آرامش در چشمه های آب گرم ژاپن

در سراسر دنیا، چشمه‌های آبگرم بسیاری وجود دارند که به خاطر خواص درمانی و آرامش‌بخشی‌شان مشهورند. انسان‌ها نیز به خواص درمانی اعجاب‌انگیز چشمه‌های آبگرم‌ پی برده‌اند و زیاد به آن‌ها سر می‌زنند، البته مناظر زیبای اطراف آن‌ها نیز دست‌کمی از خواص درمانی‌اش ندارند. ژاپن به خاطر قرار گرفتن روی گسل و آتش‌فشان‌های فعال و نیمه فعال، دارای تعداد بی‌شماری چشمه‌های آب گرم طبیعی یا به زبان ژاپنی اونسن (Onsen) است.

0
192
خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن
آرامش در چشمه های آب گرم ژاپنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 25Rating: 3.5آرامش در چشمه های آب گرم ژاپن - خرید بلیط هواپیما ژاپن از اپلیکیشن سفرستاندر سراسر دنیا، چشمه‌های آبگرم بسیاری وجود دارند که به خاطر خواص درمانی و آرامش‌بخشی‌شان مشهورند. انسان‌ها نیز به خواص درمانی اعجاب‌انگیز چشمه‌های آبگرم‌ پی برده‌اند و زیاد به آن‌ها سر می‌زنند، البته مناظر زیبای اطراف آن‌ها نیز دست‌کمی از خواص درمانی‌اش ندارند. بلیط هواپیما ژاپن

چشمه‌ های آب گرم ژاپن

در سراسر دنیا، چشمه‌های آبگرم بسیاری وجود دارند که به خاطر خواص درمانی و آرامش‌بخشی‌شان مشهورند. انسان‌ها نیز به خواص درمانی اعجاب‌انگیز چشمه‌های آبگرم‌ پی برده‌اند و زیاد به آن‌ها سر می‌زنند، البته مناظر زیبای اطراف آن‌ها نیز دست‌کمی از خواص درمانی‌اش ندارند. ژاپن به خاطر قرار گرفتن روی گسل و آتش‌فشان‌های فعال و نیمه فعال، دارای تعداد بی‌شماری چشمه‌های آب گرم طبیعی یا به زبان ژاپنی اونسن (Onsen) است. اگر جزو علاقه‌مندان به چشمه‌های آب گرم و مناظر طبیعی شگفت‌انگیز هستید، خرید بلیط هواپیما ژاپن را حتماً در برنامه خود بگنجانید.

چشمه‌ های ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

شهر بپو واقع در جزیره کیوشو ژاپن که در نزدیکی کوه‌های آتش‌فشانی قرار دارد، دارای بیش از ۲۰۰۰ چشمه آب گرم است و گردشگران زیادی را از سراسر جهان با خرید بلیط هواپیما ژاپن به سوی خود می‌کشاند. هتل‌های زیادی نیز برای جذب گردشگران با مجموعه‌ای از استخرهای رنگارنگ طبیعی با آب بسیار داغ با یکدیگر رقابت می‌کنند. مجموعه onsen ، چشمه آبگرم ژاپنی است که از زمان‌های باستان مورداستفاده قرارگرفته‌ و مجموعه مدرن نیز در سال 1936 تأسیس‌شده است. از آن زمان به بعد onsen ها بهترین درمان و خدمات را ارائه می‌کنند. این منطقه که در کنار رودخانه Takaragawa (تاکاراگاوا) واقع‌شده‌ استخر فضای باز دارد.

زمان مناسب برای رفتن به این مکان‌ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

در تمام طول سال حتی در زمستان نیز چشمه‌های آبگرم مورداستفاده قرار می‌گیرند، که می‌توانید با خرید بلیط هواپیما ژاپن در این فصل نیز سفر خود را آغاز کنید. چرا که حمام کردن و لذت بردن از آب گرم در هوای سرد و خنک برای آدمی بسیار دل‌نشین است.

چطور می‌توان آنجا رفت؟

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

بعد از خرید بلیط هواپیما و رسیدن به فرودگاه Narita توکیو می‌توانید به راه‌آهن رفته و با استفاده از قطار خودتان را به این مکان بی‌نظیر برسانید.

خواص بی‌نظیر چشمه‌ های آب گرم

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

چشمه‌های آبگرم طبیعی به دلیل خاصیت درمانی و محیط خارق‌العاده‌اش در سراسر دنیا طرفدار دارند. اما برخی از این چشمه‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که آن‌ها را از بقیه آبگرم‌ها متمایز می‌کند. مثلاً چشمه (تاکاراگاوا اونسن) به معنی (حوضچه آب داغ) یکی از بهترین چشمه‌های آبگرم طبیعی جهان به‌حساب می‌آید. آب این چشمه برای درمان اختلالات عصبی، اختلال در گردش خون، بیماری‌های مفصلی، عضلانی و ناراحتی‌های پوستی مفید است. این چشمه‌های آب گرم یا اونسن ها گنجینه‌ها‌ی ملی در سرتاسر ژاپن نه‌تنها بین گردشگران خارجی که با خرید بلیط هواپیما ژاپن خود را به این چشمه‌ها می‌رسانند، بلکه میان خود ژاپنی‌ها هم محبوبیت فراوانی دارد. حتی ژاپنی‌ها به این نیز اعتقاد دارند ساعتی را در چشمه آب گرم بنشینند و در آرامش تفکر عمیق داشته باشند، این یعنی برهنه کردن روح، یعنی تزکیه و تصفیه روح که عمر انسان را طولانی می‌کند  و این چیزی است که هرکسی آرزویش را دارد.

فواید چشمه‌ های آب گرم

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

مهم‌ترین فایده آب‌تنی در چشمه‌های آبگرم، گرم کردن بدن، استراحت فیزیکی و روانی است که خون را به گردش درمی‌آورد و متابولیسم را بالا می‌برد. البته بسیاری از چشمه‌های آب گرم نیز هستند که شامل مواد معدنی‌اند و به درمان بیماری‌ها کمک می‌کنند. مطمئناً شما نیز از سفر به این مناطق لذت خواهید برد. در حال حاضر، چشمه‌های آب گرم به مکان‌های سرگرمی در ژاپن تبدیل‌شده‌ و مطمئناً شما را با چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای روبرو خواهند کرد. چشمه‌های آب گرم پدیده‌های طبیعی‌اند که ناشی از گرم شدن آب‌های عمقی زمین توسط نیروی گرمایی هستند. این آب‌ها به سطح زمین راه‌یافته و به‌صورت چشمه‌ یا حوضچه‌ برای استفاده همگان در دسترس‌اند. در مورد آبفشان‌ها باید بگوییم که آب زیرزمینی باید به میزان قابل‌توجهی داغ شود تا بتواند به سطح زمین راه یابد. چشمه‌ها و آبفشان‌ها با فوران آب، رنگ‌های درخشان و اشکال عجیبی که ناشی از رسوبات هستند، دیده می‌شوند. اکثر دوستداران چشمه‌های آب گرم نه به خاطر تماشای این چشمه‌ها بلکه بیشتر برای دریافت اثرات درمانی آن اقدام به تهیه بلیط هواپیما ژاپن می‌کنند.

آشنایی با قوانین اونسن ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
قوانین اونسن ها

هرکدام از این اونسن‌ها از چند حمام مجزا تشکیل‌شده که نوع مواد معدنی آن‌ها باهم متفاوت است. اونسن‌ها امروزه بخشی از ویژگی توریستی کشور ژاپن به شمار می‌روند. بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما ژاپن و آغاز سفرتان با یک سری از قوانین ژاپنی‌ها آشنا شوید؛ ژاپنی‌ها از قبل حمام می‌کنند و از این چشمه‌ها فقط برای آرام شدن استفاده می‌کنند. آن‌ها هرچقدر که داخل این چشمه‌ها می‌مانند، همراه خود حوله می‌برند، البته جالب است بدانید که در اونسن‌ها و اطراف آ‌ن‌ها جایی برای قرار دادن حوله وجود ندارد و افراد معمولاً حوله‌ها را برحسب عادت  سنتی روی سرشان می‌گذارند. قانون‌های دیگری نیز هنگام استفاده از اونسن‌ وجود دارد، مثلاً اگر موهای بلندی دارید باید از پشت سر ببندید و بعداً وارد آب شوید. شنا کردن نیز ممنوع است. پاشیدن آب، نوشیدن و حتی انجام بحث‌های سیاسی و اجتماعی در این مکان به‌شدت ممنوع است. همچنین ژاپنی‌ها تتو را امری خوب تصور نمی‌کنند و آن را مختص افراد خلاف‌کار می‌دانند. پس اگر فردی دارای تتو باشد، شاید نتواند وارد اونسن‌ها شود.

پخت غذا در اونسن

خرید بلیط هواپیما ژاپن
غذا در اونسن

همان‌طور که گفتیم اونسن‌ها دمای خود را از حرارت عمق زمین می‌گیرند، غذایی خاص و سنتی در این مکان‌ها به نام تاماگو (Tamago) سرو می‌شود که در زبان ژاپنی یعنی تخم‌مرغ آب پز شده. با دمای این چشمه‌ها آب‌پز کردن تخم‌مرغ بسیار آسان است. ژاپنی‌ها تخم‌مرغ با پوست به داخل این آب‌ها می‌اندازند و بعد از چند ساعت وقت‌گذرانی تخم‌مرغ‌های مانند فرنی آماده خوردن هستند. این غذا قدمتی 1000 ساله دارد و محبوبیتش در بین ژاپنی‌ها به حدی است که در خانه‌هایشان از دستگاه بخارپز استفاده می‌کنند تا مانند آب‌های گرم ژاپن، تخم‌مرغ در دما دلخواه آب‌پز شود.

سخن آخر

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

حالا حتماً می‌خواهید هنگام خرید بلیط هواپیما ژاپن دوربینی نیز تهیه کنید تا از اونسن‌های فوق‌العاده و منظره پشت سرشان که چشم‌انداز کوهستانی جنگلی مملو از درختان بامبو،‌ قارچ و رودخانه‌های عجیب است، تصاویر زیبا به ثبت برسانید. اما باید مطلع باشید که استفاده از تلفن همراه در داخل این محیط‌ها ممنوع است.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
fa.euronews.com
modeonline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید