بازدید از جزایر دیدنی کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که در ساحل مرکزی اقیانوس آرام و دریای کارائیب قرار گرفته و به همین دلیل دارای جزایر دیدنی زیادی است. اگر قصد خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا را داشته و برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی کرده‌اید بهتر است در مورد جزایر این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید.

0
119
خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا
بازدید از جزایر دیدنی کاستاریکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 23Rating: 3.5بازدید از جزایر دیدنی کاستاریکا - خرید بلیط هواپیما کاستاریکا ارزان از سفرستانکاستاریکا کشوری است که در ساحل مرکزی اقیانوس آرام و دریای کارائیب قرار گرفته و به همین دلیل دارای جزایر دیدنی زیادی است. اگر قصد خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا را داشته و برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی کرده‌اید بهتر است در مورد جزایر این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید.

راهنمایی برای بازدید از جزایر دیدنی کاستاریکا

کاستاریکا کشوری است که در ساحل مرکزی اقیانوس آرام و دریای کارائیب قرار گرفته و به همین دلیل دارای جزایر دیدنی زیادی است. اگر قصد خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا را داشته و برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی کرده‌اید بهتر است در مورد جزایر این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید.

درحالی‌که بسیاری از مردم فکر می‌کنند که خود کاستاریکا یک جزیره است، اما در حقیقت این کشور محل قرارگیری چندین جزیره دیدنی می‌باشد. بسیاری از جزایر کاستاریکا مناطق طبیعی بدون سرنشین، پارک‌های ملی و محل زندگی انواع مختلفی از پرندگان می‌باشند. همچنین چند جزیره نیز وجود دارند که محل زندگی قبیله‌های بومی و انجمن‌های ماهیگیری محلی هستند.

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

برای آن دسته از افراد که بلیط هواپیما کاستاریکا تهیه کرده و به بازدید از این جزایر زیبای استوایی علاقه‌مند هستند، تورهای متعدد و سفرهای دریایی تدارک دیده شده است تا این افراد بتوانند از سفر خود به کاستاریکا لذت کافی را ببرند. در ادامه چند مورد از مشهورترین جزایر کاستاریکا برای شما معرفی خواهد شد.

جزایر خفاش (Islas Murcielagos)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

جزایر خفاش قسمتی از پارک ملی سانتا روسا (Santa Rosa) در گوآناکاسته (Guanacaste) شمالی هستند. این جزایر در بین حیوانات درنده دریایی دیگر، بیشتر به خاطر جمعیت گاو کوسه‌های خود مشهور هستند. اگر به غواصی علاقه دارید می‌توانید مطمئن باشید که با خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به جزایر خفاش، در این جزایر، عطش غواصی شما برطرف خواهد شد؛ فقط به خاطر داشته باشید که این جزایر محل مناسبی برای غواصان تازه‌کار نبوده و بیشتر برای غواصان باتجربه و ماجراجو مناسب هستند.

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

قسمت دریایی پارک ملی سانتا روسا همچنین محل زندگی نهنگ‌های گوژپشت، نهنگ‌های خلبان، دلفین‌ها و لاک‌پشت‌های دریایی می‌باشد. پس می‌توانید مطمئن باشید که با بازدید از این جزایر، جانوران دریایی متعددی را مشاهده خواهید کرد.

جزایر کاتالینا (Islas Catalinas)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

جزایر کاتالینا تنها 30 دقیقه از پلایا اوکوتال (Ocotal) در گوآناکاسته شمالی، فاصله دارد. این مجمع‌الجزایر بدون سرنشین و صخره‌ای، برخی از بهترین محل‌ها برای غواصی در این قسمت از کاستاریکا را برای علاقه‌مندان ارائه می‌دهند. این جزایر مخصوصاً به خاطر جمعیت سفره‌ماهی‌های بزرگ اقیانوسی خود مشهور هستند.

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

اگر بلیط هواپیما کاستاریکا خریداری کرده و در این جزایر به غواصی بپردازید، این امکان وجود دارد که کوسه‌ها، مارماهی‌ها، لاک‌پشت‌ها و دسته‌های عظیمی از ماهی‌های استوایی را مشاهده کنید. اگر شما یک غواص اسکوبا (Scuba Diver) نیستید، پس از تهیه بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این جزایر، می‌توانید به غواصی سطحی (Snorkeling) یا غواصی اسنوبا (Snuba Divining) بپردازید. مطمئن باشید که این جزایر برای علاقه‌مندان به دریا، مقاصد بسیار مناسبی هستند.

جزایر خلیج نیکویا (Nicoya)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

خلیج نیکویا، محل قرارگیری تعداد زیادی از جزایر نام‌گذاری شده می‌باشد. محبوب‌ترین جزایری که پس از تهیه بلیط هواپیما کاستاریکا می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید، عبارت‌اند از: جزیره تولینگا (Isla Tolinga)، جزیره اصلی از جزایر تورتوگا (Tortuga) و جزیره سن لوکاس (Isla San Lucas) که محل قرارگیری یک زندان قدیمی بسیار مشهور و طبیعت بی‌همتا و زیبا می‌باشد.

جزیره چیرا (Isla Chira)، دومین جزیره بزرگ در کاستاریکا بوده و بیش از 3,500 ماهیگیر و کشاورز در این جزیره زندگی می‌کنند. باید دانست که بازدید از جزایر نگریتوس (Negritos)، گوآیابو (Guayaboo) و پاجاروس (Pajaros) به دلیل این‌که محل‌های محافظت‌شده مخصوص برای زندگی پرندگان دریایی می‌باشند، ممنوع است.

غواصی سطحی، تورهای متعدد و دیگر سرگرمی‌ها و تفریح‌های گوناگون، برای آن دسته از افراد که بلیط هواپیما کاستاریکا را تهیه کرده و خواستار دیدار از مکان‌های زیبای این جزایر هستند، مهیا می‌باشد.

منطقه محافظت‌شده بیولوژیکی جزیره کانو

(Cano Island Biological Reserve)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

این ناحیه در خارج از ساحل خلیج دریک (Drake Bay) در ناحیه جنوبی اقیانوس آرام در کشور کاستاریکا قرار گرفته است. یک سفر 45 دقیقه‌ای با قایق از ساحل این جزیره، شما را به مقصد بی‌نظیری برای غواصی اسکوبا و غواصی سطحی خواهد برد. کوسه‌نهنگ‌ها، دلفین‌ها، سفره‌ماهی‌ها، نهنگ‌ها، کوسه‌ها، لاک‌پشت‌ها و خیل ماهی‌های استوایی، آ‌ب‌های اطراف این جزیره و منطقه محافظت‌شده را در بر گرفته‌اند. شما همچنین می‌توانید پس از خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا و قدم نهادن در جزیره کانو، سواحل و جنگل‌های دست‌نخورده این جزیره را کاوش کنید.

جزیره اوویتا (Isla Uvita)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

در ساحل دریای کارائیب کشور کاستاریکا و تنها 3 کیلومتر خارج از ساحل لیمون (Limon)، جزیره اوویتا قرار گرفته است. در حقیقت اولین نفری که به این جزیره پا گذاشت، کریستوفر کولومبوس در سال 1502 میلادی بود که او این جزیره زیبا را لاهوئِرتا (La Huerta) نامید. این جزیره کوچک، یک محل مهم برای تخم‌گذاری لاک‌پشت دریایی کم‌یاب و زیبای هاوکسبیل (Hawksbill) و همچنین محل زندگی بسیاری از پرندگان زیبا می‌باشد.

یک تپه مرجانی زیبا این جزیره را احاطه کرده است که آن را به یک مکان عالی برای غواصی تبدیل می‌کند و شما با خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این جزیره، خواهید توانست غواصی در آب‌های زیبا و دیدنی آن را تجربه کنید.

جزیره پرنده (Isla Pajaros)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

جزیره پرنده یک جزیره کوچک در رودخانه تمپیسکوئه (Tempisque) در پارک ملی پالو وِرده (Palo Verde) می‌باشد. این جزیره منحصربه‌فرد یک مکان مناسب و امن برای زندگی تعداد زیاد و متنوعی از پرندگان استوایی بوده و بسیاری از پرندگان رودخانه تمپیسکوئه در این جزیره تخم‌گذاری می‌کنند.

یک تور قایقی راهنمایی شده توسط متخصصین، یک گردش رؤیایی برای علاقه‌مندان به پرندگان بوده و این جزیره قطعاً صحنه‌ای رؤیایی برای این دسته افراد خواهد بود. اگر در این تور شرکت کنید می‌توانید انتظار دیدن تعداد زیادی از کروکدیل‌ها، سوسمارها و پستانداران کوچک را نیز داشته باشید.

پارک ملی جزیره کوکوس (Cocos)

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

جزیره کوکوس که در 550 کیلومتری خارج ساحل اقیانوس آرام کاستاریکا واقع شده، به‌عنوان تنها جزیره قسمت شرقی اقیانوس آرام شناخته شده است که دارای یک جنگل بارانی استوایی می‌باشد. این جزیره که با آب‌های عمیق احاطه شده است، کعبه‌ای برای غواصان اسکوبا می‌باشد که بلیط هواپیما کاستاریکا را تهیه کرده‌اند تا با کوسه‌های چکشی، سفره‌ماهی‌ها، مارماهی‌ها و دلفین‌ها رودررو شوند. تنها راه کاوش این جزیره بدون سرنشین و پارک ملی، بر روی یک قایق غواصی می‌باشد. پس اگر به غواصی علاقه دارید، درنگ نکرده و با خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا، به دیدار این جزیره بروید.

با توجه به مطالب گفته‌شده، می‌توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما کاستاریکا و دیدار از جزایر این کشور، مخصوصاً برای علاقه‌مندان به غواصی کاملاً ارزشش را داشته و این افراد خواهند توانست یک سفر خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی را تجربه کنند. پس اگر قصد سفر دارید، بهتر است برای سفر بعدی خود بلیط هواپیما کاستاریکا را تهیه کرده و با سفر به این کشور دیدنی، یک ماجراجویی بی‌نظیر را داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید