سفر به گرگان و بازدید از بهشت کشف نشده، کردکوی

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از زیباترین مناطق کشور عزیزمان را به شما معرفی کنیم. شهری سبز و دل‌نشین با جاذبه‌های دیدنی که هنوز کشف نشده است. شمایی که عاشق سیر و سفر در دل طبیعت هستید بلیط هواپیما گرگان را تهیه کنید و بار سفر ببندید تا در این طبیعت‌گردی بکر و بی‌نظیر با ما همراه باشید.

0
210
خرید بلیط هواپیما گرگان
بلیط هواپیما گرگان
سفر به گرگان و بازدید از بهشت کشف نشده، کردکویReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 27Rating: 3.5سفر به گرگان و بازدید از بهشت کشف نشده، کرد کوی - خرید بلیط هواپیما گرگانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از زیباترین مناطق کشور عزیزمان را به شما معرفی کنیم. شهری سبز و دل‌نشین با جاذبه‌های دیدنی که هنوز کشف نشده است. شمایی که عاشق سیر و سفر در دل طبیعت هستید بلیط هواپیما گرگان را تهیه کنید و بار سفر ببندید تا در این طبیعت‌گردی بکر و بی‌نظیر با ما همراه باشید.

کرد کوی

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان امروز می‌خواهیم یکی از زیباترین مناطق کشور عزیزمان را به شما معرفی کنیم. شهری سبز و دل‌نشین با جاذبه‌های دیدنی که هنوز کشف نشده است. شمایی که عاشق سیر و سفر در دل طبیعت هستید بلیط هواپیما گرگان را تهیه کنید و بار سفر ببندید تا در این طبیعت‌گردی بکر و بی‌نظیر با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
بلیط هواپیما گرگان

شهر زیبای کردکوی در غرب استان گلستان در ۲۹ کیلومتری شهر گرگان قرار گرفته و تنها با کمتر از نیم ساعت با ماشین می‌توانید خودتان را به آنجا برسانید و از دیدنی‌هایش لذت ببرید. این شهرستان از شمال به شهرستان ترکمن از جنوب به رشته‌کوه‌های البرز شرقی و استان سمنان، از شرق به شهرستان گرگان و از غرب به شهرستان بندرگز محدود می‌شود.

جاذبه‌های دیدنی کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
جاذبه های کردکوی

با سفر به شهر زیبای کردکوی شما گردشگران عزیز می‌توانید اماکن مذهبی، جاذبه‌های طبیعی و آثار باستانی متعددی ببینید. از اماکن مذهبی این شهر می‌توان به زیارتگاه معصوم زاده سبز پوش، امامزاده مجید، امامزاده طاهر و ابراهیم در روستای النگ، امامزاده چهارکوه و امامزاده محمد و از آثار باستانی آن هم به میل رادکان، جاده شاه عباسی، دیوار و شهر تمیشه اشاره نمود. اگر طرفدار جاذبه‌های طبیعی هستید با خرید بلیط هواپیما گرگان از روستای ییلاقی یزدان محله، منطقه حفاظت شده جهان‌نما، دهکده ییلاقی درازنو، پارک جنگلی کردکوی و آبشار دوآب دیدن کنید.

✅ بازدید از مقاله استان گلستان
✅ بازدید از مقاله جنگل نهارخوران گرگان
✅ بازدید از مقاله کهن‌ترین آثار باستانی دنیا – گرگان

ویژگی‌های جغرافیایی و طبیعی کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
طبیعت کردکوی

اگر در نقشه مشاهده کنید، جنوب این شهرستان را ارتفاعات البرز شرقی تشکیل می‌دهد، که مهم‌ترین کوه‌های آن درازنو و زمه کوه، چلستان، جهان‌نما، پلاش می‌باشد و حداکثر ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۵۰۰ متر می‌رسد. بخش شمالی این شهرستان نیز از زمین‌های جلگه‌ای هموار به زمین‌های بندرترکمن، رودخانه قره سو و خلیج گرگان منتهی می‌گردد. اگر بخواهیم آب‌وهوای این شهرستان را شرح دهیم در قسمت جلگه‌ای دارای آب‌وهوای معتدل مرطوب و در قسمت کوهستانی، دارای آب‌وهوای معتدل کوهستانی است. در ارتفاعات پایین درختان ممرز، انجیلی، توسکا، آزاد، لرگ و در ارتفاعات متوسط راش، ملچ، نمدار، افرا و در ارتفاعات بالاتر درختان ارس، بلوط و سرو کوهی می‌رویند و همه‌جا سرسبز و جنگلی است. در جنوب کردکوی جنگل تا خط الراس کوه‌های درازنو گسترش داشته و یکی از انبوه‌ترین مناطق جنگل‌های خزری به‌شمار می‌رود.

اقتصاد شهرستان کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
بلیط هواپیما گرگان

قابل ذکر است که کشاورزی از ارکان اصلی اقتصاد این شهرستان به‌شمار می‌رود و از محصولات مهم کشاورزی‌اش می‌توان پنبه، گندم، برنج و سویا را نام برد. همچنین این شهرستان دارای مراتع غنی و جنگلی و چمنزارهای ییلاقی است و بیشتر صنایع این شهرستان در رابطه با محصولات کشاورزی تأسیس شده ‌است. از مهم‌ترین آن‌ها کارخانه پنبه پاک‌کنی، صابون‌سازی، روغن‌کشی، شالی‌کوبی، چوب‌بری، و خوراک ماکیان و نئوپان را می‌توان نام برد. از صنایع دستی این شهرستان نیز می توان به حصیربافی، نمدزنی، بافتن چادرشب محلی و جوراب پشمی اشاره نمود. حصیر، نمد، چادر شب محلی و جوراب پشمی، پارچه‌های ابریشمی، لباس‌های محلی، سوزن‌دوزی و ظرف و ظروف سفالی از سوغات این شهرستان است. مخصوصاً که اگر بلیط هواپیما گرگان را تهیه می‌کنید جوری برنامه‌ریزی کنید که یکشنبه بازار کردکوی را از دست ندهید.

چرا اسم کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
کردکوی گرگان

نادرشاه افشار موقع گذر از اورامانات، طوایف کُرد منطقه را که تیراندازان ماهری هم بودند برای تجهیز سپاه خود و مقابله با حمله ترکمن‌ها، به نزدیکی استرآباد و جایی که این روزها کردکوی نامیده می‌شود، فرستاد. به مرور زمان مهاجرانی از سیستان، مشهد و کرمانشاه هم به این محل کوچ کردند. جالب اینجاست که ساکنان این منطقه نه زبانشان کردی است، نه فرهنگشان بلکه به زبان مازندرانی حرف می‌زنند.

بازدید از آبشار شادان کردکوی

خرید بلیط هواپیما گرگان
آبشار شادان کردکوی

از نزدیک‌ترین جاذبه‌های طبیعی کردکوی آبشار شادان یا هفت طبقه است. این آبشار ۴۰ متر طول دارد که تا همین چند سال پیش کمتر کسی آن را می‌شناخت. تا اینکه توسط گروهی از طبیعت گردان کشف شد. برای رفتن به آبشار می‌توانید از مسیر داو (دو آب) که محل تلاقی دو رودخانه است حرکت کنید که حدود ۱ ساعت پیاده‌روی دارد.

آبشار دو آب

خرید بلیط هواپیما گرگان
آبشار دوآب کردکوی

آبشار در ۵ کیلومتری جنوب این شهرستان قرار گرفته است. در این منطقه دو رودخانه جریان دارد که از ارتفاعات البرز سرچشمه می‌گیرند و در منطقه ” د او” به هم می‌رسند و آبشار دو آب را به وجود می‌آورند. اگر از کوهنوردان و صخره‌نوردان حرفه‌ای باشید می‌توانید از این آبشار دیدن کنید، چرا که مسیرش خطرناک و سخت است.

رادکان گنبد رادکان

خرید بلیط هواپیما گرگان
رادکان گنبد

میل راکان را می‌توان از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جاذبه گردشگری کردکوی دانست که نماد این شهرستان هم محسوب می‌شود. گنبد رادکان در ۴۲ کیلومتری جنوب کردکوی و ۵۴ کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع است که از دوردست‌ها هم قابل مشاهده می باشد. گنبدی که مقبره ابوجعفر محمدبن وندربن باوندی یکی از اسپهبدان آل باوند طبرستان است و در زیرش کتیبه‌ایست که تاریخ ساختش به ۴۰۷ قمری می‌رسد. اگر به آثار تاریخی علاقه‌مند هستید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما گرگان از این مکان زیبا بازدید کنید.

برای خرید بلیط هواپیما گرگان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید