بلیط هواپیما به کاشان و رویارویی با آیینه تمدن کهنسال

0
378
خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان و رویارویی با آیینه تمدن کهنسالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 15Rating: 4.0بلیط هواپیما به کاشان و رویارویی با آیینه تمدن کهنسالبلیط هواپیما به کاشان و رویارویی با آیینه تمدن کهنسال مهد تمدن و فرهنگ ایران در انتظار سهیم شدن اصالت و زیبایی‌اش با گردشگران داخلی و خارجی

بلیط هواپیما به کاشان و رویارویی با آیینه تمدن کهنسال

شهر چهل‌حصاران و مهد تمدن و فرهنگ ایران در انتظار سهیم شدن اصالت و زیبایی‌اش با گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد و بیشترین این تعداد را به خود اختصاص می‌دهد. برای سفری آرام و دل‌نشین به زادگاه سهراب سپهری بلیط هواپیما به کاشان یکی از شهرهای استان اصفهان را رزرو کنید تا آسودگی سفر تجربه شما را شیرین‌تر و دل‌پذیرتر کند.

تاریخچه کاشان

این شهر با 7000 سال قدمت شهرنشینی نقش بسیار بزرگی در صنعت گردش‌گری کشور دارد.از نظر تاریخی حفاری‌های تپه سیلک نشان از نخستین مراکز تمدن در این محل دارد و به همین دلیل قدیمی‌ترین خاستگاه تمدن بشری را سیلک کاشان عنوان کرده‌اند و تاریخ غنی این شهر در کتاب‌های باستان‌شناسان معروف بین‌المللی ذکر شده است. ناگفته نماند که کاشان با سه شهر جهان خواهر خوانده نامیده شده که یکی شهر “Umea”سوئد ، دومی شهر “Kazanlak” بلغارستان و دیگری شهر سبزوار ایران است.

مردم کاشان

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

در هر سفری مردمان آن شهر نقش کلیدی در لذت از یک سفر دارند.مردم خون‌گرم و ادب دوست کاشان با فرهنگ و تمدن کم‌نظیر خود به خوبی این نقش را ایفا می‌کنند و بسیار مهمان‌نوازند. هم‌نشینی و هم‌کلامی با کاشانی‌ها و آشنایی با آداب و رسوم آن‌ها پر از تجربه‌های لذت بخش در طول سفر به این شهر خواهد بود.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از جاذبه‌های دیدنی

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

دیدنی‌های کاشان کم نیست و در فاصله‌های نزدیکی به هم قرار گرفته‌اند، با تهیه بلیط هواپیمایی و سفری دو سه روزه به شهر گلاب و قالی ،لحظه‌های به یادماندنی را تجربه خواهید کرد. این شهر به دلیل قدمت خود معماری‌های سنتی دیدنی را در ساختار بناهای خود با جلوه‌ای رنگین به نمایش گذاشته است. از بناهای معروف کاشان می‌توان به مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ، غار و آبشار نیاسر، شهر زیرزمینی نوش‌آباد، روستای ابیانه، کاروان‌سرا و کویر مرنجاب، خانه بروجردی‌ها،خانه عامری‌ها، خانه طباطبائی‌ها،بازار سنتی کاشان، تپه سیلک، باغ و حمام فین کاشان اشاره کرد.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از مسجد آقابزرگ

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

فرقی نمی‌کند علاقه‌مند بناهای مذهبی باشید یا تاریخی، این مسجد باشکوه و زیباساخت هر آنچه که از یک بنا انتظار دارید برآورده می‌کند. سر در زیبای مسجد، مقرنس‌های معلق گچی، آجرکاری، نقاشی تزئینی، دیوارها، کاشی‌های خشتی، گنبد، بارگاه باشکوهش، طراحی بی‌نظیر ساختمان ومعماری اصیل ایرانی این بنا را در چشم گردش‌گران محبوب ساخته است.

نکته قابل توجه این است که تاریخ ساخت این مسجد به بیش از یک قرن پیش برمی‌گردد که جهت درس و نماز جماعت ساخته شده بود.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از شهر زیرزمینی نوش‌آباد

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

وارد کاشان که شدید اسم نوش‌آباد زیاد به چشم و گوش شما خواهد خورد،تاریخی در دل زمین زمانی جریان داشته و چه در زمان حال یا گذشته در نوع خود بی‌نظیر است. این شهر بزرگترین نمونه معماری دست‌کن جهان است و این هنر تا عمق 4 تا 18 متری کشیده شده است. سیستم تهویه و راه‌های ورود و خروج و دالان‌های آن به گونه‌ای طراحی شده که همگان را به تعجب وا می‌دارد و زندگی در دل زمین را چیزی دور از ذهن نمی‌نماید. توصیه ما به شما این است همین الان با چند کلیک بلیط هواپیمایی خود را رزرو کنید و هوش و ذکاوت معماران این بنای دست‌کن را از نزدیک نظاره‌گر باشید.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از بازار سنتی کاشان

برای تجربه خرید و بازدید از بازار باشکوه و پررونق شهر را از دست ندهید. این بازار خانه‌ای برای ده‌ها بنای تاریخی دیگر می‌باشد. مساجد، کاروان‌سراها و عمارت‌های این بازار تاریخ را با چهره‌ای رنگین به دید عموم می‌گستراند.

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

بازارچه‌های کفاش‌ها، بزازها بر شکوه و جلال این بازار افزوده و از دیرباز مورد تحسین گردشگران داخلی و خارجی بوده است. تیمچه امین‌الدوله بنای جالب دیگری است که از بناهای داخلی بازار به حساب می‌آید و محل مناسبی برای عرضه کالاهای فروشی گرانبها همچون فرش بوده است و شما می‌توانید مرغوب‌ترین سوغات کاشان را از این محل تهیه کنید.

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

مسجد میرعماد دیگر بنای مهم تاریخی این مجموعه در جنوب بازار واقع شده است. معرق‌کاری نفیس این بنا چشم‌های شما گردشگران عزیز را به روی هنر پیشینیان ایران باز می‌کند. نگران نباشید تماشای تمدن ایران از راحت‌ترین راه سفر برای شما دست‌یافتنی خواهد بود، کافیست با تهیه بلیط هواپیمایی و پروازی آسوده، تجربه پرماجراجویانه سفر به کاشان را در بین ناگفته‌های خود داشته باشید.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه بروجردی‌‌ها

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

این بنا از نظر معماری و تزئینات داخلی و نقاشی‌های متنوع و زیبا در صنعت گردش‌گری از اهمیت بالایی برخوردار است و جز آثار ملی کشور محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که در گذر زمان چیزی از ابهت و زیبایی این مکان کم نشده و در حال حاضر از این عمارت به عنوان اداره میراث فرهنگی کاشان استفاده می‌شود. این اثر زیبای هنرمندان دوران قاجار در زمره آثار بدیع معماری سنتی به شمار می‌رود و طراحی ساخت آن به گونه‌ای است که حتی در تابستان هوای خنک و مطبوعی در انتظار بازدیدکنندگان است.

اگر علاقه‌مند به بازدید از خانه‌های قدیمی هستید،خانه عامری‌ها و طباطبائی‌‌ها از نظر زیبایی چیزی کمتر از این عمارت ندارند. فراموش نکنید دوربین خود را به همراه بیاورید تا دست خالی از این عمارت‌‌های زیبا نروید و هنرهای آن را در تمام لحظه‌های سفر خود ثبت کنید.

بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از باغ و حمام فین

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

شهرت باغ و حمام فین هر مسافری را به این بنای به جامانده از دوران صفوی، محل رویداد تاریخی قتل امیرکبیر صدراعظم شاه قاجار می‌کشاند. جدا از همه این‌ها باغ هوای خنک‌تری نسبت به بقیه جاهای شهر دارد و تلفیق تاریخ و طبیعت، حال و هوای ناب دوران قدیم را برای گردش‌گران به ارمغان می‌آورد و قدم زدن در گوشه کنار باغ و درختان چند صدساله انسان را به وجد می‌آورد.

سوغاتی و غذاهای کاشان

از آنجا که سفر به هیچ شهری بدون سوغاتی و چشیدن طعم غذاهای محلی آن‌جا به معنای واقعی دل‌نشین نخواهد بود،در گوشه کنار بناهای این شهر و رستوران‌هایش این امکان برای گردش‌گران فراهم شده تا طعم غذاهای سنتی مانند قیمه ریزه، کوفته‌چغندر، شفته،گوشت لوبیای سرکه را که در نوع خود بی‌همتا هستند بچشند.

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

درست است که کاشان به گلابش معروف است ولی سوغاتی‌های متنوع و ارزشمند دیگری مثل فرش، زیلو، کلوچه، عرقیجات، باقلوا، گلیم، قالی، مخمل، حلوا ارده، ظروف سفالی کاشان در هیچ جای ایران پیدا نمی‌شود.

خرید بلیط هواپیما به کاشان اصفهان
بلیط هواپیما به کاشان اصفهان

سفر به کاشان تامل و درنگ نمی‌خواهد، چمدان‌های خود را ببندید، آسوده‌ترین راه سفر را با رزرو بلیط هواپیما انتخاب کنید و در میان تمدن دیرینه ایران غرق هنر پیشینیان شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
tripadvisor.com
wikitravel.org
mywanderlust.pl
fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید