بلیط هواپیما به کامبوج

565
خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور کامبوج
بلیط هواپیما به کشور کامبوج
بلیط هواپیما به کامبوجReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 4Rating: 4.5بلیط هواپیما به کامبوجبلیط هواپیما به کامبوج کشوری است در آسیای جنوب شرقی که مردم آن طی سال‌های حکومت خمرهای سرخ از بسیاری از حقوق اولیه زندگی از جمله حق تحصیل محروم شدند.

بلیط هواپیما به کامبوج

پادشاهی کامبوج کشوری است در آسیای جنوب شرقی که مردم آن طی سال‌های حکومت خمرهای سرخ از بسیاری از حقوق اولیه زندگی از جمله حق تحصیل محروم شدند. این کشور از غرب و شمال غرب با تایلند، از شمال شرق با لائوس و از شرق و جنوب شرق با ویتنام همسایه است. در جنوب این کشور خلیج تایلند قرار دارد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کامبوج
بلیط هواپیما به کامبوج
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد کامبوج
بلیط هواپیما به مقصد کامبوج

بلیط هواپیما به مقصد کامبوج

کشورهای آسیای جنوب شرقی این روزها مقصد بسیاری از گردشگران پروازهای خارجی است، طبیعت بکر متشکل از جنگل‌های انبوه از یک سو و سواحل زیبا از سوی دیگر از جمله دلایل این اشتیاق است. این کشورها با دهکده‌های بومی، غذاهای سنتی و دیدنی‌های خاص و منحصر به فرد مقاصدی شگفت انگیز و رویایی به شمار می‌روند که تقریبا با هر بودجه‌ای نیز به راحتی می‌توان به آن سفر کرد. کامبوج یکی از آن کشورها است. با سفرستان همراه شوید تا بخشی از دیدنی‌ها و زیبایی‌های کامبوج را ببینید، در انتها شاید تصمیم گرفتید بلیط هواپیمای خود را برای گذران تعطیلات به مقصد این کشور بگیرید.

با کامبوج بیشتر آشنا شویم

خرید بلیط هواپیما به کامبوج
بلیط هواپیما به کامبوج

پیش از آنکه مکان‌های دیدنی را به شما معرفی کنیم، بهتر است با جغرافیای این کشور کمی بیشتر آشنا شویم. کامبوج بر اساس تقسیمات جغرافیایی بخشی از شبه جزیره‌ی هند و چین به شمار می‌رود. تمام مرزهای این کشور به جز بخش جنوب شرقی را کوهستان‌های کم ارتفاع فراگرفته است؛ کامبوج از شمال، غرب و جنوب با تایلند، در بخش‌های از مرز شمالی با لائوس و ازشرق با ویتنام هم مرز است، همچنین این کشور به خلیج سیام نیز دسترسی دارد.

دیدنی‌های کامبوج

آثار به جا مانده‌ی آنگاکور

در قرن نهم میلادی، امپراتوری خمر بنا شد، یک پادشاهی ثروتمند و قوی که تا 600 سال دوام آورد. سال‌ها از این ماجرا گذشت تا آنکه در سال 1850 یک مامور فرانسوی در میان جنگل‌های انبوه کامبوج وقتی داشت خود را از راهی میانبر به جایی می‌رساند با خرابه‌هایی باشکوه رو‌به‌ رو شد.

 انگکور که به شهر معبدها نیز معروف شده، یکی از پایتخت‌های مهم امپراتوی خمر در فاصله‌ی قرن نه تا 15 پس از میلاد بوده‌است.

معبد انگکور وات به عنوان میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده‌است. در دوران انگکور شاهد تغییر دین از هندوئیسم به بودیسم بوده‌ایم. سرانجام با هجوم تایلند در سال 1431 این شهر ویران و ویرانه‌های آن در میان جنگل‌های انبوه گم شد. این مکان در فهرست اسرارآمیزترین مکان‌های جهان قرار دارد.

بلیط هواپیما برای بازدید از The Bayon

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از The Bayon
بلیط هواپیما برای بازدید از The Bayon

وقتی به دیدن خرابه‌های آنگاکور می‌روید، در همان منطقه می‌توانید از معبد بایون نیز دیدن کنید. معبد بایون بیش از بخش‌های دیگر آنگاکور سالم مانده است و قدم گذاشتن به درون آن درست به مانند سفر به دل تاریخ است.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از آنگاکور
بلیط هواپیما برای بازدید از آنگاکور

آنچه این معبد را بسیار معروف کرده، تزیینات و به ویژه چهره‌های سنگی است که در این معبد ساخته شده‌است. شما می‌توانید با یک تور آنگاکور وات همراه شوید و از بخش‌های مختلف این شهر باستانی دیدن کنید.

بلیط هواپیما برای بازدید از Ta Promh Temple

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از Ta Promh Temple
بلیط هواپیما برای بازدید از Ta Promh Temple

یکی دیگر از معابدی که در همین منطقه می‌توانید از آن دیدن کنید، معبدی که به دوران امپراتوری خمرها باز می‌گردد. اینجا تقریبا از زمان پیدا شدن کمترین بازسازی و تغییر را به خود دیده و شما دیوارهایی بسیاری را خواهید دید که توسط ریشه‌ی درختان پوشیده شده‌است.

بلیط هواپیما برای بازدید از کاخ سلطنتی پنوم پن

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از کاخ سلطنتی پنوم پن
بلیط هواپیما برای بازدید از کاخ سلطنتی پنوم پن

این کاخ به سبک معماری خمرها در قرن نوزدهم برای اقامت پادشاه کامبوج ساخته‌شد. این ساختمان محل برگزاری جشن‌ها و مراسم رسمی نیز بوده و در واقع به عنوان نماد این کشور به شمار می‌رفته‌است. این کاخ در شهر پنوم پن، پایخت کامبوج واقع شده‌است.

بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه‌ی Tonle Sap

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه‌ی Tonle Sap
بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه‌ی Tonle Sap

یکی از بزرگترین دریاچه‌های آسیای جنوب شرقی است. یکی از جالب‌ترین موضوعاتی که درباره‌ی این دریاچه وجود دارد، جهت حرکت رودخانه‌ی Tonle Sap  است، در بین ماه‌های جون تا اکتبر، فصل باران‌های موسمی، حجم آب رودخانه‌ی Mekong باعث می‌شود تا آب رودخانه‌ی Tonle Sap خلاف جهت همیشگی خود حرکت کند.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه‌ی Tonle Sap
بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه‌ی Tonle Sap

اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد کامبوج است حتما در ماه‌های خشک سری به این دریاچه بزنید، در اطراف آن دهکده‌هایی وجود دارد، که به دهکده‌های شناور بر روی آب معروف است. خانه‌های روستاییان درست بر روی آب دریاچه و بر ستون‌های چوبی بنا شده‌است.

بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره‌ی بامبو

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره‌ی بامبو
بلیط هواپیما برای بازدید از جزیره‌ی بامبو

این جزیره زیبا و آرام در خلیج تایلند واقع شده‌است. اینجا خبری از بسیاری از آثار تمدن نیست و شما وقتتان را می‌توانید به دور از هردغدغه در کنار ساحل زیبا و دریای درخشان سپری کنید. چند ویلای ساحلی مخصوص انی مناطق(بانگالو) و دو رستوران نیز در جزیره قرار دارد که می‌تواند اقامت شما را کامل کند.

علاوه بر ساحل شنی و زیبا، شما می‌توانید کمی هم در بافت جنگلی این جزیره قدم زده و از آن لذت ببرید. جزیره بامبو در جنوب کامبوج واقع شده، شما باید به شهر Sihanouville سفر کنید،از آنجا با قایق و در مدت 45 دقیقه به این جزیره خواهید رسید. قایق‌ها از ساحل Ochheuteal در ساعت 10 صبح به سمت جزیره رفته و در ساعت 16 بعد از ظهر نیز از آنجا به سمت شهر باز می‌گردد.

بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ
بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ

از طبیعت و آثار باستانی شهر که بگذریم، حال نوبت بازدید از شهرهای کامبوج است؛ توصیه‌ی ما به شما شهر باتامبانگ است. کامبوج تا دورانی از مستعمرات فرانسوی‌ها به شمار می‌رفته، این شهر نیز از جمله مناطقی است که فرانسوی‌ها در آن زندگی می‌کردند که هنوز هم اثر حضور آنها را در معماری این شهر می‌توان دید.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ
بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ

این شهر در شمال غرب کشور واقع شده و از مراکز اصلی تولید برنج به شمار می‌رود .در اطراف باتامبانگ معابد زیبایی وجود دارد که می‌توانید از آن بازدید کنید.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ
بلیط هواپیما برای بازدید از باتامبانگ

این روزها برای خدمات رسانی بیشتر به گردشگرانی که بلیط هواپیمای خود را به مقصد کامبوج می‌گیرند، هتل‌های لوکس و زیبایی در شهر ساخته شده‌است.

بلیط هواپیما برای بازدید از موزه‌ی کشتار جمعی

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از موزه‌ی کشتار جمعی
بلیط هواپیما برای بازدید از موزه‌ی کشتار جمعی

موزه‌ی Toul Sleng از آثار به جا مانده‌ی دوران خمرهای سرخ است. خمرهای سرخ در سال 1975 شهر پنوم پن را به تصرف خود در آوردند.

این ساختمان که از آن نام بردیم، در واقع یک مدرسه بوده که پس از قدرت گرفتن خمرهای سرخ بدل به شکنجه‌گاهی مخوف شد. در اس21 از بیست هزار نفر بازجویی شد و بسیاری از آنها مورد شکنجه قرار گرفتند و حتی بسیاری از آنها برای همیشه ناپدید شدند.

این مکان به عنوان موزه‌ی کشتار جمعی و به نشانی از آن دوران مخوف نگهداری شده و حال شما می‌توانید از آن بازدید کنید؛ برخی از داستان‌های محلی از عبور و مرور ارواح کشته‌شدگان در این مکان خبر می‌دهد، به هر حال این مکان در فهرست ترسناک‌ترین مقاصد جهان جای گرفته‌است.

کامبوج کشوری زیبا است که روز به روز نیز شرایط بهتری را برای گردشگران فراهم می‌کند؛ دیدار از بخشی از تمدن گمشده‌ی خمرها، شهرهایی به سبک آسیای جنوب شرقی و معابد مختلف می‌تواند لحظات خاطره‌انگیزی را برای مسافران پدید آورد. کامبوج مقصدی امن و جذاب است، آخر تابستان فرصت مناسبی برای خرید بلیط هواپیما و سفر به آنجاست؛ فهرست بلیط هواپیما و هتل‌ها را در وب سایت سفرستان بررسی کنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به کامبوج به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 29 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 13 شهریور 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید