دانستنی‌های لازم پیش از سفر به کشور رنگارنگ کلمبیا

آیا تاکنون به آمریکای جنوبی سفر کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، حتماً می‌دانید که کشورهای این منطقه در سال‌های اخیر تا چه میزان درزمینهٔ صنعت گردشگری پیشرفت کرده‌اند. این کشورها که تا چند دهه پیش مکان‌های ناشناخته و گمنامی برای گردشگران بشمار می‌رفتند، امروزه با تکیه بر نهایت پتانسیل گردشگری خود، به مقاصد محبوب گردشگران دنیا مبدل شده‌اند.

1
491
خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا
دانستنی‌های لازم پیش از سفر به کشور رنگارنگ کلمبیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 7Rating: 3.5دانستنی‌های لازم پیش از سفر به کشور رنگارنگ کلمبیا - خرید بلیط هواپیما کلمبیاآیا تاکنون به آمریکای جنوبی سفر کرده‌اید؟ امروزه این کشورها با تکیه بر نهایت پتانسیل گردشگری، به مقاصد محبوب گردشگران مبدل شده‌اند. بلیط هواپیما کلمبیا

دانستنی‌های سفر کلمبیا

آیا تاکنون به آمریکای جنوبی سفر کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، حتماً می‌دانید که کشورهای این منطقه در سال‌های اخیر تا چه میزان درزمینهٔ صنعت گردشگری پیشرفت کرده‌اند. این کشورها که تا چند دهه پیش مکان‌های ناشناخته و گمنامی برای گردشگران بشمار می‌رفتند، امروزه با تکیه بر نهایت پتانسیل گردشگری خود، به مقاصد محبوب گردشگران دنیا مبدل شده‌اند. در حال حاضر با شناخت بیشتر از منطقه آمریکای جنوبی درصد خرید بلیط هواپیما کلمبیا نیز در بین گردشگران افزایش داشته است.

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

یکی از کشورهای آمریکای جنوبی که در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری درزمینهٔ جذب گردشگر داشته است، کشور کلمبیا است. کلمبیا به لطف جاذبه‌های گردشگری متعدد و تنوع فرهنگی خود توانسته است گردشگران بسیاری را به خرید بلیط هواپیما کلمبیا و سفر به این کشور ترغیب کند. ازآنجایی‌که بازدید از این کشور ممکن است در برنامه سفرهای آتی شما قرار داشته باشد، ما نکات خواندنی و مفیدی را در مورد کشور کلمبیا در این مطلب جمع‌آوری کردیم تا شما پیش از تهیه بلیط هواپیما کلمبیا با خواندن این نکات به شناختی نسبی از این کشور دست یابید.

امنیت در کلمبیا

امنیت در کلمبیا چگونه است
امنیت در کلمبیا

بدون شک یکی از دلایل اجتناب گردشگران از سفر به کلمبیا در سال‌های گذشته ارتباط این کشور با گروه کارتل بوده است، اما امروزه به لطف تلاش‌های بی‌وقفه پلیس مبارزه با مواد مخدر کلمبیا می‌توان با اطمینان گفت که این گروه از کشور کلمبیا ریشه‌کن شده است. باوجود این‌که امروزه کلمبیا به کشوری امن با مردمی خونگرم و دوست‌داشتنی مبدل شده است، اما رعایت برخی نکات ساده ایمنی زیر به شما کمک خواهد کرد که احتمال وقوع هر مشکلی را در طول اقامت خود بسیار کاهش دهید.

اگر برای اولین بار است که بلیط هواپیما کلمبیا را خریداری و به این کشور سفر می‌کنید، بهتر است از شهرهای پرجاذبه و پر گردشگر این کشور دیدن کنید.

سعی کنید بیشتر در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت حضور یابید و در اماکن خلوت مراقب محیط اطراف خود باشید.

بهتر است هنگام بازدید از برخی مناطق بدنام این کشور از به معرض نمایش گذاشتن طلا و جواهرات خود بپرهیزید تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری کنید.

سعی کنید تا حد ممکن سوار تاکسی‌های خیابانی نشوید و از اپلیکیشن اوبر، ایزی تاکسی و تپسی برای درخواست تاکسی‌سرویس استفاده کنید.

اگر در کنار خیابان قدم می‌زنید، کیف‌دستی خود را در سمت پیاده‌رو حمل کنید. این کار سبب می‌شود که سارقان موتورسوار در سرقت کیف شما ناکام بمانند.

برای اطمینان خاطر می‌توانید در سایت World Nomads ثبت‌نام کرده و از بیمه سفر این سایت بهره‌مند گردید.

واحد پول کلمبیا

واحد پول کلمبیا چیست
واحد پول کلمبیا

واحد پول کلمبیا پزوی کلمبیایی است و با Mil (هزار پزو) ارزش‌گذاری می‌شود. پزوی کلمبیایی در مقایسه با دلار از ارزش بسیار کمی برخوردار است و هر اسکناس 50 Mil معادل با 16 دلار است. ازآنجایی‌که مردم کلمبیا از دریافت دلار امتناع می‌کنند، بهتر است پس از تهیه بلیط هواپیما کلمبیا و سفر به این کشور، در اسرع وقت پول خود را به پزو تبدیل کنید تا با مشکلی مواجه نشوید. جالب است بدانید که با داشتن حساب بانکی در بانک‌های چون Citibank به‌راحتی می‌توانید بدون پرداخت هیچ کارمزد تراکنش، دلار خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز به پزو تبدیل کنید.

حمل‌ونقل در کلمبیا

حمل‌ونقل در کلمبیا چگونه است
حمل‌ونقل در کلمبیا

اگر برای سفر به کشور کلمبیا محدودیت زمانی دارید، بهتر است با تهیه بلیط هواپیما در وقت خود صرفه‌جویی کنید. هزینه پروازهای داخلی در این کشور بسیار مقرون‌به‌صرفه است و شما با خرید بلیط هواپیما از شرکت‌هایی مثل Lan، Avianca و Copa می‌توانید از تخفیف‌های ویژه آن‌ها نیز بهره‌مند گردید.

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

حمل‌ونقل عمومی در کلمبیا همانند دیگر کشورها، ارزان‌ترین راه برای گشت‌وگذار است. اگر به شهر مدلین سفر کردید، بهتر است از خطوط متروی این شهر برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن استفاده کنید. حتماً در طول اقامت خود از شهر پرجاذبه بوگوتا نیز دیدن کنید. این شهر از سامانه اتوبوس تندرو برخوردار است و شما می‌توانید در مدت‌زمانی کوتاه به نقاط مختلف این شهر دسترسی یابید.

زبان مردم کلمبیا

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

باوجوداینکه مردم کلمبیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند، اما برای خرید بلیط هواپیما کلمبیا و سفر به این کشور ضروری نیست که حتماً به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشید. شما می‌توانید در دوره‌های کوتاه‌مدت آموزش زبان اسپانیایی ثبت‌نام کرده و کلماتی کلیدی را برای برقراری ارتباط با مردم کلمبیا در زمان کوتاهی فراگیرید. اگر به زبان انگلیسی نیز تسلط دارید، می‌توانید از طریق این زبان منظور خود را راحت‌تر به افراد منتقل کنید.

آب‌وهوای کلمبیا

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

با تهیه بلیط هواپیما کلمبیا و بازدید از این کشور خواهید دید که هر شهری آب‌وهوای خاص خود را دارد. ازآنجایی‌که شهرهای این کشور در ارتفاعات مختلفی نسبت به هم قرار دارند، از آب‌وهوای مختلفی نیز برخوردارند. برای مثال درحالی‌که شهر بوگوتا در تمام طول سال آب و هوایی خنک دارد، شهر کارتاجنا اغلب آفتابی، گرم و خشک است. بنابراین پیش از خرید بلیط هواپیما کلمبیا بهتر است پوشاکی برای تمام فصول سال و لوازمی چون عینک آفتابی، کلاه و کرم ضد آفتاب را در چمدان خود قرار دهید.

نکات مفید دیگری برای سفر به کلمبیا

راهنمای سفر به کلمبیا
سفر به کلمبیا

چانه‌زنی در کلمبیا امری عادی تلقی می‌شود و برخی از مردم این کشور حتی ممکن است برای پرداخت کرایه اتوبوس نیز از راننده طلب تخفیف کنند.

کشور کلمبیا در ماه‌های اول سال بسیار شلوغ است و اگر قصد دارید در این زمان از سال بلیط هواپیما کلمبیا را خریداری و از این کشور بازدید کنید، بهتر است محل اقامت خود را از پیش رزرو کنید.

کلمبیا کشور شاد و پرسروصدایی است و در جای‌جای این کشور ممکن است صدای موسیقی شنیده شود، بنابراین اگر به سروصدا حساس هستید، بهتر است در انتخاب محل اقامت خود دقت بیشتری کنید.

بهتر است به‌جای بطری آب، کیسه آب خریداری کنید، تا هزینه کمتری صرف کنید.

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

کارناوال‌های متعددی در این کشور وجود دارند که می‌توانید با شرکت در آن‌ها لحظات شادی را سپری کنید.

همان‌طور که گفته شد کلمبیا کشوری چهارفصل است و آب‌وهوای شهرهای آن در اکثر ماه‌های سال غیرقابل‌پیش‌بینی است.

برای مدت کوتاهی رژیم غذایی خود را فراموش کنید و غذاهای خوشمزه خیابانی کلمبیا را امتحان کنید. شاید در ابتدا طعم غذاهای این کشور شما را ناامید کند، اما پس از مدت کوتاهی خواهید توانست غذایی متناسب با ذائقه خود در منوی رستوران‌های این کشور بیابید.

باوجوداینکه مردم کلمبیا صبور، مودب و صمیمی هستند، اما بهتر است هنگام گفتگو با آن‌ها به‌جای صحبت راجع به کارتل و مواد مخدر، از زیبایی‌های این کشور حرف بزنید تا از ایجاد هرگونه سوءتفاهم جلوگیری کنید.

برای خرید بلیط هواپیما کلمبیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید