دانستنی های سفر به ژاپن

امروزه از کشور ژاپن به‌عنوان پیشرفته‌ترین و منظم‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود و همچنین این کشور دیدنی دارای تاریخ کهن و فرهنگ منحصربه‌فرد خود بوده و از جاذبه‌های گردشگری فراوانی نیز برخوردار می‌باشد. به همین دلایل و گاهی اوقات از روی کنجکاوی، گردشگران زیادی سالیانه بلیط هواپیما ژاپن تهیه کرده و از این کشور دیدار می کنند. یا به‌طورکلی باهدف اقامت در این کشور دیدنی باروبندیل خود را جمع کرده و به ژاپن سفر می‌کنند.

0
89
خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن
دانستنی های سفر به ژاپنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 25Rating: 4.0با دانستنی های سفر به ژاپن آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما ژاپن از اپلیکیشن سفرستانامروزه از کشور ژاپن به‌عنوان پیشرفته‌ترین و منظم‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود و همچنین این کشور دیدنی دارای تاریخ کهن و فرهنگ منحصربه‌فرد خود بوده و از جاذبه‌های گردشگری فراوانی نیز برخوردار می‌باشد. به همین دلایل و گاهی اوقات از روی کنجکاوی، گردشگران زیادی سالیانه بلیط هواپیما ژاپن

دانستنی های سفر به ژاپن

امروزه از کشور ژاپن به‌عنوان پیشرفته‌ترین و منظم‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود و همچنین این کشور دیدنی دارای تاریخ کهن و فرهنگ منحصربه‌فرد خود بوده و از جاذبه‌های گردشگری فراوانی نیز برخوردار می‌باشد. به همین دلایل و گاهی اوقات از روی کنجکاوی، گردشگران زیادی سالیانه بلیط هواپیما ژاپن تهیه کرده و از این کشور دیدار می کنند. یا به‌طورکلی باهدف اقامت در این کشور دیدنی باروبندیل خود را جمع کرده و به ژاپن سفر می‌کنند.

هدف شما از سفر به ژاپن هر چه که باشد، قبل از خریداری بلیط هواپیما ژاپن نکاتی هست که باید آن‌ها را بدانید. شاید قبلاً نیز شنیده باشید که مردم ژاپن دارای آداب‌ورسوم خاص و منحصربه‌فرد خود می‌باشند؛ اما شاید این موضوع را ندانید که برخی از غرایض بنیادی شما، با فرهنگ ژاپنی مغایرت داشته باشد. برای نمونه کسی که دوست دارد با صدای بلند و با صمیمیت در جمع بخندد، دوستان ژاپنی او این اخلاقش را موردپسند قرار نخواهند داد.

شاید شما شایعه‌هایی در مورد فرهنگ ژاپنی شنیده باشید اما باید بدانید که چیزهایی که شنیده‌اید ممکن است درواقع فقط شایعه‌ای بیش نباشند؛ اما بااین‌حال مسائلی وجود دارند که شما ممکن است برای آن‌ها اصلاً آمادگی نداشته باشید و چیزهایی ساده همانند چگونگی راه رفتن، حرف زدن و غذا خوردن شاید تجربه شما را از سفر به ژاپن تغییر دهد.

بنابراین تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب نکاتی که قبل از خریداری بلیط هواپیما ژاپن و سفر به این کشور باید بدانید را برایتان توضیح دهیم تا درصورتی‌که قصد خریداری بلیط هواپیما ژاپن را داشته باشید، با دانستن این نکات تجربه‌ای به‌یادماندنی از سفر به ژاپن در ذهنتان حک شود. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید.

سطل‌های زباله اندک در ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

اگر بلیط هواپیما ژاپن تهیه کرده و به این کشور سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که ژاپن دارای سطل‌های زباله زیادی نبوده و فاصله بین سطل‌های زباله زیاد می‌باشد؛ بنابراین به همراه داشتن یک کیسه پلاستیکی هنگام پیاده‌روی و خرید در شهرهای ژاپن توصیه می‌شود. به همراه داشتن کیسه پلاستیکی مخصوصاً زمانی که قصد نوش جان کردن غذای خیابانی را داشته باشید، کمک‌حال شما خواهد بود.

به همراه داشتن Wi-Fi جیبی

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

به همراه داشتن یک مودم Wi-Fi جیبی می‌تواند شدیداً به دردتان بخورد. شهر توکیو شهری پهناور و بسیار عظیم بوده بنابراین در صورت سفر به مکانی مشخص، نیازمند جهت‌یابی دقیق مکان‌ها خواهید بود. استفاده از Google Maps و نرم‌افزارهای جهت‌یابی شبیه آن در صورت پیاده‌روی درون شهر یا سفر با مترو و یا سفرهای بین‌شهری خواهد توانست کار شما را بسیار ساده‌تر سازد؛ بنابراین بهتر است همیشه Wi-Fi جیبی به همراه داشته و یا از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

به همراه داشتن پول نقد

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

شاید شنیده باشید که در صورت خریداری بلیط هواپیما ژاپن و سفر به این کشور، از جایی که بیش‌تر مغازه‌های آن کارت اعتباری قبول نمی‌کنند، به همراه داشتن پول نقد کاری ضروری می‌باشد. این موضوع چندان صحت ندارد؛ زیرا که خریداری بلیط هواپیما ژاپن و مسافرت به آن فرقی با سفرهای بین‌المللی دیگر شما داشته و بیشتر مغازه‌های آن نیز پرداخت با کارت اعتباری را قبول می‌کنند.

البته لازم به ذکر است در شهرهای این کشور حتماً برخی مغازه‌های کوچک و دست‌فروش‌ها و فروشنده‌های خیابانی تنها پول نقد قبول می‌کنند؛ اما با استفاده از کارت اعتباری نیز می‌توانید از فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها و بیشتر رستوران‌ها و هتل‌ها، مبلغ موردنظر را پرداخت کنید. بااین‌حال بهتر است در صورت خریداری بلیط هواپیما ژاپن، با خود پول نقد نیز به همراه داشته باشید.

انعام دادن در ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

ژاپنی‌ها در رستوران‌ها، هتل‌ها و جاهای دیگر، یکی از بهترین سرویس‌ها در دنیا را برای مشتریان خورد ارائه می‌کنند؛ اما بااین‌حال باید به یاد داشته باشید که لازم نیست به رانندگان تاکسی، کارکنان رستوران، خدمتکارها و امثال آن‌ها انعام بدهید. در حقیقت ژاپنی‌ها تلاش برای دادن پول اضافی به‌عنوان انعام را شاید یک توهین تلقی کرده و ناراحت شوند؛ بنابراین در صورت خریداری بلیط هواپیما ژاپن و پس از اقامت در این کشور از تلاش برای انعام دادن خودداری کنید.

از پای درآوردن کفش‌ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

در برخی مکان‌ها و رستوران‌ها در ژاپن شاید از شما درخواست شود که قبل از ورود به این مکان‌ها کفش‌های خود را از پای در آورید. ژاپنی‌ها نیز همانند بیشتر ایرانی‌ها رسمشان این‌چنین است که در خانه و یا برخی مکان‌های عمومی کفش به پا نمی‌کنند؛ بنابراین بهتر است به سنت آن‌ها احترام گذاشته و در هر مکانی که از شما تقاضا شد، کفش‌های خود را از پای در آورید. فقط به یاد داشته باشید که در این صورت همیشه باید جوراب داشته باشید.

به قوانین مترو احترام بگذارید

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

در ژاپن، مردم قوانین را بسیار جدی می‌گیرند و شما نیز اگر قصد خریداری بلیط هواپیما ژاپن را داشته‌ باشید، باید این قوانین آ‌ن‌ها را جدی بگیرید. هنگام سفر با وسایل نقلیه عمومی ساکت و خوددار باشید. این بدان معنی است که نباید از تلفن همراه خود استفاده کرده و یا در وسایل نقلیه عمومی خوراکی و نوشیدنی میل نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که نباید در صندلی‌های مخصوص و با اولویت زنان باردار، افراد کهن‌سال و افراد ناتوان بنشینید. هنگام سوارشدن به مترو نیز در سمت چپ در ایستاده و صبر کنید اول افراد داخل واگن پیاده شده و بعد سوار شوید.

احترام گذاشتن به قوانین کشور ژاپن و مخصوصاً قوانین مربوط به وسایل نقلیه عمومی در صورت استفاده از آن‌ها، احترام به مردم ژاپن بوده و علاوه بر بالا بردن شخصیت شما، تجربه سفرتان را نیز لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

خال‌کوبی در ژاپن هنوز تابو و سنت‌شکنی تلقی می‌شود

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

ژاپن نیز از این نظر همانند ایران بوده و بااین‌حال که خال‌کوبی رفته‌رفته معمول می‌شود اما هنوز در این کشور برخلاف آئین‌ها و رسم رسومات سنتی مردم می‌باشند. اگر شما پس از خریداری بلیط هواپیما ژاپن قصد رفتن به حمام سنتی را داشته باشید باید بدانید در صورت داشتن خال‌کوبی، بیشتر این مکان‌ها اجازه ورود افراد دارای خال‌کوبی را نخواهند داد.

دستشویی‌های اتوماتیک و با تکنولوژی بالا

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

توالت‌های فرنگی در ژاپن دارای گزینه‌های الکترونیکی بیشتری بوده و بسیار پیشرفته هستند. پس اگر به یک دستشویی عمومی رفته و با یک توالت الکترونیکی با دکمه‌های فراوان که هرکدام یک کار انجام می‌دهند، مواجه شدید، تعجب نکنید. البته در برخی معبد‌ها و ساختمان‌های قدیمی‌تر دستشویی معمولی و شرقی نیز وجود دارد که همانند دستشویی‌های موجود در کشورمان ایران می‌باشند.

البته در دستشویی‌های عمومی هر دو توالت فرنگی و معمولی وجود داشته و شما با توجه به راحتی‌تان از هرکدام که خواستید می‌توانید استفاده کنید.

در ژاپن مترو 24 ساعته نمی‌باشد

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

شاید عجیب به نظر برسد، اما در کشوری پیشرفته و شلوغ و دارای راحتی‌های فراوان، همچون ژاپن مترو 24 ساعته کار نمی‌کند. اگر قصد دارید شب‌هنگام در شهر توکیو به گشت‌وگذار بپردازید باید به یاد داشته باشید که استفاده از مترو در شب غیرممکن خواهد بود. در بیشتر شهرهای ژاپن ساعات کار مترو از ساعت 5 صبح تا 12 شب می‌باشد.

فروشگاه‌های بزرگی بهشتی برای دوستداران خوراکی می‌باشند

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

اگر به خوردوخوراک علاقه دارید هنگامی‌که بلیط هواپیما ژاپن تهیه و به این کشور سفر کردید، در صورت خرید از فروشگاه‌های بزرگ این کشور به طبقه زیرزمین آن نیز سری بزنید؛ زیرا این بخش از رستوران‌ها بهشتی برای دوستداران خوراکی بوده و همه گونه خوراکی را از اسنک گرفته تا چای طبی و گیاهی را می‌توانید در این فروشگاه‌ها پیدا کنید.

اگر اولین بارتان باشید که قصد خریداری بلیط هواپیما ژاپن و سفر به این کشور را دارید، بهتر است در مورد آداب‌ورسوم و فرهنگ این کشور کمی اطلاعات جمع‌آوری کرده و سپس به این کشور سفر کنید. در این مطلب نکات مهمی را که حتماً باید آن‌ها را بدانید برای شما توضیح داده شد. پس مطمئن باشید که با رعایت این نکات و شناخت فرهنگ ژاپنی خواهید توانست یک سفر خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی را در کشور بی‌نظیر ژاپن تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید