15 قانون عجیب و غریب در مدارس ژاپن

در مناطق مختلف جهان قوانین ویژه و خاصی وجود دارد که در آموزش و فرهنگ آن مناطق بسیار موثر هستند. اما باید گفت که بیشترین تاثیرگذاری را قوانینی دارند که در مدارس و مکان های آموزشی به اجرا گذاشته می شوند.

2
1919
آشنایی با قوانین عجیب در مدارس ژاپن
قوانین عجیب در مدارس ژاپن
15 قانون عجیب و غریب در مدارس ژاپنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 4Rating: 4.5قوانین عجیب و غریب مدارس ژاپن قوانین موثر در فرهنگ ژاپنی ها.قوانین عجیب و غریب مدارس ژاپن در مقایسه با سایر کشورها متفاوت بنظر می‌رسند این قوانین در دبیرستان‌های ژاپن متفاوتند و از مقررات منحصربه‌فرد خود برخوردارند.

آشنایی با قوانین عجیب و غریب مدارس ژاپن

در مناطق مختلف جهان قوانین ویژه و خاصی وجود دارد که در آموزش و فرهنگ آن مناطق بسیار موثر هستند. اما باید گفت که بیشترین تاثیرگذاری را قوانینی دارند که در مدارس و مکان های آموزشی به اجرا گذاشته می شوند. همه ما می دانیم که در همه جای دنیا، کودکان پس از رسیدن به سن مشخصی موظف‌اند به مدرسه بروند. باید صبح زود بیدار شوند، به کلاس بروند و تکالیفشان را انجام دهند. دانش‌آموزان بی‌صبرانه منتظر زنگ‌های تفریح، تعطیلات آخر هفته و یا تعطیلات تابستانی می‌مانند و از این‌که باید برخی مقررات و قوانین را در مدرسه رعایت کنند، بیزارند. مقرراتی همچون: دویدن ممنوع، آدامس جویدن ممنوع، استفاده از تلفن همراه ممنوع و … . اگر با برخی مقررات و قوانین مدارس کشورهای دیگر آشنا شوید، خواهید دید که این مقرراتی که شما مجبور به رعایتش هستید، چندان هم دشوار نیستند. در صورت رزرو بلیط هواپیما ژاپن سیستم مدارس این کشور را از نزدیک شاهد خواهید بود و با قوانین سرسخت این کشور آشنا می‌شوید. در این مقاله قصد داریم شما را با قوانین عجیب و غریب مدارس ژاپن آشنا کنیم که در مقایسه با سایر کشورها متفاوت به نظر می‌رسند. توجه داشته باشید که قوانین در دبیرستان‌های ژاپن متفاوت از یک‌دیگرند و مقررات منحصربه‌فرد خود را به همراه دارند.

قوانین عجیب و غریب مدارس ژاپن

1 حضور در مدرسه

حضور به موقع در کلاس بسیار مهم است. همه دانش‌آموزان باید سر ساعت 8:30 در کلاس حاضر باشند. در برخی مدارس، دانش‌آموزانی که بیش از پنج بار تأخیر داشته باشند، باید به مدت یک هفته زودتر از بقیه در کلاس حضور بیابند و برای تنبیه موظف‌اند تمامی کارهای نظافتی کلاس را تمام و کمال انجام دهند.

احترام گذاشتن در مدارس ژاپن

2 احترام گذاشتن

اگر به ژاپن سفر می کنید در بازدید از مدارس این کشور به نقطه مشترکی در مقررات آن‌ها و کشور خودمان پی خواهید برد، و آن هم احترام به بزرگ‌تر است. در ژاپن احترام به افراد سال‌خورده، به‌خصوص اگر از اعضای آموزشی باشد، بسیار مهم است. دانش‌آموزان باید هر روز به محض ورود و خروج معلم بایستند و تعظیم کنند و احترام خود را این‌گونه به آموزگارشان نشان دهند.

✅ بازدید از مقاله کارهای عجیب اما قانونی که در برخی کشور‌ها

قوانین مدارس ژاپن

3 صرف ناهار در مدرسه

موقع صرف ناهار که فرا می‌رسد، دانش‌آموزان کلاس درس را برای رفتن به کافه‌تریا ترک نمی‌کنند. آن‌ها موظف‌اند ظرف غذاخوری خود را به کلاس آورده و از غذایی که بانوان آشپز یا دانش‌آموزان آماده کرده‌اند، بخورند. همه دانش‌آموزان باید تمامی محتویات بشقابشان را بخورند و تمام کنند و بعد از تمام شدن غذا دندان‌هایشان را مسواک کنند.

قوانین مدارس ژاپن

4 نظافت

با وجود خدمه نظافت‌کار در مدرسه، دانش‌آموزان باید در حفظ تمیزی کلاس‌ها و راه‌روها کوشا باشند. دانش‌آموزان وظیفه دارند در کارهای نظافت ازجمله تِی کشیدن، گردگیری و تمیز کردن تخته‌ پاک‌کن‌ها و سرویس‌های بهداشتی مشارکت و همکاری کنند. این کار اهیت نظافت و تمیزی را به دانش‌آموزان یاد می‌دهد.

تابستان در مدارس ژاپن

5 تابستان

اگر فکر می‌کنید تعطیلات مدرسه شما خیلی کوتاه است، بهتر است از تعطیلات مدارس این کشور آگاه شوید. مدت زمان 2ماه تعطیلی برای یک دانش‌آموز ژاپنی بسیار است. تعطیلات 5 الی 6هفته‌ای دانش‌آموزان در ژاپن از 20م ماه ژولای آغاز می‌شود و تا پایان ماه آگوست به اتمام می‌رسد. با این‌ حال، دانش‌آموزان در طول این دوره به مطالعه می‌پردازند، تکالیفشان را انجام می‌دهند و در کلوب‌های مدرسه شرکت می‌کنند.

6 تعطیلات آخر هفته

تا پایان سال 1992، تعطیلات آخر هفته در ژاپن تنها یک روز بود که بعدها دولت تصمیم گرفت زمان بیشتری برای استراحت دانش‌آموزان در نظر بگیرد. علی‌رغم این تغییر، برخی دبیرستان‌ها این قانون را نادیده گرفته و روزهای شنبه کلاس برگزار می‌کنند.

7 روابط بین دانش‌آموزان

دبیرستان‌های ژاپن قوانینی را در پیش گرفته‌اند که دانش‌آموزان از برقرار کردن روابط آزاد با یک‌دیگر امتناع کنند و بیشتر حواسشان را به مطالعات متمرکز کنند.

8 آراستگی ظاهر

در صورت بازدید از مدارس ژاپن، با نقاط مشترک و تفاوت‌های سیستم آموزشی کشور خود و ژاپن پی خواهید برد. با این کار می‌توانید ایده‌های جدیدی را برای سیستم آموزشی کشورتان ارائه دهید. چند قاعده سفت و سخت در رابطه با ظاهر دانش‌آموزان در مدارس ژاپن وجود دارند که بخش عمده آن مربوط به مو است. برخی مدارس ژاپنی محدودیت‌هایی را در مورد شکل و اندازه مو برای دانش‌آموزان درنظر گرفته‌اند. موهای چتری دختران نباید پایین‌تر از ابروهایشان باشد و اجازه ندارند از کش‌های رنگارنگ برای بستن موهایشان استفاده کنند. دانش‌آموزان پسر نیز، اجازه ندارند ریش‌های بلند داشته باشند و باید در همه حال و همه زمان تمیز و مرتب باشند.

9 یونیفرم

در سفر به ژاپن از مشاهده لباس‌های زیبا و هماهنگ دانش‌آموزان این کشور لذت خواهید برد. در ژاپن برای دانش‌آموزان قواعد متعددی در رابطه با نحوه پوشیدن لباس یونیفرم مدرسه وجود دارند. دانش‌آموزان در بیرون از محیط مدرسه نیز، باید این قواعد را رعایت کنند تا مدرسه خود را به نحو احسن تمثیل کنند.

10 لوازم تزئینی

در برخی مدارس دانش‌آموزان حق تغییر در ظاهر فیزیکی خود ندارند. رنگ کردن مو، آرایش، استفاده از لنز رنگی، گریم ابرو و لاک ناخن ممنوع می‌باشد.

11 پوشیدن سوئیشرت

دانش‌آموزان حق ندارند از روی یونیفرم سوئیشرت‌های رنگی بپوشند. تنها می‌توانند از ژاکت‌های قهوه‌ای، مشکی و طوسی رنگ استفاده کنند. استفاده از طلا و جواهر نیز ممنوع می‌باشد.

12 تلفن‌های همراه

مدیران مدارس برای گرفتن ایده‌های جدید و ایجاد تغییر در سیستم مدارسشان بهتر است مقررات مدارس این کشور را با کشور خودشان مقایسه کنند. دانش‌آموزان ژاپنی حق استفاده از تلفن همراه را در داخل مدرسه ندارند. درعوض، می‌توانند بین کلاس‌هایشان و یا بعد از مدرسه در پارکینگ مدرسه یا مقابل ساختمان مدرسه از تلفن‌های همراهشان استفاده کنند.

13 آموزش شنا

در اکثر مدارس ژاپن، استخر وجود دارد. دانش‌آموزان باید شنا در مسافت معینی را یاد بگیرند. آموزش شنا در مدارس ژاپن به‌طور جدی پیش گرفته می‌شود و جدا از برنامه درسی می‌باشد. در صورتی‌که دانش‌آموزی نتواند در امتحان شنا قبول شود، آموزش مجدد آن به تابستان موکول می‌شود.

14 معلم جایگزین

اگر قصد دارید به ژاپن سفر کنید و به عنوان معلم در مدارس این کشور مشغول به کار شوید، بهتر است بدانید که در ژاپن اگر یک روز معلم جایگزین در کلاس حضور بیابد، نشان از تنبلی و ضعف است. بنابراین، در ژاپن معلم جایگزین به‌ندرت وجود دارد. در صورت نیاز، معلم دیگری در کلاس حضور می‌یابد اما با این وجود، دانش‌آموزان موظف‌اند خودشان مطالعاتشان را انجام دهند و به بهترین حالت ممکن تکالیفشان را انجام دهند.

15 ساعات حضور در خانه

در سنین جوانی، همه موظف بودند تا ساعت معینی بیرون از خانه بوده و در ساعت معینی حتما باید در خانه حضور داشته باشند. دانش‌آموزان ژاپنی همه موظف‌اند ساعت 10 شب در خانه باشند و حق ندارند شب را همراه دوستانشان سپری کنند. در ادامه می توانید با رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا آشنا شوید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید