بلیط هواپیما گواتمالا

گواتمالا سومین کشور بزرگ آمریکای مرکزی است که با طبیعتی دیدنی و زیبای خود، به‌عنوان پایتخت شهر گواتمالا شناخته می‌شود. مکزیک، بلیز، هندوراس و ال سالوادور همسایگان این کشور زیبا هستند. زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی است هرچند در بخش‌های روستایی آن با لهجه‌های متفاوت از زبان مایایی نیز صحبت می‌شود.

0
319
خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 29Rating: 4.0بلیط هواپیما گواتمالا - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانبلیط هواپیما گواتمالا - گواتمالا سومین کشور بزرگ آمریکای مرکزی است که با طبیعتی دیدنی و زیبای خود، به‌عنوان پایتخت شهر گواتمالا شناخته می‌شود. مکزیک، بلیز، هندوراس و ال سالوادور همسایگان این کشور زیبا هستند. زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی است هرچند در بخش‌های روستایی آن با لهجه‌های متفاوت از زبان مایایی

بلیط هواپیما گواتمالا

گواتمالا سومین کشور بزرگ آمریکای مرکزی است که با طبیعتی دیدنی و زیبای خود، به‌عنوان پایتخت شهر گواتمالا شناخته می‌شود. مکزیک، بلیز، هندوراس و ال سالوادور همسایگان این کشور زیبا هستند. زبان رسمی این کشور زبان اسپانیایی است هرچند در بخش‌های روستایی آن با لهجه‌های متفاوت از زبان مایایی نیز صحبت می‌شود. واحد پول در این کشور هم کوتزال گواتمالا است هر واحد آن معادل با 5,667.25 ریال ایران (97) است. گواتمالا را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد: ارتفاعات خنک با جمعیتی فراوان، منطقه گرمسیری در امتداد اقیانوس آرام و سواحل کارائیب، و جنگل‌های گرمسیری در زمین‌های پست شمالی که با نام پیتن(Petén) نیز شناخته می‌شوند.

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

شهرها و طبیعت گواتمالا گردشگران و عکاسان را از سرتاسر دنیا با خرید بلیط هواپیما گواتمالا به سمت خود می‌کشاند. همچنین گواتمالا بیش از 30 آتش‌فشان فعال دارد که به زیبایی این سرزمین افزوده‌اند. شما نیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما گواتمالا از این کشور زیبا دیدن کنید.

ریشه نام گواتمالا

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

گواتمالا نامی بومی است که منشا و معنای آن چندان مشخص نیست. برخی معتقدند که گواتمالا در اصل کواتمالان بوده ( که به‌جای ریشه‌ای مایانی، ریشه‌ای آزتک دارد) و به معنای سرزمین درختان است؛ برخی دیگر باور دارند که این نام مشتق شده از گواتزمالا، به معنای کوه خارج کننده آب است که بدون شک به فوران‌های آتش‌فشانی این سرزمین اشاره می‌کند. به‌هرحال گوامالا سرزمین درختان زیبا و آتش‌فشان‌های پر غرور است که باید با خرید بلیط هواپیما گواتمالا از آن دیدن کرد.

آب‌وهوا

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

آب‌وهوای گواتمالا بسیار مطبوع و مناسب خرید بلیط هواپیما گواتمالا است. در گواتمالا هوا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد و مسافران از این بابت بسیار راضی و خوشحال‌اند. آب‌وهوای گواتمالا را به‌طورکلی می‌توان به دو فصل بارانی و پرآب، و فصل بی‌باران و خشک تقسیم کرد؛ هرچند دمای هوا، که به‌طور متوسط در سراسر کشور 22 درجه سانتی‌گراد ( 72درجه فارنهایت) است، خیلی از قانون فصل بارانی و بی‌بارش پیروی نکرده و بیشتر با توجه به ارتفاع مناطق تغییر می‌کند. نوامبر تا آوریل فصل خشک و بی‌باران است و در مناطق کوهستانی ( شهر گواتمالا، آنتیگوآ، دریاچه آتیتلان، و …) بهترین دما، متوسط 18 درجه سانتی‌گراد( 64 درجه فارنهایت)، و زمان برای انجام فعالیت‌ها در فضای باز است. فصل خشک و بی‌باران هم‌زمان با برخی فستیوال‌ها همانند فستیوال سنت توماس در گواتمالا است. پس معطل نکنید و با خرید بلیط هواپیما گواتمالا در این فستیوال‌ها شرکت کنید.

فصل بارانی از ماه می تا اکتبر است و تنها اشکالی که دارد این ‌است که شاید مانع سفر به‌جاهای دوردستی که جاده‌های مناسب ندارند بشود. البته مزیت‌هایی نیز دارد و آن کم بودن توریست و جمعیت در این ماه‌ها است که باعث می‌شود شما بتوانید به‌راحتی و با آرامش با خرید بلیط هواپیما گواتمالا تمامی جاذبه‌های این کشور را ببینید و از طبیعت بارانی آن‌که آسمانی پاک و آبی و درختان و جنگلی پر طراوت را هدیه می‌دهد لذت ببرید.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

گواتمالا با تاریخ پیچیده و پرفراز نشیب خود همراه با طبیعت زیبا و دیدنی‌اش به کشوری ایده‌آل برای خرید بلیط هواپیما گواتمالا و سفر تبدیل‌شده که با بناها و آثار تاریخی و جنگل‌ها و دریاها جای خود را در دل مسافران و گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما گواتمالا به این کشور سفر کرده‌اند باز می‌کند.

تیکال

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

تیکال یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های باستانی گواتمالا است که در جنگل‌های شمالی گواتمالا قرار دارد. تیکال به معنای محل صداها است و زمانی جمعیتی بالغ‌بر یک‌چهارم میلیون را در بر داشته است که امروزه از آن فقط این شهر باستانی و آثاری از باقی‌مانده است. این شهر با حیات‌وحشی بسیار بزرگ حفاظت‌شده است که می‌توان در آن انواع میمون‌ها، طوطی‌ها، آهو‌ها و دیگر حیوانات را مشاهده کرد. تیکال برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما گواتمالا از آن دیدن می‌کنند بسیار جذاب است به‌طوری‌که حداقل دو روز از زمان خود را برای بازدید از یاقوت طبیعت اختصاص می‌دهند.

دریاچه آتیتلان

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

آلدوس هاکسلی (Aldous Huxley)، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی، آتیتلان را به‌عنوان زیباترین دریاچه در جهان نامیده است. این دریاچه شکوه و زیبایی طبیعت را به نمایش می‌گذارد. این دریاچه منطقه‌ای زیبا با جاذبه‌های گردشگری فراوانی همانند غواصی در دریا است که شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما گواتمالا از این دریاچه دیدن کنید.

طاق سانتا کاتالینا

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

آنتیگوآ زمانی از شهرهای بزرگ گواتمالا بوده تا اینکه زلزله‌ای بسیار بزرگ در سال 1773 آن را ویران کرد و سه سال بعد یعنی در 1776 دستور تخلیه آن صادر شد و آنتیگوآ  را از شهر شلوغ و پر جنب‌وجوشی که بود تبدیل به شهری آرام و خلوت کرد. آنتیگوآ با سبک معماری اسپانیایی قدیمی خود که در کاخ‌ها، کلیساها، دانشگاه‌ها و جای‌جای آن مشهود است همانند جواهری در دل گواتمالا می‌درخشد. طاق سانتا کاتالینا همانند علامت راهنمایی برای افراد است که به آن‌ها مژده رسیدن را می‌دهد.

بازار چیچیکاستینانگو

خرید بلیط هواپیما گواتمالا
بلیط هواپیما گواتمالا

این بازار که گاهی آن را به‌طور خلاصه چی چی نیز می‌نامند مقصد خرید گواتمالا محسوب می‌شود. چی چی به فاصله دو تا سه‌ساعته از جنوب غربی شهر گواتمالا قرار دارد. در این بازار همه‌چیز از لباس و پارچه و ماسک و صنایع‌دستی سفالی و چوبی به فروش می‌رسد. اگر با خرید بلیط هواپیما گواتمالا سفری را به این شهر داشتید حتماً از این بازار بانشاط دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما گواتمالا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

 

منابع
britannica.com ، infoplease.com
worldtravelguide.net ، nationsonline.org
touropia.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید