سفر به جذابترین شهر دانمارک و بازدید از برج مدور کپنهاگ

کپنهاگ از جمله جذاب‌ترین شهرهای کشور دانمارک برای گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ سفری به این شهر داشته‌اند. حضور وایکینگ‌ها در تاریخ این شهر نیز از عوامل جذابیت و محبوبیت آن بین گردشگرانی است که پا به این شهر گذاشته اند. کپنهاگ شهری مملو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. طبیعت و آب‌وهوای منحصربه‌فرد این شهر نیز در کنار جاذبه‌های تاریخی آن ارزش خرید بلیط هواپیما کپنهاگ را دوچندان ساخته است.

0
72
خرید بلیط هواپیما کپنهاگ
بلیط هواپیما کپنهاگ
سفر به جذابترین شهر دانمارک و بازدید از برج مدور کپنهاگReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 31Rating: 3.5سفر به جذابترین شهر دانمارک و بازدید از برج مدور کپنهاگ - بلیط هواپیما کپنهاگکپنهاگ از جمله جذاب‌ترین شهرهای کشور دانمارک برای گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ سفری به این شهر داشته‌اند. حضور وایکینگ‌ها در تاریخ این شهر نیز از عوامل جذابیت و محبوبیت آن بین گردشگرانی است که پا به این شهر گذاشته اند. کپنهاگ شهری مملو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است.

برج مدور کپنهاگ

کپنهاگ از جمله جذاب‌ترین شهرهای کشور دانمارک برای گردشگرانی است که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ سفری به این شهر داشته‌اند. حضور وایکینگ‌ها در تاریخ این شهر نیز از عوامل جذابیت و محبوبیت آن بین گردشگرانی است که پا به این شهر گذاشته اند. کپنهاگ شهری مملو از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است. طبیعت و آب‌وهوای منحصربه‌فرد این شهر نیز در کنار جاذبه‌های تاریخی آن ارزش خرید بلیط هواپیما کپنهاگ را دوچندان ساخته است. از طبیعت زیبای شهر که بگذریم، جاذبه‌ها و بناهای تاریخی آن نیز بسیار زیبا و جذاب هستند که از جمله این جاذبه‌ها، می توان به برج مدور کپنهاگ اشاره نمود. نحوه ساخت این برج، کاربری، معماری، و موقعیت آن همگی دلایلی کافی هستند تا گردشگران را ترغیب به خرید بلیط هواپیما کپنهاگ و آغاز سفری به کشور دانمارک کنند. برای آشنایی هرچه بیشتر با این برج، در ادامه مطلب با همراه ما شوید.

✅ بازدید از مقاله مکان‌های تاریخی کپنهاگ
✅ بازدید از مقاله جشن کریسمس در کپنهاگ

تاریخچه بنا و دستور ساخت آن

"بازدید

برج مدور یکی از محبوب‌ترین سازه‌ها و بناها بین گردشگرانی است که علاقه زیادی به سفرهای ماجراجویانه و تاریخی دارند. برج مدور اولین بخش ساخته شده از مجموعه ترینیتانی شامل کلیسا، کتابخانه، و رصدخانه در یک ساختمان است که مابین سال‌های 1637 و 1642 توسط کریستیان چهارم ساخته شده است.

معماری بنا

"بازدید

این برج 34.8 متری در سال 1642 به منظور کاربری رصدخانه‌ای تکمیل شد. البته این سازه با ناقوسی که به آن متصل است، به عنوان کلیسای ترینیتی نیز مستعمل بوده اما عمده کاربری آن که علت ساختش نیز بوده، دست‌یابی به اهداف ستاره‌شناسی و رصدخانه‌ای بوده است. از جمله ویژگی‌های این برج مدور می‌توان به نبود پله اشاره کرد. همچنین فاقد آسانسور بوده و 209 متر رمپ مدور دارد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ قصد بازدید از این برج را دارند، پس از عبور از 7.5 پیچ به بالای برج می‌رسند. این پیچ‌ها برای کودکان نیز تفریح خوبی شده است. کودکان پشت هر پیچ پنهان شده و با نزدیک شدن بزرگ‌ترها بیرون می‌پرند و آنان را می‌ترسانند. از آنجا که این برج اهداف رصدخانه‌ای داشته، در ساخت آن از پله استفاده نشده تا لوازم و وسیله‌های سنگین نجوم شناسی به راحتی به بالای برج منتقل شود. نبود پله برای سزار پیتر بزرگ نیز مفید بوده چرا که وی به راحتی سوار بر اسب با همراهان خود در سال 1716، به بالای برج می‌رفته تا از چشم‌انداز زیبای آن بهره ببرد. در سال 1902 نیز یک توریست آلمانی با ماشین خود به بالای برج رفت زیرا که معتقد بود کپنهاگ تپه‌های مناسبی برای به چالش کشیدن ماشین وی دربر نداشت!

بازدید از برج

خرید بلیط هواپیما کپنهاگ
بلیط هواپیما کپنهاگ

گردشگران و مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ سفری به دانمارک دارند، می‌توانند با پرداخت هزینه ورودی، از این برج دیدن کنند. البته در طی مسیر رسیدن به برج، بد نیست از چند بخش دیگر این بنا دیدن کنید. کتابخانه موجود در ساختمان، اولین کتابخانه بزرگ دانشگاهی به شمار می‌رفت که روزگاری مجموعه کتاب‌های دانشگاهی را در بر می‌گرفت و در سال 1657 افتتاح شد. این کتابخانه حدود 10.000 کتاب داشت. البته به مرور زمان استفاده‌های دیگری از این کتابخانه نیز به عمل آمد و سال 1861 آخرین سال فعالیت آن بود. امروزه این کتابخانه، محل برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی است. این برج 2 سرویس بهداشتی داشته که در حال حاضر نیز حفظ شده‌اند و دیگر مستعمل نیستند. یکی از این سرویس‌ها در طبقات بالا و دیگری نزدیک کتابخانه است.

"بازدید

با این که کتابخانه محل مطالعه بزرگانی چون لودویگ هولبرگ، و هانس کریستن اندرسون بوده و ارزش بازدید را دارد. باید اعتراف کنیم که دیدن مدل‌های سنتی و بسیار قدیمی سرویس‌های بهداشتی بامزه بوده و خالی از لطف نیست. ناقوس‌های کلیسای ترینیتی در زیر شیروانی، بالای گالری و محل برگزاری کنسرت قرار گرفته است. این ناقوس در فضایی 900 متر مربعی قرار گرفته و فضای چندانی را اشغال نمی‌کند. شاید به همین دلیل است که این فضا در طول سالیان به منظور انجام برخی از کارها( از خشک کردن گیاهان تا خشک کردن لباس‌ها) اجاره داده شده است. با این حال این ناقوس زیبا هنوز هم ارزش خرید بلیط هواپیما کپنهاگ و بازدید را دارد.

هسته توخالی ( hollow core) و افلاک نمای برج مدور

"بازدید

از دیگر شگفتی‌های این برج مدور که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ می‌توان از آن بازدید کرد، هسته تو خالی آن است. این هسته یا گودال حدود 25 متر بوده و در سال‌های 1760، زمانی که نقشه کشی دانمارک را انجام می‌دادند، به عنوان نقطه صفر جغرافیایی استفاده می‌شد. افلاک نمای برج مدور، در واقع مدلی 3 بعدی از سیستم خورشیدی با مرکزیت خورشید است که 6 سیاره حول آن در گردش‌اند. این افلاک نما که از اثر قرن هفدهمی بایر نسخه برداری شده است، آسمان درخشان شمالی را به تصویر کشیده؛ و در سال 1928 به عنوان جایگزینی برای مدل اصلی ( در سال 1740) نصب شد. افلاک نمای اصلی هر دو سیستم کپرنیکی( گردش زمین به دور خورشید) و سیستم تیکو براهه( با مرکزیت زمین) را نشان می‌داد. افلاک نما تا سال 1697 نصب نشده بود، اما اوایل دهه 1670، توسط اوله رومر، استاد نجوم و رئیس رصدخانه برج مدور، ساخته شد. افلاک نما از جمله جاذبه‌های این بنا به شمار می‌رود که می‌توان با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ از آن بازدید کرد.

قدیمی‌ترین رصدخانه اروپا

"بازدید

رصدخانه برج مدور که تا سال 1861 توسط دانشگاه کپنهاگ به کار گرفته می‌شده، قدیمی‌ترین رصدخانه دایر و در حال کار در اروپا می‌باشد. در حال حاضر این رصدخانه در اختیار منجمان آماتور و سایر علاقه مندانی است که با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ از این برج دیدن می‌کنند. در قرن 17، نجوم دانشی بسیار مهم در اروپا به شمار می‌رفت. یکی از شخصیت‌های برجسته این علم در دانمارک، تیکو براهه بوده است که احتمالا به خاطر تاثیر و نقشی که این شخصیت داشت، برج مدور به عنوان دانشگاه اختر شناسی در سال 1642 ساخته شد. اما متاسفانه براهه در سال 1601 فوت کرد و پیشرفت و توسعه این برج را ندید. اما هم قطار وی، لانگمانتانوس( استاد نجوم) این افتخار را داشت تا به عنوان اولین رئیس برج تازه احداث شده، مشغول به کار شود. برج مدور رصدخانه‌های فراوانی دارد که آخرین آن‌ها متعلق به سال 1929 می‌باشد.

ورودیه و ساعات بازدید

خرید بلیط هواپیما کپنهاگ
بلیط هواپیما کپنهاگ

هزینه ورودی برج مدور برای بزرگسالان 25 کرون دانمارک، و برای کودکان 5 تا 15 ساله 5 کرون است. ساعات بازدید برج در فصل تابستان( 1 می تا 30 سپتامبر) از ساعت 10 تا 20 و در فصل زمستان( 1 اکتبر تا 30 آوریل) از ساعت 10 تا 18 می‌باشد. روزهای سه شنبه و چهارشنبه فصل زمستان هم ساعات کاری برج از ساعت 10 تا 21 است.

در روزهای 24 و 25 دسامبر، و 1 ژانویه، نیز برج تعطیل می‌باشد.

اگر با خرید بلیط هواپیما کپنهاگ در فصل پر بازدید( می- آگوست) از این برج دیدن کنید، احتمالا با صف طولانی مواجه خواهید شد. توجه داشته باشید که بردن چمدان داخل برج ممنوع است.

اگر با خرید بیط هواپیما کپنهاگ به بازدید برج مدور رفتید، از دیگر جاذبه‌های اطراف آن غافل نشوید. از جمله جاذبه‌های همجوار برج می‌توان به کلیسای ترینیتانی با معماری داخلی سبک باروک، دانشگاه قدیمی، کاخ رنسانسی روزنبرگ اشاره کرد.

برای خرید بلیط هواپیما کپنهاگ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید