جنگل سنگ چین، معجزه جغرافیایی زمین

جنگل سنگ‌ یکی از بهترین نمونه هنر طبیعت در جهان است، تصور کنید وارد جنگلی با درخت‌های سربه فلک کشیده می‌شوید، اگر حضور در چنین جایی شما را به وجد می‌آورد، پس مطمئن باشید که در جنگلی مثل جنگل سنگ‌های چین با معجزه طبیعت روبرو می‌شوید. در این جنگل به جای درخت، سنگ‌های غول‌پیکری در فاصله 1 متری هم‌دیگر قد علم کرده‌اند. برای اینکه جزو میلیون‌ها گردشگری باشید که از این جنگل و رویدادهای مربوط به آن بازدید می‌کنند، کافی است بلیط هواپیما چین را برای تعطیلات خود رزرو کنید و به استان یون‌نان و شهر “Kunming” بروید.

0
52
خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین
جنگل سنگ چین، معجزه جغرافیایی زمینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 2Rating: 3.5جنگل سنگ چین ، معجزه جغرافیایی زمین - خرید بلیط چین از اپلیکیشن سفرستانجنگل سنگ‌ یکی از بهترین نمونه هنر طبیعت در جهان است، تصور کنید وارد جنگلی با درخت‌های سربه فلک کشیده می‌شوید، اگر حضور در چنین جایی شما را به وجد می‌آورد، پس مطمئن باشید که در جنگلی مثل جنگل سنگ‌های چین با معجزه طبیعت روبرو می‌شوید. بلیط هواپیما چین

جنگل سنگ چین

جنگل سنگ‌ یکی از بهترین نمونه هنر طبیعت در جهان است، تصور کنید وارد جنگلی با درخت‌های سربه فلک کشیده می‌شوید، اگر حضور در چنین جایی شما را به وجد می‌آورد، پس مطمئن باشید که در جنگلی مثل جنگل سنگ‌های چین با معجزه طبیعت روبرو می‌شوید. در این جنگل به جای درخت، سنگ‌های غول‌پیکری در فاصله 1 متری هم‌دیگر قد علم کرده‌اند. برای اینکه جزو میلیون‌ها گردشگری باشید که از این جنگل و رویدادهای مربوط به آن بازدید می‌کنند، کافی است بلیط هواپیما چین را برای تعطیلات خود رزرو کنید و به استان یون‌نان و شهر “Kunming” بروید. صخره‌های صیقلی و نوک تیز این جنگل زمینه زیبایی برای عکس‌های اینستاگرامی شما خواهند بود. در ادامه با حقایق شگفت‌انگیزی درباره این میراث جهانی یونسکو آشنا خواهید شد.

درباره جنگل

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

این جنگل و آثار شگرف سنگی‌اش حدود 270 میلیون سال پیش و در نتیجه تحولات جغرافیایی و محیطی شکل یافته است. این محوطه علمی با فضای بسیار بزرگش بخش‌های مختلفی را در خود جای داده است و با مساحت 1100 کیلومتر مربعی شامل بخش‌هایی مثل: جنگل سنگ‌، غارهای کارست، آبشارها و رودخانه‌های زیرزمینی می‌باشد. برجستگی این جنگل صرفا به خاطر مناظر شاهکار طبیعی نیست و گردشگران به دلیل اهمیت فرهنگی این جاذبه و افسانه معروف آشیما به حضور در این منطقه و خرید بلیط هواپیما چین مشتاق‌تر هستند. محل دقیق این جنگل در منطقه مرزی فلات “Yunnan” و شهرستان شیلین و در 78 کیلومتری شهر کونمینگ بوده و زمین‌ریخت‌های کارستی این جنگل از حیث تاریخی، اندازه‌های غول‌پیکر و تنوع زیاد در کل دنیا منحصربه‌فرد هستند.

بهترین فصل سفر

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

رویدادهای فرهنگی مربوط به این جنگل مثل جشنواره سنتی‌ “Torch” در ماه ژوئن برگزار می‌شود که رقص، شادی و نغمه‌های چینی به تمام منطقه جانی تازه می‌دهند. یعنی 24 ژوئن بهترین روز بازدید از جنگل سنگ‌ است به شرطی که بلیط هواپیما چین را به موقع بخرید و خود را به کونمینگ برسانید. در صورتی که این موقع سال موفق به رزرو بلیط هواپیما چین نشدید، برای شرکت در جشنواره‌هایی که در طول ماه‌های مارس تا اکتبر برگزار می‌شوند، برنامه‌ریزی کنید. در این فاصله زمانی گل‌های وحشی، ظاهر زیباتری به جنگل می‌دهند و سوژه‌های عکاسی زیادی پیدا می‌شوند. علاوه بر این موقعیت جغرافیایی جنگل‌ سنگ‌ها به گونه‌ای است که خبری از تابستان‌های گرم یا زمستان‌های سرد نیست و در طول سال هوا معتدل بوده و علنا محدودیتی برای زمان رزرو بلیط هواپیما چین باقی نمی‌گذارد.

چگونگی سفر

جنگل سنگ چین
جنگل سنگ

بعد از تهیه بلیط هواپیما چین و اقامت در شهر کونمینگ بهترین راهی که شما را بدون اتلاف وقت به جنگل سنگ‌ می‌رساند، سفر با اتومبیل شخصی است. برخی از تورها امکان برخورداری از اتومبیل، راننده و حتی راهنمای سفر را برای گردشگران فراهم کرده‌اند. این مسیر یک ساعته خستگی چندانی ندارد ولی هنگام سفر با اتوبوس یا قطار با وجود مقرون به‌صرفه بودن باید حدود 2 ساعت در راه باشید. وجود پارکینگ، مسیر پیاده‌روی، سرویس بهداشتی، آلاچیق، پل معلق و محل عبور معلولین از جمله تسهیلاتی هستند که بازدید از جنگل سنگ‌ها را راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر ساخته‌اند. حتی محل دقیق سرویس‌های بهداشتی را می‌توان از روی نقشه چاپی در پشت بلیط‌های ورودی پیدا کرد.

جاذبه‌های جنگل

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

از بین 8 بخش این منطقه، معروف‌ترین آن بخش جنگلی سنگ‌هاست که چند نمونه از این سنگ‌ها طرفداران بیش‌تری دارند و به خاطر ظاهر و ویژگی‌شان از شگفت‌انگیزترین سنگ‌های این منطقه به شمار می‌روند. سنگ‌های غول‌پیکر و نوک‌تیز جزو بخش “Major Stone Forest” هستند که ارتفاع برخی از آن‌ها به 40 متر می‌رسد و هنگام قدم زدن در اطرافشان دائم باید مسیر خود را عوض کنید تا از قسمت‌های هموارتری عبور کنید. در بازدید از چنین جاذبه‌هایی باید برای بهره‌مندی کامل از وقتتان به همراه راهنمای تور سفر کنید ولی اگر مایلید به تنهایی نقاط مختلف را کشف کنید، نقشه راهنمای جنگل سنگی را بخرید.

افسانه آشیما

جنگل سنگ چین
جنگل سنگ

در مقایسه با سنگ‌های قسمت “Major” که بسیار متراکم هستند در بخش “Minor”، سنگ‌های ظریف‌تر و کم‌پشت‌تری می‌بینیم. این بخش توسط دیواره‌های سنگی پهنی به چند پارک کوچک تقسیم شده و مشهورترین اثر طبیعی این قسمت همان سنگ آشیما است که حماسه‌ای درباره دخترک معروف چینی را بازتاب می‌کند. بر اساس این افسانه، دختر زیبا و شجاعی به نام آشیما که از مبارزان آزادی بوده به سنگی تبدیل شده و این سنگ تا ابد یادآور حماسه این دختر خواهد بود. همان‌طور که می‌بینید فرهنگ و تاریخ در لایه‌ای از زیبایی‌های این جاذبه باقی مانده‌اند و تاکنون تاثیر این موضوع در فروش بلیط هواپیما چین کم‌ نبوده است.

تپه Bushao

جنگل سنگ چین
جنگل سنگ

در شرق بخش “Major” و قسمت جنوبی سنگ‌های “Minor” مرتفع‌ترین بخش منطقه را می‌بینیم که ارتفاع آن از سطح دریا 1796.7 متر بوده و با نام تپه باشوآ شناخته شده است. جذابیت این تپه به سبب وجود فسیل‌هایی از جانوران دریایی می‌باشد که نشان می‌دهد در 270 میلیون سال پیش حیات کاملی از جانوران آبزی در این منطقه وجود داشته است. بدون شک با دیدن فسیل‌های غول‌پیکر شکم‌پایان و مرجان‌ها شگفت‌زده می‌شوید اما فراموش نکنید که از تمام قسمت‌های جنگل عکس بگیرید تا هیچ‌کدام از این زیبایی‌ها از خاطرات سفر به چین محو نشود.

نقاشی‌ باستانی

جنگل سنگ چین
جنگل سنگ

قسمتی از جنگل سنگ‌ با صخره‌ها و ستون‌های عجیبی پوشیده شده که همه آن‌ها ظاهر طبیعی خود را حفظ کرده‌اند. این قسمت “Lizi Yuanqing” در انتهای جاده‌ایست که برای تراموای برقی ساخته شده است. حدود 300 متری جنوب‌شرقی جاده، تخته سنگی با نقاشی‌ باستانی از انسان‌ها، هیولاها، ماه و ستارگان دیده می‌شود. به عقیده باستان‌شناسان این نقاشی به نخستین مذهب‌های این منطقه مربوط است و شاید کلماتی یادگاری از مردم باستانی Yi باشد که امروزه گردشگران جهان با خرید بلیط هواپیما چین از این ابزار ارتباطی پیشینیان بازدید می‌کنند.

قارچ جاویدان و بخش Naigu

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

در نزدیکی قسمت لیزی یوآنگینگ صخره‌ای به شکل قارچ دیده می‌شود که با 15 متر ارتفاع دارای راسی گرد و قلمبه و پایه‌ایی نازک است، دقیقا مثل یک قارچ غول‌پیکر که برای همیشه روی زمین خواهد ماند. همه این جاذبه‌ها در منطقه علمی جنگل سنگ‌ها قرار گرفته‌اند و سلفی در کنار آن‌ها با خرید بلیط هواپیما چین محقق می‌شود. در 8 کیلومتری این منطقه، بخشی به نام “Naigu” به معنی سیاه و باستانی وجود دارد که وقتی بر فراز بلندترین صخره‌های این جنگل بایستید، می‌توانید دریایی از صخره‌های سیاه و باشکوهِ این قسمت را تماشا کنید اما غارهای کارستی زیر زمین هم جذابیتی خاصی دارند که برای بازدید از آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید