خرید بلیط هواپیما کرمان و گشت‌وگذار در دل بازار قدیمی سیرجان

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان و عاشقان سیر و گردش در اماکن باستانی و بازارهای سرپوشیده امروز قصد داریم شما را به حال و هوای یکی از بازارهای سرپوشیده قدیمی ایران ببریم. سیرجان شهری قدیمی که در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان قرار گرفته و یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی کشور و منطقه ویژه اقتصادی محسوب می‌شود. این شهر یکی از تولیدکنندگان اصلی پسته در استان کرمان است و دیدنی‌های بسیاری را در خود جای داده است.

0
54
خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان
خرید بلیط هواپیما کرمان و گشت‌وگذار در دل بازار قدیمی سیرجانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 12Rating: 4.0خرید بلیط هواپیما کرمان و گشت‌وگذار در دل بازار قدیمی سیرجان - اپلیکیشن سفرستانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان و عاشقان سیر و گردش در اماکن باستانی و بازارهای سرپوشیده امروز قصد داریم شما را به حال و هوای یکی از بازارهای سرپوشیده قدیمی ایران ببریم. سیرجان شهری قدیمی که در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان قرار گرفته و یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی کشور و منطقه ویژه اقتصادی

درباره بازار قدیمی سیرجان

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان و عاشقان سیر و گردش در اماکن باستانی و بازارهای سرپوشیده امروز قصد داریم شما را به حال و هوای یکی از بازارهای سرپوشیده قدیمی ایران ببریم. سیرجان شهری قدیمی که در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان قرار گرفته و یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی کشور و منطقه ویژه اقتصادی محسوب می‌شود. این شهر یکی از تولیدکنندگان اصلی پسته در استان کرمان است و دیدنی‌های بسیاری را در خود جای داده است. قبل از خرید بلیط هواپیما کرمان با ما همراه باشید تا کمی با این بازار باشکوه و قدیمی آشنا شوید.

بازار سیرجان

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

در بدو ورود به این بازار قدیمی، اولین چیزی که توجه گردشگران را به خود جذب می‌کند بوی داروها و گیاهان عطاری است که در کل فضای بازار پیچیده است. اکثر مغازه‌های این بازار را عطاری‌ها و شیرینی فروشی‌ها تشکیل می‌دهند. به‌خصوص مسقطی سیرجان که از جمله سوغات این شهر به شمار می‌رود. پس با خرید بلیط هواپیما کرمان و سفر به این شهر از بازار قدیمی سیرجان دیدن کنید و از شیرینی فروشی‌های قدیمی‌اش مسقطی‌های خوشمزه سوغاتی بخرید.

تاریخ بازار سیرجان

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

بازار سیرجان قدمتی قریب به 150 الی 200 سال دارد و در تمامی این سال‌ها رونق خود را حفظ کرده است. معماری زیبا و بی‌نظیر این بازار با سقف‌های گنبدی و نورگیر جلوه خاصی به آن داده و مطمئناً شما را نیز جذب خود خواهد کرد. این بازار در زمان محمدشاه قاجار احداث شده و در سال ۱۳۲۲ شمسی توسط معماری خوش‌ذوق و خوش‌سلیقه اهل سیرجان، استاد غلام عباس معماریان، مرمت و بازسازی‌شده است. بازار عباس دارایی، بازار مسگرها، بازار علاف‌ها، بازار کلاه مال‌ها و تیمچه صدر از دیگر بازارهای دیدنی این شهر است و شما گردشگران عزیز با خرید بلیط هواپیما کرمان می‌توانید از تمامی آن‌ها دیدن کنید و عکس یادگاری بگیرید.

بهترین سوغاتی بازار سیرجان

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

گلیمی که در مغازه‌های بازار سیرجان به فروش می‌رسد در نوع خود بی‌نظیر است و در میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده و سیرجان را به‌عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کرده است. پته‌دوزی و قالی نیز از دیگر هنرهای این منطقه می‌باشد. اگر دوست دار بازدید از این گلیم‌ها و خریدشان هستید حتماً گلیم‌های بازار سیرجان را در اولویت قرار دهید چراکه در نوع خود خاص و بی‌نظیر و ماهرانه هستند.

موقعیت بازار

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

بازار سیرجان در مرکز شهر سیرجان و در خیابان امام خمینی این شهر قرار گرفته است. در انتهای این بازار، بازار پارچه‌فروشی و طلافروشی در انتظار شماست. در بازار آقا ابراهیم گلیم‌های قدیمی و فرش‌های مختلف فروخته می‌شود و این بازار به کاروانسرای سیرجان راه دارد. در ابتدای بازار راهروی باریکی وجود دارد که محل کسب کلاه مال‌ها درگذشته بوده است. مسجد کلاه مال‌ها در سمت راست همین بازار قرار دارد که قدمتش حدود یک قرن است. بازار عباس دارابی و یهودی معروف نیز از دیگر بازارهای متصل به بازار اصلی است. هرچند که رونق آن‌چنانی ندارند اما دیدار از آن‌ها خالی از لطف نیست. پس با خرید بلیط هواپیما کرمان از تک‌تک این تیمچه‌ها و بازار و کوچه‌های باریک دیدن کنید.

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

این بازار در کنار زیبایی‌هایی که دارد متأسفانه با مشکلات زیادی هم روبروست. مشکل سیستم جمع‌آوری فاضلاب، نابسامانی سیم‌های برق و خطرات احتمالی در نحوه برق‌رسانی، مشکل کف سازی مناسب در بازار، نبود پارکینگ خودروها و سرویس‌های بهداشتی، از مشکلات تمام‌نشدنی این بازار است که امیدواریم در آینده نزدیک دستی به سر و روی این بازار قاجاری کشیده شود و به‌عنوان یک آثار تاریخی به‌خوبی از آن حفاظت شود.

برای خرید بلیط هواپیما کرمان و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
aparat.com
wikisafar.com
yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید