از بالای زیباترین صخره جهان بهشت را ببینید

درست در مرز دو شهر واقع در کلمبیا، صخره‌ای غول‌پیکر قرار گرفته که میلیون‌ها سال پیش شکل یافته است. این صخره اصلی‌ترین جاذبه دو شهر گواتاپه “Guatape” و ال پنیول “El Penol” به شمار می‌رود و به همین دلیل با این اسم‌ها شناخته می‌شود. محبوبیت این صخره بین گردشگران علت‌های زیادی دارد، از جمله اینکه ظاهر صخره 10 میلیون تنی بسیار زیباست و همانند سنگی عظیم است که از دل زمین جوانه زده؛ دلیل دوم ارتفاع صخره است که همتای یک برج بشرساخته می‌تواند چشم‌انداز زیبایی از اطراف را به بازدیدکنندگانش نشان دهد.

0
101
خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا
از بالای زیباترین صخره جهان بهشت را ببینیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 15Rating: 3.5از بالای زیباترین صخره جهان بهشت را ببینید - خرید بلیط هواپیما کلمبیا از سفرستاندرست در مرز دو شهر واقع در کلمبیا، صخره‌ای غول‌پیکر قرار گرفته که میلیون‌ها سال پیش شکل یافته است. این صخره اصلی‌ترین جاذبه دو شهر گواتاپه “Guatape” و ال پنیول “El Penol” به شمار می‌رود و به همین دلیل با این اسم‌ها شناخته می‌شود. خرید بلیط هواپیما کلمبیا

زیباترین صخره جهان در کلمبیا

درست در مرز دو شهر واقع در کلمبیا، صخره‌ای غول‌پیکر قرار گرفته که میلیون‌ها سال پیش شکل یافته است. این صخره اصلی‌ترین جاذبه دو شهر گواتاپه “Guatape” و ال پنیول “El Penol” به شمار می‌رود و به همین دلیل با این اسم‌ها شناخته می‌شود. محبوبیت این صخره بین گردشگران علت‌های زیادی دارد، از جمله اینکه ظاهر صخره 10 میلیون تنی بسیار زیباست و همانند سنگی عظیم است که از دل زمین جوانه زده؛ دلیل دوم ارتفاع صخره است که همتای یک برج بشرساخته می‌تواند چشم‌انداز زیبایی از اطراف را به بازدیدکنندگانش نشان دهد. جدا از همه این‌ها چیزی که زیبایی محصورکننده‌ای دارد، چشم‌انداز 360 درجه‌ایست که صخره ال پنیول برای خریداران بلیط هواپیما کلمبیا فراهم می‌کند. در ادامه از این چشم‌انداز زیبا و افسانه‌های مربوط به این صخره صحبت خواهیم کرد، اگر بلیط هواپیما کلمبیا خریده‌اید، حتماً در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

مشخصات صخره

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

با توجه به سطح صاف و صیقلی صخره به نظر می‌رسد طی یک انفجار آتش‌فشانی ساخته شده باشد اما قطعیتی در این باره وجود ندارد. صخره ال پنیول متشکل از مواد معدنی مثل کوارتز، فلدسپات و میکاست و قدمت آن به حدود 70 میلیون سال قبل برمی‌گردد. از بالای ارتفاع 200 متری آن می‌توان مناطق اطراف را که پر از دشت و دریاچه است، تماشا کرد. جالب است بدانید که حدود 145 تا 251 میلیون سال پیش این منطقه و بیش‌تر کلمبیا زیر آب بودند. پس به نظر می‌رسد این صخره یادگاری حیرت‌آوری از دنیای زیرآب باشد. البته گمانه‌زنی‌های دیگری هم مبنی بر ساخته شدن صخره توسط تمدن‌های باستانی وجود دارد اما هیچ مدرکی برای اثبات هیچ‌یک از این ادعاها وجود ندارد.

✅ بازدید از مقاله بازدید از رود رنگین کمانی کلمبیا

تبدیل به یک جاذبه

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

داستان‌ها و افسانه‌هایی که درباره این صخره وجود دارد تأثیر کمی در برانگیختن کنجکاوی گردشگران و فروش بلیط هواپیما کلمبیا ندارد. گفته می‌شود در گذشته‌های دور بومیان آن منطقه که “Tahamies” بودند این صخره را می‌پرستیدند و برخی‌ها هم آن را سنگ شیطانی می‌دانستند. در سال 1954 کشیشی 2 دوست را به بالارفتن از صخره تشویق کرد، آن‌ها با کمک الوارهایی که در بین شکاف‌های صخره جا دادند موفق شدند به بالای صخره برسند و اولین ماجراجویان تاریخی این صخره باشند. بعدها ردیف‌هایی از پله‌های چوبی برای دسترسی بیش‌تر به بالای صخره ساخته شد که امروزه همان‌ها با پله‌های مستحکم‌تری جایگزین شده‌اند که زیبایی عجیبی به صخره داده‌اند.

راه رسیدن به صخره

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

همان‌طور که می‌دانید این صخره زیبا در منطقه دورافتاده‌ای نیست و نزدیکی آن به دو شهر گواتاپه و ال پنیول دسترسی و بازدید از آن را بسیار راحت کرده، فقط لازم است بعد از خرید بلیط هواپیما کلمبیا ، خود را از پایتخت آن، بوگاتا، به شهر مدلین “Medellin” برسانید که دو راه پیش‌رو خواهید داشت، هم از طریق پایانه‌های اتوبوس و هم مسیر هوایی می‌توانید به شهر مدلین بروید، هزینه این دو راه تفاوت چندانی ندارد اما مهم‌ترین مسئله زمان است، حدود 10 تا 15 ساعت زمان می‌برد تا با اتوبوس به مدلین برسید اما با بلیط هواپیما می‌توانید این مسیر را 1 ساعته طی کنید. بعد از اینکه رسیدید، از روی نقشه ایستگاه اتوبوس “Caribe” را پیدا کرده و با تاکسی یا مترو به آنجا بروید، اتوبوس‌های این ایستگاه با 4-5 دلار شما را  به شهر گواتاپه می‌برند. مسیر مدلین تا گواتاپه هم بسیار زیباست و بهتر است صندلی‌های کنار پنجره را برای این سفر کوتاه انتخاب کنید.

پله‌ها

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

بعد اینکه اتوبوس‌های محلی شما را به نزدیک صخره آوردند به سمت‌ پله‌های صخره بروید. ساخت پله برای این صخره یکی از بهترین ایده‌هایی بود که توانسته در زمینه جذب گردشگر موفق باشد و باعث شده خریداران بلیط هواپیما کلمبیا هیچ نگرانی در مورد بالا رفتن از صخره نداشته باشند. این پله‌های زیگزاگی از دور شبیه بخیه‌هایی دیده می‌شوند که شکاف صخره را به هم چسبانده‌اند. البته آمادگی جسمانی شرط بالا رفتن از این پله‌هاست که تعدادشان بیش تر از 650 عدد است. اما وقتی خردسالان و افراد مسن را بالای صخره ببینید متوجه می‌شوید که زیاد سخت هم نیست. چند صد پله که بالاتر بروید چشم‌اندازهای وسیعی را در دو سمت خود می‌بینید، رفته رفته این چشم‌اندازها زیباتر شده و 300 پله مانده به آخر، زیبایی‌ها وصف‌ناپذیر می‌شوند. اما سورپرایز اصلی بعد از آخرین پله خواهد بود که صفحه‌ای از بهشت را بر رویتان باز می‌کند.

بالای پله‌ها

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

جهانی که از بالای صخره مشاهده می‌کنید، شبیه به جزایر کوچکی است که در آب شناورند و در واقع بیش‌تر شبیه منظره‌های سوئیس، نروژ و یا استرالیا هستند. این جزایر کوچک تا چشم کار می‌کند، دیده می‌شوند. کایاک سواران و جت اسکی‌هایی که در دریاچه مصنوعی گشت می‌زنند از آن بالا بسیار ریز دیده می‌شوند. در یک سمت صخره شهر قدیمی گواتاپه “Guatape” و در سمت دیگر شهر جدید ال پنیول را خواهید دید. جالب است بدانید که ال پنیول قدیمی کاملاً زیر آب فرورفته و این شهر جدید برای اهالی قدیمی ساخته شده که حاضر به ترک شهرشان نبودند. بیش‌تر گردشگرانی که بلیط هواپیما کلمبیا خریده و به این منطقه آمده‌اند، ساعت‌های زیادی را صرف بازدید از این صخره می‌کنند، بالای صخره کافه، نیمکت‌ها و صندلی‌های زیادی وجود دارد که بازدیدکنندگان چند ساعتی را زیر سایه‌بان‌ها استراحت می‌کنند و همچنان به تماشای چشم‌انداز 360 درجه‌ای مشغول می‌شوند. بیش‌تر گردشگران هم تلاش می‌کنند زیباترین عکس‌های آن منطقه را ثبت کنند.

گواتاپه یا ال پنیول

خرید بلیط هواپیما کلمبیا
بلیط هواپیما کلمبیا

برای مدتی طولانی اهالی هر دو شهر گواتاپه و ال پنیول خواستار مالکیت این جاذبه حیرت‌انگیز بوده‌اند، سال‌ها پیش اهالی گواتاپه سعی کردند با حک اسم شهرشان بر روی صخره آن را به نام خود ثبت کنند ولی اهالی ال پنیول مانع این کار شدند و تنها حروف اول شهر بر روی صخره نوشته شد که هنوز هم حرف “G” و “U” دیده می‌شود. اهمیت فرهنگی این جاذبه و جنبه معنوی آن گردشگران زیادی را به خرید بلیط هواپیما کلمبیا مجاب می‌کند و نشان می‌دهد که نتیجه رویدادهای زمین‌شناسی هم می‌توانند به اندازه رویدادهای نجومی و جانورشناسی بشر را هیجان‌زده و علاقه‌مند کند. خریداران بلیط هواپیما کلمبیا که بازدید از این صخره آن‌ها را ترغیب به این سفر کرده می‌توانند در هر دو شهر ال پنیول و گواتاپه اقامت کنند ولی از آن‌جا که گواتاپه شهری قدیمی است، جاذبه‌های فرهنگی بیش‌تری دارد؛ از جمله اینکه دیوار هر ساختمانی در شهر گواتاپه با هنر آمیخته شده و تصایر هنری زیبایی را به نمایش گذاشته‌اند و علاوه بر این‌ها هاستل‌های بیش‌تری در این شهر برای اقامت گردشگران وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما کلمبیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید