رازهایی از دیوار چین که همیشه می‌خواستید بدانید

0
298
خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین
رازهایی از دیوار چین که همیشه می‌خواستید بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 19Rating: 4.5رازهایی از دیوار چین که همیشه می‌خواستید بدانیددیوار چین یکی از شاهکارهای معماری به شمار می‌رود که حتی از آن در فهرست عجایب هفتگانه‌ی جهان نیز یاد شده‌است بلیط هواپیما به چین

رازهایی از دیوار چین که همیشه می‌خواستید بدانید

دیوار چین یکی از شاهکارهای معماری به شمار می‌رود که حتی از آن در فهرست عجایب هفتگانه‌ی جهان نیز یاد شده‌است؛ واقعیت‌ها و افسانه‌های زیادی درباره‌ی این سازه‌ی شگفت‌انگیز وجود دارد؛ اگر شما هم مسافر یکی از پروازهای خارجی به مقصد چین هستید و یا حتی آن را دیده‌اید، این مقاله را بخوانید و پاسخ برخی از پرسش‌های خود را بگیرید.

دیوار چین به طور دقیق در کجا واقع شده‌است؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

اگر قصد دیدار از این سازه را دارید، باید بلیط هواپیمای خود را به مقصد پکن بگیرید، البته از برخی دیگر از شهرهای شمال شرقی چین نیز به این دیوار مسیرهایی وجود دارد.  درواقع این دیوار از مرزهای شمالی چین محافظت می‌کرده و از شمال تا شرق چین، یعنی مرز با کره کشیده شده‌است.

دیوار چین چقدر بزرگ است؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

آخرین بررسی‌ها نشان داده که طول این دیوار نزدیک به 21 هزار و 196 کیلومتر است! اگر هم سوالتان درباره‌ی ارتفاع دیوار باشد باید بگویم که بلندی آن از چهار تا 11 متر متغیر است.

دیوار چین چه زمانی ساخته شد؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

مشخص کردن زمان دقیق آغاز ساخت این دیوار کمی دشوار است، به عبارت دیگر بسیاری از پادشاه و فرمانروایان در ساخت این دیوار در طول تاریخ چین مشارکت داشته‌اند. اولین قسمت‌های دیوار بر اساس شواهد تاریخی در سال 770 پیش از میلاد بنا شد. پادشاه شی هوانگ تی این دیوار را برای محافظت از چین در برابر تهاجم مغول‌ها بنا کرد. البته‌ی بخش عمده‌ی سازه‌ای که امروز ما از آن بازدید می‌کنیم در سلسله‌ی مینگ و در فاصله‌ی سال‌های 1368 تا 1644 میلادی ساخته شده‌است.

این دیوار چگونه ساخته شد؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

دیوار بزرگ چین به واقع سازه‌ای بزرگ و حیرت آور است که هر بازدید کننده‌ای با دیدن آن از خود می‌پرسد چگونه این دیوار در آن زمان و با آن امکانات ساخته شد؟ به استناد برخی از مدارک تاریخی، شی هوانگ نزدیک به 300هزار سرباز را برای حمل سنگ‌ها و مصالح به کار گرفت، بخش‌های عمده‌ای از قسمت قدیمی دیوار با دست و با به کارگیری تجهیزات ساده‌ای مثل چرخ‌دستی ساخته‌شده‌است؛ به هرحال این بنا نشانی از هنر و توانایی معماری چین است.

بهترین فصل خرید بلیط هواپیما و بازدید از دیوار چین کدام است؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

بسیاری از مسافران پروازهای خارجی و داخلی، بلیط هواپیمای خود را در ماه می و یا اکتبر تهیه می‌کنند.

در فصل پاییز مسافران می‌توانند نماهایی بسیاری زیبایی را در این منطقه مشاهده کنند، به علاوه دمای هوا برای پیاده‌روی نیز بسیار مناسب است.

آیا دیوار چین از فضا قابل مشاهده است؟

در دوره‌ای شایعات و افسانه‌های زیادی شکل گرفته بود که دیوار چین تنها سازه‌ی انسانی است که از فضا توسط فضانوردان قابل مشاهده است. اما حقیقت اینجاست که این بنا با چشم غیرمسلح از فضا دیده نمی‌شود، بلکه فقط توسط دوربین‌ها و تلسکوپ‌ها قابل عکاسی است.

چند نفر از دیوار چین دیدن کرده‌اند؟

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

سالانه ده میلیون نفر از این بنا دیدن می‌کنند. جالب است بدانید در سال 2013 این بنا به عنوان پربازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری معرفی شد.

دیوار چین در دهه‌ی هشتاد میلادی در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شد، اگر دلتان می‌خواهد یکی از شگفت‌انگیزترین شاهکارهای بشر را ببینید، کافی است برای یک سفر به چین برنامه‌ریزی کنید، شاید این پاییز فرصت مناسبی برای خرید بلیط هواپیما باشد، نظر شما چیست؟

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به چین ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید