سفر به کرمان و بازدید از میدان گنجعلی خان

هر شهری یک جاذبه اصلی و مهم دارد که علت اصلی گردشگران برای سفر به آن شهر است. در مشهد حرم امام رضا، اصفهان نقش‌جهان، شیراز تخت جمشید و در کرمان هم میدان گنجعلی خان، گردشگران را به سوی خود می‌کشانند. تمامی کسانی که بلیط هواپیما را برای سفرهای تفریحی خود خریداری می‌کنند، مشتاق هستند به محض رسیدن به مقصد از اصلی‌ترین جاذبه شهر بازدید کنند. اگر هدفتان برای مقصد بعدی سفر، خرید بلیط هواپیما کرمان است، پس بازدید از میدان گنجعلی‌خان را هرگز از دست ندهید.

0
20
خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان
سفر به کرمان و بازدید از میدان گنجعلی خانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 1Rating: 3.5سفر به کرمان و بازدید از میدان گنجعلی خان - خرید بلیط هواپیما کرمان از سفرستانهر شهری یک جاذبه اصلی و مهم دارد که علت اصلی گردشگران برای سفر به آن شهر است. در مشهد حرم امام رضا، اصفهان نقش‌جهان، شیراز تخت جمشید و در کرمان هم میدان گنجعلی خان، گردشگران را به سوی خود می‌کشانند. تمامی کسانی که بلیط هواپیما را برای سفرهای تفریحی خود خریداری می‌کنند - خرید بلیط هواپیما کرمان

میدان گنجعلی خان

هر شهری یک جاذبه اصلی و مهم دارد که علت اصلی گردشگران برای سفر به آن شهر است. در مشهد حرم امام رضا، اصفهان نقش‌جهان، شیراز تخت جمشید و در کرمان هم میدان گنجعلی خان، گردشگران را به سوی خود می‌کشانند. تمامی کسانی که بلیط هواپیما را برای سفرهای تفریحی خود خریداری می‌کنند، مشتاق هستند به محض رسیدن به مقصد از اصلی‌ترین جاذبه شهر بازدید کنند. اگر هدفتان برای مقصد بعدی سفر، خرید بلیط هواپیما کرمان است، پس بازدید از میدان گنجعلی‌خان را هرگز از دست ندهید. در ادامه نیز با ما همراه باشید تا با برخی از ویژگی‌های این بنای تاریخی آشنا شوید.

گنجعلی خان، کرمان

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

سؤالی که با خرید بلیط هواپیما کرمان و بازدید از تاریخی‌ترین جاذبه آن به ذهن می‌رسد این است که گنجعلی خان چه کسی بوده و چرا نام جاذبه اصلی کرمان را از آن خود کرده است؟ گنجعلی خان در سال 1005 قمری، به دستور شاه عباس صفوی به مقام حاکمیت دست یافت. وی که یکی از سرداران سلحشور دربار صفوی بود، حاکم کرمان شد. گنجعلی خان مردی بسیار لایق، دلیر و مدیر و دوران حکومت وی، روشن‌ترین دوران تاریخی کرمان بود. در دوران حکومت گنجعلی خان، کرمان به ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دست یافت. همچنین، در سال‌های 1005 تا 1034 شهر کرمان به قدری رونق فرهنگی یافت و به آبادانی رسید که، شهر ضعفا به شهر اغنیا تبدیل شد. مجموعه گنجعلی خان از بناهای عام‌المنفعه‌ای است که به دستور گنجعلی خان در دوران حکومتش ساخته شد و امروزه، از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین جاذبه‌های کرمان است. این مجموعه با قرار گرفتن در مرکز شهر کرمان و حاشیه بازار، در تکامل و شکل‌گیری بازار کرمان بسیار مؤثر بود.

مجموعه گنجعلی خان

خرید بلیط هواپیما کرمان
گنجعلی خان

کسانی که بلیط هواپیما کرمان را خریداری می‌کنند، از بازدید مجموعه زیبا و تاریخی گنجعلی خان بسیار لذت می‌برند و این بازدید احساس دل‌نشین کهنی را به آن‌ها منتقل می‌کند، احساسی همچون سفر به گذشته‌ها و لمس زندگی ساده و بی‌ریا.

مجموعه بزرگ گنجعلی خان که در مرکز شهر کرمان و حاشیه بازار قرار دارد شامل میدان، بازار، حمام، مسجد، سرا و سایر ابنیه دیگری است که تنها مساحت حدود 11000 متر مربع از آن مربوط به میدان گنجعلی خان است و سایر آثار در محورهای شمالی، شرقی و غربی قرار گرفته‌اند. در ضلع شرقی میدان یک مسجد اختصاصی وجود دارد که می‌توان آن را به خاطر تزیینات و معماری منحصربه‌فردش، موزه‌ای از هنرهای بدیع معماری نامید. همچنین، در چهار جناح میدان بازارها و مساجد کوچکی را به منظور تکامل مجموعه و کاربری‌های متفاوت بنا کرده‌اند.

میدان گنجعلی خان

خرید بلیط هواپیما کرمان
میدان گنجعلی خان

اگر بلیط هواپیما کرمان را خریداری کنید، بی‌شک بازدید از میدان گنجعلی خان از اولویت‌های سفرتان خواهد بود. این میدان نمونه کوچکی از میدان نقش‌جهان اصفهان است و گنجعلی خان در زمان حکومتش آن را با الهام گرفتن از نقش‌جهان اصفهان ساخته است. اگر در فصل پاییز بلیط هواپیما کرمان را خریداری کنید، در بازدید از این میدان برخلاف تصورتان با میدانی آرام، دنج و خلوت روبرو خواهید شد. مردمانی را خواهید دید که برای داشتن ساعاتی آرامش و استراحت به این میدان می‌آیند، گوشه و کناره‌ای از میدان می‌نشینند، به فکر فرو می‌روند و پس از لحظاتی مکان را ترک می‌کنند. این میدان آرامش خاص و احساس بی‌نظیری به آدم می‌بخشد. مخصوصاً غروب‌هایش بسیار دل‌انگیز و زیبا است. در سه سمت میدان گنجعلی خان بازارهایی وجود دارند که بخشی از راسته اصلی و بازار مسگرها را تشکیل می‌دهند.

معماری زیبای میدان گنجعلی خان کرمان

خرید بلیط هواپیما کرمان
بلیط هواپیما کرمان

این میدان نمونه بارز و مناسبی از معنای اصلی میدان در ایران است که عناصر شاخص شهری اطراف آن با تناسب دقیق و معین ساخته شده است و هیچ اتومبیلی در آن تردد نمی‌کند. حوض آب، فضای سبز، طاق‌های آجری و کاشی‌کاری‌ها جذابیت میدان را چندین برابر می‌کنند. گنجعلی خان طراحی این مجموعه را به معمار “استاد سلطان محمد معمار یزدی” سفارش کرده بود. امروزه، این معماری زیبا و بی‌نظیر، مقصد گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است و همه با شنیدن نام این مجموعه و مشاهده تصاویر آن برای خرید بلیط هواپیما کرمان اقدام می‌نمایند. معماری کهن و بی‌نقص این میدان قطعاً ارزش دیدن داشته و بازدید از آن برای هر ایرانی واجب است تا از تاریخ و هنر معماری غنی سرزمینش لذت ببرد و بدان آگاه باشد.

برای خرید بلیط هواپیما کرمان و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید