بلیط هواپیما به تبریز و روستای کندوان در دل صخره ها

0
859
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد کندوان
بلیط هواپیما به مقصد کندوان
بلیط هواپیما به تبریز و روستای کندوان در دل صخره هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 10Rating: 4.5بلیط هواپیما به مقصدی روستایی در دل صخره هابلیط هواپیما به تبریز و روستایی در دل صخره ها در سرتاسر ایران روستاهای مختلفی وجود دارد، اقلیم‌های گوناگون در ایران تاثیر به سزایی بر معماری و بافت

بلیط هواپیما به مقصدی روستایی در دل صخره ها

در سرتاسر ایران روستاهای مختلفی وجود دارد، اقلیم‌های گوناگون در ایران تاثیر به سزایی بر معماری و بافت این روستاها داشته است، روستاهای کویری با روستاهای جنگلی در شکل خانه‌ها و شیوه‌ی معیشت مردم تفاوت‌های عمده‌ای دارند و به همین ترتیب هم روستاهای کوهستانی، ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ کندوان یکی از همین روستاهای کوهستانی است و البته یکی از خاص‌ترین آنها

کندوان کجاست؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما به آذربایجان شرقی
بلیط هواپیما به آذربایجان شرقی

کندوان از روستاهای آذربایجان شرقی به شمار می‌آید، البته اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، کندوان در دهستان سهند، شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری این استان بدل شده‌است، هم برای ایرانیان و هم برای مسافران پروازهای خارجی که این روزها بیش از پیش به ایران سفر می‌کنند. گفتنی است که کندوان به عنوان یک اثر ملی در تاریخ 15 اردیبهشت سال 1376 ثبت شده است.

چه چیزی این روستا را ویژه کرده‌است؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای کندوان
بلیط هواپیما برای کندوان

در یک کلام معماری؛ خانه‌های این روستا در دل کوه کنده شده‌ و بسیاری آن را به کندوهای عسل شبیه می‌دانند. در واقع روستای کندوان بافتی صخره‌ای دارد و با وجود بافت قدیمی همچنان زندگی در آن جریان دارد.

تنها روستای صخره‌ای زنده‌ی جهان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کندوان
بلیط هواپیما به کندوان

بله، در سراسر جهان تنها سه روستای صخره‌ای با این بافت وجود دارد؛ علاوه بر کندوان، روستای کاپادوکیه در ترکیه و داکوتا در آمریکا هر دو دارای معماری صخره‌ای هستند اما نکته‌ی جالب و مهم این است که این دو روستا خالی از سکنه هستند در حالیکه  در کندوان 117 خانواده در خانه‌های هرمی شکل در دل صخره‌ها زندگی می‌کنند.

کجا اقامت کنیم؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان شرقی
بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان شرقی

در این روستا یک هتل-بوتیک بسیار زیبا به نام هتل لاله‌ی کندوان وجود دارد که تمامی امکانات لازم برای اقامتی دلنشین را برای شما فراهم می‌کند.

سوغات‌‌های کندوان

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای آذربایجان شرقی
بلیط هواپیما برای آذربایجان شرقی

اگر به اینجا سفر کردید، حتما برای دوستانتان عسل و بادام بیاورید؛ گردو، گیاهان دارویی، شیره‌ی انگور و گلیم از دیگر سوغات‌های این منطقه‌ی زیبا است.

چگونه به کندوان برویم؟

شما می‌توانید از وسیله‌ی شخصی خود استفاده کنید، به این ترتیب می‌توانید به تبریز رفته و سپس به سمت جنوب غربی حرکت کنید

در صورتی که نمی‌خواهید از خودروی خود استفاده کنید، کافی است که بلیط هواپیما یا اتوبوس خود را به تبریز گرفته و از آنجا با  وسایل حمل و نقلی که وجود دارد به راحتی خود را به کندوان برسانید.

این روستا برای گردشگران خارجی نیز جذابیت‌های بسیاری دارد؛ روستای کندوان این روزها میزبان گردشگران زیادی است و اگر قصد دارید که بلیط هواپیما خود را به مقصد تبریز بگیرید و سری به این روستا بزنید، باید از مدتی قبل اقامتگاه خود در این روستا را رزرو کنید. راستی یک جمله‌ی جالب هنگام ورود به شهر توجه شما را جلب می‌کند”به سرزمین فرهادان گم‌نام خوش آمدید!”

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 18 مهر 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید