بلیط هواپیما کاشان و بازدید از کاروانسرای امین‌الدوله

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر زیبای کاشان کاروانسرای امین‌الدوله یا تیمچه نام دارد. فنون بکار رفته در معماری چشم‌‌نواز و قدمت تاریخی تیمچه سبب شده ‌است تا این بنا به یکی از کم‌نظیرترین و باشکوه‌ترین بناهای احداث شده در دوره قاجار مبدل شود. برای بازدید از این بنای ارزشمند تاریخی می‌توانید با خرید آنلاین بلیط هواپیما کاشان به این شهر سفر کرده و از این کاروانسرا که در مرکز بازار بزرگ کاشان قرار دارد دیدن کنید. گفتنی است که کاروانسرای امین‌الدوله در دی‌ماه سال 1353 در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

0
92
خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان و بازدید از کاروانسرای امین‌الدولهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 24Rating: 4.0بلیط هواپیما کاشان و بازدید از کاروانسرای امین‌الدوله - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانیکی از جاذبه‌های گردشگری شهر زیبای کاشان کاروانسرای امین‌الدوله یا تیمچه نام دارد. فنون بکار رفته در معماری چشم‌‌نواز و قدمت تاریخی تیمچه سبب شده ‌است تا این بنا به یکی از کم‌نظیرترین و باشکوه‌ترین بناهای احداث شده در دوره قاجار مبدل شود. برای بازدید از این بنای ارزشمند تاریخی می‌توانید با خرید بلیط هواپیما کاشان

کاروانسرای امین‌الدوله؛ مظهر هنر و معماری ایرانی

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر زیبای کاشان کاروانسرای امین‌الدوله یا تیمچه نام دارد. فنون بکار رفته در معماری چشم‌‌نواز و قدمت تاریخی تیمچه سبب شده ‌است تا این بنا به یکی از کم‌نظیرترین و باشکوه‌ترین بناهای احداث شده در دوره قاجار مبدل شود. برای بازدید از این بنای ارزشمند تاریخی می‌توانید با خرید آنلاین بلیط هواپیما کاشان به این شهر سفر کرده و از این کاروانسرا که در مرکز بازار بزرگ کاشان قرار دارد دیدن کنید. گفتنی است که کاروانسرای امین‌الدوله در دی‌ماه سال 1353 در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. برای آشنایی بیشتر با این کاروانسرا در ادامه با سفرستان همراه باشید.

تاریخچه

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

اگر تاکنون با خرید بلیط هواپیما کاشان از این شهر تاریخی دیدن کرده باشید میدانید که بازار این شهر از پررونق‌ترین و باشکوه‌ترین بازارهای ایران است. این بازار که اجزای مختلفی چون زیارتگاه، کاروانسرا، مدرسه، مسجد، حمام، آب انبار، سرا و … را در خود جای داده ‌است، پس از وقوع زلزله‌ای در اواخر قرن دوازدهم هجری کاملاً تخریب و بعدها در دوره قاجار ترمیم و بازسازی شد. در حین بازسازی این بازار، بناهای ارزشمند دیگری نیز به وجود آمدند که تیمچه امین‌الدوله از شاخص‌ترین آن‌ها است.

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

تیمچه یا کاروانسرای امین‌الدوله توسط فرخ خان غفاری ملقب به امین‌الدوله و با معماری استاد علی مریمی درسال 1284 هجری قمری ساخته شد. تیمچه در لغت به معنای کاروانسرای سرپوشیده و کوچک است و مسقف بودن آن سبب شده ‌است تا از آسیب کالاها در برابر باد و باران جلوگیری شده و به مکان مناسبی برای فروش کالاهای باارزش تبدیل شود. پس از خرید بلیط هواپیما کاشان و سفر به این شهر تاریخی می‌توانید این کاروانسرا را داخل بازار کاشان و در تقاطع میدان کمال‌الملک بیابید.

معماری کاروانسرا

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

با خرید آنلاین بلیط هواپیما کاشان و بازدید از این کاروانسرا خواهید دید که تیمچه از یک فضای میانی وسیع و از بنایی سه‌طبقه تشکیل شده که حجره‌های زیادی را در خود جای داده ‌است. این کاروانسرا دو درب بزرگ چوبی دارد که یک درب از سمت بازارچه بزازها و درب دیگر از سمت بازارچه میانچال به بازار بزرگ کاشان متصل می‌گردد. سقف کاروانسرا با هنر مقرنس کاری و استفاده از آجر و کاشی با اشکال هندسی زیبایی تزئین شده‌ است. طرح‌های منظم هندسی سقف کاروانسرا بسیار چشم نوازند و با خرید آنلاین بلیط هواپیما کاشان مهارت ایرانیان را در عرصه معماری و هنر از نزدیک خواهید دید.

استحکام سازه

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

اساس و بنیان این کاروانسرا به‌گونه‌ای مستحکم و استوار است که پس از گذشت صدسال و بدون نیاز به هیچ‌گونه مرمت و بازسازی همچنان به ‌شکل اولیه خود محکم و پابرجا باقی مانده‌است. تنها تغییر ایجاد شده تعویض برخی از در و پنجره‌های چوبی آن (بعلت ارسی و قدیمی بودن) با در و پنجره شیشه‌ای بوده ‌است. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما کاشان خواهید دید که این بنای تاریخی که قدمتی صدساله دارد، هنوز هم در شرایط بسیار مطلوبی به سر می‌برد.

آوازه جهانی

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

باستان‌شناسی فرانسوی به نام ‌ژان دیولافوا پس از بازدید از ایران و مطالعه بناهای تاریخی کشورمان کاروانسرای امین‌الدوله را در سفرنامه خود این‌گونه توصیف کرده ‌است:

کاشان دارای بازارهایی وسیع با سقف‌هایی کوچک و به‌هم پیوسته و کاروانسراهایی است که اندوختگاه کالاهای بازرگانی می‌باشند. این کاروانسراهای مجلل مانند دیگر کاروانسراها منزلگاه نیستند و تاجرنشین هستند. یکی از بهترین و زیباترین آن‌ها کاروانسرایی است که به‌شکل منشور مربع القاعد است و به‌تازگی توسط تجار ساخته شده‌ است. نمای این ساختمان بسیار زیباست و تماماً از آجر ساخته‌ شده است و دو درب ورودی دارد. در سقف آن سه وزنه بزرگ وجود دارد که باندازه کافی به‌ محوطه روشنایی می‌بخشد. این بنای تاریخی که مملو از کالاهای بازرگانی باارزش است بهتر از هر آمار و محاسبه‌ای نشانگر ارزش تجاری شهر می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما کاشان
بلیط هواپیما کاشان

همان‌طور که در این مطلب خواندید تیمچه امین‌الدوله از اجزا اصلی بازار کاشان محسوب می‌شود و امروزه به‌عنوان میراث باارزشی از هنر و مهارت معماران ایرانی مستحکم و استوار بجا مانده است. شما گردشگران عزیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما کاشان از این بنای باشکوه و باستانی دیدن و در بازار بزرگ و تاریخی کاشان اوقات خوشی را سپری کنید.

برای خرید بلیط هواپیما کاشان و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

منابع
niksalehi.com
kashanica.blog.ir
beytoote.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید