بلیط هواپیما گواتمالا و بازدید از قبرستان‌های رنگارنگ این کشور

گر بلیط هواپیما گواتمالا را خریداری کرده و به این کشور سفر کرده باشید، شاید قبرستان‌های رنگارنگ این کشور نظر شما را به خود جلب کرده باشد. در فرهنگ گواتمالا زندگی بعد از مرگ را جشن می‌گیرند و این جنبه فرهنگی به‌وضوح در قبرستان‌های این کشور قابل‌مشاهده است. قبرستان‌هایی که سنگ‌قبر و آرامگاه‌های آن کاملاً رنگ‌آمیزی شده‌اند و در حومه شهرهای این کشور پراکنده شده‌اند. شما نیز با خریدن بلیط هواپیما گواتمالا ، اگر گذرتان به قبرستان‌های این کشور بیفتد، این موضوع را با چشمان خود مشاهده خواهید کرد.

0
32
خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا و بازدید از قبرستان‌های رنگارنگ این کشورReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 11Rating: 4.0بلیط هواپیما گواتمالا و بازدید از قبرستان‌های رنگارنگ این کشور - تهیه بلیط هواپیماگر بلیط هواپیما گواتمالا را خریداری کرده و به این کشور سفر کرده باشید، شاید قبرستان‌های رنگارنگ این کشور نظر شما را به خود جلب کرده باشد. در فرهنگ گواتمالا زندگی بعد از مرگ را جشن می‌گیرند و این جنبه فرهنگی به‌وضوح در قبرستان‌های این کشور قابل‌مشاهده است. قبرستان‌هایی که سنگ‌قبر و آرامگاه‌های آن کاملاً رنگ‌آمیزی

بازدید از قبرستان‌های رنگارنگ گواتمالا

اگر بلیط هواپیما گواتمالا را خریداری کرده و به این کشور سفر کرده باشید، شاید قبرستان‌های رنگارنگ این کشور نظر شما را به خود جلب کرده باشد. در فرهنگ گواتمالا زندگی بعد از مرگ را جشن می‌گیرند و این جنبه فرهنگی به‌وضوح در قبرستان‌های این کشور قابل‌مشاهده است. قبرستان‌هایی که سنگ‌قبر و آرامگاه‌های آن کاملاً رنگ‌آمیزی شده‌اند و در حومه شهرهای این کشور پراکنده شده‌اند. شما نیز با خریدن بلیط هواپیما گواتمالا ، اگر گذرتان به قبرستان‌های این کشور بیفتد، این موضوع را با چشمان خود مشاهده خواهید کرد. دوستان و اعضای خانواده فرد فوت‌شده، قبر او را با رنگ‌های مورد علاقه او به‌عنوان روشی برای به خاطر نگه‌داشتن و احترام مردگان، رنگ‌آمیزی می‌کنند. برخی از این قبرستان‌ها بخصوص آن‌هایی که در بخش‌های سولولا (Solola)، چیچیکاستنانیو (Chichicastenango) و زلا (Xela یا Quetzaltenango) قرار گرفته‌اند به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده و سالیانه هزاران نفر بلیط هواپیما گواتمالا تهیه کرده و به دیدار از این قبرستان‌ها می‌آیند.

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با قبرستان‌های رنگارنگ گواتمالا آشنایی بیشتر پیدا کرده تا اگر در آینده بلیط هواپیما گواتمالا تهیه کرده و خواستار سفر به این کشور شدید، در مورد این قبرستان‌ها اطلاعات کافی داشته باشید.

جشن روز مردگان

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

 در طول روز “تمامی افراد مقدس” در اول نوامبر که با عنوان “روز مردگان” نیز جشن گرفته می‌شود، قبرستان به نقطه کانونی و مرکزی برای عبادت‌ها و آیین‌های مذهبی برای آنان که این دنیا را ترک گفته‌اند، تبدیل می‌شود. افراد محلی که لباس‌های رنگارنگی را بر تن کرده‌اند، به‌سوی قبرستان‌ها حرکت می‌کنند تا این روز باشکوه را به تمیز کردن و رسیدن به قبرهای عزیزانشان پرداخته و قبرهای آنان را با گل‌های گوناگون تزیین کنند و همچنین پیک‌نیکی را در همان محل و در کنار عزیزان ازدست‌رفته‌شان بر پا سازند.

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

یکی دیگر از رسم و رسوماتی که در این روز به انجام می‌رسد، ساختن بادبادک‌هایی با رنگ‌های سرزنده است که در نزدیکی قبرستان‌ها توسط افرادی که عزیزان خود را از دست داده‌اند به پرواز در می‌آیند. افراد محلی باور دارند که با به پرواز درآوردن این بادبادک‌ها به همراه پیام‌های نوشته شده بر روی آن‌ها، توانایی برقرار کردن ارتباط با مردگان را دارند. شما نیز می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما گواتمالا در جشن روز مردگان از قبرستان‌های این کشور بازدید نمایید و در جشن روز مردگان این کشور شرکت به عمل آورید.

قبرستان رنگارنگ چیچیکاستنانیو (Chichicastenango)

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

به دور از مرکز شهر چیچیکاستنانیو (Chichicastenango)، در کشور گواتمالا، بر روی تپه‌ای که به‌ندرت مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد، یکی از رنگارنگ‌ترین قبرستان‌های دنیا، جلوی چشمان همه به‌خوبی پنهان شده است. برای خارجیان، نمایش احساساتی از رنگ‌ها در این قبرستان ممکن است به خاطر از دست دادن زندگی یک فرد، بسیار نامتجانس به نظر برسد، اما با توجه به رسم و رسوم مایایی (Maya) مردم گواتمالا، احترام و بزرگ نگه داشتن مردگان، افراد زنده را تشویق می‌کند تا حتمی و بدیهی بودن مرگ را بپذیرند و با صلح و آرامش خاطر به زندگی خود ادامه دهند. با توجه به این رسم و رسوم مایایی قبرستان این منطقه از رنگین‌کمان‌هایی از رنگ‌ها تشکیل شده است که زندگی پس از مرگ را جشن می‌گیرند و این رنگ‌ها همچنین می‌توانند نشانه‌ای از نقش فرد موردنظر در خانواده را باشند که همانند یک سرنخ با رنگ کدگذاری شده برای یک معمایی از مردگان به نظر می‌رسد.

نگاه روشن‌تر مردم گواتمالا به زندگی پس از مرگ

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

قبرستان چیچیکاستنانیو (Chichicastenango) که دارای ردیف پشت ردیف از صلیب‌های رنگ‌آمیزی شده و مقبره‌های مرتفع می‌باشد، مثالی عالی از نگاه روشن‌تر مردم گواتمالا به خاک‌سپاری‌ها و زندگی پس از مرگ است. در شهری که قسمت اعظمی از جمعیت آن کیچه (K’iche) مایایی و بومی هستند، قبرستان نیز محل انجام گرفتن آیین‌ها و مراسم مذهبی مختلف در روز مردگان است. از بین این آداب‌ورسوم می‌توان به بخور دادن به قبرها و پیشکش کردن نوشیدنی و مرغ به افرادی که دار فانی را وداع گفته‌اند، اشاره کرد.

معنی رنگ‌های مختلف در قبرستان‌های گواتمالا

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

بسیاری از قبرها و آرامگاه‌ها بر اساس وضعیت خانواده فرد موردنظر رنگ‌آمیزی شده‌اند. قبرها ممکن است سفید رنگ‌آمیزی شده باشند تا نشانه‌ای از خلوصیت و پاکی باشند؛ قبرهای مادران به رنگ فیروزه‌ای رنگ‌آمیزی می‌شوند تا نشانه‌ای از محافظت و مراقبت باشند؛ قبر پدربزرگان به رنگ زرد رنگ‌آمیزی می‌شود تا نشانه‌ای از این باشند که خورشید طلایی از انسانیت محافظت خواهد کرد. قبرهای دیگر از این روش به‌اصطلاح سنتی پیروی نکرده و با رنگ‌های سبز کمرنگ، قرمز و یا رنگ مورد علاقه فرد فوت‌شده، رنگ‌آمیزی شده‌اند.

روی‌هم‌رفته می‌توان گفت که قبرستان‌های گواتمالا بسیار دیدنی می‌باشند و مرگ را آن‌گونه که ما تلخ می‌پنداریم، نشان نمی‌دهند، شاید شما نیز در آینده بلیط هواپیما گواتمالا را تهیه کرده و از این قبرستان‌ها دیدن کنید و سرزندگی و شادابی قبرستان‌های این کشور را با چشمان خود دیده و حس کنید.

برای خرید بلیط هواپیما گواتمالا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
amusingplanet.com
atlasobscura.com
nationalgeographic.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید