در رودخانه رنگین کمانی کلمبیا شنا کنید

رودخانه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در کشور کلمبیا که با عنوان «رودخانه 5 رنگ» یا «رودخانه رنگین کمان مایع» شناخته می‌شود. این رودخانه یکی از عجایبی است که به کشور کلمبیا تعلق دارد و زیباترین رودخانه در دنیاست. رودخانه “Cano Cristales” در ایام بیش‌تری از سال مثل تمام رودخانه‌های دیگر آبی شفاف و خنک و سنگ‌های خاکستری رنگ دارد اما در بازه زمانی کوتاهی رنگ‌های گرم در آن معجزه‌ای به پا می‌کنند که بیش‌تر گردشگران صرف‌نظر از سختی سفر به آن منطقه، بلیط هواپیما کلمبیا را برای بازدیدش رزرو می‌کنند.

0
83
خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا
در رودخانه رنگین کمانی کلمبیا شنا کنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 14Rating: 3.5در رودخانه رنگین کمانی کلمبیا شنا کنید - خرید بلیط هواپیما کلمبیا از سفرستانرودخانه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در کشور کلمبیا که با عنوان «رودخانه 5 رنگ» یا «رودخانه رنگین کمان مایع» شناخته می‌شود. این رودخانه یکی از عجایبی است که به کشور کلمبیا تعلق دارد و زیباترین رودخانه در دنیاست. رودخانه “Cano Cristales” در ایام بیش‌تری از سال مثل تمام رودخانه‌های دیگر آبی شفاف و خنک و سنگ‌های خاکستری رنگ دارد اما در بازه زمانی کوتاهی رنگ‌های گرم در آن معجزه‌ای به پا می‌کنند - بلیط هواپیما کلمبیا

رودخانه رنگین کمانی کلمبیا

رودخانه‌ای بسیار زیبا و دیدنی در کشور کلمبیا که با عنوان «رودخانه 5 رنگ» یا «رودخانه رنگین کمان مایع» شناخته می‌شود. این رودخانه یکی از عجایبی است که به کشور کلمبیا تعلق دارد و زیباترین رودخانه در دنیاست. رودخانه “Cano Cristales” در ایام بیش‌تری از سال مثل تمام رودخانه‌های دیگر آبی شفاف و خنک و سنگ‌های خاکستری رنگ دارد اما در بازه زمانی کوتاهی رنگ‌های گرم در آن معجزه‌ای به پا می‌کنند که بیش‌تر گردشگران صرف‌نظر از سختی سفر به آن منطقه، بلیط هواپیما کلمبیا را برای بازدیدش رزرو می‌کنند. بعضی زیبایی‌ها هیچ نظیری در کل دنیا ندارند و شگفتی همه را برمی‌انگیزانند، رودخانه 5 رنگ کلمبیا همین زیبایی را دارد و خیلی‌ها از سر کنجکاوی تصمیم به خرید بلیط هواپیما کلمبیا و سفر به این منطقه می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله دریاچه اسرارآمیز تونس
✅ بازدید از مقاله دریاچه زیبای مخروگه کرمان

محل رودخانه

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
رودخانه رنگی کلمبیا

موقعیت جغرافیایی رودخانه رنگین کمانی بازدید از این شگفتی را بسیار سخت کرده است، بنابراین برای این ماجراجویی باید بسیار صبور باشید. رودخانه در منطقه پرت و دورافتاده‌ای از پارک ملی “Serrania de la Macarena” واقع شده که برای رفتن به آن منطقه بهتر است از طریق تورهای راهنما اقدام کنید، چون خود پارک ملی هم در ناحیه‌ای دور از بخش مرکزی کلمبیا قرار دارد و شهرهای کمی در اطرافش دیده می‌شود. نزدیک‌ترین شهر به این رودخانه شهر “La Macarena” است که در این سفر، فرهنگ و هنرش را فراموش‌ نخواهید کرد. با اینکه گردشگران زیادی از وجود چنین رودخانه‌ای اطلاعات کافی ندارند ولی همه ساله بر تعداد خریداران بلیط هواپیما کلمبیا و بازدیدکنندگانش افزوده می‌شود، گرچه کم بودن بازدیدکنندگان هم مزیت زیادی دارد و جدا از اینکه به حیات این طبیعت آسیب کمتری می‌زند، باعث می‌شود گردشگرانی که به آنجا رفته‌اند فرصت بیش‌تری برای بهره‌مندی از زیبایی‌ها، آبشارها و طبیعت اطراف داشته باشند.

زمان معجزه

بازدید از رودخانه رنگین کمانی کلمبیا
رودخانه رنگین کمانی کلمبیا

بین ماه ژوئن و دسامبر فرآیند تغییر رودخانه معمولی “Cano Cristales” به یک رودخانه فراطبیعی شروع می‌شود، درست همین موقع می‌تواند تجربه تماشای بهترین صحنه‌های طبیعت و زیست‌شناسی برای ماجراجویانی که بلیط هواپیما کلمبیا خریده‌اند، رقم بخورد. در این بخش از سال، گیاهی به نام “Macarenia clavigera” که کف رودخانه را پوشانده و به سنگ‌ها چسبیده، شروع به شکوفندگی می‌کند و شکوفه‌هایی به رنگ قرمز و صورتی کل رودخانه را فرا می‌گیرد. آب‌های رودخانه به طرز باورنکردنی شفاف و زلال هستند، برای همین هر چیزی که داخل آب باشد به رنگ‌های طبیعی خود دیده می‌شود. در هنگام بازدید، طیف‌های متفاوتی از رنگ‌های زرد، آبی، سبز، سیاه و قرمز در بستر رودخانه خواهید دید، فقط عکاسی از آن‌ها را فراموش نکنید. حیات گیاهی داخل آب، رودخانه را برای زندگی جانورانی مثل ماهی غیرممکن ساخته و همین موضوع سبب شفافیت بیش از حد آب شده است.

منبع رنگ‌ها

رودخانه رنگین کمانی کلمبیا
رودخانه رنگین کمانی

یکی از دلایل دیگری که ماهی‌ها نمی‌توانند در این رودخانه زندگی کنند عدم وجود لایه‌ها و رسوبات رودخانه‌ای است، نبود ماهی‌ها در رودخانه 5 رنگ کلمبیا باعث شده که شکوفه‌های داخل آب بتوانند کل فصل را دوام بیاورند و نمایش طبیعت در صحنه رودخانه را تداوم بخشند. در تمام فصل زمستان، شکوفه‌های قرمز در آبراه‌های مختلف رودخانه دیده می‌شود و به جز گیاه ““Macarenia clavigera”، مواد معدنی موجود در آب هم نقشی در نمایش این رنگ‌ها دارند. در طول بستر رودخانه حفره‌ها و چاله‌های زیادی دیده می‌شود که به سبب جریان آب و مواد معدنی موجود در آن شکل گرفته‌اند و البته زیباترین بخش رودخانه را شامل می‌شوند. این مواد معدنی با ته‌نشین شدن روی سنگ‌ها زمینه را برای رشد گیاهان زیرآب فراهم می‌کنند.

راه‌های بازدید

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

طبیعتاً کلمبیایی‌ها برای حفظ این شگفتی بازدید از این رودخانه را کنترل می‌کنند و همراهی راهنمای ویژه را لازم می‌دانند. برخی از گردشگران برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تمایل دارند به تنهایی و با برنامه مختص خود به این منطقه بروند ولی بعضی مواقع صرف هزینهِ بیش‌تر به معنی رهایی از دردسرها خواهد بود. خریداران بلیط هواپیما کلمبیا در وهله اول به شهر “La Macarena” می‌روند که می‌توانند با خرید بلیط هواپیمای این شهر از شهر “Bogota” یا “Medellin” یا حتی با اتوبوس خود را به آنجا برسانند و از آنجا همراه با تورهای خصوصی یا گروهی سوار قایق‌هایی می‌شوند که آن‌ها را به پارک ملی می‌برد. قایق‌سواری، گردشگران را با منظره‌های زیبایی همراه می‌کند، در پارک هم آبشارها و گرداب‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها شنا کرد.

برای خرید بلیط هواپیما کلمبیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید