بلیط هواپیما ژاپن

کسانی که بلیط هواپیما ژاپن خریداری می‌کنند، بهتر است با مهم‌ترین آداب و رسوم این کشور آشنایی داشته باشند تا در سفر دچار مشکلات و سوء تفاهم نشوند. تعظیم کردن در ژاپن، چیزی کم‌تر از یک‌شکل هنری نیست. احترام گذاشتن به دیگران از زمانی‌که بچه‌ها به مدرسه می‌روند، به آن‌ها آموزش داده می‌شود. احترام گذاشتن برای گردشگران، اگر با مقداری تمایل سر و یا تعظیم تا میانه بدن باشد، کفایت است.

2
732
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد ژاپن
بلیط هواپیما به مقصد ژاپن
بلیط هواپیما ژاپنReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Apr 26Rating: 4.5بلیط هواپیما ژاپن - کشوری با مجموع بیش از سه هزار جزیره در اقیانوس آرامکسانی که بلیط هواپیما ژاپن خریداری می‌کنند، بهتر است با مهم‌ترین آداب و رسوم این کشور آشنایی داشته باشند تا در سفر دچار مشکلات و سوء تفاهم نشوند. تعظیم کردن در ژاپن، چیزی کم‌تر از یک‌شکل هنری نیست. احترام گذاشتن به دیگران از زمانی‌که بچه‌ها به مدرسه می‌روند، به آن‌ها آموزش داده می‌شود. خرید بلیط هواپیما ارزان ژاپن

بلیط هواپیما ژاپن مجمع الجزایر اقیانوس آرام

ژاپن مجموع بیش از سه هزار جزیره در اقیانوس آرام است که دومین اقتصاد برتر جهان را دارد. ژاپنی‌ها کشورشان را نیپون کوکو خطاب می‌کنند که به معنی خاستگاه خورشید است. در حقیقت این کشور شرقی‌ترین کشور جهان است.

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

🖥 ویدئویی زیبا از ژاپن – با سفرستان همراه باشید 🖥

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور ژاپن
بلیط هواپیما به کشور ژاپن
خرید آنلاین بلیط هواپیما برای ژاپن
بلیط هواپیما برای ژاپن

بلیط هواپیما ژاپن و 10 آداب و رسوم آموزنده

احترام و تماس با دیگران

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

کسانی که بلیط هواپیما ژاپن خریداری می‌کنند، بهتر است با مهم‌ترین آداب و رسوم این کشور آشنایی داشته باشند تا در سفر دچار مشکلات و سوء تفاهم نشوند. تعظیم کردن در ژاپن، چیزی کم‌تر از یک‌شکل هنری نیست. احترام گذاشتن به دیگران از زمانی‌که بچه‌ها به مدرسه می‌روند، به آن‌ها آموزش داده می‌شود. احترام گذاشتن برای گردشگران، اگر با مقداری تمایل سر و یا تعظیم تا میانه بدن باشد، کفایت است.

مدت‌زمان تعظیم و مقدار خم شدن، به ارزش و مقام طرف مقابل بستگی دارد. برای مثال، تعظیم دربرابر دوست شاید خیلی سریع و به‌اندازه 30درجه صورت بگیرد، اما تعظیم در برابر رئیس شرکت، خیلی آرام و به‌اندازه 70 درجه انجام می‌شود. همه‌چیز به موقعیت و شرایط بستگی دارد.

کسانی که بلیط هواپیما ژاپن را خریداری می‌کنند، باید بدانند که در ژاپن علاوه بر تعظیم، طرز خطاب کردن طرف مقابل بسیار مهم و اساسی است. برای مثال پزشکی را “دکتر اسمیت” خطاب کردن شاید نوعی بی‌احترامی تلقی شود. برای ادای احترام به‌طرف مقابل، بهتر است پسوند “San” و یا”Sama”  به آخر نام فامیلی شخص اضافه کنید.

بچه‌ها نیز، معمولاً با نامشان مورد خطاب قرار می‌گیرند، اما در صورت تمایل می‌توانید از پسوند “Chan” برای دخترها، و پسوند “Kun” برای پسرها استفاده کنید.

آداب‌ورسوم غذاخوری

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

اگر به یک مهمانی شام دعوت‌شده باشید، هنگام سرو نوشیدنی‌ها، قبل از بالا بردن لیوان و نزدیک کردن به لب‌هایتان کمی صبر کنید. فردی از میزبانان در نوشیدن از بقیه پیشی می‌گیرد، سخنرانی انجام می‌دهد و سپس نوشیدنی‌اش را بالابرده و بلند می‌گوید: “Kampai !” ، یعنی “به‌سلامتی!” .

غذاخوردن در رستوران‌های ژاپنی برای بسیاری از گردشگران جذاب و جالب‌توجه است، به‌طوری‌که یکی از علت‌هایشان برای خرید بلیط هواپیما ژاپن همین موضوع است. در رستوران‌های ژاپنی به مهمانان یک دستمال مرطوب داده می‌شود. از این دستمال برای تمیز کردن دست‌هایتان قبل از غذاخوردن استفاده می‌کنید و سپس آن را روی میز کنار می‌گذارید. هرگز از آن به‌عنوان دستمال‌سفره و یا تمیز کردن قسمتی از صورتتان استفاده نکنید.

مکیدن “نودل‌ها” و با صدای بلند غذا خوردن ایرادی ندارد. مکیدن غذاهای گرم مانند نودل‌ها امر مؤدبانه‌ای است و نشان‌دهنده لذت بردن از غذا است.

می‌توانید موقع غذا خوردن کاسه‌تان را بالابرده و به دهانتان نزدیک کنید تا غذاهایی مانند برنج را به‌راحتی با چاپ‌استیکز(قاشق غذاخوری ژاپنی) بخورید.

مردم ژاپن قبل از خوردن غذا عبارت “itadaki-masu” یعنی “بیایید بخوریم” و بعد از خوردن غذا “gochisou-sama” را ذکر می‌کنند و این را ادای احترام تلقی می‌کنند. نگفتن این عبارات در قبل و بعد از غذا بی‌ادبی است. پس اگر بلیط هواپیما ژاپن را خریداری کرده‌اید، به این مسئله حتماً توجه کنید.

انعام دادن ممنوع!

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

در ژاپن، تحت هیچ شرایطی انعام دادن شایست نیست. در رستوران‌ها، هتل‌ها، کافه‌ها و یا هرجای دیگری از انعام دادن به خدمت‌کاران خودداری کنید. ژاپنی‌ها معتقدند هزینه خدماتی که به شما ارئه می‌شوند، تمام و کمال از شما دریافت می‌گردد، پس نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

در مناطق بزرگی همچون توکیو، اگر قادر نیستید ژاپنی صحبت کنید، خدمت‌کاران به‌جای توضیح دادن قانون انعام ندادن با زبان انگلیسی شکسته و تلاش برای تفهیم آن، مقداری پول اضافی از مسافران می‌گیرند.

در ژاپن همیشه این جمله را به خود یادآوری کنید: قیمت یکی است. نه کم‌تر، نه بیشتر!

استفاده از چاپ‌استیکز

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

بسته به رستورانی که می‌خواهید در آن غذا بخورید، ممکن است مجبور شوید با چاپ‌استیکز غذا میل کنید. بنابراین، بهتر است قبل از سفر نحوه استفاده و غذاخوردن با چاپ‌استیکز را یاد بگیرید. هیچ هراسی در این خصوص به دلتان راه ندید. قبل از خرید بلیط هواپیما ژاپن ، در کوتاه‌ترین مدت غذاخوردن با این چوب‌ها را یاد می‌گیرید.

آستانه و ورودی‌ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

در ورودی تمام خانه‌ها، هتل‌ها و حتی بعضی رستوران‌ها کفش‌هایتان را دربیاورید. معمولا قفسه‌ای جهت گذاشتن کفش‌هایتان داخل آن به شما داده می‌شود و در کنار آن‌یک جفت دمپایی خانگی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بپوشید. در بعضی مکان‌ها، بایستی با خودتان دمپایی ببرید.

هرگز با دمپایی به روی پادری‌های تاتامی(Tatami) ، که در اکثر خانه‌ها و هتل‌های ژاپنی استفاده می‌شوند، پا نگذارید. همین‌طور، مراقب باشید با دمپایی سرویس بهداشتی به اتاق وارد نشوید.

استفاده از ماسک

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

بیماری سارس، که نوعی بیماری خطرناک تنفسی است، مدت‌هاست که از بین رفته است. ولی بااین‌وجود، حقوقدانان، خانم‌هایی که در ادارات کار می‌کنند و کارکنان شهرداری از ماسک‌های استریلیزه که در اتاق اورژانس بیمارستان هم وجود دارد، استفاده می‌کنند. اگر بلیط هواپیما ژاپن را خریداری کرده‌اید، یک ماسک برای خودتان در کیفتان قرار دهید. شاید ماسک نتواند جلوی بسیاری از بیماری‌ها را بگیرد، اما در برابر سرماخوردگی و تنفس دیگران، از شما محافظت خواهد کرد. می‌توانید با استفاده از ماسک، با خیال آسوده سفری سالم و بی‌دردسر در ژاپن تجربه کنید.

پیروی از رسوم و عقاید

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

وقتی از گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی درباره خطری که امروزه بچه‌ها را تهدید می‌کند، سوال شد، پاسخ دادند: “فردگرایی”.

جامعه ژاپنی به روی کار گروهی متمرکزشده است، درحالی‌که فرهنگ‌های غربی بیشتر به فردگرایی می‌پردازند. شاید بگویید جامعه ژاپن چیزی شبیه زنبورهای کارگر داخل کندوی سنگی از جنس فولاد و بتن هستند. مطمئناً چنین نیست. بیان آن‌ها از این ویژگی‌های فردی کاملاً محاسبه‌شده است و نسبت به توانایی هر فرد مسئولیت ارائه داده می‌شود.

اگر بلیط هواپیما ژاپن را خریداری می‌کنید، باید آداب‌ورسوم ین کشور را بشناسید و در سفر آن‌ها را رعایت کنید. در ژاپن، توجه کردن به خودتان به‌عنوان یک فرد قابل‌قبول نیست. شما حق ندارید در مکان‌های عمومی بینی‌تان را بالا بکشید، موقع راه رفتن غذا بخورید و در مکان‌های عمومی و شلوغ مانند اتوبوس یا مترو با تلفن همراه صحبت کنید. مشکل این است که بیگانگان نسبت به این رسوم بی‌تفاوت هستند و تلاشی برای رعایت آن‌ها نمی‌کنند.

حمام کردن ژاپنی‌ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

حمام‌های عمومی در ژاپن بسیار سرزنده و خوشایند هستند. در سنتو و یا مناطق هم‌جوار، از بزرگ‌ترین مناطق شینجوکوکو گرفته تا شهر کوچکی در جزیره شیکوکو، حمام‌های عمومی وجود دارند. چشمه‌های آب گرم نیز برای روزهای آخر هفته، پاتوق خوبی هستند. برخلاف فرهنگ‌های غربی، در حمام ژاپنی بعد از شسته و تمیز شدن، داخل آب به‌شدت داغ می‌روند و به مدت 10، 20 یا 30 دقیقه در آن می‌مانند. این کار بسیار آرامش‌بخش است و تمامی خستگی موجود در بدن را می‌گیرد. مسافرانی که برای دیدار دوستان یا آشنایشان بلیط هواپیما ژاپن را خریداری می‌کنید، اگر به منزل یک خانواده ژاپنی دعوت شوید، معمولاً قبل از صرف شام برای ادای احترام، استفاده از حمام به شما پیشنهاد می‌شود. از این امر تعجب‌ نکنید، زیرا که نشان‌دهنده احترام صاحب‌خانه به شما می‌باشد. مراقب باشید تا آب حمام را کثیف نکنید، زیراکه حرمت حمام اهمیت زیادی برای ژاپنی‌ها دارد. همچنین، اگر فرصت داشته باشید، حتماً از سنتو بازدید کنید. این‌ها مکان‌هایی هستند که هیچ مرزی برای رنگ پوست، زبان و سن نمی‌شناسند، تنها ازلحاظ جنسیتی بازدیدکنندگان را جدا می‌کنند (غیر از مناطق مختلط). داخل آب داغ دراز بکشید و از آرامشی که به دست می‌آورید، لذت ببرید.

انگلیسی صحبت کردن ژاپنی‌ها

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

به‌طورکلی، ژاپنی‌ها با شما به عنوان یک انگلیسی‌زبان محلی برخورد خواهند کرد، مگر این‌که خلافش را ثابت کنید. بلیط هواپیما ژاپن را که خریداری کنید،  بعد از رسیدن به ژاپن، در یک دیدار کوتاه متوجه خواهید شد که :

تعداد زیادی بچه‌های مدرسه‌ای یونیفرم به تن، درحالی‌که از خیابان عبور می‌کنند، با تشخیص ویژگی‌های و بیگانه بودن شما، با صدای بلند داد می‌زنند: “Hello, hello, hello!”. معدود کسانی هم هنگام رد شدن از کنارتان خواهند پرسید: “اهل کجا هستی؟” .

اگرچه، با زبان ژاپنی آشنایی دارید، از واژه‌هایی که بلد هستید استفاده کنید، اما اولویت برای بیگانگان انگلیسی صحبت کردن است.

امنیت ژاپن

خرید بلیط هواپیما ژاپن
بلیط هواپیما ژاپن

میزان جرم و جنایت در ژاپن بسیار پایین است. به‌طوری‌که می‌توانید تاجری را ببینید که از قطار جامانده و روی نیمکتی در پارک خوابیده است، یا گروهی از پسربچه‌های 5ساله که به‌تنهایی کیلومترها مسافت را تا مدرسه پیاده می‌روند. بااین‌حال، اگر بلیط هواپیما ژاپن را خریداری کرده‌اید، توصیه ما به مسافران این است که در همه‌جا حواسشان به اموال و وسایلشان باشد.

برای خرید بلیط هواپیما ژاپن به وبسایت سفرستان مراجعه کنید. همچنین در صورت نصب اپلیکیشن سفرستان می‌توانید روی مسیرهای پرواز خارجی از تخفیف‌های ویژه روزانه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: matadornetwork.com

2 دیدگاه ها

    • امیدوارم هرچه زودتر به این سفر جذاب برید.
      پیشنهاد می کنم برای خرید بلیط هواپیما به ژاپن فصل بهار رو انتخاب کنید چون زمان باز شدن شکوفه های رنگارنگ هستش و جذاب ترین منظره های بهاری رو می تونید تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید