آشنایی با موزه تاریخ کانادا در اتاوا

کانادا سرزمینی مملو از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فراوان است. از طبیعت و آب‌وهوای خوب این سرزمین که بگذریم، مهربانی و خوش برخوردی اهالی این سرزمین بر سر زبان‌ها است. شاید به همین دلیل بسیاری از گردشگران و مسافران با خرید بلیط هواپیما اتاوا خواهان سفر و تجربه اقامت چند روزه در این کشور هستند. از جمله جاذبه‌هایی که در هر شهر و کشوری وجود دارد، موزه‌هایی است که بخش‌هایی از تاریخ، فرهنگ، و هنر آن ملت یا قوم را به نمایش می‌گذارد. کانادا نیز در اتاوا موزه تاریخی‌ای دارد که از جمله پربازدید‌ترین موزه‌های این کشور به شمار می‌رود.

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا
آشنایی با موزه تاریخ کانادا در اتاواReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 24Rating: 4.0آشنایی با موزه تاریخ کانادا در اتاوا - خرید بلیط هواپیما اتاوا کانادا از اپلیکیشن سفرستانکانادا سرزمینی مملو از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فراوان است. از طبیعت و آب‌وهوای خوب این سرزمین که بگذریم، مهربانی و خوش برخوردی اهالی این سرزمین بر سر زبان‌ها است. شاید به همین دلیل بسیاری از گردشگران و مسافران با خرید بلیط هواپیما اتاوا خواهان سفر و تجربه اقامت چند روزه در این کشور هستند.

موزه تاریخ اتاوا

کانادا سرزمینی مملو از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های فراوان است. از طبیعت و آب‌وهوای خوب این سرزمین که بگذریم، مهربانی و خوش برخوردی اهالی این سرزمین بر سر زبان‌ها است. شاید به همین دلیل بسیاری از گردشگران و مسافران با خرید بلیط هواپیما اتاوا خواهان سفر و تجربه اقامت چند روزه در این کشور هستند. از جمله جاذبه‌هایی که در هر شهر و کشوری وجود دارد، موزه‌هایی است که بخش‌هایی از تاریخ، فرهنگ، و هنر آن ملت یا قوم را به نمایش می‌گذارد. کانادا نیز در اتاوا موزه تاریخی‌ای دارد که از جمله پربازدید‌ترین موزه‌های این کشور به شمار می‌رود. اگر با خرید بلیط هواپیما اتاوا قصد بازدید از این شهر زیبا را دارید، حتماً سری به موزه تاریخ کانادا نیز بزنید. البته شاید بد نباشد قبل از خرید بلیط هواپیما اتاوا و بازدید حضوری از موزه تاریخ کانادا، نیم نگاهی به گالری‌های آن زده و خرده اطلاعاتی راجع به این موزه کسب کنیم.

درباره موزه تاریخ کانادا

بازدید از موزه تاریخ اتاوا
موزه تاریخ اتاوا

موزه تاریخ کانادا در قلب یکی از مناطق مهم کانادا قرار دارد. این موزه سالانه میزبان بیش از 1.2 میلیون گردشگری است که با خرید بلیط هواپیما اتاوا از این مرکز بازدید می‌کنند. اگر با خرید بلیط هواپیما اتاوا سفری به این بخش از کانادا دارید، حتماً از این موزه بازدید کنید. این موزه علاوه بر معماری زیبا، گالری‌ها و بخش‌های مختلفی دارد که شما و همراهانتان به ویژه کودکان را نیز شیفته خود خواهد کرد. رویدادها و نمایشگاه‌های مختلف، بعلاوه فعالیت‌های تحقیقاتی موزه، به جذابیت آن افزوده و علاقه‌مندان را مجاب به خرید بلیط هواپیما اتاوا و بازدید می‌کند.

✅ بازدید از مقاله کانادا بی نظیرترین کشور جهان
✅ بازدید از مقاله استان‌ها و ایالت‌های کشور کانادا
✅ بازدید از مقاله انواع مختلف ویزای کانادا

تاریخچه موزه

بازدید از موزه تاریخ اتاوا
موزه تاریخ اتاوا

تاریخچه موزه تاریخ کانادا از سال 1856 آغاز می‌شود. در این سال( 1856)، سازمان زمین‌شناسی کانادا(GSC) نمایشگاه بسیار موفقی را در نمایشگاه جهانی در پاریس برپا کرد. در همین حین، کمیته منتخب دولت، پیشنهاد توسعه این نمایشگاه توسط سازمان زمین‌شناسی کانادا و تبدیل آن به موزه‌ای عظیم و باشکوه را داد. در 16 می 1856، کانادا ترتیبی می‌دهد تا سازمان زمین‌شناسی کانادا بتواند اقدامات لازم برای احداث موزه را انجام دهد. در سال‌های 63 تا 62، این سازمان اولین نمایشگاه قوم‌شناسی خود را برگزار کرد. این نمایشگاه شامل ابزارآلات و سفال‌های مورد استفاده انسان‌های اولیه بوده و در 12 دسامبر 2013، نام خود را از موزه تمدن کانادا به موزه تاریخ کانادا تغییر داده است. موزه تاریخ کانادا تا به امروز فعالیت فراوانی داشته و به پربازدیدترین موزه کشور کانادا تبدیل شده است که گردشگران و علاقه‌مندان با خرید بلیط هواپیما اتاوا ترغیب به بازدید می‌کند.

گالری‌ها و بخش‌های مختلف موزه

بازدید از موزه تاریخ اتاوا
موزه تاریخ اتاوا

اگر با خرید بلیط هواپیما اتاوا سری به موزه تاریخ کانادا بزنید، متوجه عظمت این موزه خواهید شد. این موزه با فضای تقریبی 25000 متر مربع در چهار طبقه، به ارائه بخش‌هایی از تاریخ و فرهنگ پرداخته است. در طبقه اول، نمایشگاه‌های مرتبط با نیاکان و پیشینیان کانادایی‌ها را مشاهده خواهید کرد. این نمایشگاه شامل تاریخ، فرهنگ، هنر، آداب و رسوم، و سبک زندگی کانادایی‌ها از گذشته تا به امروز است. طبقه دوم مختص نمایشگاه‌های موقتی و متغیر است که برخی از آن‌ها توسط خود موزه و برخی دیگر توسط مؤسسات کانادایی و یا سایر مؤسسات بین‌المللی برگزار می‌شود. موزه کودکان کانادا و سینما( CINE +) نیز در همین طبقه قرار دارد. تالار تاریخ کانادا در طبقات سوم و چهارم  قرار دارند. در این تالار تاریخ کانادا از اولین اسکان بشر تا حال حاضر را به نمایش گذاشته شده است.

هزینه‌ها و ساعات بازدید

بازدید از موزه تاریخ اتاوا
موزه تاریخ اتاوا

ساعات کاری موزه تاریخ کانادا معمولاً همه روزه از ساعت 9:30 صبح آغاز شده و تا ساعت 5 عصر ادامه دارد. مگر در برخی مواقع و روزهای خاص( همانند پنجشنبه‌ها) که ساعات کاری تا 8 شب ادامه می‌یابد. البته روزهای جشن و مشابه آن، ساعات کاری موزه تا 6 عصر می‌باشد. با این حال اگر با خرید بلیط هواپیما اتاوا قصد بازدید از موزه را دارید، قبل از حرکت بهتر است ساعات کاری موزه را بررسی کنید. ورودیه این موزه برای بزرگ‌سالان 20 دلار، سالمندان 18 دلار، دانش آموزان 16 دلار، کودکان 3 تا 12 سال 12 دلار، و برای اعضا رایگان می‌باشد. راهنمای تور برای هر فرد 3 دلار می‌باشد. البته روز اول جولای که روز کانادا نام دارد، 11 دسامبر( روز یادبود کشته شدگان جنگ جهانی اول و دوم) بعلاوه هر پنجشنبه( از ساعت 5 تا 8 عصر) ورودی موزه رایگان است. افراد دارای معلولیت که مجبور به استفاده از ویلچرها هستند، برای خرید بلیط هواپیما اتاوا و بازدید از این موزه نگرانی به دل راه ندهند چرا که این موزه امکاناتی را فراهم کرده تا این افراد به راحتی از بخش‌های مختلف موزه بازدید کنند.

موقعیت و راه‌های دسترسی

خرید بلیط هواپیما اتاوا
بلیط هواپیما اتاوا

موزه تاریخ کانادا( که شامل موزه کودکان کانادا نیز می‌باشد) پر بازدیدترین موزه کانادا است که گردشگران علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ با خرید بلیط هواپیما اتاوا از آن دیدن می‌کنند. موزه تاریخ کانادا در گاتینو، استان کبک و در سرچشمه‌های رودخانه اتاوا، درست مقابل تالار مجلس قرار دارد. قابل دسترس بودن موزه را می‌توان جزو ویژگی‌های برتر آن نام برد. برای بازدید از این موزه کافی است با خرید بلیط هواپیما اتاوا سفری به کانادا داشته باشید و از آن پس به راحتی با دوچرخه، تاکسی قایق، ماشین شخصی و یا حتی پای پیاده به موزه دسترسی پیدا کنید.

معماری موزه تاریخ کانادا

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

طراحی مجموعه موزه تاریخ کانادا بر عهده معمار داگلاس کاردینال بوده است. کاردینال این طرح را منعکس‌کننده مناظر و طبیعت کانادا، از بادها و رودخانه‌ها تا یخچال‌های طبیعی آن می‌داند. اگر با خرید بلیط هواپیما اتاوا سری به این موزه بزنید، متوجه اشکال منحنی و چند لایه‌ای خواهید شد که داگلاس کاردینال استادانه طراحی کرده است. این بنا بین سال‌های 1983 تا 1989  در فضایی 9.5 هکتاری ساخته شده و فضایی حدود 75000 مترمربع را در بر گرفته است.

معماری حیرت‌انگیز بنا و برگزاری نمایشگاه‌های شناخته شده جهانی، عصاره اصلی پربازدیدترین موزه کانادا را تشکیل می‌دهند. این موزه جزئیانی از تاریخ 20000 ساله انسان را به نمایش گذاشته است. موزه تاریخ کانادا برخی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ها را از دست سازه‌های بشری دارد. البته در کنار تاریخ و قدمت، از تکنولوژی و فناوری‌های مدرن نیز به خوبی در این موزه به کار گرفته شده است تا گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما اتاوا میهمان این موزه می‌شوند، سفر و بازدیدی دل‌نشین و به‌یادماندنی‌ای را تجربه کنند.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید