بلیط هواپیما به چین

2
627
خرید آنلاین بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 4Rating: 4.5بلیط هواپیما به چینبلیط هواپیما به چین پرجمعیت‌ترین کشور و همچنین از نظر مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. کشور چین دارای آب و هوای اقلیمی و فصلی است.

بلیط هواپیما به چین

چین پرجمعیت‌ترین کشور و همچنین از نظر مساحت، چهارمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. کشور چین دارای آب و هوای اقلیمی و فصلی است. بنا بر برآوردهای سازمان تجارت جهانی، چین در سال ۲۰۲۰ به بزرگترین کشور توریستی جهان و چهارمین کشور از نظر سفرهای خارجی بدل خواهد شد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور چین
بلیط هواپیما به کشور چین
خرید آنلاین بلیط هواپیما برای چین
بلیط هواپیما برای چین

بلیط هواپیما به فراسوی دیوار چین

زمانی بود که چین و ماچین نماد دوردست‌ها و دست‌نیافتنی‌ها در سفر بودند و مسافران برای رسیدن به این کشور پهناور باید خون دل‌ها می‎خوردند تا تازه به دیوار عظیم چین و دروازه‌های آن برسند. اما امروزه به لطف وجود بلیط ارزان، در کسری از ثانیه می‎توان آنلاین بلیط هواپیما خرید و بدون دردسر و زحمت برای سفر به این کشور پر رمز و راز آماده شد. خوشبختانه کشور چین برای گردشگر و مسافر از هر قشر و قماشی که باشد، دیدنی و گفتنی زیاد دارد و فرقی نمی‌کند که برای بوم‎گردی سفر می‎کنید یا برای دیدار از جاذبه‎های فرهنگی بلیط هواپیما خریده‎اید و یا حتی با بلیط ارزان خود قصد شرکت در یک نمایشگاه بازرگانی را دارید در هر صورت مطمئن باشید که اژدهای چینی ناامیدتان نخواهد کرد.

 

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا با دیدنی‎های چینی بیشتر آشنا شوید.

آنهایی که کمابیش در زمینه تاریخ و جغرافیا مطالعه دارند، وقتی صحبت از چین می شود یاد این جاذبه ها می افتند: دیوار چین، ارتش سفالین، شهر ممنوعه، باغ وحش پکن و خیابان وانگ فوجینگ. اما کمتر کسی می داند که دیدن و لذت بردن از جاذبه های گردشگری این کشور، ماه ها سفر می طلبد.

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

پایتخت این کشور اسرارآمیز، پکن و بزرگ ترین شهر آن شانگهای است و دیوار بزرگ چین که شناخته شده‌ترین بنای تاریخی آسیا به حساب می آید، بیش از دو هزارسال پیش ساخته شده است.

جالب است بدانید چینی ها که در مقلد بودن و ساختن کپی برابر اصل در دنیای پوشاک و صنعت تبحر ویژه‌ای دارند، در ساختن کپی جاذبه های گردشگری کشورهای دیگر هم سرآمد هستند و تنها نمونه تقلبی مجسمه ابوالهول متعلق به این کشور است.

چینی ها همچنین در شهر «هانگزو» نمونه چینی برج ایفل را ساخته اند. مدرسه جادوگری هاگوارتز،کاخ کنگره آمریکا، برج پیزا و مجسمه های بودا هم نمونه های دیگر از این کپی های برابراصل هستند.

چین معمولاً به عنوان یک ابرقدرت جدید بالقوه توصیف می شود اما کارشناسان هشدار داده اند که حباب اقتصادی و رشدجمعیتی غیرقابل کنترل در این کشور ممکن است باعث کاهش یا حتی توقف رشد چین در سال های آینده شود.

این کشور، با نام رسمی جمهوری خلق چین ، پرجمعیت ترین کشور دنیا با بیش از 1.3 میلیارد نفر سکنه است. البته وسعت چین هم در میل به افزایش زاد و ولد در آن بی تاثیر نیست.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد چین
بلیط هواپیما به مقصد چین

چین بعد از روسیه و کانادا سومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می شود؛ برای همین هم یک دل سیر دیدن همه جاذبه های آن، ماه ها زمان می برد.تمدن چین باستان یکی از کهن ترین تمدن های تاریخ است و شواهد نشان می دهد انسان های اولیه، نزدیک به دومیلیون سال پیش در این منطقه زندگی می کرده اند.

 

زبان اصلی مردمان این کشور، چینی و مذاهب اصلی شان، بودیسم، مسیحیت، اسلام، تائوئیسم است و با رنمینبی (یوان) داد و ستد می کنند.باهم سری می زنیم به پایتخت این کشور پهناور با جاذبه های بی شمار و جمعیتی که در این سال ها نبض اقتصاد دنیا را در دست گرفته اند.

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

بهترین زمان برای سفر به پکن از ماه سپتامبر (شهریور) تا اواسط نوامبر (اوایل آبان) است. هوا در این فصل بسیارعالی و تمیز و تعداد توریست ها بسیار کمتر از ماه های دیگر است.

سفر به چین با تور به مراتب بهتر و منطقی تر از سفر بدون تور است و در ایام عادی ( جز تعطیلات نوروز و اواخر تابستان ) قیمت تور ها اغلب به صرفه و منطقی است.تورهای گردشگری از ابتدا برای ویزای شما اقدام می کنند و در طول سفر برای بازدید و گردش همراه تان هستند.

بهترین انتخاب، استفاده از تور به صورت کاملا برنامه ریزی و هدایت شده است؛ یعنی ضمن استفاده از برنامه ها و بازدیدهای تور، می توانید از وقت های اضافه و خالی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید .

نکته این که هتل های چهارستاره چین واقعا خوب و تمیزهستند و امکانات خوب و صبحانه های مفصلی به شما می دهند. اگر اصراری به بودن در هتل پنج ستاره ندارید هتل ارزان تری را رزرو و باقی پول تان را در سفر خرج کنید.

خرید بلیط هواپیما به چین
بلیط هواپیما به چین

پکن شهری شلوغ و مملو از مردم و صداها است. پایتخت چین شهری جذاب است که به سرعت مدرنیزه شده اما برخی از جنبه های گذشته با شکوه خود را نگه  داشته است. این یک شهر خوب برای کاوش با پای پیاده، لذت بردن از خوراک‌های لذیذ در بازار مواد غذایی شبانه و یا بازدید از برخی از جاذبه های توریستی برتر است. در ادامه مطلب در مورد برخی از جاذبه‎های گردشگری شهر پکن و کشور چین بیشتر صحبت می‎کنیم.

بلیط هواپیما به شهر ممنوعه

خرید بلیط هواپیما به شهر ممنوعه
بلیط هواپیما به شهر ممنوعه

شهر ممنوعه یکی از کاخ‌های بزرگ جهان است که با کاخ‌های کرملین، باکینگهام و ورسای برابری می‌کند. شاید بتوان گفت این محبوب‌ترین جاذبه توریستی در پکن است که ازدحام جمعیت آن را اثبات می‌کند. شهر ممنوعه برای قرن ها مقر دولت چین بوده و در نتیجه محدودیت‌ها برای افراد عادی وجود داشته است. امروز برای هر کسی که می خواهد در مورد میراث پادشاهی میانه یاد بگیرد قابل بازدید است. واقعا هیچ راهی برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در اینجا وجود ندارد، اما بازدید کنندگان ممکن است یخواهند که سالن‌ها را در هر طرف برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور بررسی کنند. اکثر مردم برای دیدن سالن های بزرگ می‌روند و از گنجینه های خاموش در سمت راست چشم پوشی می‌کنند.

بلیط هواپیما برای بازدید از ارتش سفالین

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از ارتش سفالین
بلیط هواپیما برای بازدید از ارتش سفالین

ارتش تراکوتا مجموعه‌ای از مجسمه‌های سفالی ارتش شیعه شین هوانگ (۲۲۱ قبل از میلاد تا ۲۰۶ سال قبل از میلاد)، نخستین امپراتور چین را به تصویر می‌کشد. اینمحبوب‌ترین جاذبه توریستی در شیان و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌ها در تمام چین است. تخمین زده می‌شود که سه چاله آن حاوی بیش از ۸۰۰۰۰ سرباز ارتش تراکوتا، ۱۳۰ ارابه با ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره نظام باشد که اکثریت آن هنوز در چاله دفن شده است.

بلیط هواپیما برای بازدید از باغ وحش پکن

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از باغ وحش پکن
بلیط هواپیما برای بازدید از باغ وحش پکن

حیف است که سفر به کشور چین، بدون دیدن پاندا و پنگوئن و زرافه تمام شود.اغلب تورها برنامه بازدید از باغ وحش را در برنامه خود ندارند.برای روزهای آزادتان برنامه ریزی کنید و کمی از خرید بزنید تا پانداها و پنگوئن ها را از دست ندهید. در باغ‎ وحش بلیت قسمت های مختلف جداگانه فروخته می شوند.بخش هایی را که دوست دارید انتخاب کنید و هنگام ورود بلیت شان را بخرید. بلیت مربوط به قسمت پانداها را فراموش نکنید!

بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار بزرگ چین

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار بزرگ چین
بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین بین قرن ۵ قبل از میلاد تا قرن ۱۶ میلادی برای حفاظت از مرزهای شمالی امپراتوری چینی از حملات قبایل چادرنشین از شمال ساخته شده، بازسازی شده و نگه‌داری شده است. اکثر دیوار موجود در طول سلسله مینگ (۱۳۶۸-۱۶۴۴ م) ساخته شد. وضعیت دیوار بزرگ چین از محدوده عالی تا بعضی قسمت‌های خراب شده است. محبوب‌ترین منطقه دیوار بزرگ در Bādálǐng است. همچنین قسمت بازسازی شده اما کمتر توریستی Sīmǎtái و Jīnshānlǐng نیز دیدنی هستند.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار بزرگ چین
بلیط هواپیما برای بازدید از دیوار بزرگ چین

در بخشی از کناره این دیوار افسانه ای قفل هایی وجود دارد که همسران عاشق نام شان را روی آنها حک کرده اند و قفل ها را به نشانه پایداری عشق شان به دیوار زده اند.افسانه ها می گویند این قفل ها عشق شان را همیشگی می کند. ساعت برگشت اتوبوس تور را  دقیقا سوال کنید که جا نمانید.فراموش نکنید اینجا کسی انگلیسی بلد نیست!

بلیط هواپیما برای بازدید از بندر ویکتوریا

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از بندر ویکتوریا
بلیط هواپیما برای بازدید از بندر ویکتوریا

بندرگاه ویکتوریا یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در هنگ کنگ و یکی از عمیق‌ترین بنادر در جهان است. این بندر نمایش خیره کننده ‌ای از آسمان خراش‌ها از جزیره هنگ کنگ در یک طرف و خط ساحلی در طرف دیگر را ارائه می‌دهد. بندرگاه ویکتوریا همچنین یکی از شلوغ‌ترین بنادر در جهان با صدها کشتی و قایق سرعتی است. یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن بندر سفر با Star Ferry است.

بلیط هواپیما برای بازدید از خیابان وانگ فوجینگ

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از خیابان وانگ فوجینگ
بلیط هواپیما برای بازدید از خیابان وانگ فوجینگ

وانگ فوجینگ ،تنها خیابان پیاده روی و توریستی معروف شهر پکن در یک منطقه قدیمی درمرکز شهر واقع شده است. عبوراتومبیل در این خیابان ممنوع است .

در این خیابان قدم بزنید و از بازی رنگ ها و نور ها در شب و ازمراکز خرید، رستوران ها ، قنادی ها و کافه های آن در روز لذت ببرید و هرجا خسته شدید از قطاری که برای حمل و نقل توریست ها و بازدیدکنند گان در نظر گرفته شده استفاده کنید .

در جای جای این خیابان نشانه هایی از تاریخ کهن چین را خواهید دید، ساختمان هایی از دوران کهن که به زیبایی بازسازی شده اند در کنار ساختمان های بلند و مدرن و نورپردازی خیره‎ کننده خودنمایی می کنند.

در سمت غرب این خیابان ، تعداد بسیاری غرفه برای عرضه و فروش غذا و تنقلات وجود دارد که تماشایشان خالی از لطف نیست. در این غرفه ها، مواد غذایی با تنوع بسیار بالا ارائه می شود و هر کس مطمئنا چیزی باب میل و سلیقه خود پیدا خواهد کرد.

هر چه که تا به حال دیده و شنیده اید یا اصلا نشنیده اید و حتی فکرش را هم نمی کنید در این غرفه ها پیدا خواهید کرد؛ از انواع گوشت ها و کباب های حلال بره و گوسفند و گاو ، جوجه کباب، مرغ و انواع ماهی و غذاهای دریایی گرفته تا حیوانات و حشر ه های عجیب و غریب و غیرحلال.

البته باید در میان غرفه های خیابان دنبال غرفه هایی باشید که آرم کلمه حلال یا عباراتی از قبیل لااله الا الله و بسم الله الرحمن الرحیم را دارند و مسلمان هستند و باتوجه به قوانین ذبح اسلامی غذاهای حلال عرضه می کنند. اغلب فروشنده های این غرفه ها کمی عربی بلدند. در این غرفه ها می توانید با خیال راحت بدون این که پول زیادی بپردازید شام میل کنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به چین به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
fa.wikipedia.org
beytoote.com
namnak.com
jadehayesabz.i
jadehayesabz.ir


تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 13 شهریور 96

2 دیدگاه ها

 1. کشور چین اینقدر وسعت زیادی داره که فک نمیکنم بشه در موردش تو یه مطلب کاملا توضیح داد
  میخوام بدونم برای رفتن به چین و یه سفر تفریحی بلیط هواپیما خودم رو به چه شهری بگیرم؟
  نمیخوام خرید کنم فقط هدفم گردشگری هستش!!!

  • شهرهای معروف و دیدنی چین رو میشه با جستجوی بلیط هواپیما به شانگهای ، بلیط هواپیما به پکن و … پیدا کرد.
   معروف ترین جاهای گردشگری چین رو هم میتونم به این صورت بهتون معرفی کنم:
   پکن – شهر ممنوعه و دیوار چین
   شی‌آن – لشگر سفالین
   شانگهای – سوژو ، هانگزو
   چنگدو – خانه‌ی پانداهای غول پیکر
   یون‌نان – جنگل سنگ ، زمین رنگارنگ
   ژانگ جیاجی – شگفتی‌های طبیعت
   تبت – زمین مقدس و پاک
   هوآنگ شان – کوه‌های زرد
   گویلین – ییلاقات کلاسیک چینی
   هنگ‌کنگ – بهشت خرید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید