاهی Lanna تایلند بوده است. منطقه‌ای که دارای منابع طبیعی و منسوجات بی نظیری بود و تا سال 1786 توسط Burmese اشغال شده بود. خرید بلیط هواپیما تایلند بلیط هواپیما چیانگ ری

شهر چیانگ ری

آغاز زندگی در چیانگ ری از قرن هفتم بوده و در قرن 13 مرکز پادشاهی Lanna تایلند بوده است. منطقه‌ای که دارای منابع طبیعی و منسوجات بی نظیری بود و تا سال 1786 توسط Burmese اشغال شده بود. مثلث طلایی استان چیانگ ری که در نزدیکی لائوس و برمه قرار داشت، یک مرکز تولید تریاک بود که تأثیر زیادی بر شیوه‌های فرهنگی و شیوه زندگی داشت. تا به امروز اهالی در خانه‌های بامبو زندگی می‌کنند و هر روستا دارای طبیعت و ویژگی منحصر به فردی است.

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

چیانگ ری در شمال استان تایلند قرار گرفته و دارای مساحت حدود 116778 کیلومتر مربع است. و حدود 785 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد. این استان از نظر جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی، و منابع گردشگری بسیار غنی است و همچنین یک دروازه گردشگری به برمه و لائوس است. شما گردشگران عزیز که قصد سفر به تایلند را دارید با خرید بلیط هواپیما تایلند از زیبایی‌های خاص این شهر حتماً دیدن کنید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما کانچانابوری
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما کرابی شهر ساحلی تایلند
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما ساموئی جزایر زیبای تایلند

تجربه متفاوت

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

بازدیدکنندگان استان چیانگ ری می‌توانند برخی از منظره‌های بی نظیر کوهستانی و دره را ببینند و عکس‌های خارق العاده بگیرند، و با آب و هوای بسیار عالی که بسیار خنک‌تر از دشت‌های مرکزی است، لذت ببرند. بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند در چیانگ ری به بازدید از تپه‌های اقوام جذاب از قبیل Akha، Lisaw، Hmong، Lahu، Karen، Mien، و Yao، و غیره بپردازند که واقعاً تجربه بکری خواهد بود. اکثر بازدید کنندگان با راهنما و لیدر تصدیق شده حرکت می‌کنند، و برخی نیز به تنهایی بازدیدشان را آغاز می‌کنند اما توجه داشته باشید که بهتر است شب را با روستاییان بمانید. مسافرانی که تنهایی و بدون راهنما سفر می‌کنند، توصیه می‌شود که با کدخدا و رییس روستا بمانند.

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

متأسفانه، برخی از “تجار” تایلندی به طرز ناخوشایند از مردم قبیله‌ای تپه سوءاستفاده می‌کنند تا از گردشگران پول بگیرند. یک روستا که در نزدیکی جاده بینMae Sai   و چیانگ ری قرار دارد و به شکل خصوصی است و در حالی که ورود به روستا رایگان است، از گردشگران 200 بات ورودیه می‌گیرند. اکثر گردشگران قبلاً این قیمت را در یک بسته تور پرداخت کرده‌اند و فکر می‌کنند 1000 بات برای یک سفر روزانه ارزان است. نیازی به گفتن نیست، که اهالی فقیر برمه که برای گردشگران کار می‌کند، تنها بخش کوچکی از این پول را دریافت می‌کند. خانه آنها، یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. آگاه باشید که این فقط یک تله توریستی است.

آثار دستی چیانگ ری

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

این منطقه با موسیقی سنتی Lanna و با ابزارهایی نظیر sau (fiddle) و kaen (panpipe) شناخته شده است. شمال تایلند دارای هنر و صنایع دستی خاص خود است که شامل ریخته گری برنز، حکاکی، کاغذ توبرک، تصاویر بودایی و نقاشی است. اقلام دست ساز محلی محبوب گردشگران، عبارتند از کوره‌های چوب زغال، مجموعه ست چای خوری، جاروها و تابه‌های گرد و چترهای تزیینی می‌باشد که واقعاً همگی تک و زیبا هستند و به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما چیانگ ری از این زیبایی‌ها دیدن کنید و سوغاتی بخرید.

در چیانگ ری چه بخوریم

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

رژیم غذای اصلی مردم محلی شامل برنج چسبنده (برنج بلغور) است که به شکل توپ در می‌آورند و در ظروف بامبو کوچک دستباف سرو می‌شود. برنج بخار داده شده و برخی از شیرینی‌ها به برنج اضافه می‌کنند. kaeng yuak (کارنی ساقه موز)، sai ua (سوسیس خوک کبابی) و رشته فرنگی یونانی و برمه و Khao soi ظرف گوشت خوک با مرغ غذای محبوب آنها است. Nam ngiao ظرف غذای سنتی با مرغ یا گوشت است. پس حتماً با خرید بلیط هواپیما چیانگ ری از این غذای خوشمزه بخورید.

بازدید از جذاب‌ترین جاذبه چیانگ ری

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

Wat Rong Khun، که بیشتر به “معبد سفید” معروف است، شمار زیادی از بازدید کنندگان را به خود اختصاص می‌دهد و یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های چیانگ ری است.

Wat Rong Khun معبد منحصر به فرد است که با رنگ سفید و استفاده از قطعات شیشه‌ای در گچ که در خورشید بسیار می‌درخشد، زیبا و خاص طراحی شده است. رنگ سفید نشان دهنده خلوص بودا است، در حالی که شیشه نمادی از حکمت بودا و دواما، تعالیم بودایی است.

Wat Rong Khun توسط Chalermchai Kositpipat، یک هنرمند معروف تایلندی طراحی شده و شامل یک سالن برای تثبیت و نگهداری آثار بودایی، یک سالن مدیتیشن، محل زندگی راهبان و یک گالری هنری می‌باشد. زیبایی داخلی و خارجی این معبد واقعاً بی نظیر است و حتماً با خرید بلیط هواپیما چیانگ ری از آن دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
renown-travel.com
tripadvisor.com
thailand-guide.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید