سفر به ماسال یکی از جاذبه های سرسبز ایران

گیلان استان بسیار سرسبز و زیبای شمالی، جزو مناطق و مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌رود. حتی مسافران خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما گیلان خواهان سفر به شمال کشور و استفاده از طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطبوع آن هستند. گرچه بسیاری از جاهای این خطه سبز رنگ شناخته شده اما این استان سرسبز، در دل خود مناطق و روستاهای بکری نیز دارد که کمتر شناخته شده‌اند؛ و بهشتی برای طبیعت گردان محسوب می‌شوند. یکی از این مناطق بکر که مدتی است پا به عرصه گذاشته، منطقه ماسال است. ماسال به لطف طبیعتی بکر، توانست در مدت کوتاهی محبوبیت و شهرت فراوانی برای خود کسب کند.

0
102
خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان
سفر به ماسال یکی از جاذبه های سرسبز ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 5Rating: 3.5سفر به ماسال یکی از جاذبه های سرسبز و بی نظیر ایران - خرید بلیط هواپیما گیلانگیلان استان بسیار سرسبز و زیبای شمالی، جزو مناطق و مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌رود. حتی مسافران خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما گیلان خواهان سفر به شمال کشور و استفاده از طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطبوع آن هستند. گرچه بسیاری از جاهای این خطه سبز رنگ شناخته شده اما این استان سرسبز، در دل خود مناطق و روستاهای بکری نیز دارد

ماسال

گیلان استان بسیار سرسبز و زیبای شمالی، جزو مناطق و مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌رود. حتی مسافران خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما گیلان خواهان سفر به شمال کشور و استفاده از طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطبوع آن هستند. گرچه بسیاری از جاهای این خطه سبز رنگ شناخته شده اما این استان سرسبز، در دل خود مناطق و روستاهای بکری نیز دارد که کمتر شناخته شده‌اند؛ و بهشتی برای طبیعت گردان محسوب می‌شوند. یکی از این مناطق بکر که مدتی است پا به عرصه گذاشته، منطقه ماسال است. ماسال به لطف طبیعتی بکر، توانست در مدت کوتاهی محبوبیت و شهرت فراوانی برای خود کسب کند. برای آشنایی بیشتر با این عقیق سبز رنگ با ما همراه شوید.

موقعیت جغرافیایی ماسال

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

گیلان مقصدی عالی برای خرید بلیط هواپیما گیلان و گذراندن تعطیلات است و بسیاری از گردشگران با خرید بلیط هواپیما گیلان به جاهای مختلف این استان خوش منظره سفر می‌کنند. ماسال اما کمتر از دیگر مناطق گیلان شناخته شده است. اما اگر شما علاقه‌مند سفر به ماسال هستید می‌توانید آن را در شمال غربی گیلان بیابید. منطقه ماسال را می‌توان محدوده‌ای خواند که از شمال به رضوانشهر، از سمت جنوب و شرق به صومعه سرا و از غرب به اردبیل ختم می‌شود. اگر از رشت و از راه صومعه سرا به سمت ماسال بروید پس از سفری حدوداً 55 کیلومتری به این منطقه زیبا خواهید رسید. اما اگر مسیر تالش را انتخاب کنید حدود 60 کیلومتر راه را خواهید پیمود. ماسال با 84 متر ارتفاع از سطح دریا و مساحتی بالغ بر 622 کیلومترمربع، رتبه دوم شهرستان مرتفع گیلان را پس از رودبار (مرتفع‌ترین شهر گیلان) به خود اختصاص داده است.

نام ماسال

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

شاید فکر کنید منظورمان از ماسال همان ماسوله باشد، اما اینگونه نیست. ماسال جزو بکرترین مناطق گیلان است که مقصدی عالی برای خرید بلیط هواپیما گیلان و گذراندن اوقاتی در طبیعت می‌باشد. ماسال نام خود را از “مازال” یا “مزال” گرفته که به معنای کوه و کوه وار می‌باشند. زبان مردمان ماسال تالشی است و آب‌وهوای آن همانند بیشتر مناطق شمالی کشور مرطوب است اما در نواحی کوهستانی، آب‌وهوای ماسال معتدل کوهستانی می‌باشد.

اقتصاد و شغل مردم

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

ماسال منطقه‌ای بسیار سرسبز و زیبا است و شغل مردمان آن همانند بیشتر اهالی روستاهای کشور، کشاورزی و دامداری است. برنج کاری و پرورش دام و طیور و پیله‌های ابریشم در بیشتر مناطق شمال رایج است. ماسال نیز از این قضیه مستثنی نیست. علاوه بر این فعالیت‌ها، حصیربافی، ابریشم بافی، گلیم بافی، چوب تراشی، و شالبافی نیز در میان مردم ماسال رایج است. بازارهای هفتگی نیز در کنار این صنایع‌دستی به جاذبه‌های ماسال افزوده و شوق خرید بلیط هواپیما گیلان و سفر به ماسال را چندین برابر می‌کند. بازار هفتگی ماسال، شنبه‌ها برپا می‌شود انواع محصولات در آن به فروش می‌رسد. اگر با خرید بلیط هواپیما گیلان به ماسال رفتید حتماً از عسل طبیعی منطقه، گردو، خوج، پنیر تالشی، و حلواهای محلی که عمده‌ترین سوغات ماسال هستند، خریداری کرده و استفاده کنید.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

آنچه که ماسال را به مقصدی برای خرید بلیط هواپیما گیلان تبدیل می‌کند، گذشته از طبیعت زیبایش، جاذبه‌های فراوانی است که دارد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما گیلان سفری به ماسال دارند، از مناطق ییلاقی و جنگلی، آبشارها و جاذبه‌های زیارتی و تاریخی این منطقه بازدید خواهند کرد.

جاذبه‌های زیارتی

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

از جمله جاذبه‌های ماسال که با خرید بلیط هواپیما گیلان  باید از آن‌ها دیدن کرد، جاذبه‌های زیارتی آن است. جاذبه‌های زیارتی ماسال شامل بقعه‌های آقا سید مهر علی و آقا سید رضا علی در دهکده شالما، بقعه سنگ بست و زیارتگاه‌های خندیله پشت- کالکا پشت-  و شاه معلم در ماسال، بقعه سید صفی الدین در میر محله، بقعه امام زاده شفیع- آقا سید ابراهیم قران- هفت اولیا- آقا سید رضا دلیجان- شاه میر در شاندرمن، می‌باشند، که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

جاذبه‌های گردشگری

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

ماسال جزو مناطق کم نظیری است که علاوه بر طبیعتی بکر و دست نخورده، جاذبه‌های گردشگری فراوانی نیز دارد. منطقه تاریخی و کهن اسبه ریسه با صخره‌هایی مرتفع و غارهایی دیدنی، اسپی دشت، صی فی، گردشگاه ریزه مندان، نم نم پشت، ییلاق شالما، تلارگاه ملومه بند، چلسی بیلگاه دون، خندیلع پست مارجونه، منطقه تاریخی درخانه، گیله سرا، غار آویشو، و منطقه یادمان مشهد میرزا از جمله جاذبه‌های ماسال می‌باشند. که با خرید بلیط هواپیما گیلان به راحتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در ادامه به توضیح برخی از جاذبه‌های این منطقه خواهیم پرداخت.

ییلاقات ماسال

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

اگر با خرید بلیط هواپیما گیلان به دنبال گشت‌و‌گذار در مناطق ییلاقی آن هستید، قطعا با کمی پرس‌وجو نام ییلاق اولس بلنگاه به گوشتان خواهد خورد. این منطقه ییلاقی را می‌توان جزو خاص‌ترین مناطق ییلاقی گیلان نام برد. از ویژگی خاص این ییلاقات می‌توان به موقعیت آن در میان کوه‌ها و ساختمان‌های بسیار زیبای آن اشاره کرد که با اسکلت و دیواره‌های چوبی چشم هر گردشگری را به خود خیره می‌کند. بیشتر افراد ساکن در این ییلاقات را اهالی ماسال تشکیل می‌دهند که ایام گرم سال را در این منطقه به خنکی سپری می‌کنند. هر گردشگری که با خرید بلیط هواپیما گیلان سفری به ماسال داشت، حتماً به این ییلاقات رفته و عکس‌های زیبایی نیز تهیه کرده است. عکس‌هایی که با دیدن آن شاید باور نکنید که منطقه‌ای در ایران است.

آبشارهای ماسال

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

ماسال آبشارهای فراوانی دارد که زیبایی منطقه را دوچندان کرده‌اند. وجود این آبشارهای مرتفع ماسال را به شهر آبشارهای بلند معروف کرده است. از جمله آبشارهای موجود در ماسال می‌توان آبشار ویوز در ییلاق النزه در شاندرمن، آبشار مرتفع خون با ارتقاعی فراتر از 15 متر، آبشار تولی نساء و در نهایت آبشار رامینه با ارتفاعی 10 متری را نام برد که ارزش خرید بلیط هواپیما گیلان و بازدید را دارند.

غارها

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

از دیگر جاذبه‌های ماسال غارهای بسیار زیبا و دیدنی آن است. ماسال به طور کلی حدود 17 غار دارد که شناسایی شده‌اند. غارهای خندیله پشت، غار چسلی، غار کلچال از چندین غار موجود در ماسال هستند. از جمله این 17 غار موجود، غار آویشو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها است. غار آویشو را می‌توانید با خرید بلیط هواپیما گیلان و در 22 کیلومتری شهر ماسال بیابید.

دیواره سنگی اسبه ریسه

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

یکی از فعالیت‌های هیجان‌انگیزی که در طبیعت می‌توان انجام داد، صخره‌نوردی است. ماسال از این نظر نیز غنی است. دیواره سنگی اسبه ریسه ماسال، یکی از بلندترین صخره‌های سنگ نوردی را دارد که با رودخانه خروشانی که در دامنه دارد، از زیباترین مناظر را به وجود آورده. صخره‌نوردان و سنگ‌نوردان می‌توانند با خرید بلیط هواپیما گیلان سری به این منطقه زده و علاوه بر فعالیت ورزشی خود، از زیبایی‌های بصری آن نیز لذت ببرند.

یادمان میرزا کوچک خان

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

اگر با خرید بلیط هواپیما گیلان سری به ماسال بزنید در ارتفاعات آن یادمان میرزا کوچک خان جنگلی را خواهید دید. وی که در آن زمان قصد گذر از منطقه و رسیدن به خلخال را داشت، ارتفاعات آلاله پشته را محلی امن و قابل‌اعتماد در نظر گرفته بود. اما متأسفانه بر اثر یخبندان به شهادت رسید و در این محل سنگ یادبود وی را نصب کردند.

خرید بلیط هواپیما گیلان
بلیط هواپیما گیلان

در نهایت باید گفت که اگر به دنبال مقصدی زیبا و فراموش نشدنی هستید، ماسال بهترین گزینه است. این منطقه که تکه‌ای از بهشت بر روی زمین است، طبیعت بکر و دست نخورده‌ای دارد که هر گردشگری را متقاعد به خرید بلیط هواپیما گیلان و سفربه ماسال می‌کند. بعلاوه همان‌طور که گفته شد علاوه بر طبیعتی زیبا انواع فعالیت‌ها همانند سنگ‌نوردی را نیز می‌توانید در ماسال انجام دهید. بازارهای هفتگی و انواع جاذبه‌های گردشگری همگی دست در دست یکدیگر داده‌اند تا اوقاتی تکرارناپذیر برای گردشگران رقم بزنند.

برای خرید بلیط هواپیما گیلان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: masal.gilan.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید