بلیط هواپیما به کاشان و خانه‌ای مجلل

0
188
خرید بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه طباطبایی ها
بازدید از خانه طباطبایی‌ها کاشان
بلیط هواپیما به کاشان و خانه‌ای مجللReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 19Rating: 4.0بلیط هواپیما به کاشان و خانه‌ای مجلل - یک گردش که قرار نیست تا آخر عمر از یاد برودخرید بلیط هواپیما به کاشان. بازدید از خانه طباطبایی ها در کاشان. جاذبه های گردشگری شهر کاشان. خانه طباطبایی ها. قیمت بلیط ارزان هواپیما به کاشان

بلیط هواپیما به کاشان و خانه‌ای مجلل

من عقیده دارم معماری ایرانی یکی از برترین معماری‌های جهان است. پیچیدگی و ظرافت و زیبایی خاصی که در آن به‌کاررفته که شاید در هیچ معماری دیگری به این شکل و شدت موجود نباشد. به‌هیچ‌عنوان نمی‌پسندم که بگویم هنر فقط نزد ایرانیان است و بس. به خیلی از جاهای دیگر دنیا که نظر می‌کنیم، معماری‌ها و تزئینات بسیار زیبایی را می‌بینیم که هوش از سر انسان می‌پراند و باعث می‌شود آدمیزاد مست و مبهوت برای گشت‌وگذار و گردشگری در آن مکان‌ها، بلیط هواپیما بخرد و سراسیمه خودش را به آنجا برساند. گاهی اوقات زیبایی چون این، چنین طلبی در انسان به وجود می‌آورد. از همه این‌ها بگذریم حرف من این است، همان‌طور که گفتم یکی از برترین معماری‌های جهان معماری ایرانی است و حجم زیبایی که گاه‌گاه در آن دیده می‌شود در کمتر بنا و سازه‌ای دیده می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه طباطبایی ها
بازدید از خانه طباطبایی‌ها کاشان

اگر کسی بگوید شاهد این حرف چیست که این‌گونه مستحکم راجع به معماری ایرانی صحبت می‌کنی؟ خواهم گفت اگر شما فکر می‌کنید این‌طور نیست، قطعاً باید خانه طباطبایی‌ها را ببینید. من گاهی اوقات ممکن است راجع به این بنا اغراق کنم و از دستم در برود و بگویم به نظر من زیباترین ساختمان جهان است؛ اما قطعاً این‌طور نیست، این بنا فقط یکی از بهترین و زیباترین ساختمان‌های جهان است. اوج هنر معماری ایرانی را می‌توان در این ساختمان به‌وضوح مشاهده کرد. شاهد حرف من این است که جهانگردان بسیاری را مجبور می‌کند که بلیط هواپیما خریداری کنند تا یک‌بار هم که شده در کل عمر خود یک معماری کامل و چیره دستانه ایرانی را از نزدیک دیده باشند. قطعاً معتقدم که کلمات ما نمی‌تواند آن را به‌درستی وصف کند.

هشتی

خرید بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه طباطبایی ها
هشتی خانه طباطبایی‌ها

اولین جایی که وقتی وارد خانه طباطبایی‌ها می‌شوید باید از آن گذر کنید را هشتی می‌گویند. بعدازاینکه از هشتی رد شدیم و وارد حیاط بزرگ خانه بشویم، حیاطی که واقعاً باروح و جان آدم بازی می‌کند. من اگر باشم زمانی را برای بازدید از این خانه انتخاب می‌کنم که آفتاب آن‌قدر تند و مستقیم نباشد که چشم را بزند و درعین‌حال نور به‌اندازه کافی باشد. صبح زمان بسیار خوبی است که شما این حیاط را از نزدیک ببینید. واقعاً هر گوشه این حیاط را باید به‌دقت و کامل دید وگرنه انسان احساس ضرر می‌کند. آدم همیشه چنین اقبالی ندارد که بلیط هواپیما بخرد و خودرو به کاشان برساند و این خانه را از نزدیک ببیند.

حیاط خانه

همین‌طور که حیاط را بگیرید و جلو بروید به زیباترین قسمت این خانه می‌رسید که در سمت جنوبی آن قرار دارد. مخصوص پذیرایی از مهمانان و همین‌طور تجار بوده که به این خانه دعوت می‌شدند. افراد مطمئن و بلندپایه همیشه بهانه‌ای برای ورود به این خانه داشته‌اند که همه جای آن را سیر تماشا کنند و صاحب این خانه خاندان طباطبایی‌ها بوده‌اند که از متمولین و بزرگان شهر بودند.

مهمان خانه

خرید بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه طباطبایی ها
مهمان خانه در خانه طباطبایی‌ها

قطعاً برایتان جالب خواهد بود که بدانید تزئینات این خانه را بیشتر چه چیزهایی تشکیل داده. اول‌ازهمه باید به گچ کاری‌ها اشاره کرد که با آیینه‌کاری‌ها نیز ترکیب‌شده‌اند و در بسیاری از مکان‌های این خانه ترکیب این دو، صحنه‌های شگفت‌آوری را به وجود آورده است. بعدازآن باید به نقاشی‌ها اشاره کرد؛ البته از مقرنس‌کاری‌ها نیز نباید غافل شد و در بعضی از قسمت‌ها ترکیب همه این‌ها باهم صحنه‌هایی را به وجود آورده که نمی‌توان فراموش کرد و با خرید بلیط هواپیما به هر مکانی امکان دیدن چنین چیزهایی را نداریم، فقط کاشان.

فقط یکی از این خانه وجود دارد

خرید بلیط هواپیما به کاشان و بازدید از خانه طباطبایی ها
خانه طباطبایی‌های کاشان شاهکار معماری

دوست دارم مطلبی را هرچند میدانم میدانید باز دوباره با شما مطرح کنم. دوستان خوب من یادتان باشد از این میراث ماندگار فقط یکی وجود دارد. از هرکدام از گوشه‌هایی که باهم جمع شده‌اند و این بنای زیبا را به وجود آورده‌اند فقط یک عدد وجود دارد. پس باید به معنای واقعی چون جان از آن‌ها مراقبت کنید تا سال‌های سال بمانند.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید