بلیط هواپیما به گنبدکاووس

0
904
خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
بلیط هواپیما به گنبدکاووس
بلیط هواپیما به گنبدکاووسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 5Rating: 3.5بلیط هواپیما به گنبدکاووس - فرصتی برای دیدن خارق‌العاده‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایرانخرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس. زیباترین جاذبه های گردشگری ایران. عکس های دیدنی از گنبدکاووس. قیمت بلیط هواپیمای ارزان به گنبد کاووس

بلیط هواپیما به گنبدکاووس

گنبدکاووس شهری در شمال ایران و در استان گلستان است، جالب است بدانید نام باستانی این شهر جرجان بوده که شهری باشکوه و قدیمی به‌حساب می‌آید. باستان‌شناسان قدمتی در حدود شش هزار سال برای این منطقه بیان داشته‌اند. ازآنجایی‌که این شهر با کشور ترکمنستان همسایه است، حدود نیمی از جمعیتش از ترکمن‌های ایرانی هستند. این شهر 151 هزار نفر جمعیت دارد. اگر قصد سفر به استان‌های شمالی ایران را دارید گنبدکاووس شهری است که باید در لیست سفرتان باشد. شما با یک کلیک ساده می‌توانید بلیط اینترنتی به مقصد این شهر را تهیه کنید.

وضعیت آب‌وهوای گنبدکاووس

خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
بلیط هواپیما به گنبدکاووس

گنبدکاووس نیز مثل اکثر شهرهای شمالی ایران هوایی مرطوب دارد که بارندگی زیاد باعث سرسبز بودن شهر شده است. میانگین دمای گنبدکاووس در حدود 19 درجه در سال است.

گنبدکاووس و جاذبه‌های دیدنی

برج گنبد قابوس یا کابوس

شاید باورتان نشود ولی این برج بلندترین برجی است که تماماً از آجر ساخته‌شده است، این بنا در دوره سلسله آل زیار و در قرن چهارم ساخته‌شده، که آرامگاه کاووس پور وشمگیر پادشاه آن زمان است. این برج زیبا و باعظمت یکی از شاهکارهای معماری ایران است، ارتفاع برج با احتساب تپه‌ای که 15 متر از سطح زمین بالاتر است و برج روی آن ساخته‌شده، 72 متر است. این گنبد 52 متری جزو میراث جهانی یونسکو در ایران ثبت‌شده است. گنبدکاووس، ساختمانی با معماری خارق‌العاده دارد، گنبدی ده ضلعی که نسبت طلایی در آن رعایت شده، روزنه‌ای که در سقفش و به سمت شرق تعبیه‌شده باعث می‌شود که هرروز اولین پرتو نور آفتاب به روی قابوس بتابد. دورتادور بنا 10 کتیبه به زبان عربی وجود دارد.

سد گلستان

خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
سد گلستان

این سد بر روی گرگان‌رود و به‌منظور جلوگیری از سیل‌های پرشمار منطقه ساخته‌شده، اما در فضای ایجادشده این سد خاکی، پرورش ماهی نیز انجام می‌گیرد. همچنین آبیاری زمین‌های کشاورزی پنبه و ذرت از دیگر اهداف احداث این سد زیبا است. در سفر به گنبدکاووس حتماً به این سد بروید و از منظره خارق‌العاده ایجادشده لذت ببرید.

تالاب آجی گل

خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
تالاب آجی گل

این تالاب که یکی از تالاب‌های سه‌گانه گلستان است، نزدیک به شهر گنبدکاووس و در روستای تنگلی قرارگرفته است. تالاب آجی‌گل که در زبان ترکی به معنای دریاچه تلخ است، یک تالاب بین‌المللی است که مساحتی در حدود 320 هکتار و حجم آبی برابر 7.2 میلیون مترمکعب دارد. این تالاب در بین دو تالاب دیگر استان یعنی آلا گل و آلما گل است و برای رسید به این تالاب باید از مسیر آق‌قلا بروید. عمق این تالاب از 1 تا 5 متر متغیر است. شاید فاصله 80 کیلومتری از شهر گنبدکاووس به نظر زیاد بیاید ولی دیدن این تالاب در این سفر جزو کارهایی است که باید انجام دهید.

تالاب آلاگل

خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
تالاب آلاگل

این تالاب عظیم‌ترین دریاچه استان گلستان است و درواقع یک تالاب آب‌شور محسوب می‌شود. فاصله نزدیک‌تری نسبت به آجی‌گل دارد و در 75 کیلومتری گنبدکاووس و در سمت داشلی‌برون و شهر اینچه‌برون قرارگرفته است. تالاب آلاگل 25 کیلومترمربع مساحت دارد که حداکثر عمق آن به 2.5 متر می‌رسد. این تالاب آب‌شور در پرورش ماهیان آب‌شور زی نقش بسزایی دارد و کمک بزرگی به این صنعت در استان می‌کند. این تالاب به همراه دو تالاب دیگر تحت حفاظت سازمان محیط‌زیست ایران قرار دارند.

تالاب آلماگل

خرید بلیط هواپیما به گرگان برای دیدن گنبد کاووس
تالاب آلماگل

تالاب آلماگل که به زبان ترکی به معنای دریاچه سیب است نزدیک‌ترین تالاب به شهر گنبدکاووس است و در 55 کیلومتری آن و نزدیک به مرز ایران و ترکمنستان است. مساحت آلماگل در حدود 208 هکتار و عمقش به سه متر می‌رسد. این تالاب چهارگوش همانند تالاب آلاگل 4 متر از سطح دریاهای آراد پایین‌تر است. منبع اصلی تأمین آب تالاب اترک رود است، درختان گز در مسیر تالاب و نیزارها در اطراف تالاب منظره جالبی را به وجود آورده‌اند، این تالاب محل زندگی انواع پرندگان، لاک‌پشت‌ها، مارهای آبی و افعی، قورباغه‌های مردابی، وزغ سبز و انواع ماهی‌ها مثل کپور است و تنوع زیادی در اکوسیستم منطقه ایجاد کرده است.

مکان‌های جذاب دیگری نیز در گنبدکاووس وجود دارند که بهتر است به آنها سر بزنید، مجتمع سوارکاری گنبدکاووس و روستای هیوه‌چی بالا که در مسیر آق‌قلا قرار دارد و با طبیعت بکر و زیبایش از جاهایی است که توجه همه گردشگران را به خود جلب می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
makanbin.com
wikitravel.org
wikivoyage.com
tourismiran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید