جنگل‌های سیاهکل

2
375
خرید بلیط هواپیما به رشت و دیدن جنگل زیبای سیاهکل
خرید بلیط هواپیما به رشت و دیدن جنگل سیاهکل
جنگل‌های سیاهکلReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 4Rating: 3.5جنگل‌های سیاهکل - خرید بلیط هواپیما به استان گیلان و گذاری بر یکی از زیباترین جنگل‌های ایرانخرید بلیط هواپیما به گیلان و دیدن جنگل های سیاهکل. دیدنی های استان گیلان. جاذبه های گردشگری استان گیلان. عکس های دیدنی از جنگل سیاهکل گیلان. جنگل های گیلان

جنگل‌های سیاهکل

سیاهکل یکی از زیباترین و بکرترین شهرستان‌های استان گیلان است که در ابتدای سال مقصد بلیط هواپیما در بسیاری از موارد و مرجع علاقه‌مندان به طبیعت در آن موقع از سال است. این شهر 18 هزار نفر جمعیت دارد، معنای سیاهکل که محلی‌ها آن را سی کل می‌خوانند از دو کلمه سی به معنای صخره بزرگ و کل به معنای دهی که در کنار کوه با شیبی تند است تشکیل می‌شود. اما علتی که بیشتر افراد به این منطقه سفر می‌کنند جنگل سرسبز و زیبای سیاهکل است. اگر قصد خرید بلیط هواپیما برای یک سفر 2 یا 3 روزه کرده‌اید پیشنهاد ما این بازدید از این شهر و جنگل‌های مشهور آن است. اگر با خودروی شخصی به این منطقه سفر می‌کنید مسیر جذاب و زیبای جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان یکی از بهترین جاده‌های گردشگری ایران است که تحسین هر بیننده‌ای را به همراه دارد.

به این میگویند یک جنگل درست‌وحسابی

جنگل‌های بسیار زیبای سیاهکل در میان علاقه‌مندان به طبیعت مشهور هستند و با درختان تنومند و سبز و پیچیده در هم خود، طبیعتی شگفت‌انگیز به ارمغان آورده‌اند. این جنگل‌ها برترین جاذبه گردشگری این شهرستان و یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های ایران است و یک جای عالی برای گذراندن تعطیلات به‌حساب می‌آید.

سیاهکل و لذت چادر زدن در طبیعت

بهتر است با خودتان وسایل کمپینگ داشته باشید، با آب‌وهوای عالی این منطقه می‌توانید شب را در چادر بگذرانید و در طول روز تجربه جنگل نوردی و پیاده‌روی در جنگل‌های انبوه رؤیایی ملومه خواهید رسید که در آنجا می‌توانید ناهارتان را صرف کنید تا برای ادامه مسیر انرژی خود را بازیابی کنید. هر چه از سیاهکل و جنگل‌ها و شالیزارهایش دور می‌شوید و به سمت دامنه کوه‌ها بالا می‌روید، خانه‌های روستایی و قدیمی در بین مسیر زیبایی خاصی به منطقه می‌دهند. می‌توانید در مسیر در روستاهای کوچک توتکی و یا توشی توقف کنید و در کافه‌های سر راهتان چای بنوشید. مزه این چای که محصول چای‌کاران منطقه سیاهکل است فراموش نخواهید کرد. اندکی بعد به آبشار لونک خواهید رسید رودخانه‌های زیادی در مسیر جنگل و حتی در داخل جنگل وجود دارند، آبشار لونک نیز در نزدیکی این جنگل است که جای خوبی است برای این‌که بلیط هواپیما به‌قصد گذران تعطیلات به آنجا بخرید.

سفری به دل تاریخ سیاهکل

خرید بلیط هواپیما به رشت و دیدن جنگل زیبای سیاهکل
سفری به دل تاریخ سیاهکل

منطقه سیاهکل اگرچه با جنگل‌هایش مشهور است ولی اماکن تاریخی و دیدنی دیگری نیز دارد که در این سفر بهتر است به آنها سر بزنید و علاوه بر طبیعت‌گردی یک گردشگری در دل تاریخ نیز داشته باشید. در راه رسیدن به جنگل به یک کاروانسرا  به نام تی‌تی می‌رسید که به زبان گیلکی به معنای شکوفه است. این کاروانسرا در کنار رودخانه شیم‌رود قرار دارد. قدمت این کاروانسرا به دوره صفویان بازمی‌گردد و در ده کیلومتری جاده سیاهکل به دیلمان و روی تپه‌ای نسبتاً مرتفع قرار دارد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

2 دیدگاه ها

    • شما برای مقصد فرودگاه رشت بلیط هواپیما تهیه میکنید و بقیه مسیر رو به صورت زمینی طی میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید