بازدید از دریاچه مخروگه ملقب به آینه طبیعی استان کرمان

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از جاذبه‌های طبیعی و کشف نشده را به شما معرفی کنیم که لقب آینه طبیعی را به خود اختصاص داده است. اگر کمی اهل سفر باشید مطمئناً دربارهٔ آینهٔ طبیعی چیزهایی شنیده‌اید، یکی از بزرگ‌ترین آینه‌های طبیعی جهان در کشور بولیوی قرار دارد و سالانه گردشگران فراوانی را جذب خود می‌کند. در ایران نیز بزرگ‌ترین آینه طبیعی که متأسفانه بسیاری از وجود چنین جاذبهٔ شگفت‌انگیزی بی‌اطلاع هستند، به نام دریاچه مخرگه، یکی از جلوه‌های طبیعت زیبای ایران و به عنوان بزرگ‌ترین آینه طبیعی ایران شناخته می شود.

0
34
خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان
بازدید از دریاچه مخروگه ملقب به آینه طبیعی استان کرمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 13Rating: 3.5بازدید از دریاچه مخروگه ملقب به آینه طبیعی استان کرمان - بلیط هواپیما کرمانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از جاذبه‌های طبیعی و کشف نشده را به شما معرفی کنیم که لقب آینه طبیعی را به خود اختصاص داده است. اگر کمی اهل سفر باشید مطمئناً دربارهٔ آینهٔ طبیعی چیزهایی شنیده‌اید، یکی از بزرگ‌ترین آینه‌های طبیعی جهان در کشور بولیوی قرار دارد و سالانه گردشگران فراوانی را جذب خود می‌کند. بلیط هواپیما کرمان

دریاچه مخروگه

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از جاذبه‌های طبیعی و کشف نشده را به شما معرفی کنیم که لقب آینه طبیعی را به خود اختصاص داده است. اگر کمی اهل سفر باشید مطمئناً دربارهٔ آینهٔ طبیعی چیزهایی شنیده‌اید، یکی از بزرگ‌ترین آینه‌های طبیعی جهان در کشور بولیوی قرار دارد و سالانه گردشگران فراوانی را جذب خود می‌کند. در ایران نیز بزرگ‌ترین آینه طبیعی که متأسفانه بسیاری از وجود چنین جاذبهٔ شگفت‌انگیزی بی‌اطلاع هستند، به نام دریاچه مخرگه، یکی از جلوه‌های طبیعت زیبای ایران و به عنوان بزرگ‌ترین آینه طبیعی ایران شناخته می شود. در ادامه قصد داریم به معرفی این دریاچه بی نظیر بپردازیم تا با این جاذبه زیبا بیشتر آشنا شوید.

✅ بازدید از مقاله میدان گنجعلی خان کرمان
✅ بازدید از مقاله روستای دستکند میمند کرمان
✅ بازدید از مقاله قلعه اردشیر کرمان

معرفی دریاچه مخرگه

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعی ایران به نام دریاچه مخرگه، جایی است که به خاطر شفافیت و انعکاس بی عیب و نقص آسمان در روی سطحش، به بزرگ‌ترین آینه طبیعی ایران که پدیده‌ای بسیار نادر است، معروف شده است. برخی از گردشگران جهانگرد این دریاچه را آینهٔ طبیعی بولیوی در ایران نامیده‌اند. دریاچه‌ای خارق‌العاده و شگفت‌انگیز که زمین و آسمان را به هم وصل می‌کند. تصویر آسمان در روی دریا باعث شده تا آسمان در این منطقه دو تا دیده شود! این دریاچه با انعکاس حیرت‌آوری از آسمان به یکی از جاذبه‌های دیدنی کشور بولیوی به نام سالار اویونی تشبیه شده است که از نظر شگفت‌انگیز بودن هم چیزی از آن کم ندارد.

متأسفانه از تاریخ و قدمت دریاچه مخرگه اطلاعات درست و معتبری وجود ندارد ولی لازم به ذکر است که بستر این رودخانه به طور کلی از نمک ساخته شده اما آبی که به آن وارد می‌شود، آب شیرین است. ازآنجایی که سطح آب بالا نیست و میزان تبخیر هم بسیار بالاست، تبخیر آب بستر این دریاچه باعث می‌شود تا آب آن شور شود و در زمان‌های خشک‌سالی بستری جز نمک باقی نماند.

جغرافیا دریاچه مخروگه

خرید بلیط هواپیما کرمان
دریاچه مخروگه کرمان

این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی استان کرمان، در نزدیکی شهر بابک می باشد که در واقع دریاچهٔ نمک بوده و به دریاچهٔ چاه زنگار هم معروف است. وسعت مخرگه 25 کیلومترمربع است و آب خود را از مسیل‌ها و رودخانه‌هایی می‌گیرد که در موقع بارش باران جریان پیدا می‌کنند. این دریاچه دارای 7 کیلومتر طول و 5/5 کیلومتر عرض است و اصلاً عمیق نیست. جالب است بدانید که در عمیق‌ترین نقطه فقط 30 سانتیمتر عمق دارد! بنابراین فقط در مواقعی که باران باریده باشد و آب آن به اندازهٔ کافی و نرمال رسیده باشد باید منتظر دیدن این آینهٔ طبیعی شگفت‌انگیز باشید. پس با خرید بلیط هواپیما کرمان این فرصت را از دست ندهید.

لازم به ذکر است که این دریاچه تنها جاذبهٔ طبیعی و زیبای این منطقه نیست و در نزدیکی مخرگه چندین غار و بقایای یک قلعهٔ قدیمی هم وجود دارد که متأسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد آن و یا تاریخچه‌اش در دست نیست. البته خود دریاچه آن‌قدر ناشناخته است که حتی بعضی از مردم شهر بابک هم از وجودش اطلاعی ندارند! و همین موضوع باعث شده تا به امروز بکر و از آسیب‌های انسانی دور بماند. اما این دریاچه پتانسیل زیادی برای جذب گردشگرهای داخلی و خارجی دارد و با کمی سرمایه‌گذاری در آن و تبلیغات می‌توان آن را به یکی از مناطق توریستی و نادر و خارق‌العاده ایران تبدیل کرد.

بهترین زمان سفر

بازدید از دریاچه مخروگه کرمان
دریاچه مخروگه کرمان

در صورتی که بخواهید این دریاچه را از نزدیک ببینید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم بلیط هواپیما کرمان خود را تا قبل از شروع ماه شهریور خریداری کنید و قبل از این ماه به آنجا سفر کنید. اگر بعد از این فصل به دریاچه بروید با یک نمک زار وسیع و گسترده و خالی از آب روبرو می‌شوید که آینه‌ای هم در کار نیست. چرا که همان‌طور که می‌دانید به وجود آمدن چنین سطح صافی باعث شده تا مانند یک آینه عمل کند و در صورتی که این سطح بر هم بخورد، خبری از این پدیدهٔ طبیعی نخواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که هنگام ورود به دریاچه مخرگه از ورود هر خودرو و وسیله‌ای به این منطقه خودداری کنید. حتی باید سعی کنید قدم‌هایتان را آهسته بردارید تا تصویر آینه برهم نخورد.

جاذبه‌ای برای عکاسان

خرید بلیط هواپیما کرمان
دریاچه مخروگه کرمان

بی شک یکی از بهترین سوژه‌های عکاسی، دریاچه مخرگه است زیرا جایی است که تا چشم کار می‌کند آسمانی روی زمین دیده می‌شود. برای دیدن آسمان دیگر نیازی نیست سرتان را بالا بگیرید، خیلی هیجان‌انگیز است که در اینجا آسمان درست در زیر پایتان قرار دارد و مطمئناً بسیاری از عکاسان حرفه‌ای را جذب خود می‌کند. جالب است بدانید که کلمهٔ مخرگه از واژهٔ مخ گرفته شده است که مخ هم به معنای خرما است. گفته‌ها حاکی از آن است که در گذشته در این منطقه خرما کشت می‌شده است.

برای خرید بلیط هواپیما کرمان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید